V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

prsky
10. led 2011

@melanche taka manduca alebo ergo sa daju aj od narodenia pouzivat a daju sa zohnat z druhej ruky za celkom priaznivu cenu, len treba hladat po bazaroch, niekedy trochu dlhsie ... a ked uz nebudes potrebovat, tak predas.
moja suseda ma teraz pozicanu nasu manducu, este pred druhym babatkom, ked ma videla nosit (a to my sme sa nosili este nedavno), tak mi tvrdila, ze tiez mali kupeny nejaky superdrahy nosic (neviem, co to bolo zac, ale asi nic ergonomicke) ale ze je to hovadina..a teraz si pochvaluje, ze to stoji za najdrahsi kocik 🙂 dcerku ma totiz dost nosivu

luvie
10. led 2011

Ahoj holky,
mám tak trochu problém...
Začala jsem teď víc nosit na zádech.
Používám nejradši dvojitý hammock, i když K nemá schované ruce - nechce, ale přijde mi nejlepší co se stability týče. Bohužel, už když si ji na záda dávám, je nespokojená, nebaví ji to, takže se mi navíc často podaří šátek navázat tak, že cítím, jak to není v pořádku, takže převazuju...

No, ale co vlastně chci... malá mi na zádech často i usne, jenže když jsme samy, padá jí hlavička, v podstatě mi na stranu padá celé dítě, je skroucená a já mám pak bolavé aspoň jedno rameno. Nemáte nějaký fígl jak na to?
Dnes jsem jeden vymyslela, prostě jak usnula, převázala jsem si ji znovu, tentokráte jsem jí i ve spánku hezky schovala ruce, takže to bylo ideální, ale v centru města, navíc když mrzne, no není to právě ono.

Dík za tipy.

emjee
10. led 2011

@paula_1 ja som sice kocik mala, ale stal mi doma - moj krpec neznasal leziacu polohu a babka pokusy kocikovat ho vzdala po 2 prechadzkach 😀 do 10m sa vyhradne nosil, potom primrzlo a ja som sa bala ist von s nim na bruchu (vtedy som este neviazala na chrbat), tak az vtedy sme vytiahli kocik (uz samozrejme sportovu verziu a samozrejme v nom sedel a kukal do sveta 😀 lezat v nom nechcel ani za svet, nalezato som ho davala az ked nahodou zaspal)
teraz mam kocik zabaleny, odlozeny, uz chodi po svojich, na rychle presuny mi staci nositko
takze z dnesneho pohladu by som ja uz kocik nekupila 😀 (a som rada, ze som kupila len lacny z bazaru)

paula_1
10. led 2011

@emjee Dakujem. presne toto som potrebovala pocut 🙂

melanche
10. led 2011

@prsky a vies mi pls poslat link aku mas ty manducu?

prsky
10. led 2011

@melanche prvu, co som neplanovane predala susede, som mala zo zakladnej edicie cervenu (druha zlava): http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/manduca a teraz mam z limitovanej edicie olive groove (tu uz nedostat asi). ale ono je to jedno, manducy su vsetky rovnako site, akurat ide o farbu a v limitovanej edicii je ta novorodenecka vlozka z hrubsieho materialu a cela manduca je sita z kvalitnejsieho matrosu (sa mi zda trochu pevnejsia latka, ale nosnost vyrobca deklaruje rovnaku - do 20kg).

melanche
10. led 2011

@prsky dik, no popozeram sa po bazaroch.

divoska
11. led 2011

ludiaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mne dieta zaspalo v manduci a celkovo uz mame urcite cez pol hodinu, huraaaa. kokos teraz ma slahne ked zistim ze to tak islo aj skor.... alebo som ho len proste privykla uz? no kazdopadne som ten pas povolila az na bedra, a je tam zaveseny skoro az ako na kojenie /ked som to studovala ze jak sa v tom da vlastne kojit v navode/ no a teraz mu tam je tusim dobre konecne... ja som taka tapa 😖

andreaju
11. led 2011

Ahojte,neda mi neprispiet do tejto diskusie..my sme manducovali celych 11 mesiacov a na manducu nedam dopustit..mala nechcela byt v kociku,az neskor ..dokonca aj teraz a to mame 18 mesciacov,ked je chora rada sa ponosi a v manduce aj spinka..vrele manducu odporucam pre deticky aj maminy..

motylikova
11. led 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, ci niekto z vas nema akekolvek osobne alebo sprostredkovane skusenosti s African baby carrier? mal by to byt ergonomicky nosic, a cenovo je vyhodnejsi ako manduca alebo ergo, len dufam ze je aj dobry pre babo a nosica.. co poviete? (je na stranke abcdeti.sk)

emjee
11. led 2011

@motylikova African je tiez ergonomicky nosic, ale osobnu skesenost nemam

motylikova
11. led 2011

@emjee dakujem, tak ja dam potom recenziu nejaku 🙂

dugyna
12. led 2011

@paula_1 my mame doma kocik v hale....zo zaciatku prve tyzdne sa v nom mal viezla ale 20min. potom na ruky.takze kocik je v hale a pouziva ho akurat tak moja mama alebo babka...ked obcas pridu povozit.a to uz teraz mame sportovu verziu cize mala v polosede alebo sede..a ked zaspinka daju ju lezat..ale to je fakt minimalne vyuzitie. lebo ja aj mm nosime malu bud v satke alebo v nositku. a nevieme si to vynachvalit ..a hlavne dnes ked mala mala teplotku a zacali nam ist zubky.....len pri mne alebo pri mm sa ukludnila cuze sa nosila cely den..
nastastie nas kocik nevysiel moc draho je to haberkorn ny austria...ale inak je super....ale pre mna a mm zbytocny..ale vyuzit sa da na vacsi nakup posluzi ako vozik 😀 😀 😀

paula_1
12. led 2011

@dugyna dakujem. a aku mate satku a nosic? a zo zaciatku si v com nosila v satke, alebo nosici?

dugyna
12. led 2011

@paula_1 tu si vsetci tykaju, takze nmusis vykat 😉 . mame dve satky hoppediz cairo ta 4,6m ale spolu s cipmi ma 5,1.
potom mame didymos indio ultramarinove myslim ze je to 4,2m /ale nie som si ista/. a nositko mame lilliputi zelene.
hoppediz sme velmi vyuzili ked malinka eset nedrzala hlavicku viazali sme ju do KSK vonku, nemala rada kolisku ten uvaz sme vobec nepouzivali. didymos pouzivam teraz ja bud kriz na doma,lebo kriz pri dlhom noseni neni moc dobry bolia z neho ramena, alebo ked idem na dlshie von uviazem malu do klokanky.nositko pouziavame hlavne doma na chrbte..ked upratujem,alebo poobede ked malu uspavam, dobre ho vyuzivame ked idem na nakupi..a malu musim viac krat dat do vajicka vybrat a opat vlozit. da sa to aj zo satkou v pohode..ale s nositkom asi jednoduchsie...
hoppezid pouziva aj manzel, didymos len niektore tipy uvazov-kriz uviaze aj malnzel, a nositko vyuziva tiez 😉
vsetko sme pokupili na bazare v uzasnom stave. hoppediz a nosic tu na MK a didymos na ebay 😉

dugyna
12. led 2011

@paula_1 jaj a este ta otazka zo zaiatku len v satke , nositko sme obstarali asi pred 2 tyzdnami.
novorodenca urcite by som opat nosila v satke v krizi s vonkajsou kapsou.nositko by som povedala ze je vhodne pre deti od 6 kg.

paula_1
12. led 2011

@dugyna "mate" som myslela ty, mm a mimino 😉 a dakujem za vycerpavajucu odpoved.

dugyna
12. led 2011

@paula_1 jaj sorry to ta koja demencia 😀 . rado sa stalo aj nabudce 😉

emjee
12. led 2011

@paula_1 ja tiez najprv satku, manducu az od ca. 3-4m (uz nepamatam) - vid https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

misha_
12. led 2011

@paula_1 My mame Manducu od necelych tri mesicu. Myslim, ze by se dala v pohode nosit i driv. Satek jsme dostali o malinko pozdejs, ale pouzivam ho vic az tak od peti mesicu. Nejak jsem nemela odvahu ho pouzit a Manduca byla uplne v pohode. I na leto mi prisla vzdusnejsi nez satek. Ted uz pouzivam jenom satek. Vazu do krize s kapsou vevnitr.
Pred chvili jsem nasla tohle pekne video

https://www.youtube.com/watch?v=Ud7ONgHtCOg

Presne o tohle jsou nase deti ochuzene 🙂
Nemate nekdo typ, jak dat mimco do Manducy na zada - na satek si jeste netroufam a i tak Manduca mi dela problemy.

emjee
13. led 2011

@misha_ Manduca na zada:
zapnes bedrovy pas, popruhy mas tiez zapnute (ako na batohu)
posadis si dietatko na brucho (resp. bok, cez ktory budes tocit) do manducy, das mu za chrbat manducu
ja tocim na chrbat popod lavu ruku - lavou rukou drzim dietatko spolu s manducou za chrbatik, pravou rukou drzim bedrovy pas a taham, lavu ruku nadvihnem, aby sa mi popod nu dietatko presmyklo, ale stale drzim
ako tocim, zacnem sa predklanat
ked mam dieta zhruba v polovici chrbta nasuniem si popruh na pravu ruku a vzapati na lavu, potom dokoncim tocenie do prostriedku chrbta, ponapravam, podsadim, idem 😉 a zapnem pracku na prsiach 😀

misha_
13. led 2011

@emjee Dekuju, zitra to vyzkousim. Ja jsem si ji vzdycky hodila na zada a pak jsem se pres ni snazila natahnout Manducu, ale vetsinou se nam tam zamotala nozicka a vubec to bylo takove nebezpecne.

roo
14. led 2011

Ahojte, mam doma cca rok pouzivanu guatemalsku Amazonas satku Laguna v dlzke 4,5 m. Paci sa mi ale viac Lollipop. Nechcete niekto vymenit?

emjee
14. led 2011

dalsi zaujimavy sposob ako dostat dieta v manduci na chrbat

https://www.youtube.com/watch?v=lEexpVLqHDs
jonki
14. led 2011

hlasim pokroky 😵 dnes doobedu mi E vydrzala v satke cele spanie...teda cca 3 hodky...poobede som ju supla do satky znovu...no a hoci sme absoluuuutne nic nepotrebovali kupit vybrali sme sa aspon do najblizsieho obchodu...a 30 minut vonku sme zvladli v poho 😵

co si myslite kolko treba 8 tyzdnove dieta obliect ak mame spolocnu vetrovku(vcelku hruba) a pulover?

emjee
14. led 2011

@jonki tak ako teba 😉 ja by som dala bodynko, pancusky, tenku mikinku, teplaciky, ciapku, nejake hrubsie ponozky alebo co davas na nohy na zahriatie 🙂 to uplne staci, pripadne ak je teplo ako dnes mozes mikinu vynechat, lebo ved aj satka zohrieva 😉

werunka21
14. led 2011

Holky, a jak to děláte, když někde jste sami s malým v šátku a chce se vám na záchod. Jak to řešíte?

majdula
14. led 2011

@werunka21 Ja jdu na zachod klidne i s "batuzkem" 🙂
Stejne tam za mnou chodi a asistuje, takze to pro nej neni nic neobvykleho 😀

lalus
14. led 2011

@werunka21 pripájam sa k @majdula 😉 tiež som chodila na wc s malým....či už som ho mala vpredu, či na chrbte...našla som si spôsob a ísť tam s ním je rozhodne pohodlnejšie ako ho ho vyložiť, niekam ho položiť a potom vložiť. A keď začal loziť, vždy tam tiež za mnou prištvornožkoval 😀