V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vavrenka
30. zář 2013

@uzu17 skus mrknut na zumbuccu- , nova stoji 55€ a je sita podla strihu manduci- sije ich jedna kocka z MK - ma nick bakicovazuzu, je aj na facebooku, ak by si chcela skus jej napisat IP, maminky su velmi spokojne s tymto nosicom a dizajny su fakt kraasne

petra_pf
3. říj 2013

Manduca 🙂

janage
21. říj 2013

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s touto kapsou? http://www.outdoorkids.cz/?564,softshellova-och.... Ďakujem

zoranka
2. led 2014

zaujala ma diskusia o nosení dieťaťa. Neviem či som diskusiu čítala správne, ale nenašla som nevýhody. Ja som sa na začiatku dala na nosenie v manduke-syn bol kolikavý, a dnes neviem, či som urobila správne. Syn má štyri mesiace a ja stále nosím ak chcem aby spal. Nevie zaspať inak len v manduke. Akonáhle ho položím už je hore. Občas ľutujem, že som ho radšej nevozila v kočíku, aj keď - keď bol maličký to bolo príjemné, ale teraz ma to dosť obmedzuje. Neviem kde som urobila chybu-vedel by mi niekto poradiť ako ho odučiť od nosenia?

meggy004
2. led 2014

ahoj, my máme ERGO .
Som s ním brutálne spokojná.
K nemu bola aj baby vložka pre novorodenca, takže Bubák krásne držal a bolo mu pohodlne 🙂

zoranka: skús ho čo najviac nechávať tak, aby ťa videl. náš Bubo zaspí aj sám, keď vidím, že je unavený, tak mu podám plienku - on si ju privinie, sem tam dudu, keď je umrnčaný a spinká. Ergo si nechávame na koliky a boľačky a choroby 🙂 u nás pomáha aj to, že ho dám na pohovku s operadlom a otočí sa smerom k operadlu, aby si skryl tváričku.
každé bábo je ale iné, možno niečo zaberie - veľa šťastia 🙂

zoranka
2. led 2014

@meggy004 -ďakujem za odpoveď, ale u nás nič nezaberá-skúšam všetko. Nosím ho denne tak 16 hodín, bez manduky nevydrží ani 15 minút. Som naozaj unavená a neviem si predstaviť, že by som pri ňom mala ešte jedno dieťa. Dúfam, že mi niekto poradí, kto sa s takýmto problémom stretol a vyriešil ho. Drž mi palce, verím, že by to pomohlo aj iným-snáď nie som jediná.. Nechápem ako niekto môže nosiť aj 11 kilové dieťa. Určite ho nosí pár hodín denne, nie tak ako ja.

kytkakvete
2. led 2014

@zoranka mě malá usíná v šátku do ted, nebo v manduce na zádech, nejlépe při vysávání to je tuhá do pár minut 🙂, ale 16 hodin denně je fakt moc, když mi špatně spala dávala jsem jí po vyndání mezi dva polštáře a k tváři plenu, a co zkusit zavinutí, na noc jsem jí zavinovala ještě před týdnem, ale fakt pevně

anetka1701
2. led 2014

@zoranka chyba nechyba - potřeboval maminku, tak jí měl... Teďka je starší a prostě si zvykl. jestli tě to trápí a omezuje, asi bych začala pomalu a nenásilně přestávat. Je větší, myslím že už bude mít i jiné zájmy, než se k tobě tulit - hračky, motorický vývoj... Osobně bych zkoušela třeba trávit čas přituleně v leže a povídat, zpívat, hrát si s hračkama - prostě ho zabavit, ale stále s přítomností a těsným kontaktem. Možná by i zabralo ho místo v Manduce uspávat v náručí třeba tak, že se s ním budeš houpat... Kdyby si na to zvykl, myslím že by se dalo časem přejít třeba i na ten kočárek nebo třeba hrkání postýlkou... Mně hodně zabralo dělat delší a stálejší usínací rituál, na jehož konci byl spánek. Při přeučení na spaní jinde se pak používal rituál, ale na jeho konci nebylo usínání na původním místě (u tebe nosítko), ale usínání jinde... Stálo by i za zkoušku ustálit rituál, ale místo měnit...

zoranka
3. led 2014

@anetka1701 -u mňa by to bolo asi z blata do kaluže- ak mám hojdanie v manduke zmeniť na hojdanie na rukách-to by bolo ešte únavnejšie a určite by sa prebudil, keby som ho položila. Myslela som si, že niekto má zaručený trik, ale asi sa budem musieť potrápiť a vymyslieť niečo vlastné. Nechcem žiadne uspávacie rituály-skrátka by som chcela aby zaspával sám ako iné deti.

zoranka
3. led 2014

@kytkakvete - nezaberá ani zavinovanie-skúsim tú plienku a vankúše-uvidím

bublinka711
3. led 2014

@zoranka Ahoj, nedá mi nezareagovať. Dcérka má osem mesiacov, a keď sme boli asi vo vašom veku, riešili sme to isté. Nosili sme sa v Manduce skoro celý deň, myslela som, že mi chrbát odíde, ale inak skrátka nespala... Ona bola od narodenia taká. Manducu sme kupovali, lebo bolo ťažké mať ju stále na rukách. Ako nám padlo 6 mesiacov, situácia sa zrazu zmenila, naučila sa sedieť a loziť, už sa nechcela toľko nosiť, potrebovala priestor. Do manducy sme už išli iba tesne pred zaspaním, dvakrát sme pohojdali, zaspala, a ja som ju vložila do kočíka. Máme celopolohovaciu sedaciu časť, vyhovovalo jej, keď mala nožičky hore. Na posteli mi spí iba na boku alebo na brušku, inak nie. Neviem či dojčíš, nám pomohlo, keď sa prebrala, že som jej rýchlo strčila do pusy prso a zas zaspala 🙂. Dnes sa už snaží zaspať aj sama, niekedy sa jej podarí, niekedy nie, ale čo je super, sama sa zrazu naučila cez deň zaspať na prechádzke v kočíku. O tom som mohla ešte pred pár týždňami iba snívať... Tak držím palce, aby to aj u vás tak dopadlo (alebo aj ešte lepšie 😀)

kytkakvete
3. led 2014

@zoranka souhlasím s @bublinka711 , ono se to časem změní, ale můžu tě uklidnit že ani jedna z mích holek nespala a nespí sama, se starší jsem spala do jejích tří let, respektive ležela s ní dokud neusla a mladší mám u sebe v posteli taky, uspávám na rukách(spí teda do 10 min.) a od cca 2 hodin v noci jí mám na střídačku přilepenou na prsou 😀

zoranka
3. led 2014

@bublinka711 -ďakujem za informáciu-dúfam, že aj u nás to tak bude-ešte 2 mesiace....... -tie Vaše začiatky mi pripadajú ako by som to písala ja-dúfam, že aj ďalšia situácia bude podobná. Som rada, že som môj príspevok pridala, lebo všade čítam len o tom aké je nosenie skvelé a ako ho všetci odporúčajú, ale o tom, že dieťatko si môže na nosenie zvyknúť až tak, že v podstate ničí svoju maminu nikto nepíše. Myslím si, že všetci tí múdri by mali dať aj radu ako to robiť, aby na nosenia nevznikla u dieťatka závislosť a aby si aj mamina mohla oddýchnuť.

behulka
3. led 2014

@zoranka urobila si to najlepšie, čo sa dalo 😵 nosenie je pre detičky prirodzené. všetko ostatné už priniesla moderná doba. Kočík je tu len zlomok našej histórie. No detičky sa stále rodia také isté. Aj keď sa to teraz nezdá, ono sa to mnohokrát vráti.
Dieťatko tým ako rastie, začína sa viac pohybovať, bude prirodzene vyžadovať aj menej nosenia. Pri záťažových situáciach (choroba, nové prostredie) sa však môže k nemu chcieť vrátiť.
9 mesiacov v brušku, 9 mesiacov na brušku.
Ak si však z nosenia unavená, nie je Ti príjemné, bolo by fajn tento stav zmeniť. Je super, že si si prišla po podporu. A myslím si, že týmto prejde väcšina intenzívne nosiacich maminiek.
4mesačné bábo je ešte maličké na nejaké spacie tréningy, no časom možno príde i na ten kočík.
No pokiaľ si trúfaš, mohla by si skúsiť nosenie vzadu, vtedy sa dá i viac vecí porobiť.
Skúšali ste závesnú kolísku - hacku ? Na niektoré deti funguje priam zázračne, no na iné nemusí.

behulka
3. led 2014

@zoranka pri dvoch detičkách sa mi práveže nosenie zdalo ešte menej náročné. Drobča sa nosí, akurát čo ho treba nadojčiť a prebaliť a ostáva dostatok času venovať sa staršiemu a keď treba i domácnosti. Pre mňa bolo najťažšie "programové" nosenie - nosím dieťatko, lebo je len vtedy spokojné, no sama nemám nič na práci, doma upratané, navarené, doma nik, s kým by sa dalo porozprávať, len miminko na tvojom tele. A ako písala aj Bublinka, po pol roku sa to rapídne zmenilo. Drobec začal sám vo veľkom objavovať svet. A zrazu prišli iné starosti. Tak snáď aj u vás sa čoskoro dočkáte pozitívnej zmeny 🙂

alkababulka
5. led 2014

Ahojte potrebujem prosím pomôcť s výberom šatky. Mám možnosť kúpiť babyšatku storchenwiege lilly alebo didymos Nino. Môžete mi poradiť ktorú? Ktorá z nich je lepšia a prečo? Ďakujeeeeem

atinkaa
6. led 2014

@zoranka pises ze nosis babatko, malo koliky a teraz ho nosis len v manduce a len tam spinka? rozumiem tomu dobre?
mozno pisem ako tatar ale Internet je skratka a tak sa radsej ujistujem

za seba mi niektore vety tu na konovi pridu zvlastne....neviem si predstavit ucit dieta na nieco alebo oducat...pride mi ze to vsetko nejak krasne plynie, zapada do seba

skor si myslim ze by si mala viac pocuvat seba a svoje materske instinkty.....kazda ich mame, len niekto si ich nevie uhajit, iny ich velmi nepocuva
tvoja prva veta mi pride ze si asi ani sama od seba nosit dietatko nechcela a zacali ste len kvoli kolikam....nechcem aby sa tu spustil na mna huf srsnov, lebo tie na konovi cihaju vzdy, len sa pytam, ci rozumiem dobre...ak ano, teda si v prvom plane nositko ani nechcela...tak mi pride ze telo asi vedelo preco a teraz ti to dava zabrat...co nie je dobre,kazde babatko potrebuje svoju mamku a to mamku ktora je v pohode....ci s nou bude suhlasit pol sveta a ci bude stylova mu je sumak....teda tak ako ste pri nejakej rade prisli na to, ze je dobre nositko...tak skus ine rady na koliky...
dobre je napr. kupkanie a vedierko....to tiez zabera....nemam skusenost za nas, lebo mi sme koliky nemali (klopkam🙂 a ani spankove neduhy...u nas sa spinka od zaciatku a od cca polrocka obe celu noc, krasne 😵 😵
ale zas sme nositkovy a kociar bol vzdy tatinkova domena na behanie alebo s babkou...take klasicke, aby si babatko pospalo....takze tak nejak prirodzene vedia, kto sa oblieka a co bude nasledovat....inak deticky su vzdy rozne - bianka v nositku hned zaspala....neboli sme este ani na konci chodby a zu chrapkala a budila sa az ked sme zas boli vo vytahu.....mia v nositku toho naspala minimum, mali a mame ho na objavy a rozhovory take nase intimne 😉 😵
okrem vedierka by som skusila klido aj ten kociarik, vobec by som sa ho nebala, nebudes ani horsia Mama, tvoj chrbat je tiez dolezity....blizkost mozes nahradit aj masazou....je kopa stranok, kde je to popisane a pripadne i YouTube videi....kde mozes kuken jak to robit aby to bolo okejkove a ku prospechu babatka+su o tom knihy of course.
v zasobe moznosti by som si klido nechala i veci ako lehatka, hojdacku....uvidis....nikde nie je napisane ze na vsetkych musi fungovat iba jedno
k nasej svatej trojici v tak babatkovskom veku patri okrem nosenia, vedierka aj koliska+zavinovacka....to je nieco co suplovalo brusko krasne
obe v koliske spali ako macickovia 😵

zelam nech najdete co je potreba, ak by to vase malo byt aj nejaka pomocna ruka na par dni pre teba....niet nad spokojnu maminu, vazne 😉
je vela mudra o matke a dietati popisaneho kadekde, niektore knihy su iba moderne, rovnako ako metoda, ine su pravdy svate jedna taka je, ze dietatko je ako lakmusovy papierik, citlivo a velmi pohotovo zachytava emocne prezivanie rodicov, mozno to tvoje babatko cosi z toho co citis zachytilo a vysiela ti to spat....teraz len ide o to, to spravne rozklucovat 😉

kytkakvete
6. led 2014

@alkababulka oba jsou si co do kvality hodně podobné, měla jsem strorch inku a vázal se perfektně, jsou to jedny z nejkvalitnějších šátků, a na Nino mám spadeno, tak pokud to vyjde dám echo později 😀

alkababulka
6. led 2014

@kytkakvete ďakujem moc by mi to pomohlo. Stroch mi pripadajú trochu hrubšie aspoň ta lilly ale dobre sa viaže a ja by som ju potrebovala hlavne na doma a von na teplejšie dni. Ale Nino je ževraj tenšie no niekomu sa horšie viaže. Tak neviem. Za každú radu budem vďačná

kytkakvete
6. led 2014

@alkababulka oni storchy mi přijdou takový tužší než se zanosí, didy oproti tomu nadýchanějšší, spousta recenzí na šátky je na http://www.nosenideti.cz/china.php

ljonas
16. led 2014

ahoj holky, ráda bych pro svoje miminko pořídila nějaké nosítko. manžel odmítl šátek tak prozkoumávám možnosti nošení. narazila jsem na nosítko lodger ale vypadá že je dost teplé - máte někdo zkušenosti? chtěla bych nosit miminko i doma. moc moc díky za vaše zkušenosti. http://vaky-a-nosice-deti.heureka.cz/lodger-nos...

vavrenka
16. led 2014

@zoranka 16h denneho nosenia je fakt vela a nadmerna zataz, aj na psycjku. ja som prvu dcerku zdaleka tolko nenosila, ale denne tak tie 2-3hodky a ver mi, od 4m som sa modlila za kocik, aby v nom mala vydrzala a konecne chcela byt, cakali sme nanho 2m, ked prisiel, plakala som od ulavy a v istom obdobi som nosenie nenavidela. mala som uplne znicene chrbtove svaly. takze ti rozumirm, ono od toho 6. mesiaca uz zacinaju byt detick ypohyblivejsie, viac sa zacinaju zaujimat o okolie, aj tie vytrvale koliky ustavaju, takze nosenia moze byt o kusok menej.
oducat maleho od nosenia nemusis, sko ho uc aj na ine. zo zaciatku ho nechaj polezkat, pokopkat, nech ta vidi, ked uz bude plakat, tak ho vezmi ako je zvyknuty do mandukxy a nos ho, ale tvrdohlavo ho po nejakom case opat poloz, kym nezacne plakat a opat ho vezmi do nosica.. prve dni by som to skusala fakt len zoparkrat denne a na par minut a potom postupne, nenasilne by som pridavala...

kytkakvete
16. led 2014

@alkababulka Tak dorazilo nino 😀 , dostala jsem ho už zanošené a váže se perfektně, dobře klouže. Udělaly jsme dvouhodinový zátěžák s 9-ti kilovou, netlačí, neřeže, nosí se dobře, takže pokud bych měla na výběr vybrala bych raději to než storcha 😉 .

alkababulka
17. led 2014

@kytkakvete jeeej super dakujem za hodnotenie, dohodla som sa ze si ich vyskusam zatial som skusala tiez len Nino a zda sa mi fajn aj dobre na leto tak sa asi pre neho tiez rozhodnem. dakujem este raz

wiky1405
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hrbatavel
13. únor 2014

Ahoj holky. S nošením máme ty nejlepší zkušenosti. Naše dnes už batolátko jsem nosila od začátku - v šátku. I když v provizorním, krátkém, nepohodlném, ale byla jsem za něj ráda. Než dorazil storch.. Najednou bylo to nošení o něčem jiném. Syn od narození trpěl kolikami, první měsíce byli vyčerpávající, ale zvládlo se to, právě díky šátku. S šátkem jsme usínali, i vstávali, jenom se ozval, že bude plakat a byl v něm. Ven jsme naopak od začátku jezdili s kočárkem. Dobrou pomůckou byl i gymnastický míč, houpali jsme průběžně od rána do večera. Asi v pěti, šesti měsících byly naštěstí koliky pryč. A hned jsme nosili o něco míň, už vůbec ne v noci. Syn začal pravidelně usínat v půl 9 večer a vstávat v půl 6 ráno, mezitím s jedinou kojící pauzou, kdy ani neotevřel kukadla. Dnes mu je rok a vesele běhá. Pláče minimálně, nemá to ve zvyku. Místo pláče, třeba v noci, když se vzbudí, nejdřív párkrát zakašle. Když je unavený a chce se mu spát, vždy se dožaduje nošení, a je mu s radostí vyhověno. Když něco dělám v kuchyni, šoupnu si ho na záda, kouká mi přes rameno. Nutno dodat, že je už dost těžký, a tak čím dál častěji nosím na zádech, to není takový záhul.

25ka
14. únor 2014

@ljonas ja som bola raz na veletrhu v brne a tam som narazila na stanok mamaja (tak sa vola aj internetova stranka) a mali tam okrem latkovych plienok vkladaciek oblečenia aj nosítka - manduca, pacila sa mi a tak som si ju cez internet aj kupila a som snou spokojna je zo 100%biobavlni miminko tam moze byt pokial nema viac ako 20kg, ma kapucu keby prsalo a da sa prat v pracke.

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz