V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

olinka6226
3. dub 2009

a co sa tyka uvazov tak ja viem len trapny batoh a ksk vonku. takze sa tesim ze sa naucim nieco viac...

angelik
3. dub 2009

my sme minule leto aj dovolenku v Grecku prezili s ergom a dalo sa, ale dodrziavali sme siestu, a v najvacsich horucavach zostavali dnu, aj tak vtedy spala
ak som vedela, ze mala bude spinkat, tak sme vytiahli kocik so slnecnikom, teda, ked zaspala skor, ako ju to prestalo bavit sediet

valka
3. dub 2009

martina - no to je prave problem, ze ja ju chcem mat velmi vysoko ...az tak, ze mi vidi ponad plece..takze toto asi nie je dobry uvaz...

lenki, uz sa tesim na stretko, ze mi to ukazes a ja budem macher 😵

angelik
3. dub 2009

pani, ta baba dobre precizne viaze, ale neviem si predstavit niest dlho uz take velke dieta

martina46
3. dub 2009

valka, v DH sa da uviazat tak vysoko, ale tiez je rozdiel ci ma dieta rucicky dnu alebo von.
pri ruckach dnu je vzdy nizsie. a kapsa na chrbte, kedze sa satka viaze popod pazuchy a az potom na plecia, tak tu je nemozne dostatocne vysoko uviazat babinku.
angelik a ta nosna cast na ergu nebola prilis hrejiva?

inac, dnes sme boli 1. vonku na auticku odrazadle a na dane pretekarske miesto sme sa presuvali v ring slingu a parada!!!
uplne idealne nositko na take to vyberanie a vkladanie, rychle to je a proste velmi sikovne 😵

angelik
3. dub 2009

nezdala sa mi, to ze boky su volna, tak prevetravalo
a v lete sa clovek aj tak poti, ci s nosenim, ci bez

angelik
3. dub 2009

aj ja chodim s novym ring slingom 🙂
boli sme aj v obchode; tam napeso naspat mala hore a nakup v ruke (ale len blizko 😉 )

martina46
3. dub 2009

super 🙂
a v pohode? ako najdlhsie si v nom vladala nosit?

angelik
3. dub 2009

na jesen sme boli na celodennej ture v Slovenskom Raji a v pohode, striedala som vpredu, vzadu (ale to mala len rok)

ale teraz bezne v prirode, ked zaspi, tak aj hodinu-2, ale to uz trocha citit
ale zas chodi, takze tak dlho sa nesie malokedy

a mm ma este taky turisticky nosic s konstrukciou, tak aj tam chvilu posedi a ked ma dost tak sup do erga- tam je jej predsa pohodlnejsie

a velkou vyhodou erga je ta kapsicka na zips- dost sa do nej vojde, a mame aj ruksak, co sa da k nemu pripnut

martina46
3. dub 2009

joj, no men ergo nejako nesadlo, mozno by bola byvala manduca, ale tu som neskusala.

zitaje
3. dub 2009

Nosicky, mam taku nenosicsku otazocku: vedia vase deturence sediet v kociku??? Alebo len moja je taky antitalent?
Mozno to znie divne, ale mne sa zda, ze mi mala v kociku vzdy tak nejak pada. V satke bud sedi s viac-menej rovnym chrbtom - ked je hore a je akcna, alebo ma gulaty chrbatik, ked odpociva alebo spi. Myslim ze mava super polohu. Ale v kociku - mame sportak, ktoremu odchadza koleso, a teraz som musela kupit este golface, ked je mala s babkou, a v tom kociku je taka nejaka zapadnuta, vyzera tam dost hrozne, asi sa chce uvolnit ako v satke, ale posuva sa dole, pada do boku, a nevie sa napravit, no proste hroza.

ivuseta
3. dub 2009

Holky, prodávám v bazaru MK Merino nákrčník a kapucku Bundle of joy v červené barvě, tak kdybyste měly zájem... 🙂

miracle
3. dub 2009

Mate niekto skusenosti s hoppom rio, dublin alebo madrid..ktora z nich je najtensia? D.

lenki33
4. dub 2009

zitaje ja s tym skusenost nemam, ale podla mna sa jej ten kociar moc uhyba, tak ju vypodloz dekou alebo ked uz je teplo tak radsej niecim savym, frote uterakom?? 😕

zitaje
4. dub 2009

lenki, myslis zdola? Nech sedi vyssie? Alebo ako? Teda ona v nom vacsionou iba spi, to je ok, ale ked nahodou niekam ideme s kocikom raz za tyzden, tak je tam ako taka kopka, v takom klbku, ale posobi to strasne nepohodlne...
Inak keby mal niekto zaujem, predavam Annu 4,6, v stave lepsom nez bola povodne (super zanosena, ziadne vady), lebo si chcem kupit bud kratku satku alebo meitai, i ked ten by som si mala vlastne usit, ale som organizacne strasne neschopna... ☹

sjuzocka
4. dub 2009

ako si mam na seba uviazat alebo zamanducovat polrocne 10 kilove dite na chrbat??? ako ho tam dozadu mam dat aby zostal bez ujmy na zdravi on aj ja?🙂)

zitaje
4. dub 2009

sjuzocka, toto som svojho casu riesila aj ja. Nakoniec to robim tak, ako bolo nakreslene v navode z India: dieta posadim na satku do rohu kresla (predpokladame, ze este babo same nesedi, ale uz sa uplne neruti) tak, aby malo satku az po krk, a dole zmackam, teda nazberkam satku pod kolienka. Potom chytim dietko pravou rukou pod pravou pazuchou (ruku drzim zdola) a lavou ruku pod lavou pazuchou, cize ruky do kriza. Zdvihnem, a rychlym pohybom vylozim na chrbat. Vyzera to desivo, moja starsia dodnes pisti, ze "Mama, drz juuuuu! AAAA, ved ti spadneeee!" Nespadne, ale chce to trochu cviku. Hlavne treba sledovat, aby sa nevysmykla satka spod zadku. Jaj este som zabudla, ze ked chytis deco pod pazuchy, beries do ruky aj celu sirku satky samozrejme.
Ked uz je na chrbte, treba sa predklonit a jednou rukou drzat, pomaha aj drzat vpredu oba konce satky a tou pridrzat. Ja potom viazem batoh. Ale ja som zacala az tak v 8 mesiacoch.
A je fajn mat pri prvych pokusoch asistenciu. 😉

martina46
4. dub 2009

aj tento sposob je velmi bezpecny. striedala som ho s tym, co popisala zitaje

https://www.youtube.com/watch?v=P_aqoolqF4M


https://www.youtube.com/watch?v=RaUFZiyLkKw
martina46
4. dub 2009

a tymto sposobom vykladam malu na chbat teraz, paci sa mi najviac, da sa samozrejme pouzit aj so satkou, ta by mala byt zhrnuta a potom, ked je dieta na chrbte, rozprestriet.

https://www.youtube.com/watch?v=7R5-E1Jt7Xs
eriqe
6. dub 2009

ja nahadzujem takto, lebo na moju stihacku je to najlepsie a najrychlejsie 😅 mozem za nou utekat so satkou a len ju schytit za pliecka spolu so satkou, prehodit cez plece a sup sup je to. Teraz mi akurat spi na chrbte v nasom novom tise a musim sa stale chodit kochat pred zrkadlo 😀

bambusko
6. dub 2009

eriqe, prosim fotku 🙂 to tvoje zelene indio vyzeralo v krabici kraaaaaasne 😵

ja na chrbat nehadzem cez plece, nemam na to odvahu a pri kazdom pokuse maly strasne plakal, mozno aj tym, ze citil moju neistotu a obavy. dam si ho na bok, zalozim nanho satku a potom ho popod pazuchu presuvam na chrbat, predklonim sa a vysuniem si ho vyssie, satku mam pritom volne vlajucu

eriqe
6. dub 2009

tak fotka je tu, ale neviem, ta farba je vkuse ina. Ale ved viete, aky problem je verne odfotit farbu satky
http://gallery.eriqe.sk/ruty/15-mesiac/indio.jp...

bambusko
6. dub 2009

nazivo bola taka krasna travickova 😵

eriqe
6. dub 2009

no na mna tiez tak posobi, uplne ako stvorena na jar

kili
6. dub 2009

bambu, si mala povedať, by som to s tvojim malím skúsila ja, že či je to fakt v neistote. ja mám totiž istotu vždy, aj keď by sa to niekedy nepatrilo 😅 😀

blovitc120
6. dub 2009

Baby, viem, že to skôr patrí do bazáru, no tam som našla len nové, ale nepredávate niektorá použitú manducu? Nikde na nete neviem nájsť, ak niekto predáva použitú. Šatku už neznášame v žiadnom úväze, manducu som mala požičanú týždeň od kamošky a občas v nej bola v pohode. Ale nechcem novú, lebo zase nejako ju nenadchla a možno sú to vyhodené prachy. Dík.

bambusko
6. dub 2009

kili, marek celu prezentaciu prespal 😒

kili
6. dub 2009

bambu, jaj, no tak inokedy si mohla, no ale čo už

bambusko
6. dub 2009

inokedy si furt mala na chrbate hrb 😝 😀 ale vobec ma to nenapadlo, skusit dat uviazat niekomu inemu

kulicka
6. dub 2009

holky, pripomente mi prosim co je to dh 😅
nejak vas nestiham ☹