V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
26. črc 2008

verulka-nevadí,som rada že ti manduca sedí a neboj,šatiek ešte bude hrrrrrrrrrrba

baby,my dnes menime okna tak ržte palce,idem po dlhej dobe vyp.&&&&&&&&&&pc -fnuk

lenki33
26. črc 2008

tu je take mini zhrnutie, niekde bolo aj lepsie
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=14
ale to asi vsetci poznate,ja som to sem preto pisala ze si to treba nastudovat, lebo ja nie som moc "studijny" typ a ja som na zaciatku neviazala bohvieako spravne 😕

venonna
26. črc 2008

fuha! tu sa kecalo donoci 🙂
Lenka dik! V podstate to uz viem, ale ked namotavam na nosenie kamosky maminy 😀 tak je dobre vediet zhustenu formu 😉 aj ked na satku sa namotava zlozitejsie, ale dve uz manducuju 😵
ozaj Lenka a co ten jordan? nemas to nahodou v albume na foto? Je to tazke uviazat? Ako sa v tom nosi?

verulka, ja som sa dost poducila z videi na youtube
tu ich je fuuura
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

skolara
26. črc 2008

baby uz aj ja rozmyslam nad satkou 😅
ale mam ergo a to je super tak sa aspon tak nosime 😉 ale pri druhom urcite satkujem 🙂

bambusko
26. črc 2008

skolara, ved aj ja mam ergo a je super a moj marek je asi o mesiac starsi od tvojej viony a teraz skusame satku. zeby si bola dalsia zmagorena 😀 😀

blumka
26. črc 2008

ahojky, teeeda vy ste tu toho prebrali...my sme dostali povolenie na kupu erga od ocinka, lebo vcera satkoval a strasne sa m to pacilo, len on si to nevie uviazat takze jemu kupime asi ergo a ja ostanem pri satke 😀

skolara
26. črc 2008

bambusko asi hej 😅 😅 😀

bambusko
26. črc 2008

poviem vam, bez satky sa uz nezaobidem, len si este musim vybrat. dnes rano som uz pobehovala po dome v nocnej koseli s malym v satke 🙂 na prvy pohlad ma ergo ocarilo viac, darmo, som technicky typ, je to jednoducha a pritom premakana vec, americky zazrak ako ho nazval manzel. satka je ale taka intimnejsia, makkucka, proste si vas omota. a tie farby, krasa, mne sa strasne pacia pasiky, uviazane je to take carovne

eriqe
26. črc 2008

Bambu, tak mam z vas radost 😉 ze si vas satka tak ziskala. Podla mna ked raz skusis uz sa neda prestat. A len silou mocou sa musim drzat aby som zo saliek nesalela ako Deni a nemenila stale za inu 😅 Ked vyberes Didi, storch alebo hopp urcite zle nespravis a farba sa ti musi pacit 😉 a aj tak sa ti o mesiac, dva, bude zase pacit ina 😀

venonna
26. črc 2008

😀 krasne satkovy vyznania 😀 ja som na tom podobne, tiez sa musim brzdit... 😅

weroni
26. črc 2008

baby tusim ma prehovorite na tu satku 😀 mna totiz po dvoch hodinach nosenia dost boli plece ale pobolieva aj pocas celeho nosenia. Lenze mne sa to nosenie tak paci ze tu moju bolest prezijem 😀 len ta satka sa mi z obrazkov zda ze by som ani necitila ze malu nosim - kedze ju mam omotanu okolo celeho tela a hlavne na oboch ramenach.
A tiez ako pise bambusko - ze si dietatko v nej mozem dat uplne natelo - v tomto vaku sa mi tela dotyka iba polkou telicka a hlavicku - co by som chcela by mala na mojich prsiach - tak tu ma vlasne v lufte 😕

bambusko
26. črc 2008

weroni, vitaj v klube zmagorenych 😀 pozicaj si satku a uvidis, je to ozaj o pocite, staci raz zazit ako 100x citat

certica
26. črc 2008

babule, do kolko kg je vlastne take ergo? dik

bambusko
26. črc 2008

certica, v navode pisu up to 40lbs., cize tak do 18kg

lenki33
26. črc 2008

tuto je este clanok a spondylolisteze, tak myslim ze autor na nosenie.sk mal na mylsi populaciu eskymakov, ale aj tak su to len dohady. Mne skor pride zaujimave ze nikto sa nikde nezmienuje o choditkach a hopsadlach, kde su deti tiez vo vertikalnej polohe a ludia ich tam davaju hned ked vedia drzat hlavicku a tam nemaju oporu chrbtice ziadnu
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=22

lenki33
26. črc 2008

Toto je tiez celkom dobre:

Další tipy k nošení:

- Myslete stále na to, že "kulaté" děti jsou zdravé děti. Musí být pouze dobře drženy a podpírány.
- Myslete stále na anatomicky správné postavení kyčlí, kulatý zadeček, kolínka ve stejné výši se zadečkem nebo výše.
- Nevzdávejte se: vázání šátku nevyjde napoprvé a zpočátku není perfektní. Žádný učený z nebe nespadl. Je výhodné, když vám při prvních pokusech někdo asistuje. Podpoří vás to a dodá vám to jistotu.
- Důležité: při vázání by měl horní okraj šátku vždy sahat do dvou třetin hlavičky dítěte (jeden prst nad ouška). I když později dítě vytahuje ruce ze šátku nebo šátek sahá jen po šíji, mělo by mít dítě zajištěnu oporu při usnutí. Pokud má dítě šátek u hlavičky volný, nemáte šátek správně pevně uvázaný.
- Važte své dítě vždy jen tak, že tělíčko a hlavička jsou otočeny směrem k vám.
- Zvláště důležité je vázat pevně! Šátek musí být uvázán přesně a těsně. Jen tak může obepínat dítě jako pevná bandáž. Vyrovnává pohyby nosiče a šetří meziobratlové ploténky. Nosič nemusí svým držením těla vyrovnávat a tím se vyhýbá křečovitému držení, napětí a bolesti.
- Když je dítě uvázáno, měl by být jeho zadeček ve výši pasu nosiče. To je z hlediska těžiště těla nosiče optimální výška.
- Dítě s luxací nebo dysplazií kyčlí by nemělo být nošeno v kolíbce, protože v té není možné správné postavení kyčlí. Doporučujeme klokaní úvaz na břiše nebo na boku! Po domluvě s lékařem může šátek na několik hodin nebo zcela nahradit ortopedickou pomůcku.
- Pokud dítě zpočátku v šátku pláče, je to zcela normální. Dítě cítí vaši nejistotu při vázání šátku a také si nejdřív musí na šátek a na nový pocit samo zvyknout. S přibývající zručností zmizí vaše nejistota a také pláč.
- Při vázání si s vaším dítětem povídejte. Vysvětlete mu co a proč děláte.
- Pokud dítě pláče, nevyjímejte je hned z šátku. Dokončete úvaz a choďte se svým miminkem nějakou dobu dokola. Budete překvapeni, jak rychle se dítě uklidní. Váš tlukot srdce, váš dech, vůně, blízkost, hlas a rytmus chůze dodá dítěti jistotu a bezpečí.
- V zimním období noste své dítě vždy pod bundou, abyste vyloučili podchlazení a mrznutí; tělesné teplo nosiče nelze nahradit sebevíce teplým oblečením. Maminkám se na podzim osvědčují pletená ponča, v zimě je vystřídá velká pánská bunda. Vhodné jsou také zateplené nepálské svetry, které jsou velmi pružné (koupíte v etno-obchodech).
- Neoblékejte své dítě příliš teple. Vždy myslete na to, že má na sobě několik vrstev šátku a případně ještě vaši bundu. Pro dítě v šátku jsou kritickými místy nožičky, na které může táhnout- proto jsou důležité teplé ponožky a zateplené botičky. Dalším nechráněným místem je krk, proto doporučujeme overaly nebo mikiny s kapucou. Vyhýbejte se směsovým a umělým materiálům- děťátko se v nich potí a přehřívá.
- Pokud v chladném počasí nosíte dítě přes bundu, musí mít bezpodmínečně teplou kombinézu. Nehodí se však hladké materiály, protože na nich šátek klouže. Nevhodné jsou také kombinézy, jejichž střih nekopíruje rozkrok, protože šátek celou kombinézu nadzvedne.
- Myslete na ochranu proti slunci. Doporučují se tenké bavlněné věci, košilka s dlouhými rukávy, dupačky nebo lehké dlouhé kalhotky, protože každý kousek dětské kůže vystavený slunci se rychle spálí.
- Hned před prvním použitím si na lem šátku přišijte značku, která vám naznačí střed. Potom vždy rychle najdete místo, kam máte umístit dítě.
- Než svůj šátek použijete, vyperte ho (bez aviváže) a po usušení jej položte na svou oblíbenou sedačku, kde ho "usedíte do měkka". I nezkušeným se pak šátek bude dobře vázat.
- Važte své novorozené děťátko pevně do klokaního úvazu na břiše. Podpoříte tak správné držení těla a svalstvo pánevního dna.
- Noste své dítě tak dlouho, jak jen se to vám oběma bude líbit. Zpočátku to mohou být jen krátké časové úseky, ale při správném vázání neškodí ani delší čas.
- Dítě můžete v šátku nosit až do tří let, podle potřeby i déle. Na výletech, dovolené... šátek je dobrým společníkem, který navíc šetří místo. V případě potřeby je vždy po ruce.

lenki33
26. črc 2008

Jordan
http://wrapababy.com/content/view/36/40/
asi 2krat som skusila a vobec mi to neslo, ale potom som to konecne pochopila, predpokladam ze sikovnejsim sa to podari na prvykrat 😀
ale posledny pruh latky davam pod kolienko, tz na obidvoch stranach vediem pod nohami. Super uvaz asi najlepsie rozklada vahu, jediny jeho nedostatok je v tom ze dieta je dost nizko, takze ked je male nemoze pozerat ponad plece 😉

verulka
26. črc 2008

dakujem za videa, uz som si dohodla poradkyn a v stvrtok idem skusit satku.
certi, tebe by sa ergo asi siklo 😀 i ked ja moc neviem aky je rozdiel medzi ergom a manducou 😅
my sme dnes opat manducovali a super bolo...len na rozdiel od vaku, v manduce mi nepsi, ale cumi dookola 😎
potom poreferjem dojmy zo stvrtkla 😉

bambusko
26. črc 2008

lenki, dobre linky si hodila 🙂 tie tipy k noseni som dnes nasla tiez na
http://www.storchenwiege.cz/o_satcich_a_noseni.php
a su tam aj ine zaujimave veci napr. o farbach satiek
my sme dnes v satke aj varili, maly ma uz postup na ryzovy nakyp na harddisku 😉 asi som prisla na to, preco ma v poslednej dobe v ergu niekedy odstrkoval. robil to aj dnes, ked som ho uviazala vertikalne, na sposob nosenia v ergu. na boku a v koliske bol spokojny - lebo som mu konecne nezaclanala vyhlad 😎

weroni
26. črc 2008

baby vy ste ma totalne namotali na tu satku 😀 asi si ju dam kupit k narodkam 😀 manzel ma dorazi 😝 😀

bambusko
26. črc 2008

weroni, a budes si vediet vybrat? lebo ja si neviem 😒

weroni
26. črc 2008

bambusko pockaj a ty nemas este satku? Alebo mas len vak ako ja? No tiez neviem ako sa rozhodnem co som pozerala webstranku tak uz teraz mi z toho riadne sibe. Asi vas budem teraz intenzivne sledovat nech mi pomozete skusens nosicky rozhodnut sa 🙂

bambusko
26. črc 2008

ja mam len testovaciu 🙂

weroni
26. črc 2008

tu pozicanu? No ja to tiez tak vyskusam asi - to je super moznost 🙂 aku si si pozicala?

bambusko
26. črc 2008

aku mali 😀 som bola nedockava, mam girasol, ale po dnesnej 10-minutovej konzultacii som rozhodnuta kupit si storch

klaudia74
27. črc 2008

Weroni, lepší darček by si si nemohla vybrať, aj ja som si dala kúpiť k narodkám šatku, dokonca od svokry! 😅 Vyriešila som tým dve veci naraz, mám šatku a ani svokre nevadí nosenie, nemôže predsa nadávať na svoj darček... 😀 Ale nie, ona je v pohode a hlavne keď vidí, aký je tam malý spokojný... 😉

anamor
28. črc 2008

to mate super, ze je niekto ochotny Vam kupit tak hodnotny darcek 😉

venonna
28. črc 2008

cafte nosicky! 🙂
lenki, SUPER!!! si si makla... dik najma za ten jordan, ked mala vstane, pojdem skusit 😀 ale mam otazku - je fakt lepsi ako KsK na chrbte??? ideme totiz na dovcu na hory a zvazujem, co bude lepsie uviazat na turu...
weroni, super, ze si sa rozhodla a Tvoj muz este len bude kukat, aky dobry darcek Ti kupil!!! 🙂

katy1979
28. črc 2008

killi dakujem za radu malý fakt vie zaspať na chrbe, testovali sme na dovolenke, len sa to musím naučiť dávať si ho na chrbát sama.

lenki33
28. črc 2008

v sobotu som bola s D. v lese na hriboch,mala som uviazaneho v KsK lebo som vedela ze bude spat, trochu ma tahal ten uzol nad prsiami 😒 ale nosila som ho aj tak asi 2 hodky
dnes som absolvovala komplet vysavanie a umyvanie podlahy aj s drepmi a vytahovanim hraciek z pod postele a gaucov s jordanom a super nic netlaci, D. tam teraz zaspal tak som mu pretiahla cez hlavu ten pruh ktory ide ponad rameno a pohoda. Ksk som pouzivala hlavne kvoli tomu spaniu, tam sa daju tie pruhy pretiahnut obidva, viacej to isti ale jordan je urcite pohodlnejsi aspon pre mna. Ale ten pruh ked stacas ponad plece tak ho stacaj dovnutra aby sa tipotom dobre dal pretiahnut cez hlavicku 😉
A este mam pocit ze na KsK je lepsia dobra satka u Jordanu to tak nevadi, ale KsK moze rezat. Mne sa napr lepsie manipuluje a viaze so Storchom ale Indio zase nikdy nereze ani netaha a to storch je uz paradne zanoseny oproti indiu 🙂