V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vavrenka
4. únor 2011

@limoni nie ja som rozhodnuta pre didy Jonas kosostvorce. tak ze asi fakt ta 5 bude stacit. dakujem 🙂

denisocka
4. únor 2011

@vavrenka ved sa da vratit,nie,ked je nove.aj ked cez net,do 7prcdni možes vratit a jonasa som mala,ten sa mi vobec nelubil,mne sa zle viazal a navyše,ostavali na nom vytlačene ryhy z viazania. normálne čiary ako bol prehnuty a nosilo sa v tom dieta,nešlo to sprat ani vyzehlit 😝

denisocka
4. únor 2011

@vavrenka ved sa da vratit,nie,ked je nove.aj ked cez net,do 7prcdni možes vratit a jonasa som mala,ten sa mi vobec nelubil,mne sa zle viazal a navyše,ostavali na nom vytlačene ryhy z viazania. normálne čiary ako bol prehnuty a nosilo sa v tom dieta,nešlo to sprat ani vyzehlit 😝

denisocka
4. únor 2011

a ak by niekto chcel.mam vložku do erga.odkladala som ju kamoške,ta sa žial rozhodla pre iny typ nosiča

vavrenka
4. únor 2011

@denisocka to fakt??? 😲 no sila. ja som na jonasa pocula/citala iba same chvaly. s cim mas dobre skusenosti z didymosu?
ja som este nikdy ensatkovala, takze somlen teoreticky "uvedomela" prax pride neskor 😉 , este dostanem od sesstry nejaku satku ceskej vyroby (nevei mi povedat znacku), tak som velmi na nu zvedava. a ak sa zasatkujem poriadne, velmi by som chcela na zimu indio smaragdove 😀 ... proste tie satky su nadherne, skoda ze su take dlhe, ze ich nemozem nosit ako sal 😀

denisocka
4. únor 2011

@vavrenka ja niesom nejaky odbornik,ale mala som vela šatiek, a mnohe isšli z domu skor,ako sa stihli zanosit a jonas bol medzi nimi. kupila som ho noseneho , mal proste take vryze pruhy a čiary od nosenia ,mne to hrozne vadilo.maju to aj ine podobne didymosy .ja by som ho nechcela . amala som limitku didy Nino,to iste,proste nepačil sa mi vzor ani ta "kvalita" .. zvyšok dopišem neskor,maly ma vyhadzuje 😖

denisocka
4. únor 2011

z Dydimosu som si najviac chvalila Indio Ice ,to yb som brala hned,ale zas je tak fajne tkane,že treba davat bacha aby si Indio niekde nezatiahla,lebo je to velmi jednoduche . kvoli tomu už indio nechcem . najviac sa mi osvečil cena/kvalita Storch, a preto mam doma OPAT lea a pruhy - Albert tušim. takže ja by som zas išla do toho isteho, teraz viažem iba do alberta,jem to moj milačik. na leto bude leo,ak obvšem pustim alberta z ruk . ešte by som chcela vyskušat Hoppediz,to som ešte v rukach nemala. ine šatky ma vobec nelakaju,dokonca ani nie najdrahšie a najkvalitnejšie. ja potrebujem do dediny a do bytu dobru pevnu šatku,ktora nereže a ktora vela nestoji a nebudem mať strach ju aj umazat ,a to mi vyhovuje prave Storch

vavrenka
4. únor 2011

@denisocka co som pocula a citala, storch patri medzi vybornu kvalitu, takze dobra volba.
no ja som zvedava, uz som si toho jonasa objednala a zaplatila, tak som veelmi zvedava a hej, mas pravdu v tej jemnosti.
mala som v rukach storchy aj didymos a didymosy su jemnejsie a myslim, ze niektore kocky aj pisali, ze sa moze zatrhnut...ale ja som na fajnovejsei materialy, tak uvidim, ako sa mi to osvedci pri malom babatku 🙂

monr
4. únor 2011

@vavrenka treba zanosiť, a uvidíš, možno posunieš ďalej a možno si necháš. Každému vyhovuje niečo iné.
moje didy iris, keď som ho dostala, bol tvrdý ako prkno, teraz je z neho super šatka.
ale storch je aj pre mňa super šatka.
ešte ma láka Didymos Teviot s vlnou, ale už asi stačilo, malá je už veľká, tak by sa zrejme toľko nevynosilo.

denisocka
4. únor 2011

tak tak,každemu ine vyhovuje

lucialen
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anamor
5. únor 2011

ahojte, uvazujem o satke pre druhe mimi a uvazujem najviac zatial o didymose, vie mi niekto poradit rozdiel medzi indiom, zakarom a pruhovanymi od didymosu? Dakujem

vavrenka
5. únor 2011

@anamor ahoj, ja viem povedat len tak teoreticky, este som nesatkovala,ale chystam sa a bola som u poradkyne, mala som moznost tie typy satiek vidiet a ohmatat.
pruhy - najhrubsia tkanina a najpevnejsia a najtvrdsia z didymosu
zakar - jemnucka tkanina, o.i. ma tieto vzory:
vlny - najpredusnejsie tkana latka, itensia, idealna na leto
kosostvorce -asi najjemnejsia z didymos, mnohe si ju pochvaluju, ale niektorym sa nepacila, lebo sa im zatrhla, tiez vhodna aj na leto, patri medzi tensie latky (ja aom si objednala jonasa, budem mat mimi na leto, z vln som si nevedela vybrat vzor)
indio- pevnejsie tkana ako zakar, trosku hrubsia, ale super na pohmat, vraj medzi zakarom kosostvorce a indiom je len psychologicky rozdiel- proste kazdej mamine sadne neco insie, kvalita je rovnaka, ja chcem indio na zimu a jesen, zda sa mi byt uzasne. a cakam na ediciu s hodvabom.
Dufam, ze som aspon trosku pomohla, i ked nie po skusenostnej stranke. Vraj didymosy su "mercedesom" medzi babysatkami.

anamor
5. únor 2011

@vavrenka jej dakujem, presne taketo "zhrnutie" som mala na mysli, aj od teoretika 😉 velmi pekne dakujem. Kedze mas v tom trosku prehlad, vies mi napriklad povedat aj taky rozdiel, ze pruhy a pruhy? aby som uviedla priklad, klasicke pruhy nechcem - tie co sa nazyvaju standard modra apod. ale pruhovane typu Jan, Lisa, Till aj celkom hej, to je tiez taka hrubsia kategoria?

vavrenka
5. únor 2011

@anamor medzi pruhmi sa nevyznam- len som ich videla a hmatala, ale som sa nezaujimala. Lebo poradkyna si am hned tipla, ze potrebujem nieco super jemne, fajnove 😀 , a mala pravdu. aj som velmi citliva na latky.
Jedine, co ti mozem povedat, viacero kociek, co neboli spokojne so zakarom/indiom prave kvoli jemnosti, ze sa im zatrhli alebo urobili znacky po dlhsom viazani - presli na pruhy, lebo si pevnejsie,msivnejsie, zrejme menej "haklive" na zaobchadzanie. ale viac fakt neviem.
skus sa priamo obratit na @denisocka - ta napr. s didymosmi nebola spokojna, alebo na @monr, @limoni, @emjee @bihan - tie tu prispevaju a aj satkuju.
este jeden link na poradkyne ohladne satiek a nosicov, mozno najdes aj nejaku v tvojom okoli:

http://nosime.sk/sk/prezentacie/
pozri si ten zoznam, tam ti urcite budu vediet dokladne poradit. ja som u mojej poradkyne bola 1,5 hod, ptom sme este boli 2dni v intenzivnom telef. kontakte s vybrala som si. Mne to islo celkom rychlo,lebo som pred tym dlho studovala na nete a viac-menej ked somk nej prisla bola som aspon vedomostne zorientovana.

vavrenka
5. únor 2011

@anamor
este jeden link - tu je tema babysatka - na konikovi, tiez super zdroj info, tam ti baby tiez napisu svoje skusenosti
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/babysatka/...

denisocka
5. únor 2011

ja som napr. prekvapena,u nas v SNV robila akasi Blanka čo ma aj predajnu so šatkami prezetačku a ona ma tie amazonskle či ake šatky,take tusim zo strapacmi na konci a uzlikami v celej šatke a baby,čo nemali možnost vidieť a skusit ine,tak su z tých uzlikatých cele paf,ake super šatky 😅 😀 😵

vavrenka
5. únor 2011

@denisocka a asi je to aj lepsie nemat na vyber 😀 , potom aspon clovek nesalie! ta moja mala asi 7 znaciek satiek a dve znacky nosicov priamo na prezentacii... takze ked som vosla, tak mi az oci prechadzali nad tou farebnou nadherou 😉

emjee
6. únor 2011

@anamor ja mam osobne skusenosti len s indiom - je makkucke, tenucke, dobre sa nosi - ale ano, je trosku haklive co sa zatrhnutia tyka, takze ak chces prevazovat v prirode, tak zvol radsej nieco ine ako indio
viem porovnat len s hoppediz pevnou - ta bola ovela hrubsia, hutnejsia, nebala som sa ju hodit na zem 😀

anamor
6. únor 2011

@emjee dakujem za odpoved a nazor, asi kupim nejaku didymosku, uvidim ci indio, ci zakar, ci nejake pruhy, potom este o storchoch uvazujem, no uvidim, hadam budem spokojna 😉 a ked nie kupim inu 😉

bihan
6. únor 2011

@anamor rozdiel je hlavne v tkaní 😀 Indio je tiež žakár 😉 Indio mám stále doma, mala som aj modré vlny a mala som ich veľmi rada 😵 Pruhy som naživo od Didy videla len Lisu a ak chceš niečo "menej náchylné" tak asi radšej siahni po nich.

anamor
6. únor 2011

@bihan dakujem za reakciu, viac menej ste ma utvrdili v tom co "viem", cize indio a zakar su tkane podobne? vlny sa mi inak velmi pacia tize, ale celkovo mne sa ich paci viacero, preto take rozhodovanie 😉
ste zlate dievcata nosičky, dakujem za reakcie

bihan
6. únor 2011

@anamor akurát som pozrela na didy stránku a keby som pred nedávnom nekupovala novú šatku, tak asi podľahnem čaru petrolejových pávov 😀

Inak mne veľmi vyhovuje aj Zara od Ellevilu, zaťahovať sa bude určite menej ako napr. indio a aj keď mi prišla na prvý omak celkom tvrdá oproti mäkkučkému indiu, nosí sa v nej veľmi pohodlne.

Ono je to od istej cenovej relácie aj tak viac-menej o farbách.. niekomu sadne viac to, inému ono, ale v princípe sú všetky tie lepšie šatky veľmi dobré a nosné. 🙂

emjee
6. únor 2011

@bihan nemas skusenosti s nati? som kukala prave na nosenideti a stoja este viac ako didymosy, maju vela satiek s bambusom

bihan
6. únor 2011

@emjee teraz o nich počujem prvýkrát 😀

bihan
6. únor 2011

@emjee tak táto je úplne luxusná 😵 http://www.natibaby.eu/sklep/?p=productsMore&iP...)
Celkom vysoké ceny nahodili na to, že ich nikto nepozná... síce majú asi všetko žakár, ale na poliakov dosť, no 😅 Síce ellevill nie je o nič lacnejší, ale pri odbere rovno od nich sa aspoň odráta DPH 😀

anamor
6. únor 2011

o satkách od ellevilu som tiez trošku počula, takže aj tie su fajnove, zahliadla som tam nejaku zaru a jade? aj tie jade vyzeraju ok, ale asi budu trosku hrubsie neviete?

denisocka
6. únor 2011

@bihan luxusna? ako teraz naozaj,či zo srandy?

bihan
6. únor 2011

@anamor mne sa viac páči zara.

@denisocka naozaj.. mám na púpavy úchylku 😀

denisocka
6. únor 2011

@bihan mne je jedno,či pupava,či jasterice,tento typ satiek neznasam,teda sa mi vonkoncom nepáčia. prvu som mala zrovna didy nino limitku,fuuuj,to som kupila len kvoli tomu,že to bola didy . a aj išla z domu,na výmenu s annu storch

michaela80
6. únor 2011

moj pokus o robins hip carrys dlhou satkou 😝 😝 😝 poviazala som sa tedy poriadne..... 😀
na taky uvaz asi treba ovela kratsiu satku,vsak?