V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

somik
22. čer 2009

Jindri, Ivuseta, díky, no mam fakt dilema. Dnes měl šátek venku premiéru a super, byl to kříž s kapsou a Honzíkovi se to tak líbilo, že mi tam usnul 😵 . Byla jsem za exota, každý si mě prohlížel, v čemže si to mimi nesu??? U nás se totiž miminka nenosí, ale vozí 🤐 . Záda mě vůbec nebolela, jen trapézové svaly, měla jsem totiž jeden "batoh" vepředu a druhý vzadu 😀 .
Holky, BKMkujete někdo v šátku? Jak to provádíte?

ivuseta
23. čer 2009

somik, my praktikujeme BKM na půl úvazku, ale vždy s plenou. V šátku dost často nečůrá, ale když musí, tak musí. Takže doma vyndáme, vyčuráme, venku necháme (ale venku čurá v šátku 🙂 fakt minimálně)

janis8
23. čer 2009

somik na mensie babo je urcite lepsia satka, je to pohodlnejsie a prijemnejsie.. ked bol syncek este maly tak mi vacsinou v satke zaspal za par minut, ked bol unaveny.. pre mna v tom case bola satka vyborny pomocnik, lebo cez den spal iba v satke, v postielke spat nechcel.. potom sme vsak od cca 8. mes. zacali vyuzivat hlavne mdc, pretoze na nosenie vpredu mi bol uz tazky.. a viazanie satky na chrbat bolo pre mna prilis komplikovane..
ked sme sli vonku na prechadzku al. na vylety tak sme pouzivali radsej nositko, pretoze je to praktickejsi, netreba nic viazat.. na doma sme mali hlavne satku..
takze pri rozhodovani si zvaz ucel nosenia a podla toho sa rozhodni.. teraz ked mame vyse 1rok pouzivam hlavne nositko, na vecerne a popoludnajsie uspavanie, pri domacich pracach a vonku, ale to nosi hlavne manzel.. satku len raz za caz vytiahnem ako spomienku na stare casy..
ludia na verejnosti dost zazeraju na to, ked nemas babo v kociari.. mne na zaciatku mi tie pohlady dost vadili, ale postupne som si zvykla, je mi to ukradnute, co si iny myslia, viem ze pre svoje dieta robim to naj..

mizulienka
23. čer 2009

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu...moj maly ma 10 mesiacov a vazi okolo 12 kg...je dost velky a preto sa neviem rozhodnut, ktory nosic by bol prenho vhodny...myslite, ze manduca moze byt aj pre take velke babo? a ked davate dieta do manducy na chrbat, musi vam s tym niekto pomahat? neviem sit o predstavit ☹ dakujem za odpoved 😵

bambusko
23. čer 2009

mizu, manduca moze byt 🙂 pozri si videa - su sice ergoce, ale je to podobne. nie je to narocne, ja pouzivam pri davani na chrbat do erga opacny postup ako je to video - prehodenie z chrbta dopredu. cize najprv dam maleho do erga a pretocim vsetko na chrbat, zapnem, len sa treba predklonit, ide to bez pomoci 😉

http://www.ergobabycarrier.com/support/instruct...

rezetka
23. čer 2009

Můj syn má v 10 měsících 11 kg a v pohodě se do Manducy vejde a perfektně se tam nosí. S těma zádama nevím, já hosím zatím na břichu, ale určitě se to nacvičit dá.

pemar
23. čer 2009

baby, prosim Vas co mate ergo, ako sa tam ma nosit novorodenec v tej vlozke? to ho dam do vlozky ako do perinky a dam ho tak bokom akoby do kolisky (lebo tusim na nosime.sk) som videla taky obrazok)? a nevypadne mi tak odtial? si to dobre neviem predstavit.. alebo radsej normalne v tom ergonomickom sede. nemate s tym niekora skusenost? dakujem

tereziep
23. čer 2009

holky tak nějak malá začíná víc růst a já bych chtěla začít chodit víc do lesa. Z kočárkem se mi tam nechce. No a číst celou diskusi se mi taky nechce. Možná to tu už bylo. Prosím poraď te. Ráda bych pořídila krosnu nebo jiné nosítko pro dítě. Nejlépe abych ji mohla nosit na zádech nebo malou na břiše, ale tak, aby koukala dopředu. Nevím, zda to půjde. Malé bude rok.

sonulah
23. čer 2009

mizulienko, mam 10 kg dítě, v pohodě se vejde (manduca je, tušim, do 20 kg)
nosim i na zádech, zvládam sama 😉

tereziep, máš několik možností
klokanka - můžeš nosit na břiše, dítě čelem od tebe, je to nepohodlný pro tebe, pro dítě nezdravý a dítě v tom visí za rozkrok
ergonomický nosič - ergo/beco/manduca - nejlépe vyzkoušet, co ti bude vyhovovat, lze nosit na zádech i na břiše, ale vždy čelem k sobě... je to pohodlný pro tebe, dítě je v optimální poloze vzhledem k jeho zádům a kyčlím
šátek kvalitní pevný - klidně z 2.ruky, je pak levnější... musíš se naučit vázat, ale nakonec je to nejpohodlnější, nejvariabilnější, při nošení na zádech můžeš mít dítě vejš než v ergon.nosiči, takže má lepší výhled
krosna - na výlety občas do lesa asi dobrý, ale těžiště dítěte je daleko od tvého těžiště, takže je to dost fyzicky náročný, dítě nemáš moc v kontaktu se sebou, kdybys nošení propadla, těžko můžeš využít např. na miminko atd...

janis8
23. čer 2009

ja do nahadzujem do mdc tak, ze si najprv zapnem ten bedrovy pas, potom si polozim syna na chrbat, potom prehodim cez neho nositko a dam si na ramena tie popruhy..

nufanek
23. čer 2009

Ahojte, chcem sa opytat, ci mal niekto problem s nosenim babatka v satke. Asi pred mesiacom a pol sme si kupili satku a malu na nu nemozem vobec presvedcit. Skusala vselico, ale nic nepomaha. Chvilu pozera naookolo a potom zacne mrncat a skonci to placom. Chcem sa teda opytat, ci nemate nejaky recept ako to riesit. Ak nie a viete o niekom, kto by satku kupil, mrknite na moj inzerat https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

matilko
23. čer 2009

nufanek, v akom uvaze si nosila?

andulkaaa
23. čer 2009

Nufanek, četla jsem, že některým dětem trvá, než si na šátek zvyknou. Prý pomůže začít nosit doma a třeba jen 5 minut a podle reakcí dítěte čas prodlužovat.

nufanek
23. čer 2009

Kolisku som neskusala, do tej by som ju asi nedostala, stale musi pozerat okolo seba, takze sme sa skusali nosit v krizi s kapsou.

nufanek
23. čer 2009

Presne takto som postupovala. Nosili sme sa zatial iba doma a na zaciatku to bolo tych 5 minut, ale dalej ako tych 7-8 minut sme sa nedostali. Pomaly sa to aj bojim skusat 😒

matilko
23. čer 2009

nufanek ja by som práveže vyšla von, doma je to nuda, vonku je toľko zaujímavých vecí!!! Určite sa roznosíte 😉 mne malá nenávidela kolíbku a teraz v nej krásne zaspí 🙂
Inak, dnes sme boli so šatkom v Avion Shopping Parku a v Ikea, dopadlo to bombovo, malá ani nepípla, krásne spinkala ako anjeliček a všetci sa na nás usmievali 🙂 no super, dokonca aj na dedine sa na mňa vždy všetci usmievajú 🙂

verulka
23. čer 2009

mizulienka, mdc sa dava na chrbat uplne v pohode, nikdy mi pritom nikto nepomahal. je to uplne vpoho aj pre vacsie babo.
Ja davam na chrbat tak, ze si ho dam na brucho a potom otocim dozadu- cely cas ho istim rukou, nemoze sa nic stat 😉 ja teraz doma vela nosim na boku, lebo pri vsetkych cinnostiam ma chce ron cesat 😝
nufanek, presne ako matilko pise- sup von, tam je vacsia zabava 😉

bambusko
23. čer 2009

pemar, pozri si tie videa, co som davala link 10:35, je tam aj nosenie s vlozkou

nufanek, presne ako radia matilko a verulka, terba ist vonku, sviznym krokom 😉 a nezabudaj, ze dieta vnima tvoje psychicke rozpolozenie, cize ak si ty z toho nervozna, stresujes sa, prenasas to na malu 😒

verul, takze davame na chrbat rovnako 😅

verulka
23. čer 2009

bambu- vecne pootacane triko 😀

mracik
23. čer 2009

ja tiež dávam na chrbát podobne, len si vždy musím dávať pozor na výstrih 😝

elule
23. čer 2009

Ahojte tak dnes sme aj mi kupili nosič je nadherny maly v nom hned zaspal bol taky spokojny.Aj mne bol pohodlny nikde ma netlačil a maly bol v nom lahky.Len vybrat farbu bol problem my sme vybrali 08 http://www.africanbabycarrier.co.za/orders.htm

bambusko
23. čer 2009

elule, ten by som si aj ja vybrala, je krasny 😅 a nebol v tom drobcek strateny? ma to nejaku zmensovaciu vlozku?

mneme
23. čer 2009

ahojte nosicky, prosim vas o radu. dnes som cela stastna dostala manducu pre moju 3-tyzdnovu dceru. chcela som ju kvoli jednoduchsej instalacii ako pri satke. asi som debil, ale uplne zufala som sa ju snazila podla navodu na pouzitie dostat do tej novorodeneckej vlozky a po 10 min. tyrania babatka som to nateraz vzdala. ked som ju tam ukladala, nesli mi roztiahnut nozicky tak, aby som jej tu vlozku pretiahla pomedzi ne ako plienku a tiez som nevedela, kam jej mam dat ruky - tu novorodenecku vlozku jej mam pretiahnut cez cele telicko az po bradu? moze byt problem v tom, ze ma na sebe postolky? viem, ze je podla tohto popisu asi tazko povedat, kde robim chybu, ale ocenim kazdu radu.

elule
23. čer 2009

Nebol je to taky univerzal so švagrinou sme porovnavali ma manducu ten moj je o 5 centi menši ked ma manduca rozopnuty zips a o 5 centi vačši ked je zapnuty taky univerzal ved zajtra sa aj pofotime a dam to do albumu 😀

dudri
23. čer 2009

velmi krasna manduca
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/0/0/5/4...

vsetko nove...
mam prirodnu klasicku

janis8
23. čer 2009

manduca ma teraz strasne vela krasnych vzorov.. aj urobili inovaciu s tym vykrojom vredu na mdc.. skoda, ze pred rokom boli len tie 4 obycajne farby 😒 teraz je z coho vyberat

sirinka
23. čer 2009

mneme ja som v manduci mala malu tiez prvy krat ako 3tyzdnovu...mam aj foto v albume. nozky mala tak skrcene a vobec jej neboli vidno z manduci, nasilu som jej ich neroztahovala, ona si ich sama prisposobila, iba som davala pozor, aby pekne sedela na ritke...rucky si tiez zakvacila o moje tricko a tak spinkala.

vacsiu obcas nosim na chrbte v manduci, uplne v pohode sa to podla navodu da zvladnut...klarka ma 23mesiacov a 14,5kg... hodim tiez foto do albumu...

verulka
24. čer 2009

elule, ten je prekraaasny 😵
mneme, ja som novo vlozku nikdy nepouzila, jemu sa v nej nepacilo, ale ja som zacala nosit kusok neskor...

viviktorka
24. čer 2009

ahojte, vcera som tak rozmyslala, aky je vlastne rozdiel medzi manducou s novorodeneckou vlozkou a obycajnou klokankou? Ved aj v tej vlozke dietatko len tak visi, nie? Ja som maleho v manduce nosila bez tej vlozky ale az od 4 mesiacov a ta vlozka mi tam pripada taka cudna.

mneme
24. čer 2009

sirinka, mas krasne babulky 🙂 musim to znova skusit ked bude piskotka v dobrom rozmare. miatlo ma to, ze na nosime.sk bola fotka v manduce s novoskom a trcali mu z nej obe nozicky co sa mi zdalo pri rozmeroch mojho baba nerealne. dufam, ze to prekoname a bude sa jej v manduce pacit. v satke okamzite stichla - lenze satka je pre mna ako neskusenu nosicku zatial na von neprakticka, lebo pri viazani sa mi vala po zemi.

verulka, perfektna rodinka a uzasny satkovy arzenal. 🙂

viviktorka, myslim, ze ta novorodenecka vlozka nedrzi celu vahu babatka - oprete je predsa o samotnu manducu, ktora ho podopiera. a este jeden dolezity rozdiel oproti klokanke je ten, ze je v nej babo otocene smerom k mamine a nie von 😉