V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

ma_se
8. čer 2008

no to mas pravdu... 🙂

vikinka27
8. čer 2008

dobre ale ako dlho to tak mam nechat? alebo iba uzlovat, rozviazat a znovu uzlovat?
hladala som cez google nejake pokyny ale k nicomu som sa nedostala...

s.arik
8. čer 2008

znova se ptám proč? postup uzlování jsem pochopila, účel neznám...

mysinka
8. čer 2008

Holky, prosím, poraďte 🙂 Nechce se mi pročítat celou diskuzi 😅
Kdo máte Storch Leo přírodní a jak jste s ním spokojené? A co Didymos Standard nebo Bjoern?
Díky díky díky 🙂

lenki33
8. čer 2008

uzlovanie: zauzlit, oduzlit a dookola 😀 imituje sa tym nosenie,tym ze ta latka trie o seba, krci, taha tak sa opotrebuva. Po skoro dvoch dnoch uzlovania a nosenia mozem zodpovedne prehlasit ze indio ma stale kvalitu zavesu a prestavam verit, ze sa mi ho podari toto leto vobec zanosit 😒

vikinka27
8. čer 2008

no, tak to asi so sanami neskusam 😲 az tak ma nesuri (nosit sa da aj tak...) a okrem toho som si dnes objednala prirodnu manducu... 😀
tak som sa zastrajala, ze bez nej vydrzim a nevydrzala som... ani moj manzel (to moje vecne lamentovanie) a nakazal mi sadnut a objednat 😀 (teda, nnie doslovne, ale postup bol zhruba rovnaky...)

stefulko
8. čer 2008

ahojte,

moju mala som zacala nosit v satku az teraz v troch mesiacoch. Pomaly to skusame, trenujeme kazdy den nejaku tu hodku. Zatial ju davam do krizu s kapsou. ucim sa viazat aj ine, ale zatial si verim len v tomto uvaze.
Chcela som sa opytat tu pritomnych mamin, ktore zacali s viazanim tiez neskor, ake uvazy sa im osvedcili, pripadne ake triky finty a skusenosti pri tom zaznamenali.

dakujem pekne

valka
8. čer 2008

lenki, tak mne ta satka sadla...paci sa mi moc a dobre sa nosi...super, ze je tenka a kratsia ako nasa...jedine co mi vadi je, ze nema oznaceny stred...ale to rychlo vyriesim....
dufam, z to indio rychlo povoli a budes si ho vychutnavat...🙂

lenki33
9. čer 2008

valka - to je super som rada 🙂 som ti chcela dat este taky papier co bol k tomu,ale som zabudla ☹ tebe by asi teda bol na nic jedine ze by si potrebovala navod na viazanie 😀 ale keby si predavala, no ak chces tak napis adresu do IP a poslem ti ho postou

stefulko ja som zacinala asi s dvojtyzdnovym babom, na zaciatku sme skusali rozne kolisky, ktore moje dieta teda moc nemuselo, okrem toho dost grckal, takze sme hladali skor vertikalne uvazy, tak sme presli na KsK a to je u nas top uvaz doteraz a asi uz aj navzdy bude 😀 takze finta je ta ze babatko si aj tak samo vyberie v com sa mu najviac pacis a ty ako obetava matka ho budes viazat len tak 😀 pouzivame teda este batoh, dvojity kriz a skusali sme aj ine, ale KsK vedie a po nom batoh.

s.arik
9. čer 2008

valka,
žádný z mých 4 šátků neměl označený střed a nevadilo mi to 😕 možná že by nějaká nášivka pomohla, ale mě by se to nelíbilo...
stačí když popadneš oba konce šátku jednou rukou, zatřepeš s tím a hnedka máš na konci přesný střed šátku i kdyby měl sedm metrů, pozitivní efekt postupu tkví i v tom, že pak máš šátek oklepaný od smetí (to je u nás bohužel někdy akutní - drobečky rýžového chleba, psí granule ap. 🙄 )

s.arik
9. čer 2008

stefulko,
úvazů je moře, ale odhaduji, že pomalu 90% lidí nosí v kříži s kapsou.
Kříž s kapsou venku - v něm se dá nosit dítě v jednom pruhu jako v kolíbce, ale i vertikálně
Kříž s kapsou uvnitř - dítě je vertikálně - dle mě nejlepší úvaz od narození do 3 let 😉 výhody: pevný-látku dotahuješ až na dítěti ne předem, snadný, zajišťuje správné postavení kyčlí...

natama
9. čer 2008

tak jsme vcera vyzkouseli poprve celodenni vylet jen se satkem a uplne v pohode, bala jsem se jak, to broucek zvladne. ke konci uz sice trochu protestoval, kdyz jsem ho cpala po pauzicce zpatky, ale behem chvilky se zas uvelebil a byl v klidku. cekala jsem, ze aspon trochu budou bolet zada, ale vubec nic. nedokazu si moc predstavit, kam se porad jako jezdi na vylety jen s kocarkem, desna skoda na kolik krasnych mist tak clovek nemuze 😉
mysinko, ja mam leo prirodni a naprosta spokojenost, jen to teda nemam moc s cim srovnat, pac druhy mam taky storcha - inku a jediny co jsem pred tim zkousela byl kamaradky "satek" teda spis kus latky v delce satku, navic moc dlouho nenosim 🙂 ale prijde mi jemny, zaroven pevny a hezky se mi dotahuje.
jo a ja misto uzlovani na satku vysedavam u kompu 😉
taky jsem ted zacala dotahovat dvojity kriz podobne jako kriz s kapsou, nejdriv zavazu, jen neudelam uzel uplny, ulozim ditko, pak jen rozvazu uzel, dotahnu a zase zavazu.

kili
9. čer 2008

eriqe, sue, neviem, kam vám mám napísať, tak tu si to hádam nájdete
krásne fotky, júúúj, ako vám závidím

eriqe
9. čer 2008

dakujeme Kili, bolo uplne super

kili
9. čer 2008

ja by som potrebovala niekoho na nosenie druhého dieťaťa, neponúkne sa niekto? 😀

sue
9. čer 2008

Díky Kili 😵 😵 😵
...a ja zas hľadám nosiča na batoh ☹

eriqe
9. čer 2008

hej hej ty to mas problematickejsie, jedine jedneho v predu v satke a druheho v zadu v manduce, ale to by som si uz netrufala ani ja 😅

eriqe
9. čer 2008

Sue, ved pokial pojdete s nami, tak staci Peto a musi zobrat vacsi svoj 😉 do neho sa toho zmesti - teda batohu

majenka
9. čer 2008

Natama: ahojky 🙂 . Tak já jsem dneska byla s malou jen ve městě (cca 2 hodinky) a záda mě bolely jako čert ☹ . A to jsem měla manducu...jsem si zrovna říkala, že bych celodenní výlet nosit nezvládla...a ona Anuška by určitě také protestovala 😅 . Myslím si, že to bude lepší, až budu moci nosit na zádech-jak v šátku, tak v manduce...už se na to těším, ale nevím, kdy se může začít 😉

listicka77
9. čer 2008

Tak to já ještě pořád celodenní výlety zvládám. A to má potvůrka už šest kilo. 😉

eriqe
9. čer 2008

celodenny vylet je asi jednoduchsi v satke, lebo ta tak lepsie rozlozi vahu, aspon pre mna je teda pohodlnejsi. A chrbtica ma nebolela skor nohy, ale tie ma bolievali po turach aj ked som niesla len seba 😅

majenka
9. čer 2008

Listi: Tak Anička má skoro 7 kg. Když byla lehčí, tak mě záda nebolely 😠 ...nebo jestli je nemám nějaké namožené-zkusím si zacvičit a pak uvidím. Ale dneska jsem si s takovou úlevou s ní sedla na balon, když jsme dorazily domů 😅

natama
9. čer 2008

cauky Majenko 🙂 lexa ma taky tak nejak k tem 7 kilum, to jsem zvedava, jak dlouho ho zvladnu nosit. jo nohy ty jsem mela teda pekne usoupany, ale zada teda naprosto v pohode. taky mi prijde, ze satek asi bude lip rozkladat vahu, ale vyzkouseny to nemam, to jen tak od pohledu 🙂 ja si taky myslela, ze to nezvladne, ze ho nakonec ponesu v ruce, ale prekvapil 😉
erique, sue, ty fotky jsou teda vazne skvely 😵

kili
9. čer 2008

majenka, natama, koľko meriate? lebo ja keď nesiem Samka, ktorý má 6,8kg, tak to cítim za chvíľku a to som relatívne cvičená nosiť, ale keď ho mala moja kamoška, tak bola v pohode a to sme boli v celku dosť dlho vonku. Ja meriam 162cm a ona necelých 180cm, tak si myslím, že to môže byť tým

majenka
9. čer 2008

Kili: já mám 170 cm a při chůzi jsem na záda nikdy netrpěla-to spíše při stání 😉

listicka77
9. čer 2008

Já měřím 168, ale mě jsi se neptala. 😀

majenka
9. čer 2008

Listi: 😀 😀 😀

natama
9. čer 2008

ja mam 161 😀

kili
9. čer 2008

tak potom nič, ste na tom nejak opačne, tak asi som len väčšia citlivka 😀

majenka
9. čer 2008

Hmmm, tak to teda není výškou...Naty je prcek 😀 a nic jí nebolí... 🙂