V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

izy
19. říj 2007

maki ja jsem s satkem taky dlouho odolavala (chtela jsem ergo), ale nakonec mam satek (a ergo planuju na vanoce🙂je fakt super a aspon jeden uvaz zvladne urcite kazdy. to jen vypada slozite. nebo si muzes zajit na nejaky vazaci kurz. ring sling ma nevyhodu, ze je pres jedno rameno a boli z neho zada. satek krasne rozlozi vahu a krasne se nosi.
takze ja rozhodne doporucuju satek!!!!

cecil
19. říj 2007

Já jsem se šátkem taky spokojená a úvazy si uvážeš v pohodě sama.Když mě někdo vidí, tak mi vždycky chtějí hrozně pomáhat, ale není to potřeba. Napřed to vypadá složitě, ale jak to dvakrát zkusíš, tak to pak už jde. Ze šátku mě nebolí záda ani po delší době...včera jsem nosila dvě hodiny a dobrý.

tlapicka
19. říj 2007

Makinko, zkusenost nemam, ale ouhlasim s holkama. cokoli nevyvazenyho je nepohodlny. Malicky mimi uneses vsude, ale nevim, jak bys vzala jeste treba batoh s nakupem a prebalovanim... Kdyz budes mit chut, koukni na muj nosici clanek na http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=106 .rozhodnuti co koupit taky zalezi na penezich. Pokud ma clovek penez dost a ma rad nove veci, tak si muze po ring slingu za mesic az bude mimi neunosne koupit neco jinyho a tak porad dokolecka. Satek je sice oprus kdyz prsi a ty ho machas v kaluzi, ale je to komplexni reseni od zacatku do konce.(pokud nema teda tatka rad nejake technictejsi reseni...) S nositkama se roztrhl pytel, uz se v tom neorientuju, ale zda se mi, ze z technictejsich nositek vyhrava ergo. My mame jako druhou variantu krosnu s velkou kapsou. To kdyz jdeme s tatkou... Musime resit tak ulozit tatinkovo miminko tj. fotak, ktery je zhruha stejne tezky a o malo mensi nez je Eli... Satek nema ulozny prostor, coz je u nas problem... viz clanek 😅

listicka77
19. říj 2007

Makinko, moc doporučuju rozsáhlé diskuze na nosenideti.cz. Ring-sling tam pár holek má (většinou vlastní výroby), ale jako doplněk k šátku, jen na takové kratší poponášení.
Z nosítek je asi fakt nejlepší ergo, ale stojí 2500,- a ještě si do něj asi za 700,- musíš koupit novorozeneckou vložku. A lze v něm nosit jen vertikálně a ne v kolíbce, což je pro novorozeně lepší. Ostatní nosítka nejsou pro novorozence vůbec (kromě babyvaku, který má ale zase jiné nevýhody).
Já hodlám pořídit elastický šátek (asi Moby), s tím se prý naučí vázat každé kopyto... 😀 Ale není to univerzální řešení na celou dobu - pro větší dítě už je pak moc pružný.

siloe
autor
19. říj 2007

elastické šátky: nevíte někdo,do kolika asi tak kil dítěte má ho cenu nosit v tomto šátku?? ..uvažuju,u případného druhého mimi,zda by šlo přejít z elastického šátku na mei tai. Jenže když uvážíme,že mei tai je nejlepší až už dítě sedí a to měl dany už nějakých 11kg /v 8měs/ 😎 😎 ..takže do 11kg elastický šátek asi nee,že?

makinka.1
19. říj 2007

Holky,dekuju za info.Zrejme poridim satek uz ted a budu trenovat na panence! 😀 A az bude prcek vetsi,koupim Ergo,vypada to jako solidni vyrobek a vsichni si to tu chvali.

listicka77
19. říj 2007

Siloe, výrobce uvádí do 15 kil. Ale záleží i na tom, jak je dítě živé a jak moc se v tom šátku mele. Ale myslím si, že mei tai lze používat i dřív, než dítě sedí. Možná už od 4 měsíů, od půl roku asi klíďo. Ta poloha je podobná jako při vertikálním nošení v šátku, takže není nutností, aby umělo sedět.
Já prostě elastický chci a uvidím, jak dlouho nám vydrží. A pak to budu řešit dál. Jestli pořídím nějaký dobrý kvalitní šátek nebo budu líná motat a půjdu do Erga nebo tak něco. MT bych chtěla taky, ale ten bych si ušila. Je to jednoduché a za pár kaček, na netu jsou návody.

izy
19. říj 2007

tak jsem usila kapsu podle navodu z nosenideti. je fakt super a hrozne jednoducha. a cenove vysla asi na 100kč🙂
ten meitai chci taky zkusit. jen resim, z jake latky. aby byl pevny. ale ta lehatkovina, co tam je v navodu se mi moc nezda. neni to moc umele? mozna bude stacit nake pevne platno. ale ja se v latkach vubec nevyznam 😒 takze to budu muset nak odhadnout.
mne ma kazdym dnem prijit moby. tak jsem zvedava. zatim mam pujceny naky pevny a nejak mi porad nesedi. tak uz se tesim na ten elasticky. jen doufam, ze nam nakou chvili vydrzi. prece jen uz mame 3mesice. ale druhe a treti dite to kdyz tak jisti🙂 no a ergu taky neodolam. jeste ze se blizi vanoce. tak snad jezisek (nebo santa claus) donese🙂

siloe
autor
19. říj 2007

listicka:jo,MT lze používat i dřív,ale jen na občasné poponášení,od doby,co už sedí,tak libovolně dlouho ....a já už ten svůj MT asi pomalu schovávám na druhý mimi ☹ ...už mám Danyho problém unést a ještě větší problém si ho v terénu nasadit 😖 😖 😖

siloe
autor
19. říj 2007

izy: lehatkovina?...já ho mám z takového hrubšího režného plátna a z jedné strany jen tak na ozdobu takové plátýnko...a drží to v pohodě 🙂

siloe
autor
19. říj 2007

izy: jo,ale aby bylo jasno,já jsem ho nešila,kupovala jsem si ho 😎

izy
20. říj 2007

no v navodu na siti je lehatkovina (na nosenideti.cz - doufam, ze nekecam🙂. takze ty mas jen jednu vrstvu latky + ta ozdobna? nazivo jsem mt jeste nevidela🙂

siloe
autor
20. říj 2007

izy:jo,na popruhy jsou z dvojité látky,ale ten "panel" je jen z jedné vrstvy+ta slaboulinká ozdobná. Ale ta režná látka je celkem hrubá..taková pytlovina 🙂

izy
20. říj 2007

tak jak se tak divam, tech MT je spousta druhu. kazde ma jiny tvar, jinak nasite popruhy...tak jaky si mam usit?🙂😖
tak bych vas (majitele MT) chtela poprosit o zkusenosti s tim vasim a co byste na nem treba zmenili🙂 a ja si pak z kazdeho vyberu to nejlepsi a usiju si dokonaly MT 😀 😀
tak treba:
spodni popruhy rovne x sikme
horni popruhy vypolstrovane x siroke
tvar vykrojeny x rovny
horni cast - s kapuckou x zaobleny ohybaci okraj
spodni cast delsi nebo zarovnana se spodnimi popruhy
a treba i z jakeho materialu je mate🙂

diky moc za vsechny rady a tipy

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
slenka
20. říj 2007

izy ja som si tiez usila mei tai bez toho aby som ho niekedy videla nazivo 😅 A som s nim celkom spokojna a mala tiez. Navod som tiez mala z internetu. Nebolo tam pisane aku latku treba pouzit. Ja neviem co je to za latku co som pouzila, ale bolo na nej napisane 100% bavlna a na pohlad je ako platno - so vzorkou. Popruhy aj ta stredna cast je z dvojitej vrstvy tej latky, vystuzene tam nie je nic. Jedine co mi vadi je, ze vrch nie je vykrojeny a mam pocit, ze malej to drzi hlavicku v neprirodzenej polohe. Idem sit este jeden a ten urcite vykrojim. Mala si udrzi hlavicku aj sama tak jej za nou netreba ziadnu opierku.
Hadam som cosi poradila 😉

tiki
21. říj 2007

Holky, a na webu jsou primo nejake navody na siti, nebo jste to proste jen obslehly podle popisu vyrobku a obrazku?

listicka77
21. říj 2007

Tiki, jeden návod má Bora (http://www.mokosha.info/content/view/54/86/), druhý je tady: http://sweb.cz/exam/Monika/Ponconamimco.htm totéž je i na nošení dětí v sekci šijeme http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=49). Na nošení dětí taky ve fotogalerii domágo výrobků pár samodomo MT: http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...
Četla jsem, že dolní popruhy jsou lepší rovně našité, protože pokud ušijete nosítko větší, aby vydrželo na větší mimčo, tak při použití na menší se dá snadno dole přeložit. Ale osobní zkušenost nemám. 😉

ria80
21. říj 2007

Ahoj,mamky,co nosite,potrebuju radu.
Chtela jsem nosit v satku od narozeni,ale Michalce se tam nelibilo,ona z toho nic nevidela.Tak jsem si rekla,az treba pozdeji,jiny uvazy,abych ji nemusela mit porad na ruce.Ted je trochu vetsi,nosi se rada,taky bych s ni v satku sla rada i ven,nekam,kam se s kocarkem nedostanu.Ale porad ji mam na rukach.Koukala jsem na ruzny uvazy a tam je jedine svisla poloha na brise,ze je dite obraceny k mamince,nebo pak na zadech.Prijde mi,ze by od toho bricha zase nic nevidela.Taky jeste uplne jiste nedrzi hlavicku.Tak nevim,mam jeste pockat a pak ji dat na zada,nebo existuje nejaky uvaz,ze by mimco bylo pred mamkou,ale koukalo se dopredu?Nebo mam jeste vydrzet,az bude drzet hlavicku?Poradte,diky. 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ezi
21. říj 2007

Ahoj, nikde jsem necetla, ze se v MT muze nosit az od toho kdy dite sedi. Hlavni princip noseni spravneho ergonomicky je ze dite ma kolinka vys nez zadecek, tim se mu hmotnost dobre rozlozi a "nesedi" nebo "nevisi" v tom nositku - jako treba v ruznych modernich klokankach, kt. maji jen "prozek" mezi nohama, a miminku tam bambelaji.
Ty nejmensi deti se taky daji nosit v MT v pozici jako v deloze, ze maji nozky skrcene a prekrizene na brisku.

Tu v Norksu nosi v MT hodne male deti. (Mne osobne prijde na mimi lepsi satek).

izy
21. říj 2007

navodu je spousta. ale kazdy trochu jiny🙂 tak jsem chtela z kazdeho vybrat to lepsi🙂 .
gedren - nektere MT jsou po stranach rovne, ale treba ten, co ma na fotce siloe je na vsech stranach vykrojeny. tak by me zajimalo, jaky to ma vyznam. podle me je to asi pohodlnejsi v miste, kde jsou nozky. nekde jsem taky videla, ze latka dole pod zadeckem jeste presahovala.

ezi
21. říj 2007

"prozek" melo byt prouzek

ria80
21. říj 2007

Ale to jsem nekde cetla,ze to pry neni dobry,kdyz se porad kouka na stranu a porad se z toho vyklani,tak nevim.

izy
21. říj 2007

a v kolibce taky muze koukat. kdyz se tam dobre napasuje a zahrne ten pruh co jde pres hlavicku
listicka - jky navod je na mokosha? ten odkaz nejde - musi se prihlasit a po prihlaseni uz to nemuzu najit🙂

tiki
21. říj 2007

Listicko, dik moc. Ty jsi fakt nevycerpatelny zdroj odkazu na vsechno 😀

Ria - tomu, aby se Ti dite vyklanelo ven, stejne nezabranis, cim je starsi, tim vic si dovoluje a hrabosi se ven. Ale myslim, ze pro trimesicniho prcka koukani do stran staci. Rozhodne je to lepsi, nez vazani zady k sobe. Ja takhle v Budejkach potkavam jednoho tatinka, co nosi synka v satku uvazaneho celem do ulice, kluk je z toho sice celkem vysmatej, ale myslim, ze na ty zada to moc neni. 😒

listicka77
21. říj 2007

Ria, jsou i úvazy na bok, takovej kompromis...
Zády k sobě fakt ne!!!!!! Tam naprosto chybí veškeré podmínky anatomicky správného úvazu (podsazený zadeček, zakulacená zádíčka...)

Izy, mně ten odkaz funguje a nejsem tam nijak registrovaná. Ale když spustíš mokosha.info, tak nahoře v liště klikni na Texty a pak v levém sloupci na Mei tai.

listicka77
21. říj 2007

Tak vhodnost MT v závislosti na věku: Medley uvádí od dvou měsíců, na Krásném nosítku píšou, že od té doby co drží hlavičku - od tří měsíců, déle až od 7,5) a na nošení dítě píšou u krásného nosítka asi od 4-5 měsíců, u Yokutai nejvhodnější pro děti od 6-9 měsíců... No tak si vyberte... Mně připadá, že pro úplné mimi to ideální není.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
izy
21. říj 2007

tak uz mi ten odkaz funguje i norlalne. dik. je to tam hezky popsane