V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

blovitc120
11. led 2009

Ahojte, už som na odporúčanie v tejto diskusii kúpila šatku, ale Miška mi už v nej nechce byť, lebo chce kukať na svet, nie na mňa, viete odporučiť nejaký ergo nosič, kde dieťa pozerá dopredu, nie na mamu? Alebo na to je nejaký špeci úväz? Inak v kolíske nechcela byť ani ako úplne maličká, len v kríži s kapsou, ona neznáša polohu, kde leží na chrbte, aj pri kojení musíme poležiačky, na boku. Vďaka vopred.

dudri
11. led 2009

sonulah, dakujem

sueanek
11. led 2009

blovitc120: Ergonomicka nositka i satky umoznuji noseni pouze celem k matce (ma to prakticke i psychologicke duvody). Koukani dopredu lze realizovat v klokance, kterou ti ale vrele NEdoporucuju, paac to nema s bezpecnym nosenim ditete moc spolecneho - viz taky http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=37

Kriz s kapsou nasvislo jsi zkousela?

kili
11. led 2009

blovitc, chrbtom k tebe žiaden ergonomický nosič nie je, lebo to nie je zdravé pre dieťa a ani pohodlné pre nosiča. Skús úväz na bok, alebo ak ti už drží pekne hlavičku, tak nejaký pevnejší úväz na chrbát.

petusaaa
11. led 2009

blovitc, a neskusala si uvaz nabok??

sonulah
11. led 2009

blovitc: z mojí oblíbený kolíbky je dobře vidět ven....

http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

petusaaa
11. led 2009

kili si ma predbehla 😀

sueanek
11. led 2009

sonulah: Souhlas. Lip nez z tech svislych poloh...

dorotka
12. led 2009

blovitc ja budem kockam odporovat babyvak sa da nosit smerom od teba ale ja som ju pouzivala az ked amelia sedela oni pisu ze sa moze odkedy drzi hlavicku ale len na kratsie nosenie
http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=123173...

dorotka
12. led 2009

a ano amelia tam nechcela byt lebo sa jej uz nepacila poloha koliska len babyvak ine polohy potom na dlsiu dobu velmi neponuka takze sme nemohli vyskusat
a kratku satku velmi nechcem lebo nechcem uvazy len na jedno pleco to mam pocit ze mi bude vadit na chrbticu rovnako ako babyvak
ja som skusala satky pouzite pozerat na mimibazar.sk aj na modrom konikovi ale teda vela sa toho neponuka tak ak mi viete odporucit ine www.stranky tak budem rada lebo naozaj nemusim mat nove
a este nositka alebo chcem naozaj kombinovat s kocikom teda chcem nosit najma doma a prekladat z kocika ak sa jej v nom nebude pacit
a este vecer som manzelovi ukazovala manducu a ergo jemu sa to velmi pacilo aj kvoli amelii
no ale ak by som oboje zohnala aj satku aj nositko z druhej ruky tak beriem oboje

verulka
12. led 2009

podla mna su usper uvazy na bok 😉 ja teraz nosim manducu na bok a max spokojnost 😎 vidi a este mi moze aj zuby kontrolovat 😅

venonna
12. led 2009

dorotka, pouzite satky su aj na nosime.sk bud v rubrike "bazar" alebo v rubrike "forum" je tema "hladam, predam, vymenim", ale ja som napr. kupovala z Ciech nosenideti.cz, tak sa niekedy tiez oplati, alebo aj ebay.de teda ak sa viez dohovorit 🙂

lenki33
12. led 2009

dorotka ja nenosim naboku skoro vobec, kratku satku pouzivam hlavne na batoh na chrbat, ale to je fakt pre vacsie dietko, ty by si este potrebovala dlhu satku
blovitc, dieta by som od tela nenosila, radsej si ju uviaz do batohuna chrbat aby sa ti mohla pozerat cez rameno, ja som tak nosila od 3m

to.manka
12. led 2009

Ahoj, pořád se rozmýšlím jaké nosítko si pořídím na jaro/léto, a jestli ho vůbec pořádně využiju.
S manželem v létě hodně výletujeme a manžel je pro krosnu. Já bych radši nějaké ergonomické nosítko. Manduca, ergo mi přijdou moc drahé, protože krosnu si manžel prosadí určitě 😎.
Tak jsem myslela, že by stačilo Mei tai. Dá se s ním také pohodlně nosit? Malé bude v létě 1 rok. A které je lepší? Mei tai od Medley nebo Mei tai Krásné nosítko?

verulka
12. led 2009

tomanka, no ja neviem, ale ak chcete na tury, tak skor erog/manducu..je to drahe, ale na dlhom noseni to veeelmi ocenis 😉 krosnu mame tiez, ale to je hebedo, takze ked sa bude dat planujem ficat na manduce, v krosne je dieta podla mna cele take tazsie 😅 a aj sa tam horsie spi, lebo hlavka klimba sem a tam...teda, ja som krosnu kupila, ked mal Radko necely roka vyuzivali sme ju vela na turach..no teraz skusime radsej ergo nosic 😉

bambusko
12. led 2009

dorotka, ani ja nenosim na boku, ak si zrucna v nakupovani na nete, na ebay sa da zohnat satka, aj nova, za dobru cenu. s nositkami z druhej ruky je to uz biednejsie.

lenki, indio vel.3 ak s nim uviazem batoh, bude mi stacit aj na nejake uvezy na brucho? asi klokan alebo jednoduchy kriz? zatial sme sa tak nenosili, este ma napadol "batoh vpredu" 😀 chcem tensiu satku na leto ako anna a leo 2,7m by asi bolo uz prikratke 😒

lenki33
12. led 2009

bambu ja s nim viazem klokana na bruchu, jednoduchy kriz som nikdy neviazala tak neviem
co sa tyka tensej satky tak eriqe mala kratke vlny c2 a uviazala s nimi batoh (aj jej manzel) ale s indiom c2 sa to neda, skus jej napisat ci skusala aj nieco na brucho
a ked si uz budes kupovat tenku kratku satku tak si urcite kup aj kruzky na ring sling 😉

kili
12. led 2009

dorotka, fakt skús ebay, my sme tak kúpili kočík za € 55 🙂

blovitc120
12. led 2009

Vďaka za tipy, ja som absolútne proti klokankám, preto som sa spýtala tu. Hlavičku drží pekne, len mi reve a je nervózna, keď ju dám telom k sebe, lebo chce pozerať a tam vidí len mňa. Ona mi totiž vôbec nespáva cez deň a ani v šatke nechce, tak ju znervózňuje, že musí byť ku mne. Pozerala som tú foto babyvaku, to vyzerá celkom dobre a asi aj jej by sa to páčilo. A skúsim aj uviazať nabok, to som ešte neskúšala. Ešte raz vďaka.

kili
12. led 2009

blovitc, možno fakt skús na chrbát. skús najpr tak, že si položíš šatku na gauč, tak aby si mala stred, na to dieťa, aby šatku malo až pod zadok, roztiahneš nožičky a sadneš si medzi ne, zoberieš cípi cez ramená a akoby ju priľahneš a potom sa zdvíhaš už s ňou. A potom už pokračuješ ako je návod na batoh

eriqe
12. led 2009

cavte 😉 bambu ja mam kratke vlny, teda 2,7 viazem s nimi batoh, uz som ich chcela predat lebo pred casom sa mi v nich strasne zle nosilo, ale ako Ruty podrastla a pribrala tak sa mi v nich zase nosi fajn a ta farba, ja sa s nimi neviem rozlucit, aj ked viem, ze v indiu by sa nosilo pohodlnejsie. Uviazem s nimi aj klokana na bruchu a jednoduchy kriz, ale na to vazne nie su pohodlne tieto vlnky. To si radsej uviazem dvojity kriz s indiom 😉

blovitc120
12. led 2009

Vďaka kili 🙂

bambusko
12. led 2009

blovitc, ta poloha klokancek v babyvaku je pre vecsie dietatko, ktore sedi, nesmie sa tam klatit, kukni tu, je tam aj popis

http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=4

to.manka
12. led 2009

Verulka- krosnu by tahal manžel. Když ji chce, ať se s ní tahá 😀. A delší tůry s krosnou manžel a kratší výlety já právě s nějakým ergo nosítkem. Z toho spaní mám obavu 😒 . Nejde to v krosně vyřešit koupením podhlavníčku kolem krku?
Já bych nejradši manducu, ale hodně se potím. Dá se to opravdu vyřešit funkčním oblečením, pomůže to? Proto jsem jako kompromis myslela Mei tai, když nám to nebude vyhovovat, tak to nebudou zase tolik vyhozený peníze.

blovitc120
12. led 2009

Bambusko ďakujem, ona polohy ležmo nenávidí, pretože má pocit, že musí spať a to ona cez deň nebude, len 2x40 minút a to je v postieľke. Ja to skôr potrebujem, keď chcem niečo urobiť a to vyslovene zúri, keď ju dám do ľahu alebo k sebe

ziza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bambusko
12. led 2009

to.manka, termobielizen je fakt super, tiez som ju objavila az teraz kvoli noseniu. maly maval potnicky na hrudniku a odkedy mame termo, je to ok.

lenki33
12. led 2009

ziza, skus jej spravit vacsiu "kapsu" v ktorej bude "sediet", ale v podstate ked ich nema otlacene, tak by to malo byt ok, to ze jej kolienka klesnu by mohla vyriesit ta kapsa, alebo potom jedine indio, to vyriesi vsetko 😀
to bola sranda samozrejme, ale satka musi byt dobre zanosena 😉
teraz ma napadlo ze ty ju nosis este na bruchu,nie?? asi v KsK tak musi byt napevno a tie popruhy od kolienka ku kolienku. Ja viazem tak ze si to napevno uviazem so zrolovanou satkou, potom roztiahnem a potom ak je treba este raz dotiahnem a uviazem ked sa povolili tie boky

bambusko
12. led 2009

ziza, tento chlapik viaze dobre 😉 na tej prvej fotke je dobre vidiet nohy ako ma vecsie dieta

http://nosime.sk/tovar150-storchenwiege_inka_27m

http://nosime.sk/tovar163-storchenwiege_ulli_46m

ziza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz