V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

monr
19. led 2011

@dugyna raz som pozerala jedno video, kde ukazujú, ako si dotiahnuť tú látku pod zadkom, už keď je naviazaný úväz. Ale teraz aj keby ma ovalíš, neviem to nájsť.

monr
19. led 2011
https://www.youtube.com/watch?v=5hDcKKu5C5c


tu je to, hurá, ak by ti to pomohlo,. aby látka neutekala spod zadočku malej. 😉

melanche
19. led 2011

ahojte. tie ktore mate manducu, maju deticky dobry vyhlad? a babo sa da otocit iba tvarou k vam pri noseni vpredu? bojim sa ze sa tam malej nebude pacit, kedze nic nebude vidiet, nemyslim ze mi tam bude vzdy spavat. a tie ktore poznate, aky mate nazor na chicco you and me? rozhodujem sa medzi tymito dvoma.

dugyna
19. led 2011

@monr 😉 sak mozno si spomenies.dneska skusim ten hamcock 😕

monr
19. led 2011

@dugyna hamock je fajn, ten som používala ešte s elastikom, ináč aj jordan som mala rada. ale nakoniec sme skončili pri batohu, ten bol u nás najčastejší.

monr
19. led 2011

@melanche , iste choď do manducy. chico isto nie. Bábo sa dá otočiť len tvárou k tebe, spokojné bude, neboj.

monr
19. led 2011

kočky, potrebujem aj ja radu, malá začala bojkotovať nosenie. ale tak, že keď uvidí šatku, alebo nosič, spustí rev, hodí sa o zem. Na rukách by bola stále. Ešte v nemocnici sa mi ju podarilo presvedčiť, že treba do šatky, ale niekam ísť nemám šancu.
Čo s ňou? či len nechať trochu času, kým sa to zasa zrovná?

dugyna
19. led 2011

@monr no skusim dam vediet..pocuj a nemohla mat nejak yzly zatitok v nemocke v spojeni so satkou ci nositkom? ☹
@melanche urcite chod do manducy, chocci a podobne nekupuj koli klbikom do absolutne nedoporucujem ,klbiky dietatka sa vyvijaju 12mes.,

monr
19. led 2011

v nemocke nie, to začala bojkotovať ešte predtým .

melanche
19. led 2011

@monr
@dugyna dik. aj mne sa manduca viac pozdava. ale ma odtial dobry vyhlad? mne sa na fotkach zda akoby pricapene, ze ani hlavicku nevie zaklonit.

dugyna
19. led 2011

@melanche ma neboj.a aj na chrbte sa da nosit 😉

emjee
20. led 2011

@melanche v manduci vidi presne to co treba - teba a plus este kusok sveta navyse; v klokanke otocene smerom od teba vidi babo akurat tak vsetko mozne, no nevidi to podstatne - teba (nehovoriac o tom, ze tato poloha mu neprospieva ako na klby, tak na chrbticu)

melanche
20. led 2011

mate pravdu. len je to moc draha investicia, musim si preto vsetko pozistovat. a vcera som objavila aj ergo nosic liliputy. pripada mi podobny manduce a cenovo podstatne dostupnejsi. myslite ze je tiez ok?

emjee
20. led 2011

@melanche lilliputti je tiez ergonomicky nosic, takze je v pohode

melanche
20. led 2011

@emjee dik, to si ma potesila.myslim ze uz mam teda vybrate 🙂

jonki
20. led 2011

@emjee vdaka za odpoved ohladom oblecenia...pytala som sa preto, ze ja som dost nestandardna co sa tyka obliekania seba...mne by nebolo zima ani v kratkom rukave pod fleeskou...tak preto som chcela vediet ako to robia ini 😉
dakujem trosku neskor ale mam za sebou hekticky cas...dieta-skola bola posledny tyzden znicujuca komnbinacia 😀

mam ale problem...mala mi zacala pri vkladani do satky grckat...tak mame znovu prestavku...neviem co je ine...niekedy ju mozem dat do satky aj skoro okamzite po najedeni a teraz posledne dve pokusy boli fiasko...pogrcala sa mi aj skoro dve hodiny od najedenia ☹ ...a to satkovanie vo vertikale odporucaju pri GER...tak neviem ako to mam teda praktizovat 😖

denisocka
20. led 2011

ahojte banda,nech je už jar. NECH JE Užžžžžžžžžžžžžž teplooooooooo !!!

my sme dnes boli 1x v batohu 😀 a hned tam maly hodil slofika. len som ho skoro stratila po ceste k zrkadlu,zabudla som ako to uviazat a pod nožkami vzadu som mu to dala naopak,popod nožku a prekrížila a nakoniec sa tam držal len pod pazuškami 😀 ... to jo,stara nosička v dôchodku 😀 so sklerozou

misha_
21. led 2011

@melanche Ahoj, my mame Manducu i satek. Ve predu je noseni uplne v pohode, jenom ted se tech osm kilo docela pronese. Na zadech se ji nelibi (zatim), je tam opravdu dost utopena a musi se poradne natahnout, aby videla, co delam. Za sebe bych ti doporucila satek, jestli uvazujes o jednom nosici, protoze je variabilnejsi, dite sedi vys a z druhe ruky ho sezenes za super cenu. Mne se osvedcilo mit oboji. Kdyz potrebuju neco rychle udelat, mala vydrzi i chvili na zadech a hlavne je to rychle zapnute.

misha_
21. led 2011

@denisocka Pridavam se k tobe. Treba kdyz na to budeme vsichni intenzivne myslet, prijde driv.

tamka84
22. led 2011

konečne mám šatku, dnes som si bola kúpiť. Nakoniec som sa rozhodla pre Didymos Indio limitku Burgund, len sa mi akosi nedarí malú viazať do kolísky. učili ste sa to len podľa návodov, či je lepšie ísť na kurz? Podarilo sa mi tam dať malú na druhý krát relatívne dobre, aj mi zaspala, ale sa mi zdá že mala veľmi vykrivenú hlavičku a látka mi na viacerých miestach odstávala. ☹
je aj iný spôsob viazania novorodencov? mám doma návod na viazanie do šatiek, ale sú tam len 3 či 4 druhov viazaní. Je ich aj viac?

ivika18
22. led 2011

@tamka článek o polohování miminek v kolíbce http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

jestli ti odstává šátek, tak je potřeba ho dotáhnout, co vážeš za úvaz?

Jinak na miminka je ještě super kříž s kapsou uvnitř

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4
bambusko
22. led 2011

@tamka84 popozeraj rozne navody tu

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/babysatka-...

skus si zistit nejaku poradkynu nosenia v okoli, ked nemas istotu, nech ti ukaze viazanie

http://www.latkovky.sk/prezentacie

http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/

tamka84
22. led 2011

@ivika18 skúšala som "kolíbka v kríži s kapsou",
a ten kríž s kapsou uvnitř asi nie je vhodné pre úplne malinké lebo malá si ešte nevie dať nôžky okolo mňa.

@bambusko ďakujem pozriem, inak v látkovkách som dnes kupovala tú šatku a Olinka vravela že robievajú kurzy, len sa mi je ťažko dostať cez týždeň do Blavy .

ivika18
23. led 2011

@ tamka, jj, je to i pro malá miminka, jenom ty nožky neroztahuješ, ale necháš uvnitř kapsy "na žabičku"

https://www.youtube.com/watch?v=tR2PAFtUmZs

o polohování ve vertikálu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

a kolíbku doporučuju ve dvojitém kříži, právě jde dodatečně dotahovat, jak potřebuješ.

ale jak píše @bambusko, určitě je nejlepší sehnat někoho v okolí popř. i nějaký ten kurz, aspoň budeš mít jistotu, že vážeš dobře, tak ať se daří 😉

tamka84
23. led 2011

baby mne sa zdá že mám tú šatku krátku preto sa mi nedarí ☹ mám, 4,7m a konfekčnú veľkosť 42

monr
24. led 2011

@tamka84 4, 7 je dobrá veľkosť, s tým uviažeš čokoľvek. Ja som Kríž s kapsou uviazala s 3,6 + cípy a konf.veľ.40.
che to len tréning, prípadne nejakú kočku, čo ti to ukáže, alebo poradí. 🙂 držím palce.

kubinkov
24. led 2011

Omlouvám se, že vás vytrhávám. Nemáte některá zkušenosti s nosítkem Skaldino nebo Panda a zároveň jste z okolí Pardubic? Moc ráda bych si ho vyzkoušela a zkušební nejsou v dohledu. ☹

ikika
24. led 2011

Caute baby,

chcela by som zacat nosit malu v satke... ma 4 mesiace... rozmyslam, aka by bola najvhodnejsia... dlzka asi 4,6 m (podla tabulky, ale zas v inej tabulke mi to hodilo kratsiu 😕 )... uz sa na to strasne tesim! 😀
Mam jednu satku, ale pre ten uvaz (myslim, ze kriz s kapsou vonku) je mi to kratke... a iny viazat ani neviem... 😅

Prip. ak mate niektora na predaj, dajte vediet (BA, osobny odber najlepsie)... 😉 Diky.

prsky
24. led 2011

@ikika odporucam ist na prezentaciu, poskusat satky, ukazu uvazy (kuk na nosime.sk - robia aj prezentacie, aj je mozne, ak maju tebou vybranu satku, dohodnut sa na osobnom odbere)

tamka84
24. led 2011

no dnes sa mi už malú podarilo uviazať, aj hneď zaspala, ale asi po 10minutách som ju vybrala, lebo sa mi zdalo že je strašne skrútená...hlavičku mala veľmi blízko hrudníka a zle sa jej dýchalo. Ako tomu predísť? asi vás už otravujem mojimi laickými otázkami, ale zatiaľ som nikoho nenašla kto by mi vedel pomôcť osobne, jedine v BA a to je ďaleko. 😢