V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lefika
1. črc 2008

valka, a ked bude euro, nebude to v ramci menovej unie bez cla a bez dane, ak objednas napr. z nemecka? ci to ti je dlho cakat?

skolara
1. črc 2008

To poslanie cez niekoho znameho nemusi by nelegalne lebo to moze byt darcek nie 😉
Mne tak dnes prislo skakadlo pre malu a na krabici pisalo ze bez colneho dlhu a to skakadlo je velke ako chodacka. Tak ja neviem to je moj nazor. 😒

valka
1. črc 2008

lefika, to ano...ale uz do nemecka sa to dostane v tej sume, ktora je o dost vyssia ako v usa...☹ takze na tom nic neziskam...

rajka
1. črc 2008

ahojky, máte některá zkušenost s tímto typem nosítka? díky za názory
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14555654

bihan
1. črc 2008

Kočky, ja si myslím, že vám bundu v batožine nikto nedonesie, takže jedine ostáva možno nechať ti to poslať a potom odporúčam odstrániť všetky visačka, aby to naozaj vyzeralo ako darček.. a navyše ak sa nemýlim, súkromné balíčky len do 45 eur (s poštovným) sú od cla oslobodené, ale ak budete mať šťastie, možno sa clu vyhnete.. ale pri veľkých balíčkoch to asi nehrozí. Tie ceny v eu shopoch zase z niečoho vychádzajú 😉
http://www.diskuzniforum.com/forum/showthread.p...

martina46
1. črc 2008

rajka, ergo je super. akurat ja ho nemam, tak len z pocutia 🙂

martina46
1. črc 2008

prosim vas, neplanujete niekto zo svojej dlhej satky robit ring sling? kupila by som polovicu 🙂 . ja by som chcela cast satky na sling, ale nechcem kupovat novu, max. s niekym napoly.

lenki33
1. črc 2008

kisska,niektore deti nemozu byt nosene v koliske kvoli klbikom,ktore v koliske nie su v abdukcnej polohe. Niektore deti v koliske byt nechcu. Ja som od zaciatku nosila len vo vertikalnej polohe kolisku pouzivam az teraz niekedy, na krmenie a uspanie. Ale to je skor vynimocne. Dieta ktore nesedi sice uz moze samo drzat hlavicku ale nevydrzi to dlho, preto musi byt po case zafixovana pruhom latky, aby nedochadzalo k prilisnemi tlaku na chrbticu, hlavicka je velka a tazka. Zadocek musi byt podsadeny kolena vyssie alebo rovnako ako zadocek dietatka. Dieta prilepene na nosica ked sa predklonis nemalo by sa od teba odlepit alebo len minimalne a musi byt samozrejme symetricky uviazane to zn. nozicky rovnako vysoko.
Inak sa mi paci ako to tu rozoberame ako vysoko maju byt kolena a hlavicka a ked sa clovek pozrie na africanky alebo juzna amerika tak tie uvazy su krkolomne, tak isto ako boli kedysi uvazy u nas a nemam pocit ze polovica zemegule ma znicenu chrbticu 😉
samozrejme ze sa snazim tie pravidla o ktorych som pisala dodrziavat

kili
1. črc 2008

martina, denisocka tuším chce z anny

k tomu dovozu s USA, valka, že si neodrátala ich DPH? tú ti, ak sa nemýlim, oni nezarátajú do ceny, lebo ide o vývoz.
Sú viaceré varianty, čo ma napadajú, čo je najviac možné, tak to neviem:
1. ako píšeš ty - ale to sa mi zdá blbosť
2. odrátajú DPH oni a colnica ti tu dá na to clo a DPH
3. oni odrátajú DPH, ale tu ti nezarátajú clo ani DPH, lebo to nejdeš predávať ďalej - toto mi príde najpravdepodobnejšie
keď si sa na colnej správe pýtala, čo presne si napísala? či ťa pochopili správne.

kili
1. črc 2008

kisska, tí, čo tvrdia, že sa vertikálne nosiť dieťa v šatke nesmie až pomaly dokiaľ nejde do školy, tak to sú takí, čo živote nemali na sebe dieťa v šatke. Keď si dieťa k sebe pevne pritiahneš, jeho chrbát podopiera šatka a váha jeho hlavičky rozhodne netlačí na chrbticu. Kludne ho tak nos, bude to pre neho príjemnejšie, ak už drží hlavičku, bude sa môcť otáčať a kukať po ľuďoch a keď bude unavený, položí hlavu na tvoje prsia, bude ti tak oveľa bližšie 😉
V dnešnej dobe sa to vertikálne nosenie až moc rieši 🙄

bihan
1. črc 2008

Kili, clo a DPH ti narátajú aj pri kúpe na tvoje vlastné nekomerčné účely ;)

lefika
2. črc 2008

kili, suhlas 🙂 nejaka kiedronova rozputa hysteriu, ze si dieta pomaly zabijam, ak ho nosim vertikalne, a potom je spusta mamiciek vynervovana 😠

kisska
2. črc 2008

kili - milujem "odborne" diskusie takychto ludkov. Inak naposledy, ked som ho uz viazala tak spustil taky smiech ze az... asi som na spravnej ceste 🙂
Dakujem za rady, uz konecne viem, na co si mam davat pozor 😉 Booooze, dieta mi prave zaspalo pod hrazdickou. Normalne jednu chvilu si dzavoce a hrkoce s hrackami a zrazu ticho... odpadol 😀

lefika
2. črc 2008

inak si teraz citam julove dieta a tam: "nosenie dietata, ktore este samo nesedi vo zvislej polohe nie je vhodne...bla bla bla" vraj treba mat silne chrbtove svalstvo na take nosenie...tiez niekto kto videl akurat tak nejaku chicco klokanku a tym to hasne 😠 🙄

denisocka
2. črc 2008

ja sa musim pochvaliť -dnes mi prišiel leo bežovi 😝

kili
2. črc 2008

deni, ty tie šatky a nosiče meníš ako fotky v pase 😀

valka
2. črc 2008

kili, posielam ti do ip mail, co mi poslali 🙂

denisocka
2. črc 2008

kili -jasne, už zas uvažujem o zmene ale snad ma to prejde lebo takým tempom neviem neviem 😠

duskaf
2. črc 2008

Kočky, aký je to typ nosítka, keď drobca nosia na hrudníku a dieťatko je tváričkou dopredu, dnes som sa s takým niečím stretla v Zoo a bolo to dosť malinkaté dieťatko

kili
2. črc 2008

duskaf, myslíš klokanka?

zuzule
2. črc 2008

Holky, máte někdo dítě, kterému je víc jak rok a půl a stále nosíte? A který úvaz se vám nejvíc osvědčil? My jsme dlouho nosili v kříži s kapsou venku a teď nosíme kříž z kapsou uvnitř...samozřejmě že převažuje kočárek, protože aspoň poberu věci jako motorku, věci na písek, balon , taky nákup atak..ale když už se rozhodnu, že půjdem v šátku, tak v poho...každý se diví, že tahám takového obra (samozřejmě obr není, má 11 kg, což je na jeho věk normální), ale stejně lidi čučej, jako že jsme exoti, ale mě na tom nic divného nepřijde...líbí se to jemu i mě, tak proč ne? Jednu dobu jsme zvažovali ergo, ale mě vlastně ten šátek děsně vyhovuje, ani mě to neřeže, tak proč, že...

lefika
2. črc 2008

zuzule, moja dcera ma 2.5 roka a stale nosime, ale uz len v ergu. v satke som nosila do cca roka a pol, v krizi s kapsou, kapsu sme mali vonku, aby som nemusela rozvazovat a uvazovat.

adikasb
2. črc 2008

lefika, a nie je pre malu ta opierka chrbatika na ergu kratka? Lebo ja chcem malej kupit teraz niektory ergo nosic a stale neviem ktory 😅 Teda viem, najradsej by som chcela BECO, ale neviem ci sa mi ho podari nejak objednat - za normalnu cenu, kedze sa k nam nedovaza... Takze rozmyslam este aj o inych nosicoch, no mala ma tiez uz 19 mesiacov.

lefika
2. črc 2008

adika, no pravdupovediac, ergo teraz posuvam tehu sesternici a kupila som patapum: a som s nim aj spokojnejsia, ma tu opierku vyssiu, uz v nom dva krat aj zaspala a nebol problem 🙂

adikasb
2. črc 2008

aj o patapume trochu uvazujem... No este asi trochu pockam, ci nejake BECO zozeniem a ak nie, tak kupim Patapum, prip. Manducu... A co sa tyka pohodlia pri noseni - je na tom Patapum rovnako dobre ako Ergo? Ci nic netlaci, alebo ci sa popruhy nezarezavaju a tak... Lebo vacsinou su tu maminy s mensimi detickami a pre tie je pochopitelne Ergo super, ale prave kvoli tej kratkej opierke myslim, ze pre starsie deti to nie je uplne to naj.

lefika
2. črc 2008

adika, nie, patapum sa mi nosi super pohodlne, nic ma netlaci 🙂 ten bedrovy pas je sice taky dost tvrdy, ale ten ked tlaci, tak je problem aj niekde inde: ma dcerku moc odklonenu alebo moc vysoko a pod.

eriqe
3. črc 2008

tak my sme teraz cez vikend boli na stretnuti nosicov a nosiciek a Ada z nosime ma uz velke detvake a manzel nosil v ergu. Myslim, ze vobec nevadilo, ze je ta chrbtova cast kratsia. Oni si ergo velmi chvalili 😉

s.arik
3. črc 2008

mě zatím Ergo vyhovuje, i když teda malá má sotva 9m a určitě se ještě vytáhne.
ale i když se někdy hodně vyklání (vidí psa ap.), určitě by nevypadla. když usne, použiju kapucku, kterážto je perfektní hlavně na pohyb v hustém porostu, lese (větvičky a tak, chodíme často se psem) a taky proti sluníčku 😵

na krátké venčení mám nejraději mei tai.

na šátek jsem už líná to vázat 😅 ale těším se na další miminko...to bude samo v šátku

silrej
4. črc 2008

Ahojky, uvažuji, že si pořídím šátek, ale bohužel se nějak nedokážu zorientovat v tom, který je vhodný...určitě jste tady o tom už psaly, ale jestli vás můžu poprosit, můžete mi poradit, který šátek si pořídit a jak dlouhý? Uvažuji o šátcích Mamanti, Vatanai nebo Storch... 😀 Děkuji za rady.

venonna
4. črc 2008

silrej, dlzka satky je podla postavy maminy, ale pri vybere radim najprv ist na nejaku prezentaciu a okukat si to nazivo, to je asi najlepsie... v nejakom materskom centre alebo kde. Ved v Prahe urco nieco take byva, kukni aj na nosenideti.cz alebo baby-cafe.cz, tam mozno najdes nejake datumy, kedy a kde... 😉