V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
26. led 2009

flori, kukala som tvoj album - neboj sa tu satku dotiahnut, ked sa predklonis mala musi ostat prilepena na tebe 😉

flori
26. led 2009

lenki33
velmi dakujem za info,takze sa aspon s batohom nebudem trapit,zajtra skusam podla odporucania ine uvazy
navyse su tieto elasticke satky velmi dlhe,niekedy mam problem sa z tej mojej vymotat a poriadne uviazat,co potrebujem,vid tie nepodarene fotky
vdaka za upozornenie,musim tie foto vymenit za ine,aby niektoru zacinajucu mamicku nemylili,,,my sa nosime dost casto,aj vonku,len cakam na lepsie pocasie,lebo s tym ruzovym overalom, co ma oblecene nase mimi to v satke nejde
snazim sa uvazovat co najviac natesno,lebo to naozaj pod vahou dost povoli,nasa ma okolo 7,5 kg a uz to citit v satke
rada si necham poradit a urcite pridem vyskusat inu satku 🙂

weroni
26. led 2009

jeej flori ahoj 🙂

baby si predstavte ze my zaciname zase stale viac a viac nadoma pouzivat kolisku. Ked je velmi unavena nevie zaspat inac ako v koliske - v KsK nehrozi tam neviem preco ale zacina chytat uplne hysaky ked na nu dojde uz "zaspavanie" - ona vtedy potrebuje prso a to moze mat v koliske...
Aj vcera v Tesu sme boli a malu som si dala do KsK no potom zacala byt ospala - resp. ona uz mala zaspat pocas cesty do Tesca ale nezaspala takze to bola otazka fakt chvily kedy to na nu pride lenze opät hysak tak som previazala do kolisky a pri prse hned zaspala 😨 😅

sueanek
26. led 2009

weroni: Jak tezka je Esterka?

My to mame podobne, akorat ze ta kolebka je s tezsim ditkem krajne nepohodlna, neb se mi satek zarezava do ramen. Myslim, ze to je dalsi rozdil mezi levnym a drahym satkem...

weroni
26. led 2009

sueanek: pred dvoma tyzdnami mala 7,5 kg.
a aku mas ty satku? Ja mam malu zatial v pohode v koliske 🙂 nastastie 😀

sueanek
27. led 2009

weroni: Zelena Indie, 4,5 m (http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...). Ted jsem si ji promerila, a sirku ma pul metru. Prijde mi to malo, cetla jsem nekde, ze Indio ma sirku 70 cm. Muze to byt duvod, proc se mi blbe vaze batoh? Kdyz chci, aby ditko melo dost latky pod zadeckem, tak ma nizkou oporu zad...

agness02
27. led 2009

ahojky, prosím o radu. nosíte někdo prcka v manduce na boku? je to pro vás pohodlné? nevím, jestli to dělám správně, ale přijde mi, že ho vlastně nese jen jedno rameno, nebo ne? podle návodu je ten jeden ramenní popruh do kříže a ten druhý jakoby pod rukou, je to tak správně?

milwa
27. led 2009

Ahoj, za prve se chci zeptat, jakej satek byste doporucily, kdyz clovek chce jen jeden, ale nevadi mu zainvestovat. Kamoska bude ted kupovat a pak ho pravdepodobne budu pouzivat ja, az bude dalsi mimi...
Libi se nam dydimosy, ale jsou vsechny stejne dobry? Co treba pruhy, jsou fakt krasne barevny, ale slysela jsem, ze treba indio je lepsi? Ona je zacatecnik, ja jsem uz nosila, ale v elastickym satku.

A pak jsme resily delku satku. Mam konfekcni velikost 40-42. Mela jsem mobyho, ten ma snad 5,5m Kdyz jsem uvazala KsK, tak jsem uzel vazala az na brise a visely jeste pulmetrovy cipy. Dnes jsem se motala do nekolika dydimosu:
Velikost 4.2m bylo problem zavazat i na zadech. Velikost 4.6m jsem za zady udelala uzel v pohode, ale dopredu uz cipy holt nedosahnou. Nebude ten uzal na zadech tlacit, kdyz si sednu?
A jak dlouhej satek na tibetana?

geegee
27. led 2009

ahojte, odvcera mam doma manducu a chcem sa spytat skusenejsich a scitanejsich, ako dlho v nej moze dieta zostat? 🙂 😅

valka
27. led 2009

geegee, ked je dobre poutahovana, tak do vtedy, kym to je tebe a drobcovi pohodlne 😉

geegee
27. led 2009

🙂 dik, valka

venonna
27. led 2009

sueanek, odpovedala si si vlastne sama v com je pri viazani problem, teda v tej sirke, naviac indicke satky fakt nie su ktovie co... 😒
agness02, neporadim, v manduce nosim teraz uz len na chrbte, ale verulka tusim nosila aj naboku a bola spokojna, ale ta ma teraz doma husto, takze neviem, kedy sa ozve...
milwa, vseobecne je uznavane, ze didy indio je najlepsie 🙂 a velkost - ja mam konf. v. 42 a keby som kupovala na male mimi, tak asi 4,6m Ak sa objavi lenka, ona povie, ci sa indio po oprani zrazi, ci roztiahne (ja neviem, mam kupenu uz nosenu).

sonulah
27. led 2009

jj, milwo, onehdá Lus psala, že jí indio přijde trochu jako "snobárna" a že i zanošenej Storch je supr šátek, ale já mam obojí a musim říct (obojí koupený z druhý ruky), že indio je opravdu ještě lepší než náš Leošek Storchojc... 😉 ale oba jsou dobrý šátky
😎

kulicka
27. led 2009

tak se mi to neposlalo 😠

psala jsem, ze India jsou 70 cm sire a dobry. Jsem taky byla prekvapena, ze dydi jsou tkany v evrope (nemecko) a proto ze jsou tak drahy. Poslali mi se satkem proc. Pry chteli presunout vyrobu do "tretiho sveta" jako je napr Indie, ale zjistili, ze to, za co platili draz, vubec nebylo dodrzovano (deti byly po cas kontroly vyhnany z fabriky napr). Dalsi duvod : bavlnikova pole, pac vydelavaji vic, nahrazuji pole pro obzivu (takze nedostatek jidla). Tkadlec si musi poridit stav, aby mohl tkat. Jenze protoze jsou chudi, vezme si uver. No a pak uz maka jen na uroky. Taky je ke zpracovani a barveni potreba cista voda a uz takle tam maji pitny vody nedostatek. Atd atd. Celkem zajimavy. No ja na tyhle aspekty koukam pri nakupech. Treba se to u nekoho taky pocita.

zuzana.k
27. led 2009

ahojte, myslim ze tu kedysi bol link na video pohlad z kocika a pohlad zo satky. neviem ho nikde najst, a tak by sa hodil do babatkovskej temy "place v kociku" 😠

bihan
27. led 2009

Flori, iekde som čítala, že mimi je správne, keď mu môžete dať pusu na čelo (pri nosení na bruchu, samozrejme) bez toho, aby ste vynaložili nejaké veľké úsilie... myslím, že pri takom "nízkom" nosení na bruchu, musí hrozne bolieť chrbát.

zuzana.k
27. led 2009

dik sonu 😉 nove foto 🙂

eriqe
27. led 2009

tak indio sa sice pranim zbehne, ale casom sa aj naspat natiahne. Ja som bola total zarazena ako sa zbehlo to moje, ale nosenim sa opat natiahlo. Milwa ja by som odporucala radsej ten 4,6 a uzol by tlacit nemal aspon ja som sa s tym este nestretla.

kkaattkkaa
27. led 2009

Chudatko-tak takto dnes okomentovala jedna pani synceka v satke - mala som ho v krizi vpredu, no kedze ma skoro dva roky, ruky, nohy mu trcali kade, tade.

milwa
27. led 2009

A jakej je rozdil mezi indiem a temi velmi jemnymi zakary jako jsou Vlny nebo Paul atd?
Bude se v necem nosit lip/hur? Kamosce se zdaji india malo barevny, coz chapu...

bambusko
28. led 2009

🙂 mame kratsie indio, bielo-cervene 🙂 akurat je oproti modremu ovela tvrdsie, pritom je tiez nosene, uvidim po oprati. takze modre, vel. 4 predavam

dievcata, ako docielite pri batohu, aby dieta bolo prilepene na vas aj vrchnou castou tela? mne sa marek vzdy odtahuje, aj ked sa snazim ho uplne pricapit na seba, tak on sa vzdy odlepi a ruky vyhodi von 😕

bambusko
28. led 2009

som zistila, ze sa furt fotim v tom istom tricku 😝 😒

lenki33
28. led 2009

bambu ty si tajnostkarka, si ani nehovorila ze kupujes nove indio, je velmo pekno 😵 uz aj mna to zas drape nejake kupit, teda uz mam aj tip, ale neviem sa rozhodnut.
batoh- ja mu vediem tu satku az ponad ramena, potom nemoze vystrkovat ruky a vrchny lem vzdy pritahujem prvy a poriadne

valka
28. led 2009

lenki, uz sa tesim, ze ma ten batoh poriadne naucis viazat....lebo nasa kocka ma moc taha za vlasy....maly ti vtedy aj vidi cez plece?

lenki33
28. led 2009

zo zaciatku vidi, ale vacsinou sa potom trochu zosuchne nizsie

verulka
28. led 2009

bambu, kraasne je 😵 a nie som v obraze, ale preco zase indio, ved si nebola spokojna?
babulky, ja katastrofalne nestiham net...fakt minimum, par tem, ledva precitam ,vela ani to nie 😔 ale neva..
geegee, ja ho tam nosim hodiny 😉 cele vylety a vela casu doma..babulky, no ja mam pocit, ze som dosatkovala..on tam uplne odmieta byt a pri jeho sile, ho ani neuviazem, ked nespolupracuje...na do manduci sa necha dat bez pohybu- drzi ako hluchy dvere...

bambusko
28. led 2009

verulka, na chrbat mi indio vyhovuje. a mozno v lete vyuzijem na klokana a tak, vyskusame, ci v tom bude menej teplo. chcela som skusit leo, ale taku dlzku co mam, som nechcela a zase ta najkratsia je prikratka

sonulah
28. led 2009

milwo, já myslim, že holky psaly, že nejměkčí je prostě indio, víc než velmi jemný žakáry, ale možná to nědo ještě okomentuje 😉

milwa
29. led 2009

Takze cim mekci tim lepsi? To by pak ale byly super treba vatanaie a to se mi moc nezda, kdyz vidim, jak se provesujou a uvazy v nich nedrzi...