V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sueanek
7. únor 2009

sonulah: Nezkousela, svist uz chrni 😎 Vzhledem k tomu, ze na zada muzu vazat jenom Sanami, tak si o twistu muzu nechat jenom zdat. Dneska jsem se pokousela vyfotit ten uzel, abyste videly, jak vypada masivni satek - ale na tech fotkach to nevynikne, jak jsou focene na delku paze.

Jinak jsem za satek a nositko fakt vdecna, vubec si nedokazu predstavit, ze bych doma fungovala bez nich. Hlavne by mi z ditete vyrostl neuroticky chudak...

audreyd
7. únor 2009

nemáte niektorá na ten úväz video? 😕

sonulah
7. únor 2009

audreyd, jojo, mam krátký hnědý indio na batoh........ no, ale když já jsem ho najednou nutně potřebovala!!! 😀 😀
o nákupu nakonec rozhodnul manžel, tim, že chápal, že když nosim denně dítě, co má v půl roce 8 kilo, tak si zasloužim trochu se rozmazlit....

ale je to jako s těma látkovkama, si pokaždý řikam, že už dost a pak zas najednou musim něco pořídit....

náhodou mam teď zrovna pocit, že jsem s nákupama šátků a plínek skončila 😅 , uvidíme, jak dlouho mi to vydrží 😉

lenki33
7. únor 2009

linky na lexi video su v tom clanku od sue
inak mne lexitwist moc nesedel,najskor som mala pocit ze super nevypadne mi dieta,ale nemal tam ako kebydobre podsadeny zadocek,ale to zas uz bolo daaavno

lakme
7. únor 2009

Prosím šijte někdo taky nějaké mei tai nebo něco podobného ? Stačí 2 vrstvy látky a nebo musí být tři ?

sueanek
7. únor 2009

sonulah: Jeste bys mohla to Indio prodat, jestli se ti nechce zanechat kseftovani 😀 😀

sueanek
7. únor 2009

lakme: Sijes podle Bory? Ta pise 3 vrstvy... http://www.mokosha.info/content/view/54/86/1/1/

audreyd
7. únor 2009

lenki, myslela som video na double hammock na chrbát 🙂 ale dík...

lenki33
7. únor 2009

ja mam site a tiez je z troch,ale je to tenke, aj ked asi pevne 😕

lakme
7. únor 2009

Snažím se o nějaké co nejjednodušší a nejlehčí nosítko, ale OBi to zrovna být nemusí:

https://www.youtube.com/watch?v=szJLebswI00
sonulah
7. únor 2009

audrey, na předchozí stránce - dávam link v prvnim příspěvku

sonulah
7. únor 2009

sue, neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, nic neprodám, páč už nic nekupujuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😎

audreyd
7. únor 2009

no v tom sa určite nespotí 😅 🤐

sueanek
7. únor 2009

sonulah: Tak to nevyslo, skoda 😀 😀

audreyd
7. únor 2009

aha, sonu, to som videla 🙂 ale tá pani sa mi strááášne nepáčila, tak som to moc nesledovala 😅 kuknem teda ešte raz 🙂

sisa.b
7. únor 2009

audreyd, ja mam ulozene toto http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-ham... a podla toho sa trapim 😝

lenki33
7. únor 2009

ono je tych sposobov viazanie Dh viac ako som to spravne pochopila, ja som na zaciatku viazala trosku inak, resp je viac sposobov toho prekrizovania na prsiach, ja teda ani neprekrizujem ani neviazem 🙂

kili
7. únor 2009

lenki, ak ten DH uviažeš v predu ako batoh, teda nie s tým prekrýžením, tak by ti to mohlo vísť 😉

sueanek
7. únor 2009

sisa.b: Co to maji za satek, netusis? Nejaky elasticky, asi?

sisa.b
7. únor 2009

ja som to tiez nemala tak na prsiach prekrizene, viazala som podla toho navodu. a na mei tai sa chystam aj ja - verim, ze na to uz ukecam aj draheho 😀 ja som nasla navod na domacu vyrobu aj tu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=49

kili
7. únor 2009

lenki, čo je to lexitwist?
a to obi, to je celkom dobré, na fakt príležitostné nosenie, že mať to v kabeli. vidím to teda prvý krát

sisa.b
7. únor 2009

sue vyzera to tak. aj ja mam elasticky, ale za chvilu nam nebude zrejme stacit - uz teraz ma slecna 6 kil.

audreyd
7. únor 2009

sisa, to vyzerá priam umelecky 😨 dík, zajtra vyskúšam! modelka teraz, chvalabohu, spí 😵

sueanek
7. únor 2009

sisa.b: No, to ma tolik, co moje holcicka v 7 mesicich 🙂 Kojis smetanu, ne? 😀

sisa.b
7. únor 2009

sue - neviem, ale pyta si cez den dost casto 😝 vcera som bola uplne vystavena. asi nejaka laktacna kriza tretieho mesiaca...

audreyd, ta moja sa pred chvilou zobudila 😝

bezaz
8. únor 2009

jejda , ste sa vcera rozbehli..
aj ja sa tesim na stretko, zatial som malo invencna, lebo nosime len v KsK, zatial sa mi zda najpohodlnejsie
sisa aj ja mam sanami a viaze sa mi v pohode, len mam problem s nozickami, lebo mam teraz obr cicky a pokrcit jej tam nozky je tiez obr problem a neviem si ju uviazat nizsie
a my mame tiez uz vyse 6kg, naposledy v poradni v 2m a 1t sme mali 5820d 😅

audreyd
8. únor 2009

tak mne sa ten dh nedarí ☹ adelka asi neznáša stiesnený priestor alebo čo 😕 stále sa mi stavia na chrbáte, ani za svet sa pricapnúť 😒 najradšej by nma mne rajtovala alebo čo 😕 aj keď ju mám v batohu, tak poskakuje ako na koníku 😅

bambusko
8. únor 2009

lenki, provokujes s tym leom 🙄 aj ja som si nan robila zalusk, ale nechcela som 2 satky rovnakej dlzky 😒

sonu, stves ma s tym dh, ja som uz to vzdala, ale po vcerajsej praci v zahrade - kedze bola jar 😵 -s malym v btaohu ma vecer bolel chrbat. pri noseni je to ok, ale potom... len mam asi kratku annu 3,9m 😕

bambusko
8. únor 2009

jo, to video obi. tak take velke dieta, co tam krici i am hungry, i am tired je cista hlupost nosit, vsak to uz malo tak 4-5 rokov. take velke deti si uz potrebuju vybit energiu, ono mraucia preto, ze ich chodza nebavi a nudi. staci nieco vymysliet, poskakovat, spievat, dam im nejaku ulohu a je to 🙂 keby si dali pauzu na nejakom ihrisku, to by videli ake je dieta unavene 😀 😝

sonulah
8. únor 2009

bambu, tak přijeď na školení k nám do Plzně 😀
ale já musim přiznat, že zatimco při batohu mi J poskakuje na zádech, tak při vázání DH se skoro vůbec nehejbe (asi je konsternován 😀 ), takže se mi to díky tomu váže fakt v pohodě, protože se neprohejbá a nedává moc nožky k sobě 😎