V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
21. dub 2009

zitaje, ti tu budú všetky závidieť 😀

sisa.b
21. dub 2009

napadlo ma to, ale to by ju zas nenosil moj drahy, len ja. a ja uz ho chcem do toho nosenia zapojit 😝 😀 vzdy berieme dnu malu s vajcom a potom ju nosi na rukach. a v tatrach som ju vlacila tiez len ja. sice ju nosim rada, ale pri dlhom vylete by niekedy bodlo vystriedat sa. vecer som to pekne v krizoch citila 😝 takze som ho ukecala na mdc a vy pssssssssst 😀

zitaje
21. dub 2009

😀 Dufam ze bude co... Este musi padnut definitivne rozhodnutie. A tiez by nebolo od veci predat Ancu. 😉

kili
21. dub 2009

sisa, ok, psssssst, no hádam si nás sem nechodí čítať

sisa.b
21. dub 2009

teeeda, ved ten dvojity kriz vyzera tak lahko - preco som ho este nepouzila? 😨 😨 😨 musim postudovat dalsie, lebo som to vzdala, ked sa mi nepodaril ani jeden uvaz na bok ☹ 😔 odvtedy viazem len ksk vpredu a batoh na chrbat 😝

sisa.b
21. dub 2009

kili, nikdy nevies, kto to tu vsetko cita. jeho sesternica s bratrancovou zenou mi sem chodia smirovat fotky 😝

kili
21. dub 2009

sisa, kríž je vlastne KsK ale na opak, to čo máš na chrbte máš pri ňom na bruchu. (tuším)
ale KsK je lepší, istejší, pre tak malé dieťa, takže ho kľudne nadalej používaj, len napr. do obchodu je kríž jednoduchší

sisa.b
21. dub 2009

ved prave sa mi paci pre tu jeho jednoduchost

sonulah
22. dub 2009

holky, asi se zara váže celkem ok, když se s ní dá uvázat takhle pěkně DHčko
http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...

sonulah
22. dub 2009

ojoj, pardoooooooon 😉

ivuseta
22. dub 2009

Tak ženy, včera jsem také spozorovala ty překrásné šátečky od Zary a říkala jsem si : kdy to tady propupkne? 😀 😀 Jsou úžasnééé, až někdo zakoupíte,dejte vědět jaké jsou ve srovnání s Indiem...Já si dělám zálusk na Dydimos Jim, ale když jsem viděla tyto, tak nevím. No, ale musím ještě počkat... 😀 Ta mánie...

shupolienka
22. dub 2009

Ja mam vysnivanu didymos zakar Paul :-P. Ale nikde ju neviem najst na inzerat pouzitu 😒

martina46
22. dub 2009

shupolienka, didymos paul nie je vhodny na tazke dieta, lebo je toi tenka satka. ason vacsina maminiek ho tak hodnotia. poznam ale jednu, ktorej vyslovene vyhovuje a na nepohodlnost pri noseni sa nestazuje. kazdopadne je to kvalitna satka, o tom niet pochyb a mala som ju v rukach zanosenu, bol to zamat 😵

blka
22. dub 2009

Holky, vy jste mě s tou Zarou namlsaly. Zase su tam, kde jsem byla, nevím, jestli Storcha Leo nebo Zaru 😅 . Ale musela bych počkat na novou dodávku, protože 4,6m čokoládové už nemají.

Marti, ale třeba u té Zary píší, že je tenká a vhodná i pro větší dítě 😕

shupolienka
22. dub 2009

Martina: ja mam ale dva a pol mesacneho prcka a teraz na leto je to idealne. A chcem aj manducu a casom az bude väcsi a tazky mozno prikupim nejaku inu 😝

bambusko
22. dub 2009

na dvojitom krizi mi velmi vyhovuje aj to, ze netreba robit uzol, staci konce satky obtocit okolo pruhu na pase a drzi to 🙂 tak ked si navrch obleciem ponco, nemam na bruchu ani na zadku ziadny vycnievajuci vred 😀

http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

cazadora
22. dub 2009

holky chci se zeptat, jakej šátek by jste mi doporučili pro miminko/novorozence, když plánuju co nejdřív to půjde přejít na manducu(nebo je tu někdo kdo nosil rovnou novorozence v manduce a přišlo mu to ok?), a chtěla bych něco celkem kvalitního ale v cenové relaci do 1tis 1,5 tis strop. díky

kili
22. dub 2009

cazadora, to bude najlepšia asi elastická šatka, najednoduchšie sa v nej viaže. na www.nosenideti.cz sú rozdelené podľa elastických, tak tam si môžeš najlepšie vybrať. moby podľa mňa nie je zrovna najlepší, aj keď najlacnejší. podľa mňa môže byť dobrý hoppediz za trošku vyššiu cenu. skús sa na tej stránke spýtať, alebo pozrieť diskusie, lebo nemám vôbec skúsenosti.

martina46
22. dub 2009

shupolienka, ja som len hladela do buducnosti 😀
na tvojho drobca ano, v pohode 🙂

martina46
22. dub 2009

bambusko,
toto sa mi presne tiez pacilo na DK, da sa krasne dotahovat, a ja som este uzol urobila, ale iba jeden.
inac dvojity kriz je od urciteho veku fantasticky uvaz, fakt..... aj dost vzdusny na leto mi prijde....

jasminka
22. dub 2009

ahojte kocky,
viete mi poradit, aky rozdiel je medzi ergom a manducou? preco sa klokanky tak zavrhuju? ved niektori vyrobcovia udavaju, ze je to pohodlne pre dieta aj rodica a su schvalene aj ortopedmi....potrebujem nieco nutne na nosenie, moj drobec stale place, len ked sa nosi je ticho, ale ja potom doma nic nespravim a ergo a manduca su straaasne drahe na to, aby som v tom moje dieta nosila po byte...dik

zitaje
22. dub 2009

V klokanke je babo v nevhodnej polohe. Ma mat kolienka vyssie ako zadocek, zaobleny chrbatik, lebo inac iba visi, nie je dost fixovane plus ten tlak na genitalie. Pozri napr. na nosime.sk je sekcia vsetko o noseni, tam je to jasne.
Bambusko, na takyto DK bez uzla staci aj kratsia satka, ze? Ja som inak DK stale neprisla celkom na chut, obcas ho pouzivam, ale KsK je ovela pohodlnejsi, teda pre mna.

martina46
22. dub 2009

zitaje,
na takto viazany DK je treba taku istu dlhu satku. podla mojich skusenosti......
to pretocenie satky cez kriz - ako to opisat - zoberie tiez urcitu dlzku a nakoniec, ak by si aj nechcela uz robit uzol, ja som to skusala s kratsou satkou a ked tie visiace cipy boli prilis kratke, presmykovali mi - toto neviem, ako je moze.... 😖
ale bola to ina satka a uz ani vlastne neviem aka, ano aka presna dlzka ... 😅
no ale to je moja skusenost, takze pisem len za seba 😉
mozno niekto iny uspel aj s kratsou....

bambusko
22. dub 2009

zitaje, mne staci anna 3,6m a indio 3,7m, uviazem aj s indiom 3,2m, ale to je uplne na koncoch 🙂

flori
22. dub 2009

ahojte
cazadora
ak chces elasticku satku pre zaciatok,myslim,ze kludne mozes aj moby,ja som v nej nosila od R asi 3 mesiacov do cca 8 mes,potom som presla na pevnu satku,moby je kvalitna,za prijatelnu cenu a po zanoseni krasne makka
mam aj manducu,no neviem posudit,ci je vhodna pre tak male dieta,mozno az neskor,je sice pravda,ze si ju kdekolvek rychlo nasadis,ale ten pocit ako so satkou,co sa tyka prilnutia dietata,ulozenia,takeho celkoveho pocitu,v nej nie je
ale mozno je to len moj nazor,pretoze pre mna je satka srdcovkou 😉,ziaden nosic,ani manduca,ju u mna nemoze nahradit 😵

cazadora
22. dub 2009

kili, flori moc díky za info, opravdu chci šátek na první 3-4m, malou jsem v manduce měla od 5m a nemůžu si jí vynachválit ale na to miminečko mi taky nepřijde optimální

viviktorka
22. dub 2009

Ahojte. Chcela by som sa vas spytat, neboli vas chrbat z nosenia? Mame Manducu, syncek mi zacal odmietat kocik 😖 , ale pri dlhsom noseni uz citim dost chrbat ☹ , ma uz 8 kg. Nosime sa zatial len vpredu, na chrbat sa ho este bojim dat. Vdaka za odpovede

viviktorka
22. dub 2009

inak ta satka zara ellevill je fakt nadherna 😅

bambusko
22. dub 2009

vivi, mna boli chrbat, ked nosim v ergu - prilezitostne, lebo dieta je tam nizko. v satke si to naviazes tak vysoko ako chces a je to ovela pohodlnejsie 🙂

kili
22. dub 2009

vivi, môže fakt byť, že ho máš zle podoťahovaného, tak skús lepšie, musí to byť fakt len tak, že nádych a koniec 😀