V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sue
4. dub 2008

..no my sme dnes aj manducovali po meste, len už sme bez novorodeneckej vložky... a takto nám to voľajak nesedí 😒 nemá vystretý chrbátik v tom a neviem prečo... už som kadejak skúšala poposúvať popruhy, ale furt je to naprd 🙄

kili
4. dub 2008

sue, a prečo by mal mať vystretý chrbátik? však by mal byť do gulata 😕

sue
4. dub 2008

Kili hej, ale my sme boli dnes úplne zhužvaní... nie tak ako predtým 😒

denisocka
5. dub 2008

sue,ja neviem,my máme 6kg a ešte stále v tej novor., a to aj ked ho naobliekam do flísu,tak tam vojde .včera som skušala bez,ale kým som ho zodvihla že mu naprevím nôžky tak manducu pokrstil - oblinkal ju 😀 ,tak som od toho upustila

eriqe
5. dub 2008

Sue on by mal mat taky gulatucky chrbatik. A mozno je to len sila zvyku pre Macka, Rut sa tiez tak rozne krutila, asi musi zapajat viac svalov v tejto polohe. Ona bola ako paragraf do jednej strany, ale uz to tiez nerobi, a tiez ju uz davam bez vlozky.

denisocka
5. dub 2008

eri fakt?odfoť-ja si to neviem predstaviť - teda tie nožky roztiahnute 😎

eriqe
5. dub 2008

odfotim, ale dnes nestiham 😉 ideme na vyletik

denisocka
5. dub 2008

ok

denisocka
8. dub 2008

tak kde ste????????????? ja mám didymosku 😀

kili
8. dub 2008

deni, gratulujem 🙂
ja som dnes bola s malým vonku v šatke, išli sme aj autobusom a keď zatáčal, tak Samko pekne vyvažoval. Potom som išla kus pešo, to ma začal bolieť chrbát, ale po ceste naspäť to už bolo v pohode a nosilo sa mi vážne dobre. Malý bol taký zlatý ako sa kukal po okolí. Ale keď zaspal, tak ani za svet dať cez hlavu šatku, to sa začal jedovať, podarilo sa mi to až keď sme sadli do autobudu a on si o mňa oprel hlavu a keď som zas vstala, tak už mu to nevadilo. Len mi je tak divné, keď spí a hlavičku si o mňa oprieť nechce a tak ju drží, že či to nevadí?

denisocka
8. dub 2008

kili dík,kolko váži malý?my&sme dnes došli z poradne a náme 5950 😀 a šimon práve naopak,zakryjem mu hkavu a on potom zaspí,ani nemukne 😀

kili
8. dub 2008

deni, má 6400g. Samko tiež zaspí, keď ho prikryjem, on sa chvíľku jeduje ale zaspí. No keď spí, tak ho to noapak zobudí, možno by zas neskôr zaspal, ale nechala som to tak a dala mu šatku dole.

denisocka
8. dub 2008

no ja by som chcela skusiť so šatkou niekam do mesta,či vidrží aspon hodinu a pol,ktovie

kili
8. dub 2008

kto vydrží, šatka alebo šimon?

vikinka27
8. dub 2008

deni, my chodime aj na viac. ked spi, tak spi. ked je hore, niekedy sa hneva (tipujem ze cikat) a potom sa iba diva. ale kojit som sa este neodvazila (este je na mna kosa), takze to limitujeme do 3 hod.

kacenqa
8. dub 2008

ahoj kocky, rozhodujeme sa pre nosic a chcela by som vediet vase pre a proti. uvazujeme medzi manducou a ergom. zatial sa nam viac paci manduca, ale to len dizajnovo a pocitovo. ake mate skusenosti? (zial, nemam tolko casu precitat si diskusiu spatne niekolko stran dozadu, ved viete...pri malom drobcovi...)

dendisa
8. dub 2008

holky, když nosíte dítě na zádech, jak řešíte baťoh/tašku/???

haluskacz
8. dub 2008

dendiso, ja jsem si usila tasku pres rameno, aby se mi dobre nosila - s dlouhym popruhem, dostatecne velkou, mekkou a lehkou. A zase tak moc toho s sebou netaham.. 🙂

kili
8. dub 2008

kacenqa, na malé dieťa jedine Manduca, Ergo je tuším až od 6kg

dendisa
8. dub 2008

haluš, díky moc, já si to tak nějak myslela. Jde mi hlavně o bazén, a tam toho tahám dost. Nejhůř zpátky, když je to všecko mokré, vč. několika potentovaných plínek.

jarka007
8. dub 2008

Pridam aj ja skusnost s nosenim.
Doma mame didymos, tusim okolo 5 m. A nelutujem. Pri dcerke som ju mala iba pozicanu ale bola som rozhodnuta, ze ju urcite kupim. Momentalne, kedze uz 16 mes. syna nemozem v 5 mes. tehotenstva velmi nosit, sluzi nam ako hojdacka pre dceru. Dali sme si medzi dvere tyc, na ktoru sa pripevnila satka. Prve co je, ked dcera vstane, ide sa hojdat. Je super pevna, v Nemecku ziskava najlepsie ocenenia a odvazila som sa do nej sadnut aj ja a pohojdat sa 😀 .
Nasa veduca skupiny Pekip-u, mi pozicala Ergo, ale nejak som s tym nebola spokojna, maly tam nechcel sediet a celkovo sa mi to nejako nepacilo. Tak som jej ho aj vratila. Najnovsie odporuca Manduca, takze ked sa male narodi, chystam sa ju tiez si pozicat. Vraj ma byt lepsia na chrbat. Ale skor uvazujem, ze si zadovazim este jeden Didymos, kratsi.

haluskacz
8. dub 2008

dendiso, tak plavani, to je brutalni 😀 to bych do ty svy tasky teda nenarvala... (pri predstave, ze bych sla rovnou se vsema trema 😀) a jinak holt na to musim minimalisticky - nejmensi pouzitelny rucnik, zadny zbytecny kraviny... ja vim, ono se to rekne, ale tech vic deti cloveka nauci kazdou vec dobre zvazit 🙂, nez ji dam do tasky.

denisocka
8. dub 2008

kili 😀 šatka 😀 😀 😀

vikinka 😎 no to by mohol,šak 3hod je akurát-ale ´,musim vystihnuť den,ked nebude jak nenažratý,bo to kojím aj kaž.hodinu - ale najviac sa bojím,že mu bude teplo,a to je ešte len krik 😎

kacenqa-ja mám aj manducu,ale čo ja viem.mne opride nepohodlná ,ale to preto,lebo som šatkomaniačka 😀 novopečená 😵

kili
8. dub 2008

akurát dnes som nad batohom, teda kam s ním rozmýšľala, že keď budem nosiť na chrbte. Dík halus, taška cez rameno ma nenapadla 🙂

denisocka
8. dub 2008

ináč,kukala som tie videá na nete,jak prehadzju tie deti cez rameno na chrbát -toť ešte haluz 😀 ,ci pana,už teraz sa môže šimon trisť,jak začnem na nom cičiť

ale ináč už si kus zvykol na šatku,jak idem viazať KsK tak sa ma chytí a ani nemukne a kuká na mna a usmevy hádže ,joj zlatý je 😵

kili
8. dub 2008

deni, ja dávam na chrbát tak, že si položím šatku na postel, na ňu malého, chytým cípy a tak akoby si na malého lahnem a prehodím tie cípy cez rameno a vytiahnem ho. Skúšala som aj prehadzovanie, ale vždy sa mi tam nejak domotal.

denisocka
8. dub 2008

kili-že domotal 😀

kili
8. dub 2008

no všeliak sa tam tie jeho paprče aj predné aj zadné domotali a vzadu som mu ich nevedela už vytiahnuť z podšatky.

denisocka
8. dub 2008

jáj 😀 😀 😀 a a do kvetináča ešte cikáte? a ako to riešiš ked ich pritlačí von? joj,to do inej temy,ale len som zvedavá 😝

kili
8. dub 2008

ja používam nočník, nie kvetináč. a potom som nepochopila, čo kam pritlačí von?