V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

duskaf
14. zář 2008

Ahojte kočky, takisto malo dnes naše milované pončo premiéru, no boli sme riadna atrakcia, cítili sme sa v ňom obe úžasne. Ešte raz vďaka Verulka.

vikinka27
14. zář 2008

tak trochu rekapitulujem: ako som predpokladala, so zimou som odlozila manducu a presla na satku 😅
este dostylovat uvazy (zatial stale viazem KsK vnutri, musim sa naucit navonok, ak ho chcem davat cikat 🙂 )

a slubene porovnanie RS a babyvaku:
1. RS viem lepsie dotiahnut po stranach - vyhoda najme pre mensie babo - pre novorodenca do kolisky (asi) pohodlnejsie, a lepsie drzi aj slabo sediace babo a zaroven ho lepsie pridrza pri tele (netreba pridrzat rukou ako pri babyvaku);
2. ked potrebujem RS narychlo dotiahnut je to horsie, musi sa to stelovat dlhsie;
okrem toho, RS rychlejsie povoluje, musim upevnovat castejsie (pri babyvaku je to jednoduchsie, potiahnem iba 1 krat)
3. presun z konika dopredu je trochu nepohodlnejsi pri RS, RS predpoklada poziciu s kruzkami pod ramenom, pri presune som musela posuvat dieta aj RS. v babyvaku presuniem dieta zaroven s babyvakom, je jedno kde skoncia kruzky.... (asi som zvyknuta na posuvanie s babyvakom);
4. v lete bolo prekvapivo v RS koliske teplejsie, je sice jemnejsi, ale tym ze sa da viac utiahnut, maly bol ovela rychlejsie spoteny... pri konikovi to bolo zase lepsie v porovnani s babyvakom
5. RS je oproti babyvaku lahulinky 🙂 a skladnejsi na cestovanie
6. babyvak ma lepsie vystuzene tie kraje, pre novorodenca v koliske je to jedno, pre sediace dieta pohodlnejsie na nozky
7. kojenie som v RS neskusala, to porovnat neviem, vyzera ze by to mohlo byt rovnake.

zaver: Anna Storchova (RS) je bozska a vsetci naokolo po nej pozeraju.
nas tata mi povedal, ze mi sadne 🙂 a okrem toho mi dobre isla ku sukni co som v lete nosila 😉

neviem povedat, ktore je lepsie, zo zaciatku som myslela, ze Anna, ale v konecnom dosledku je to asi narovnako. pouzivam momentalne oba (mimo satky a manucy 🙂 ) podla nalady, preferencie, toho co je poruke a pod. trochu viac ale asi Annu... 🙂
kazdopadne, to bola dobra kupa, nelutujem.... (diki, Deni 😅 )

verulka
14. zář 2008

duska, vsak neni za co...ja s tym, nic nemam 😀 ale atrakcia sme boli aj my...akurat Ron cumel, z ekde ma rucicky 😀

duskaf
14. zář 2008

Ale Verulka, keby si ná to Tvoje neukázala, tak by sme ani nechyrovali, že niečo také existuje, aj nám bolo veľmi teplúčko, len pri vyzliekaní malá trošku zaplakala, že jej to išlo cez hlavičku, nerada sa oblieka.

verulka
14. zář 2008

duska, ja som sa prve netrafila do spravnej diery, takze moja hlava vykukla v tom otvore a ostali sme chvilku taky strateni 😅 ale podarilo sa mi ponco vyzliect a aj obliect ked krpec spal 😉

weroni
14. zář 2008

verulka prosim ta prezrad mi ako maleho dojcis v krizi s kapsou 🙂

verulka
14. zář 2008

weroni, ja rozviazem uzol a strasne moc popustm. Postupne klesa aked je na bedrach, tak zaviazem. Ja som mala take tielko( dlhe ramienka, sluzi na zakrytie chrbta, ked vytiahnem trko) a normalne som vytiahla tricko- mala som maly vystrih, a prsnik som rukou chytila a on uz vedel, co ma robit dalej..ale trvalo mi to par neuspesnych pokusov, kym sme to spolu zvladli..teraz takto kojim vzdy vonku, lebo je to odst diskretne a halvne oútom, len pekne dotaihnem uvaz a je to..Ron papa stale velmi casto a musi grgat, takto je vsetko zabezpecene..chce to len maly trening a idealne je, ak nemas na vyber 😀 cize nie je si kde sadnut alebo tak 😉

weroni
14. zář 2008

verul tak to je super - vyskusam to s Ester lebo ja ju zatial nosim v kolilske ked viem ze bude chciet papat aj ked ona uz niekedy nepotrebuje grgnut- inac hehe to je sranda az teraz ma napadlo ze ked ju nosim v koliske tak hned zahaja po papani a grgnut nepotrebuje a to iste v noci ked ju dojcim u nas v posteli pocas polospanku (mojho) 😝 😀 ale ak ju mam na rukach a tak dojcim tak vtedy si musi grgnut.
No neviem ako by som ju mohla v zime v koliske pod bundou dojcit 😒
a kedze sa jej uz paci aj v zvislom uväze tak sa snazim ju nosit co najviac tak - aby vsetko videla.
Inac veru nema Ron problemy s tym ze papa vlastne "posediacky"? NO ja to teda zajtra hned s Esterkou skusim ale neviem ci bude vediet tak papat kedze predsa ma lem 3 mesiaciky.. 😕

duskaf
14. zář 2008

Verulka, to bolo zlaté, ja sa len bojím, že malá zas bude plakať, keď jej budem prevliekať otvor cez hlavičku, musím si na to vymyslieť nejaké šteklenie, alebo smiešku, aby som to rýchlo a bez plaču spravila.

verulka
15. zář 2008

weroni, nema s tym problem, on sa najradsej koji poleziacky, ale ked nie je ta moznost( co v zime nebude) tak jemu je hlavne, ze dostane jest..poloha a miesto je mu ukradnute 😀 inak v noci tiez nega, lebo to papa pokojne a nie tak divoko ako cez den 😀 vsak treba pomalicky nenasilne skusat 😉
duska, a ako sa obliekas? ja som sa poobede obliekla cela ja a potom som len chytila tu dieru na hlavu a supsla tam rona..bola to sekunda...jo a ako si Veronku obliekla? ja mam z toho stres, ze neviem odhadnut co a ako mu mam obliect..no a dnes je este zimsie ako vcera...

duskaf
15. zář 2008

Verulka tiež to oblečenie neviem celkom odhadnúť, ešte že malá sa nepotí. Mala body s dlhým rukávom, na tom také froté šatky a pletený svetrík a na to poncho.
Ja to dnes skúsim s ponchom ako si napísala. Včera som obliekala tak, že najprv som svoju hlavu, potom rýchlovka jej a potom ruky, ale ona nemá rada prevliakať veci cez hlavu a dole som najprv vyslobodila jej hlavičku, potom jedným ťahom celé pončo dole.dnes nám dosť prší, tak ktovie či niekde pôjdeme.

duskaf
15. zář 2008

Manžel mi hovorí, že najprv som raz dala malej hlavičku až tak moju. No musím nájsť to najlepšie riešenie.

verulka
15. zář 2008

vsak najdete...musim nahnat mamu, nech mi ustrikuje vlanene topky na nozky a aj nejake kamasle moze 😀

weroni
15. zář 2008

no veru dik tak skusime 🙂 ale najprv doma nech nerobime cirkus vonku ak to nevyjde hned na prvyraz 😀

inac zienky ako to riesite s dojcenim? myslim oblecenie - mate nejake kojo tricka alebo ako? ja som musela presedlat na hlboke vystrihy - take tie prekladane co sa z nich lahko vysunie prso ale na zimu neviem akosa pripravit 😕

silrej
15. zář 2008

Ahojky holky, pořídila jsem si šátek Vatanai a ráda bych v něm naši malou nosila...můžete mi poradit od kdy ji v něm můžu začít nosit (teď nám je 14 dní a někde jsem vyčetla, že v šestinedělí šátek nedoporučují...) a jak mám malou do šátku obléct, aby ji nebyla zima? Děkuji za rady. 🙂

venonna
15. zář 2008

ahoj silrej, malu mozes v poho nosit aj teraz, len dobre poutahuj, aby netrpala hlavka, chrbat alebo klbiky. Chce to trocha cviku 😉 Oblecenie - maminy radia obliect ako na doma a dobre sa s malou zababusit do bundy, ak nosis zvislo, tak troska lepsie zateplit nozicky a samozrejme hlavku, vonku pri pohybe by vam malo byt obom dostatocne teplo 😉

johanda
15. zář 2008

silrej, v šátku můžeš klíďo píďo nosit od narození v kolíbce. Některé děti ale kolíbku nesnáší a milují vertikální polohu (kříž s kapsou), tu někteří nedoporučují do doby, než děcko udrží hlavu, ale já tak nosila cca od 3 týdnů- hlavičku malé držely pásy šátku. Karolínku nemusíš do šátku nijak extra oblíkat, já dávala bavlněnou čepičku, tričko s dlouhým rukávem, tenčí mikinu, plínu, návleky a hrubé ponožky. Měla jsem zimní mimčo 😉 V šátku je prďolovi teploučko, protože ho hřeješ ty. V zimě budeš potřebovat větší bundu - může stačit těhotenská, manželova 🙂 nebo speciální MaM. Taky existuje zateplovací kapsa, ale nevím, jestli jde k šátku přichytit, viděla jsem ji jen na ergu a manduce

silrej
15. zář 2008

Děkuji holky moc za rady, tak já to vyzkouším, snad ty úvazy zvládnu...zatím jsem si je vyzkoušela jen s panenkou na kurzu, tak jsem zvědavá na realitu s tím naším kroutícím se drobečkem! 😝

valka
15. zář 2008

anketa...vase deti zacali lozit alebo sediet? ja len preto, ze vsetkym kamoskam, co kocikuju deti najprv sedia...tak mam taku teoriu, ze nosene deti najprv lozia...co vy na to?

josefa
15. zář 2008

valka, nejdriv se plazil, pak lezl, pak se postavil na zadni, z toho drepel a ted objevil sed. Takze Tvoje teorie sedí 😉

johanda
15. zář 2008

Johanka teorii nepotvrzuje, nejdříve seděla 😉

natama
15. zář 2008

u nas je to tak, jak pise josefa 🙂

lenki33
15. zář 2008

plazenie, lezenie, stoj, sed, skusa chodit 😉

valka
15. zář 2008

zatial teda moja teoria vychadza -johanda je vinimkou potvrdzujucou pravidlo 🙂 ak mam dobre info,tak pre dieta je lepsie, ked najprv lezie...tak dalsi plus k vyhodam nosenia 😅

eriqe
15. zář 2008

u nas lezenie, sedenie, statie, chodenie

lenki33
15. zář 2008

no vacsina deti najskor lezie a az potom si sadne a to tym ze sa pri tom lezeni vlastne otoci, ale nemyslim ze to suvisi priamo s nosenim. Ja mam skor pocit ze tie deti ktore su nosene maju lepsi motoricky vyvoj tym ze odmalicka musia vyrovnavat rozne pohyby nosica,maju preto lepsi zmysel pre rovnovahu a lepsie svaly
eriqe, ruty uz chodi??? 😲 🙂

verulka
15. zář 2008

cafte, nahodila som nejake fotocky z nasho nosenia 😵
no som zvedava ako to bude rpi ronovi..ale krpci mi najprv sedeli a potom chodili...oni akosi preskocili lozenie- velmi skoro sa postavili, potom behali za 2ruky a potom sami.
kocky, kolke z vas cisto nosia, ze nemaju kocik?
weroni, ja som pisala, mam take tielko s dlhymi ramienkami a tak v pohode vytiahnem trick hore a krize su v teple..to som vymyslale teraz, kedze uz mi hole krize vadili...zatial to staci..na zimu velke vystrihy asi nie su najlepsie 😒

kili
15. zář 2008

verulka, ten tvoj malý je na zožranie, ako sa škerý 😵

verulka
15. zář 2008

dakujem 😵 😵

valka
15. zář 2008

verulka, my kocik mame, ale nepouzila som ho aspon 4 mesiace...
lenki, praveze mam pocit, ze tak by to malo byt - lozenie a potom sedenie, ale v mojom okoli vsetky deti najprv sedia...teda aj nasa sedi, ale iba ked sa pridrza niecoho...sama sa este vala, tak to za sedenie nepovazujem...