V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mneme
1. říj 2009

verulka, praveze som rada, ze si mi poradila, lebo ja by som vobec neuvazovala nad velkostou a isla do charmer/explorer. ale to by nam bolo dobre vlastne len tuto zimu a jar a buducu zimu, ale na jar uz asi nie. takze bez teba by som vlastne investovala do niecoho, z coho by sme dost skoro vyrastli 🙂

mamkajanka
1. říj 2009

http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/nosime...
Maminky to je nas tip na nosenie v zime. Ja som si usila takuto vsadku-a nosili sme sa celu zimu. Mally sa narodil v maji-cize v oktobri mal pol roka . Stacilo nam to na celu zimu a super bolo to,ze ked sme niekde vosli kde bolo teplo/urad,autobus/-len stacilo rozopnut z jednej alebo z obidvoch stran.
My sme spavali skoro do 10 mesiacov v koliske a prave preto to bolo super. A ked sa zobudil tak sme sa dali na zvislo,aby videl. 🙂 . Mala som k nemu pristup zo vsetkych stran.
Oblecene mal len dajake dve tenke vrstvy-body +mikinku s kapuckou.
Pekaru vesta je podla mna na vacsie dieta -je tam otvor len na hlavku-dost neprakticke a pri satke velmi nepouzitelne ked treba s babom manipulovat.Asi skor na nosic ako na satku.
Tot moje skusenosti z vlanajsej zimy. maly ma uz rok a pat mesiacov a v pohode sa tam zmesti este-otestovane tento vikend na horach
🙂

eriqe
1. říj 2009

ja som mala pekaru vestu na vyskusanie a tiez mi nevyhovoval ten otvor. Rut si potrebuje vybrat ruky a tam to nebolo mozne, viem, ze baby z nosenideti.cz si do nej vyparali otvory na rucicky. Janka tvoja vsadka do bundy je uplne super 😉

mamkajanka
1. říj 2009

Maminky -nosicky -eriqe a spol.ospravedlnijem sa. Nejako som to pobabrala a nedopatrenim ste sa tu dostali.
Len som chcela poradit ako nosit v zime. Tak to mozte klude dat prec -ste tam bez vasho suhkasu ☹

verulka
2. říj 2009

mamka janka, tu vsadku som uz minuly rok obdivovala..je nadherna 😵

emjee
2. říj 2009

a pri pouziti tej vsadky do bundy si vedia vybrat detusiky ruky von? som myslela, ze aj tam je len otvor na hlavu 😔

ja nosim len zvislo

dorotka
2. říj 2009

baby super ze si to takto viete zdovodnit. ja mam dva kocare. babyvak satku manducu. a autosedacky romerky takze si asi nic nemozem povedat ze som usetrila. 😀
ale patka ja v kocari spokojna tak manducu vyuzivame len ked sa jej tam znepaci.
zato ameliu som vlacila na rukachalebo v babyvaku. ked sa zobudila. ona v kocari len spavala. 😀 😀 😀

loren
4. říj 2009

ahojte myslite ze ma vyznam kupit manducu len na doma? kedze ide zima ju von velmi nevyuzijem ,a potom ked pride jar nebude mi uz diedatko v tom tazke bude mat tak 9 mesiacov

verulka
4. říj 2009

loren, 9mes dietatko ti nebude tazke 😉 ja nosim furt svojho skoro 18mes "drobca" a v pohode 😉 manduca, resp iny ergo nosic sa oplati vzdy 😵

bihan
4. říj 2009

Ja tiež nosím doteraz.. aj keď nie v MDC 😉

hanam
4. říj 2009

ahojte nechce sa mi to cele citat ale co je podla vas najlepsie na nosenie deti v zime, v chladnom pocasi vonku. A ako babo do toho obliect? Mate s niektorym nosicom skusenosti v zime? Dakujem, nemam vobec skusenosti ale velmi to chcem skusit nakolko ma strasne boli chrbtica tak dufam ze existuje nosic ktory aj v tomto pomoze.

mneme
4. říj 2009

hanam, z ergonomickych nosicov tu tusim najviac fici manduca, ergo a beco - vsetky by mali rozlozit vahu tak, aby to bolo setrne k chrbatu nosica a aby sa v tom aj nosenec citil pohodlne. mne osobne sa ale aj tak z hladiska mojho komfortu nosi v satke - druha vec je, ze som ju casto leniva viazat 😅
zimne oblecenie riesime par poslednych stran 😉

emjee
4. říj 2009

skusala som batoh a 😝
- hrozne zle sa mi to viaze, matej furt nadskakuje, bojim sa, ze kym to uviazem mi zleti z chrbta 😝 a nejde mi to uviazat podla predstav (videa ako viazat mam nastudovane), pri prvom pokuse sa mi to zrolovalo az pod pazusky, druhy pokus bol lepsi, ale aj tak mam pocit, ze v tom nie je matej stabilny (ten prvy pas co ide cez cely chrbatik a ma byt aj pod zadockom - neviem ako to uviazat, aby zostal na mieste ☹ )
- tlaci ma to 😝 na pleciach ma to taha, no ked to nedotiahnem, je to prilis volne, ked dotiahnem, taha ma to na pleciach resp. sa mi to "rozprestiera" az na ruky a je to na ... 😝 skusala som aj variant nie cez moje plecia ale pod moje pazuchy a potom prehodit cipy mlademu cez chrbat (kvazi ksk na chrbte), ale to som vzdala uz pri viazani 😝
- tento uvaz sa mlademu panovi zatial nepozdava, asi nevidi tolko, co by chcel, takze dlho v nom nevydrzi, aj ked v sobotu som s tym dokazala uvarit obed

emjee
4. říj 2009

hanam je viac moznosti:
bunda / vesta pre oboch nosica aj babo - pre male, nechodiace deti asi najvhodnejsia varianta, nemusis babo tak naobliekat
kapsa - je fajn, ale nosicovi moze fukat na krk, podla mna (z vlastnych skusenosti) vhodne skor v prechodnom obdobi, ked nosic este zvladne teploty bez nejakeho dalsieho oblecenia, ale babu uz moze byt zima
nejaky ten overal (napr. koala) - vhodne asi skor pre vacsie deti, ktore uz same chodia a nosia sa len na urcitych usekoch (ked su uz unavene, bolia ich nozky, alebo ich treba "spacifikovat")

dorotka
5. říj 2009

loren no ja doma nosim prave od tych deviatich mesiacov dost intenzivne. pata si zascala vyzadovat byt na rukach a stale lepsie nosit v manduce ako na rukach. naviac mam moznost nosit aj na chrbte ked potrebujem porobit lebo 9m diet ma rucicky velmi zvedave 😀

martina46
5. říj 2009

Loren,
hlavne v zime je super nosiť bábo von, výbornou alternatívou je obrovská bunda, kde sa zmestite obaja. Ja som tak odnosila v zime aj na jar a jeseň, dokonca mi to fungovalo aj na chrbte. A na rozdiel od kočíka som sa nikdy nebála, či nie je náhodou malej zima. Skôr bývala spotená. Obliekala som tak ako doma, ak bolo viac zima, možno ešte navyše jednu vrstvu. Ma to výhodu aj pri premiestňovani sa zo zimy do tepla, proste napríklad v obchode bundu iba rozopneš a je to.

loren
5. říj 2009

dakujem baby 🙂

loren
5. říj 2009

este som nasla Patapum toddler nosic je dostat v anglicku nepoznate ho nahodou? vyzera ako manduca podobne a je o 1000 sk lacnejsi 🙂

sue
5. říj 2009

Loren je lacnejší,pretože manduca je vhodná odvtedy ako bábo udrží hlavičku a dovtedy kým ho dieťa potrebuje. Patapum sú dva druhy - pre novorodenca a potom pre väčšie dieťa.

loren
5. říj 2009

sue akurat som sa dopatrala ze je len od 5 mesiaca ty si kde videla ze je aj pre novorodenca?

loren
5. říj 2009

ja potrebujem od narodenia

sue
5. říj 2009

Loren, Patapum toddler je pre deti od 5.mesiacov. Patapum baby či newborn či ako sa volá je od "narodenia"

sue
5. říj 2009

http://www.noseniedeti.sk/popis_patapum tak sorry,zle som si to pozrela...baby je od 5.mesiacov, toddler je od roka...

loren
5. říj 2009

sue tak na ich stranke pisu patapum baby od 5 do 12 mesiacov a patapum toddler od 12 do 36 mesiacov tak ako teraz 😕

loren
5. říj 2009

sue to nic 🙂 este som nasla baby bjorn od narodenia

bihan
5. říj 2009

Baby Bjorn je obyčajná šuntová klokanka.. radšej si kúp MDC alebo Ergo.

sue
5. říj 2009

...presne ako píše Bihan, do Babybjornu maximálne bábiku staršej dcéry...

loren
5. říj 2009

akurat som nasla beco za 2000 sk ale v amerike 😉 skoda hned by som ho brala

wali
5. říj 2009

ahojte, chcem sa spytat - patrim k absolutnym zaciatocnickam nosenia v satke, nejake uvazy dokazem uviazat, ale mam neskutocny problem tam potom narvat malu! je este mala, preto najcastejsie skusam dvojity kriz s kapsou, no kym ju tam potom dostanem trva mi to priserne dlho, urcite ju tym aj poriadne potrapim a potom mi v satke mrnci a zda sa mi, ze tam nie je spokojna. nemate nejaky tip na uvaz, do ktoreho by sa 2-mes. dieta lahko vkladalo? alebo len skusat a trenovat 😅 ?
a este ma napadlo, ci moze byt nespokojna preto, ze je tam tak skrutena? aspom mne na tak zda, ze je tam tak narvana - ona je totiz vacsie mimino, tak mozno by nam viac sedel iny uvaz??

martina46
5. říj 2009

Od narodenia jedine šatka je bezpečne. Ešte je tu liliputi nosič za dobrú cenu, píšu tuším od 3 a pol mesiaca, ale neviem, aká je realita. Možno závisí aj od toho, aké je bábo veľké.