V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
29. led 2009

milwa, dievcata co maju viac vyskusaneho pisali, ze indio sa lahko viaze a uvez dobre drzi. zakary su tensie, ale vraj na batoh sa zarezavaju, asi je to skor na lahsie dieta. a u india je vraj velky rozdiel podla zlozenia, naj je ba-lan alebo ba-konope a cisto bavlnene az po nich. mne napr. indio na batoh vyhovuje, ale na uvezy vpredu velmi nie, zda sa mi, ze sa po case dost prisposobi a klesne, kym pevnejsia satka ako pruhy storch drzi vyborne. takze ak sa kamoske pacia farby, kludne nech ide do pruhov, alebo prirodne indio s lanom/konope a moze si ho ofarbit 😉

sonulah
29. led 2009

no spíš měkký ve smyslu diagonálně pružný.... já to asi neumim vyjádřit správně 😉
ona je pružnost a pružnost, žejo

holky, pomooooc 😀

ale prostě opravdu NEJ je údajně indio a NEJ NEJ je indio s příměsí (len/konopí - teď už zas nevim, co je lepší, myslim, že konopí se dlouho zanáší, tak to neni na začátek asi nejlepší.....)

a milwo, v čem ty nosíš teď? ergo?

milwa
29. led 2009

No my od ctyr mesicu nosime v ergu. Moby naprosto nezvladal. Verunka se zaklonila a satek ji neudrzel. Mela v tech ctyrech mesicich 8kg.
To barveni india me taky uz napadlo, nektery obarveny vypadaji super... Ale kamoska by do toho asi nesla.

milwa
29. led 2009

Jsem to chtela dopsat - mela 8kg a satek se mi uz desne zarezaval do ramen. Ted jsem elastik prodala, tak na dalsi mimi chci pevnej. Ale ja mam cas - kamoska ma termin v breznu.

lenki33
29. led 2009

no tak indio je najlepsie, nejdem to tu dalej rozoberat 😉
z tych zakarov, do vln by som urcite nesla, podobne su aj tie elipsy, alebo listy, ale napr v Nine sa nosi tiez dobre alebo v tych rybickach (tie chceeeem 🙂 ) alebo aj margaretky su ok na nosenie
a na leto maju vraj byt nejake farebne hodvaby, tak by mohli spravit aj indio hodvabne farebne, aj ked aj to normalne s hodvabom je kraaaasne, ach jaj 😖 😀

milwa
29. led 2009

A pruhy jsou teda lepsi Storch nez Didy? To jsou dotazy, co? Ja jednou urcite pujdu do toho India, ale pokud kamoska chce barvicky, tak se snazim ji poradit to, s cim se ji bude nejlip vazat...

lenki33
29. led 2009

podla mna su lepsie pruhy storch ako didy, lebo su take akoby hrubsie

sonulah
29. led 2009

hm, bambusko mě předběhla..... 😉 jsem myslela, že se nikdo neozve, že řešíte to vaše stretko.... 😀

kunak
29. led 2009

kocky prosiiim, mam dilema - ergo nebo manducu?
Satek samozrejme mame, ale jeste alternativu k tomu - treba kdyz nam vecer place a neda se nasoukat do satku (i kdyz pres den je tam rada) nebo na vejletky.

uiiii pomoooc 😎

bambusko
29. led 2009

kunak, ergo je az tak od 4-5 mesiacov

lenki33
29. led 2009

kunak,no mylsim ze na nosic akykolvek je este malinka 😅
nechapem ako sa vecer neda nasoukat do satku??

kunak
29. led 2009

ergo bychom brali kdyztak s novorozeneckou vlozkou...
myslim, co je lepsi i na potom.... protoze oboje asi brat nebudem

no a vecery ma nekdy tezky a kdyz ji dame do satku, tak s ni bojujem - zmita se jak hade. Ale mozna to chce jiny uvaz - davam Kolébka v kříži s kapsou.

lenki33
29. led 2009

kunak skus vyskusat zvisly uvaz, daj ju do KsK napr ale zvislo, moj Danu nechcel byt v koliskach vobec, prave satka je na ukludnenie uplne super
ked to chcete az na neskor, tak uz nebudete potrebovat novo vlozku?? obidva nosice su oblubene a dobre, niekomu vyhovuje viac manduca niekomu ergo, treba to asi len vykusat
problem tych nosicov je ze kym je dieta este male tak castokrat pri noseni zaspi a nosic ho nikdy tak dobre nepodoprie ako satka 😉

bezaz
29. led 2009

hojte, tak dnes je vyznamn den, ninka zaspala 1.x v satke.. 😀 sice som odtancovala mensi maraton, ale stoji to za to
len sa chcem opytat, ma v nej strasne nabok hlavicku, neublizi to chrbtici? mam ju v krizi s kapsou

sonulah
30. led 2009

bezaz, tak už je asi pozdě 😀 😀 , ale zkusila bych tu hlavičku možná posunout víc na střed a zajistit jednim popruhem, co jde z ramen...
a gratuluju k prvnímu usnutí, teď už to půjde jako po másle 😉

bambusko
30. led 2009

kunak, lenki ma pravdu. ked das malu do novovlozky, to ju mozes rovnako zabalit do zavinovacky na suchy zips. myslim, ze mouse nosila zviso tak, ze dieta malo nozky pokrcene k telu a cele bolo schovane v satke

sueanek
30. led 2009

Kocky, tusite nekdo, jaky je rozdil mezi nositkem Beco I. a Beco II.? Je ta dvojka tak vyrazne lepsi? A v cem?

kunak
30. led 2009

okiiik, dikes - zacali jsme s KaK a skvrne vtypada spokojeny.

kazdopadne se nekdy podivam do Brna na Branu na vyzkouseni obou nosidel 😉

dorotka
30. led 2009

tak uz mam satku a mozem konstatovat ze
satka je super vec neporovnatelne nosit dieta na rukach
mala som teraz par dni problem s chrbticou a ako muz doniesol satku tak je to uz skoro uplne v poriadku bolesti su prec len trosku je este ztuhnuta
som bola blba pri amelii ze som si ju nekupila
a bolo super ze som mohla jest mat volne ruky patka si spala a este som mala aj ameliu na rukach ktora sa tiez napchaval z mojho taniera 😀 😀 😀

dorotka
30. led 2009

este sa spytam nosim ju zatial v KsK vnutri ale ked jej chcem dat tu kapsu nad uska tolko sa vrti az si ja da dole na krk ked zaspi tak je to ok lebo jej to nevadi ze to vysuniem ale ked je hore musim ju pridrzovat
nemate na to nejaku radu?

evicka7
31. led 2009

holky prosím vás, můžete mi sem dát nějaký odkaz na úvaz na záda nejlépe s fotkama, děkuji

bledulka
31. led 2009

evi,zkus kouknout tady,zda najdeš co potřebuješ
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6

evicka7
31. led 2009

děkuji, to je přesně to, co jsem hledala

mouse
1. únor 2009

Dorotka, gratulujem k dcerke 😵 . Kocky, ja z istych dovodov prestavam nosit Robka a startujem kocik, co mi je velmi luto, lebo sme sa prestahovali na vidiek a je tu prekrasna priroda, za ten tyzden co sme tu, sme stihli urobit v satke paradne vylety. Neviem si dost zivo predstavit, ako ma budem za kocarom vlacit psa, alebo pes mna... Na chrbate by som snad nosit mohla, ale Robko mi z batohu vylieza, a v ksk na chrbte je strasne nizko, nemam kontrolu. Aspon cez vikendy by sme mohli chodit do prirody s manzelom, ale u manzela v satke nechce byt ani za svet. Na rukach u neho nema problem.

mouse
1. únor 2009

Dorot, ked si chodila s Ameliou na brusne tance, nemala si vlastnu satku? Ako ste tam mali deti, v koliske? Robko od malicka preferuje vertikalnu polohu, tak sme aj tancovali v KsK. Az teraz ako velke babo si oblubil kolisku v babyvaku

alanis851
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verulka
1. únor 2009

Dorot, no vidis, a take pochybnosti si mala 😉 s tym nsenim ti neporadim, lebo ja som nosila az vacsieho...
mouse, ja teraz intenzivne striedam kocik a manducu..planujem predat asi obe satky, lebo uz skoro2mes v nej nebol..manduca je u nas na rane denne..ale vonku mi v koci pospi, v nosici ani omylom. Ale zase na jar planujem kocik stoplnut uplne a popri chodeni len nosit v pripade potreby

mouse
1. únor 2009

Verulka, z nosica ma dobry vyhlad... Preto Ti tam nezaspi. Ked uz bude chodit, nemusi drat kolecka ale moze trenovat nozky, to mas pravdu 😵 .
Dorotka, Robko drzal hlavku od narodenia, tak som si velmi starosti nerobila s fixovanim, ked bol hore. Ked zaspal, tak mi ju strcil medzi prsia, tak ju mal fixovanu vsetkymi troma pruhmi 😀 . Ked bol celkom malicky tak zaspal okamzite po vlozeni do satky, hore bol max. par sekund. Skus jej dat na hlavku vonkajsi pruh a na ten poloz ruku. Potom z DFS 1B alebo 4B a v tom momente zaspinka. Pravdepodobne, ked uciti Tvoju ruku cez satku na hlavke, nebude jej latka vadit.

alanis852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bambusko
1. únor 2009

pre vsetkych, ktori este nezaregistorvali pripravovane stretnutie 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...