V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

matilko
30. bře 2009

sonu, tak myslíš, že ten didymos bude lepší? budem potrebovať ale asi vel. 6, že? aby som umotala KsK, hm? Je fakt nádherný!!!

ivuseta
30. bře 2009

Díky za tipy 😉 , asi se porozhlídnu po něčem vlněným jak pro mne, tak pro malou. Viděla jsem v HM vlněné body a tepláčky, nemáte někdo zkušenosti? Mně se zdálo, že je to trochu kousavé, tak nevím...

lenki33
30. bře 2009

HM vlnene oblecko mame a podla mna je super, hlavne za tu cenu, nehryzie vobec 🙂
inak ja mam aj spodne pradlo z Engela, vlna hodvab a to je tiez velmi prijemne na nosenie, aj ako spodne pradlo 😉

do vln ako do jedinej satky by som asi nesla, aj ked je to asi najkrajsi vzor, podla mna musia rezat, hlavne pri jednovrstvych uvazoch, ale neviem to presne mam z nich len ring sling
hlavne pri dlhsom noseni

lanove indio je podla mna super, lebo cena nie je taka strasna ako byva pri hodvabe a nie je moc haklivy, na nosenie je perfektny, takze pre mna je to top satka

ivuseta
30. bře 2009

Díky moc, zkusím koupit 🙂

sonulah
30. bře 2009

matilko, já nevím.... kupovala jsem za 1500 zanošenýho leoška a nosí se mi s nim fakt parádně, ale je pravda, že v něm asi v létě bude hic, navíc je tmavej....
a teď jsem prohlídla ty ceny a kdybych si měla koupit novej šátek, tak bych asi vzala LE (teda tu určitě, kvůli ceně i originalitě) se lnem, protože je to cenově skoro nastejno jak novej leoš 😉

sonulah
30. bře 2009

z HMka máme jen ty gatě vlněný, mládě v nich spí.... nekoušou (ale na začátku jsem je prohnala lanolínovou kůrou, trochu řidší než dávam na vlňáčky), jsou lehoučký, přijdou mi fajn 🙂

matilko
30. bře 2009

čo je LE?

sonulah
30. bře 2009

limitovaná edice

ivuseta
30. bře 2009

Ty šátky jsou tak krásné!!! Myslela jsem si, že budu také vázat, ale máme Beco a asi si už ani na nic jiného nezvyknu.Ale asi je to dobře, takhle bych chtěla stále nějaký nový a ještě hezčí šátek, úplně vás chápu 😉 . Já mám doma guatemalský šátek, dostala jsem ho a vůbec jsem se sním nesžila.Jen mi neříkejte, že kdybych měla jiný (třeba Leo, který jsem původně měla vyhlídnutý nebo ty hedvábné elipsy) vázalo by se mi lépe. 😀

matilko
30. bře 2009

sonu, aha 😀 takže didy to asi vyhrá nakoniec 😅

nelinkav
30. bře 2009

Ivuseta, můžu se zeptat - nosíš malou v Becu denně? Jak dlouho? Já ji tam mívám tak kolem hodiny, ne každý den a trošku mám obavu o její záda, prý hlavička v tomto věku ještě moc zatěžuje páteř 😕 ? Původně jsem pořídila šátek (MaM Eco), vázala jsem kolíbku v kříži s kapsou, ale po 7.týdnu, kdy jsme byly na kyčlích a výsledek špatnej (2a, 2b), tak jsem chtěla vázat na svislo, nějak do kříže, ale to sama nezvládnu 😔 Nevím, jestli by pomohl kurz nebo nový ruce 😅

matilko
30. bře 2009

nelinkav ja teda nezvládam kolíbku 🙂 učím sa ju denne a furt nič, zato kríž s kapsou na zvislo nám ide perfektne, viažem doňho malú aspoň na chvíľu denne aj kvôli kyčličkám, zrovna zajtra máme kontrolu...

angelik
30. bře 2009

valka, ked viem, ze budem dlhsie nosit a je jedno ci vpredu, ci na chrbte, beriem ergo, to je mi pohodlne 😉

nelinkav
30. bře 2009

Matilko, kolíbka v kříži s kapsou je pro mě jednoduchá proto, že ji napřed uvážu a pak tam cpu mládě. Kdežto když jsem zkoušela kříž s kapsou (dle tohodle návodu - http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...), tak nedokážu mládě přidržet než utáhnu ty konce... Radši bych nosila v šátku, s becem a takhle malým děckem mám výčitky svědomí, přece jen ta hlavička by měla držet víc než v jakýmkoli nosítku. Jen nevím, jak velký ty výčitky mám mít 😅

jannca
30. bře 2009

Ahoj holky, po delší době se ozývám, konečně z nového hnízdečka. Tak na e-bay, holky tam je frmol a ten zájem, no děs. Takže jsem si objednala z LE didymoska. Jo a dnes jsem byla na mini přednáše o vázaní dětí do šátku. Já se už tak těším na to vlastní mrně.

ivuseta
30. bře 2009

Neli mě ani nenapadlo, že by to mělo být špatně.Nosím ji skoro pořád, denně minimálně 2 hodiny, ale většinou více. Vždyť i u úvazu kříž s kapsou je dítko ve stejném "posazení" jako v Becu a doporučují zpočátku střídat úvazy nebo na delší dobu spánku ukládat do postýlky. No, a to vlastně dělá snad každý. Co vy ostatní, myslíte, že tato pozice zatěžuje páteř? Samozřejmě bych Maje nerada ublížila... 😕

ivuseta
30. bře 2009

Neli je a koukám, že Stella se narodila ve stejný den jako Maja 🙂

lenki33
30. bře 2009

ivuseta napisem ti moj nazor,tak dufam ze sa neurazis 😅
vsetky nositka aj ked su ergonomicke a su urcene na novoskov, tak maju ten problem ze to dieta tam nikdy nie je zafixovane tak ako v satke, hlavne ked zaspi, tak mam pocit ze borti do stran
takze na nosenie na nakup, na postu.. skratka na kratsie nosenie ked je dietko hore tak v pohode, ale na dlhe nosenie by som to skor nebrala 😒
ja som zacala nosit v nositku cca od 5 mesiacov, a aj tak stale preferujem satku (ale to uz je asi uchylka 😅 )

ivuseta
30. bře 2009

To je jasné, že neurazím, ale tak nevím, co teď. Je pravda, že hlavičku má na stranu, když spinká. Ach jo. A já myslela, že pro ni dělám to nejlepší. ☹

ivuseta
30. bře 2009

A ještě mě napadá,když je v Kříži s vnější kapsou, tak tu hlavičku také nemá zafixovanou, nebo to možná vážu blbě....

sonulah
30. bře 2009

nelinko, já myslim, že to chce trochu praxe a KsK se naučíš!! 😉

a taky myslim, že nosítko je dobrý až tak od 4.měsíce... já občas beru manducu, častěji šátek (navíc se mi to v zimě víc hodí kvůli oblíkání), ale když mi J usne, tak jsem víc v klidu, když je v šátku, protože tu manducu nemam tak dobře utaženou nahoře
(ehm ehm, a dneska jsem měla co dělat, abych dobře dotáhla horní lem šátku u kapsy v KsK, protože J se hrozně vyklání, kouká mi při vázání na nohy 😀 , vytahuje ruce a vůbec dělá při tom pěkný blbinky) 😉

angelik
30. bře 2009

jo a este by som dodala, ze malu som nosila v satke od 3 tyzdnov, a to zvislo, kolisku nechcela
a ergo mame od 8 mesiacov, dovtedy satka

jannca
30. bře 2009

sonulah: zdar ženo, hele manžel mi odmítá nosit dítko v šátku v extra rumělkové barvě, já musela změnit objednávku. Ono to moje zlatíčko mi kecá i do závěsů...pomoooc. 😀 😀

sonulah
30. bře 2009

jannco a co teda nakonec máš?

(my nemáme záclony, páč je manžel nechce..... takže chápu! 😉 ale buď ráda, že chce nosit v šátku, my máme kvůli mužskýmu manducu 😝 )

jannca
30. bře 2009

tak jsem to změnila na tu slabě modrou..jak se jmenuje už nevím,jsem si to opět zavřela

sonulah
30. bře 2009

to bude křemen 😉

jannca
30. bře 2009

Sonu: a otázka, měla bych se rozhodnout rychle je lepší elastický Hoppediz nebo Moby. Neúamatuješ si jak se k tomu staví holky. Dnes jsem zkoušela uvazovat do nealastického 3 měsíční holčičku no a lepší je jednoznačně ten elastický. Díyk

sonulah
30. bře 2009

tak to netušim..... 😖

a nechceš zatim zůstat u jednoho šátku? já myslim, že když budeš mít indio a dobře si ho teď před porodem rozsedíš u pc, rozválíš na gauči a rozchňuchňáš v posteli, tak ti bude stačit.... 😅

jannca
30. bře 2009

nic, mužíček volá, jdu se tulit. Zítra se tu ukažu. Dobrou noc všem.

olinka6226
30. bře 2009

jannca z tych dvoch by som sla skor do hoppedizu, ale ako pise sonu ak dobre "zanosis-zozmochlas" indio tak elastik asi nebudes potrebovat.