V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kadea
19. bře 2008

Ahoj, pozri stranku nosenideti.cz. Myslim, ze tam tiez zapoziciavaju na skusku.
http://www.nosenideti.cz/

cazadora
19. bře 2008

děkuju 😉

nasticka
19. bře 2008

kili, na ergu jsou odepínatelné pásy, je v místě, kde je to dotahování, zrovna jsem to o víkendu rozepínala, protože jsme zkoušely boční nošení..(hmm, no úspěch to nemělo, malá je nejspokojenější na zádech) takže se ti vlastně odepne polstrovaná část pásu od té nepolstrované

adula76
19. bře 2008

kili - tak ako pise nasticka - Ergo ma odopinacie pasy 😉

binki
19. bře 2008

a víte o nějaké kamenné prodejně v Brně, kdy bych ergo nebo manducu mohla zkusit?

kili
19. bře 2008

dík, tak vyskúšam 😉

binky, u lusinti, pozri jej stránku www.branakdetem.cz

kadea
19. bře 2008

Cazadora skus aj tu: http://www.branakdetem.cz/

cazadora
20. bře 2008

Kadea tak paráda na tvém odkazu půjčují moc děkuji 😉

sue
20. bře 2008

...vyzerá to tak, že sa zima vrátila 😒 asi musím predsa len došiť kapsu, aby sme mohli manducovať aj naďalej 🙄

kadea
20. bře 2008

Cazadora, tak som rada, ze som pomohla. 🙂

kili
20. bře 2008

sue, zapáčilo sa ti to? je to iná pohodička bez kočíka, že? 🙂

sue
20. bře 2008

Kili, v 90% je nosenie určite lepšie ako kočík... tých 10% bolo včera keď som si išla kupovať bez kočíka kabát...až doma som zistila, že ho cez prsia nezapnem 😝 😀 😀 😀

kili
20. bře 2008

sue, no tak to je jasné, na nákupy šatctva to nejde, iba ak zo sediacim dieťaťom a vždy v kabínke sa posadí.

kili
20. bře 2008

tak ma napadlo, že či ti nie je dobrý aspoň po kojení 😀

sue
20. bře 2008

Kili, no zas až také zlé to nie je... musím poprešívať gombíky 😀 chcela som byť pekná na stretko z gympla... no a včul to dopadlo takto 🙄 😀
...ale nemala by som vypisovať, ale ísť šiť kapsu...

bram
20. bře 2008

ahoj holky, prosim nevite o kamennem obchode v Praze, kde by se dala koupit Manduca?

rajka
20. bře 2008

Ahoj holky!
Mám dotaz. Myslím, že tady byl někdo z Ostravy. Nevíte, kde bych mohla koupit šátek nebo Manducu v kamenném obchodě s možností vyzkoušení? Díky 😉

selu
21. bře 2008

ahojki, mam dotazek ohledne nositka manduca, mam ho ode dneska doma, ale bojuju s nastavenim popruhu, hlavne tech ramennich, chci se zeptat, mate je spis k ramenum nebo ke krku, mne padaji hodne na ramena a pak jeste takovy ten spojovaci pruh, jak se ma zapnout za krkem, ja ho teda za krkem rozhodne nemam, spis na lopatkach 😕 😒

sue
21. bře 2008

Selu, ja to mámtiež na lopatkách...a keď popruhy posuniem inak, Macinovi sa blbo sedí... takže si to zapnem keď Macina do toho vložím a potom to utiahnem tak, aby to bolo na lopatkách a aby sa mu dobre sedelo 🙂 a mám popruhy v strede....

selu
21. bře 2008

sue, ja to prve taky tak udelala, nez jsem se mrkla do navodu kde bylo napsane ze zapnout za krkem 😕 pak jsem jeste kukala do alba zuzky julove jak je tam s tim nafocena a taky jsem nevidela ze by to mela pres zada tak jsem si myslela ze to mam blbe. No zkusim to nainstalovat znovu, az se Miska vzbudi 😉 Jo a jeste co se tyka rucicek, pac mame ditka tak stejne stare, ma je Macinko ven z mancuci nebo vevnitr anebo vne te novorozenecke vlozky, ja to z toho navodu moc nechapu 😒 😅 😔

sue
21. bře 2008

Selu, Macino ich má von z Manduci väčšinou...
..k tým nastaveniam, ja som to nastavovala tak, aby sa Macko nečertil a zároveň, aby mal vystretý chrbátik, na iné som väčšinou nehľadela... a neviem ako by mohol mať rúčky vo vnútri vložky - však v nej má len riťku 😕 jemu trčia úplne von z Manduci alebo ich má akoby pred sebou, lebo mi hladká prsia 😅

selu
21. bře 2008

no Misa je takova asi drobnejsi, tak jak jsem to zapinala poprve, tak jsem nevedela, jestli tu novorozeneckou vlozku zapnout i pres ruce, ale ma to zaple jako plinku, takze ji to vlastne obepina jen prdelku 😉

adula76
21. bře 2008

sue - spojovaci pas sa da rovnako posuvat hore a dole ako na Ergu, takze ked sa ti nedari ho zapnut za krkom, zloz si jeden pas z ramena, potiahni ten spojovaci vyssie, nasad popruh, to iste s druhym popruhom a ked budes mat ten spojovaci popruh vyssie, lahsie nanho dosiahnes - skus 🙂

sue
21. bře 2008

Adula, vyskúšam 🙂
Selu, podľa m§a by ti Miška veľmi rýchlo dala najavo, že rúčky tam nepatria 🙂

selu
21. bře 2008

jj Sue 😀
...no jinak uvidime, zitra jdeme na navstevu ke tchyni, tak chci vzit manducu, pac je to jen ob ulici a neminim tahat kocar 😝 snad to vsichni prezijeme bez uhony a nebudu ji muset vracet 😕 🤐

johanda
21. bře 2008

rajko, zkus mrknout na www.vbavlnce.cz, ta paní má sklad v Třebovicích.

johanda
21. bře 2008

www.vbavlnce.cz by mělo fungovat 😉

rajka
21. bře 2008

Johando, díky moc!! Mrknu na to!! 😉

mihapiha
21. bře 2008

Selu, neboj, my nosíme o 106 a v poho. na takové rychlé skoky do obchodu je to supr, i na menší cestování. ale jak už jsem psala, na 3hod výlet bez přestávky bych si netroufla, malý se mi cca po 1,5 hod vzbudí a chce ven, chce se protáhnout atd. my to musíme holt střídat.

kacerka
21. bře 2008

Ahoj holky,
nechce se mi pročítat celá diskuze a potřebovala bych vpravit do tajů nošení dětí. Máme pětimesíčního klučíka, rádi chodíme na výlety (bydlíme v Českém ráji - takže se to vyloženě nabízí) a manžel projevil přání ohledně nějakého nosítka. Má za měsíc a půl narozky, tak bych mu ráda nějaké koupila. Jediné, co vím, že nechceme šátek. Uvažovala jsem o Manduce, ale nevím, jestli v ní nebude Karlosovi v létě vedro. Nebo nějakou krosničku, ale ještě nesedíme - je to u krosny problém? Jo a Karlík je na svůj věk tak trochu větší - 70 cm a 9 kg, tak aby to mělo vyšší nosnost.