V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

blka
24. dub 2009

Holky, teď jsem si přečetla, že zara vyžaduje precizní vázání (kvůli svým lemům) jinak prý řeže. Myslíte, že jako začátečník su schopná vázat precizně 😕 ?

zitaje
24. dub 2009

blka, to kde si citala? Ja som praveze citala, ze tym, ze ma iba spevnene lemy a nie zahnute, ako ine satky, tak nereze. 😕

blka
24. dub 2009

Zitaje, na nošení dětí ho zkoušely různé maminky. On neřeže jenom, když je uvázaný správně. Když je špatně, tak řeže a proto je potřeba precizní vázání. A tak mě zajímá, jestli já, jako nikdy netknutá nošením, su schopná vázat precizně. Když už dám za šátek tolik peněz...

zitaje
24. dub 2009

Aha... No ja neviem, ja si nie som istza ani sebou, ci viazem precizne, a to nosim uz rok denne... Bolo by treba tu Zaru vyskusat.

blka
24. dub 2009

Právěže některé šátky nějakou chybičku při vázání asi tolerují, že? A tady ten ne, tak fakt nevím, jestli do něho jít. A to jsem do rána byla přesvědčená, že ho koupím 😔

zitaje
24. dub 2009

Ved ja tiez, len riesim, ci si ju mam zelat ako darcek na narodky alebo si to zariadit inak. Baby co mate skusenosti s roznymi satkami, co na to hovorite? Ja som mala len Storch a Indio, a tie su myslim obe celkom tolerantne, takze ja vobec neviem. 😒 A za tolke peniaze by som fakt rada nejaku kvalitku.

blka
24. dub 2009

Zitaje, no právě. Dát 2500,- a pak zjistit, že to není ono nebo že to neumím uvázat, aby ta kvalita tomu odpovídala, tak to fakt ne 😔
Leo taky není zrovna levný, ale asi jak píšeš, tak je tolerantní. Taky doufám, že se ozve někdo, kdo by nám k tomu mohl říct něco víc. Jenom nevím, jestli už tu zaru má někdou koupenou ☹

zitaje
24. dub 2009

Myslim ze tu medzi nami ju nema este nik. Asi to bude treba poriesit v nosenideti, ale ja tam skoro vobec nechodim, len naaahodou som tam objavila tie Zary.

blka
24. dub 2009

Já jsem se tam zaregistrovala včera s tím, že šátek koupím a nějak mi to blblo, tak jsem ho chtěla objednat dneska a narazila jsem na to, co už jsem psala.

sonulah
24. dub 2009

blko, já jsem přečetla první stranu tý diskuze o Zaře na nosenideti.cz........ a asi bych jí jako začátečník nekoupila... ale jako doplnění výbavy pro zkušenou nosičku bude určitě moc fajn

např. jak píšou, že se člověk špatně orientuje v lemech, že se musí precizně uvázat atd.

bych na tvym místě šla do lea/india atd... 😉

lu777
24. dub 2009

Dudinka: no já právě vídám Ergo už vcelku dobu, tak se divím, že na MMB není ani jediný 😕 😕

přece jen je to dost, 2,500 Kč 😝 přemýšlím jestli radši nejdřív si ho nepůjčit, sice jsem nosívala v šátku denně tak do 5 měsíců a pak muž občas, ale nerada bych to koupila a pak zjistila, že v tom třeba nechce být...
na druhou stranu plánujeme třeba za rok, za dva druhý mimi, tak bysme to využili... jenže to už zas budou nějaký jiný zlepšováky třeba 😀

jaká barva se vám nejvíc osvědčila, na který není moc vidět špína? mně se moc líbí béžová a tak, ale budu tam dávat malýho už s botama, takže je mi jasný, že se to dost zmaže... nějaká tmavě modrá, bordó?

zitaje
24. dub 2009

Sonulah, kde je ta diskuzia na nosenideti, ja sa tam akosi neorientujem a teraz som to tam hladala a Zaru som nikde nenasla. ☹ Daj sem link, prosim. Vdaka. 🙂

sonulah
24. dub 2009

zitaje, popíšu cestu:
diskuze - vybíráme nejlepší šátek,vak atd. - reference - hned na začátku, páč to tam teď jede.....😉

(link mi nefunguje 😅 )

blka
24. dub 2009

Sonulah, moc děkuji za radu. Su ráda, že jsem na tu diskusi narazila ještě před koupí šátku, protože bych z toho pak byla asi paf. Tak asi zůstanu u toho svého Lea 😉

zitaje
24. dub 2009

Diky sonulah za cestu, idem studovat reakcie...

josefa
24. dub 2009

Lu, na MMB obcas ergo ci manduca se objevi, ale jsou hned prodany. Bezovy Ergo se zaspini od bot hned, zatim ale po vyprani dycinky jako novy 😀

matilko
24. dub 2009

Holky, tak sme dnes konečne skúsili Leoška 🙂 je nádherný!!! A viaže sa s ním fakt skvele, kuknite, ako nám tá kolíbka dnes dopadla:

http://picasaweb.google.cz/konvickova.tinka/Kaj...

Myslím, že to nie je až taká katastrofa,hm?

kili
24. dub 2009

ja som dnes videla asi 2-3m dieťa v šatke tvárov von 🙄
aj by som na to niečo povedala, ale bola s inými ľuďmi a v jednote je sila, ja som mala síce malích, ale tí by sa ma ešte nezastali 😝

bambusko
24. dub 2009

matilko, dobre je to uviazane, len hlavicka maleho je dost vysoko. nevadilo ti to? skus ho ulozit hlbsie do satky, mozno menej zvislo. ja som nosila v koliske tak, ze maly mal hlavicku pod mojim ramenom

matilko
24. dub 2009

bambusko, no to je práve ten problém, že ja tú kolísku proste neviem ☹ vadiť mi to ani tak nevadilo, keď som ju dala akoby hlbšie a nižšie do šatky, tak mi tam hrozne zapadla, celú hlavku mala schovanú v šatke, nič nevidela a ani ja som ju vlastne nevidela ☹
ako tam mimi cpete?

bambusko
24. dub 2009

matilko, aha, mas dievcatko 😝 myslim, ze staci, ak vidi teba 😉 asi takto

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

davala som vzdy najprv zadocek. pozerala si toto?

http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

matilko
24. dub 2009

bambuska, tiež som začínala zadočkom, podľa toho vbavlnke som sa úvaz naučila, Kajinka už je ale relatívne väčšia ako to miminečko na fotkách 😀 marne som sa pokúšala nájsť nejaké dobré video...
no budeme to musieť spolu cvičiť... stávalo sa vám, že mimi v šatke v kolíske chrčalo? Kajka mi v tom strašne chrčí, mám pocit, že má málo vzduchu a je moc stlačená 😅

sonulah
24. dub 2009

matilko, sluší vám to a ta barvička je moc pěkná 😵

matilko
24. dub 2009

soni, ďakujeme 🙂 šátek je fakt krásnučký, už som ho aj zauzlovala, tak odpočíva 🙂 každopádne som bola prekvapená, aký je hrubý a pevný, ale pritom moc príjemný, myslím, že malej vyhovuje 🙂 červenú má rada, tak ako aj ja

zitaje
24. dub 2009

Matilko, krasne to mate!
Tak ja hlasim, ze som preluskala celu diskusiu na nosenideti o Zare a myslim ze to bude ok. Budem musiet davat vacsi pozor na uvazy, myslim ze to je vsetko. Lemy mna netrapia, ja sa podla nich neorientujem, sledujem ich len pri Indiu, lebo sa mi viac paci rub, tak si ho otocim na zaciatku, ale potom by uz lemy mohli aj nebyt. Takze ak vyriesim financovanie, idem do toho. Ale to este moze chvilu potrvat...

matilko
24. dub 2009

zitaje, mooooc díky!!!! ešte aby som bola spokojná aj ja 😀

makinka.1
24. dub 2009

Ahoj holky.Chystam se na koupi nositka a nevim jaky poridit.Je nejaky markantni rozdil mezi Manducou a Ergem?A co Bondolin?Zatim nosim v satku,ale na leto bych radji nositko,Maxik zacne chodit a porad motat satek se mi asi nebude chtit...Poradte prosim,budu vdecna za nazory.Diky.

lu777
25. dub 2009

Josefa: takže občas tam bývají... jenže já asi nemůžu čekat, do Států jedeme za asi tři týdny a uvědomila jsem si, že tam by se to nosítko asi fakt hodilo..

zatím jsem si včera půjčila Manducu (Ergo nebylo, tak jsem vzala co bylo) a dneska odpolko jdeme ven bez kočáru a uvidíme... ráno jsem si ho ponosila po kuchyni na břiše, líbilo se mu že vidí co dělám, asi 10 min tam vydržel...
překvapilo mě že to dobře rozkládá váhu, měla jsem pocit, že má tak o 3 kg míň

přemýšlím buď o tmavě zeleném Ergu nebo o bordo Manduce... tak uvidíme jak se osvědčí...

a perete fakt jen na 30? asi to bude muset stačit, co, aby se to nezničilo? píšou šetrný prací prášek, tak já mám Ecover, tak to by snad bylo ok...

matilko
25. dub 2009

Soni, dnes som skúsila kolíbku viazanú na boku, je teda brutal jednoduchá, ale myslím, že nám s Karolínkou aj celkom sedí 🙂 Ona tam nie je tak moc spučená a ja na ňu krásne vidím 🙂 škoda len, že trpí len jedno rameno 😀
Nevadí, keď mi Kajka v kolíbke tak hrozne chrčí? Akoby sa dusila? 😕 Pritom ju tam nemám zase až tak pevne...