V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

skatule
31. bře 2009

Ahoj holky, díky moc za odpověď. Vlny by na léto možná byly ale nečetla jsem o nich nic moc dobrýho 😨 . Takže i když jsem zatím nefalšovaný odpůrce india, prostě se mi fakt nelíbí (ale asi proto že ho ještě nemám 😀 , bráním se mu zuby nehty a bohužel nevím o co přicházím) tak se přiznávám že jsem podlehla davovému šílenství a objedanal si z LE ecru se lnem 😀 . Tak doufám že jsem neprohloupila a budu nadšená....teda asi až poté co ho zanosím, protože bude asi pěkně tuhé....ale věřím vám a doufám že na léto je to to nejlepší co jsem mohla koupit 😔

P.S. sháním pro kamarádku Hoppediz Nairobi 4,6m Nevíte někdo o někom kdo ho má a chtěl by se ho zbavit?

bambusko
31. bře 2009

saktule, nic si z toho nerob, ani ja nie som z dizajnu india nadsena, prvy dojem bol "internatny prehoz" 😝 ale to prirodne, teda ecru sa mi celkom zapacilo 🙂 no pruhy sa mi stale pacia najviac, uviazane vyzeraju vzdy inak 😵

skatule
31. bře 2009

bambusko, já pruhy už vlastním. Mám pruhovaného hopíka 😉 Pruhovaný didy mi nějak neladí (díky bohu 😀 ). Je krásně zanošenej takže ani není tak hutnej jak se tu uvádí. Fakt mi vyhovuje a dobře se mi s ním váže. Ale je fakt že to zase nemám s čím srovnat. Hopík je můj první šátek a jsem spokojená. Ovšem něco lepšího na léto by to asi chtělo...takže ecru 😉

lenki33
1. dub 2009

zitaje to mei tai si ale usi vykrojene, inak ti to nebude prefukovat
ja mam toto, ale s polstrovanymi popuhmi a cele cierne
http://www.krasnenositko.wz.cz/latky_a_vzory_10...

ja som sa indiu tiez dlho branila, ale teraz uz budem kupovat len india 😀

blka
1. dub 2009

Holky, tak su z toho zmatená 😅 . Nejvíc pro nošení doporučujete Stornhenwidge, Hoppediz a nebo Didymos a teď si chválíte hodně to Indio. Tak já už fakt nevím, pro jaký šátek se rozhodnout 😅 😔

bambusko
1. dub 2009

blka, indio je jeden typ satiek od didymosu 😉

blka
1. dub 2009

Bambusko, aha 😅 . Teď se prokázala moje inteligence 😀 😝 . A ten je vhodný od malého miminka až po chodící a není teplý?

bambusko
1. dub 2009

blka, dnes uz na vsetko potrebujes vs 😀 to nema nic s inteligenciou. pozri si tu, ak esu druhy satiek didymos

http://nosime.sk/kategoria12-babysatka-didymos

indio sa vyborne viaze, je to kvalitna pevna satka vhodna od maleho mimi az po chodiace dieta, je vzdusna a ako pisala lenki, v horucave je teplo v kazdej satke 😒

blka
1. dub 2009

Bambusko, děkuji 🙂 . No, hlavně je dost drahý 😒 . Já jsem pokukovala po stornhenwidge leo, ale furt mě něco táhne k těm pruhům 😅 . Ale zase neutrální barva je univerzální k jakémukoliv oblečení...

bambusko
1. dub 2009

no, to je. pozri limitovane edicie, tam su satky za lepsiu cenu, asi 2-3 strany dozadu tu niekto daval odkaz aj na cz web

blka
1. dub 2009

Český web jsem našla - nebylo to tak těžké 😀

matilko
1. dub 2009

Holky, ja som sa do toho kremenu asi fakt zamilovala 😅 manžel jak videl tú cenu, tak krútil očami a bol proti, uaaa 😢 ale snáď si to uhájim!

matilko
1. dub 2009

Jo a akú veľkosť ste kupovali? Uvažujem o 6, aby som uviazala všetky úvazy, hm?

sonulah
1. dub 2009

matilko, už ses tu na tu velikost ptala, ale nejdřív hoď rozměry tebe.... 😀

ivuseta
1. dub 2009

Holky, mrknete mi prosím do fotoalba, jestli mám správně uvázaný KSK. Díky 🙂

sonulah
1. dub 2009

ivuseto, se mi to zdá dobrý..... 😉
jo a je lepší, když jsou na fotce vidět i nožky dítěte (jako na 1.fotce), z těch dalších neni poznat, jestli má dítě dobře podsazenej zadeček a kolínka výš než zadeček...
až bude Maja větší(těžší), chtělo by to líp si ohlídat ty popruhy na ramenou, abys je pak mohla rozprostřít, aby tě nedřely

ale jinak dobrý!!! a pak nám napiš, jak se ti v šátku nosí a jakej z toho máš dojem ve srovnání s tim Becem, ju? 😉

bambusko
1. dub 2009

ivus, krasne ste a aj zladene 🙂 mala je ok. netlaci ta satka na krku?

zitaje
1. dub 2009

Ja mam 6, a to som celkom velky kus zeny, a stacila mi satka aj v zime, ked som mala baculateho lezuna v teplej kombineze. Cize myslim si, ze ak si tak "normalne" stihla, staci aj 5. Ale zas podla toho, ci chce nosit aj tvoj muz, a aky je velky. 😉
Lenki, tie meitai z tej stranky su fakt kraaasne!

ivuseta
1. dub 2009

Díky, no, právě, že mě to do krku tlačí. Po hodině už jsem vyřízená 😝 . Hold jsem se namlsala Beca (to je fakt pohodlnější).
Ale furt nechápu ten rozdíl. Vždyť ta hlavička v šátku má úplně stejnou možnost pohybu jako v Becu. Psala jsem i jedné odbornici na nošení a ta mi říkala, že je to v poho. (Asi jsem s tím už otravná,co? 😉 )
A ještě jedna věc, máte někdo tento šátek? Je to Girasol, zdá se mi takový tuhý. Jsou některé jemnější?

bambusko
1. dub 2009

ivus, daj si tie pruhy satky dalej od krku a skus ich viac rozprestriet. treba na to pozerat uz pri viazani, aby sa ti konce neprekrutili, satku rozprestri po sirke a potom nazberaj do ruky od jedneho kraja k druhemu

matilko
1. dub 2009

sonu, vidíš, ešteže ťa mám 😀 viem, že som sa pýtala, ale furt neviem 😀 ja mám vel. asi 38/40, 164cm, manžel má nejakých 180cm? zhruba.. a je taký normálny 80kg chlap 🙂

emjee
1. dub 2009

baby vela vas tu pouziva kriz s kapsou - mne vadi, ze to treba viazat s babatkom na rukach, zatial si na to netrufam, lebo nas matej je sidlo, ja pouzivam zatial dvojity kriz, najprv uviazem a potom uz len maleho vlozim a napasujem 😀 v com vidite vyhody kriza s kapsou?

bambusko
1. dub 2009

emjee, pozerala som fotku, ze mas dvojity kriz. ksk je oblubeny preto, lebo dieta je tam pevnejsie uviazane, je istene viacerymi vrstvami latky. skusala si aj podla tohto?

https://www.youtube.com/watch?v=KGasl2AU65s

dvojity kriz je moj teraz velmi oblubeny,kvoli tomu, ze sa dieta rychlo vybrat a zase vlozit dnu, ale mam uz vecsieho chlapa 🙂 a v lete v tom nie je az tak teplo

ivuseta
1. dub 2009

Tak teď jsem byla asi 2 hoďky ve městě. S šátkem dobrý-oproti Becu je teplejší(dnes výhoda, ale léto? 😝 ), Rozprostřela jsem ty pruhy na ramenou a záda nebolela. Ale nevýhoda - nedá se v něm kojit (měla jsem úvaz KSK) a také jsem měla pocit, že se Maja svezla trochu na jednu stranu a to jsem vázala pevně!!! Nicméně jsem spokojená. Budu to střídat a možná si ještě nějaký pořídím. Ach jo, asi mě chytne taky ta šátkovací mánie. Vy máte asi oblíbené Dydimos, což - no jsou krásné. Budu o nich PŘEMÝŠLET 😀

dukie
1. dub 2009

Ahojte děvčata. 🙂 Prosím Vás o radu, jaké nosítko, kromě šátku, shledáváte za příjemné? Tj. dobře se Vám nosí a miminku vyhovuje (jde mi spíš o větší mimi - máme 7 měsíců). Taky by mě zajímalo, jaké máte třeba zkušenosti s nošením v létě, páč mi připadne, že musí být mamině i miminu docela horko, ne? Když se k sobě takhle tulí... 😕

Vím, že jste tu spíš "šátkovky", ale třeba mi poradíte. Díky. 🙂

ivuseta
1. dub 2009

Dukie, já mám Beco a prostě ho miluju. Holky mi právě říkaly, že je lepší pro větší mimi (my jsme zatím malí), manipulace snadná, rychlá i na záda. Je určitě vzdušnější než šátek. Holky chválí i Manducu nebo Ergo. Ale to Beco má tak krrráásné vzory. 😉

sonulah
1. dub 2009

matilko, to by ti stačilo 4,2m, záleží, jestli tvůj chlap chce taky nosit (na KsK by pak potřeboval delší)... ale když koupíš 4,2 a on bude nosit občas, může nosit klidně v tom tady zmiňovanym dvojitym kříži, že.....

ivuseto, jseš lapená! 😀 😀

dukie, mam manducu, jsem spokojená.... pak je fajn i ergo i beco (to má trochu jinej typ vkládání dítěte), nejlepší je někde vyzkoušet, pokud nemáš možnost, tak asi koupit, co ti je sympatický, většinou je člověk spokojenej s tím, co má....😉

nošení v létě tu probíráme snad na každý stránce, mrkni kousek zpět v diskuzi

papajka7
1. dub 2009

dukie aj ja mam manducu a som spokojna lebo som skusala aj ergo a manduca sa mi viac sadla 😉 ale tie nosice su dost drahe tak je dobre si ich vyskusat,kazdemu nieco ine sadne.

papajka7
1. dub 2009

joooooooj ale sa oteplio no konecne,ale v nasej zimnej kapse nam je uz poteplo.co nosite v tomto obdobi?

bambusko
1. dub 2009

matilko, myslim, ze s velkostou 5 neuviazes kolisku v ksk