V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

milwa
23. bře 2009

Ty jo, zas novy india - v exkluzivnich vzorech... 😵 Ale 4000 za satek fak nedam ☹

sueanek
23. bře 2009

ivuseta: Mam takovou prerostlou lyzarskou bundu 🙂 Jinak pokud jsi zrucna, tak mozna kapsu zateplovacku zvladnes spichnout: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80

milwa
23. bře 2009

Jo a fotky tisu jsou na noseni deti a jesteze jsem do nej nesla, az moooc zelena na me.

klementina
23. bře 2009

ahojte, chcela by som sa s vami opat poradit.na vasu radu som si kupila na zaciatok miesto manducy elasticku satku, som s nou spokojna, malej sa tam velmi paci. a uvazujem aj nad niecim inym ked bude mala vacsia-muz chce tu manducou, ja by som mozno potom aj nejaku kvalitnejsiu satku.
len mam problem s tym, ze ked sme stretli vcera kamosov, mali maleho v nosici a pozeral sa smerom von, teda nie na telo mamy ale do sveta. ma pol roka a povedali, ze sa nerad nosi, ked nemoze pozerat do sveta. len to bola klokanka. je nejaky z tych "zdravych" nosicov taky aby sa dalo dat dieta chrbtom k matke? da sa urobit taky uvaz na satke? alebo je take nosenie nezdrave? dakujem

klementina
23. bře 2009

aha, teraz som si precitala spatne diskusiu a vidim, ze ste to tu prave riesili. tak dakujem. a inak aka satka je potom dobra uz pre vacsie dieta, lebo ta elasticka je len na par mesiacov. nebude mat problem byt v satke aj manduce?

lenki33
23. bře 2009

klementina do kazdeho nosica aj satky sa da dieta uviazat tvarou od rodica, je to ale absolutne zle, na klby chrbticu genitalie, svojmu dietatu by som to v ziadnom pripade neurobila
inak sa tato otazka riesila aj na predchadzajucej strane
to ze dieta chce byt smerom od rodica mi pride vzdy vtipne a tomuto argumentu proste neverim, beriem to ze ked ho rodicia od malinka nosia smerom od tela, tak dieta si uz na inu polohu nemusi zvyknut, ale to je to iste ako ked niekto zacne stavat a vodit za ruky polrocne dieta a potom sa divi preco si to dieta vyzaduje a nestvornozkuje
cca od 3 mesiacov mozes zacat viazat na chrbat na doma a skor na kratko, v satke je to lepsie ako v nosici, lebo satku si uviazes vyssie, a dietko ti vidi ponad rameno a nemusis sa bat o jeho chrbticu a klby 😉

bambusko
23. bře 2009

klementina, super, ze si so satkou spokojna 🙂 problem s nosicom ani s pevnou satkou urcite nebude 😉

na argumenty typu "chce sa tak nosit" odpovedam, ze aj moj maly by chcel ist stvornozky dolu schodmi alebo chytat horuce a ostre veci ale mu to nedovolim. lebo rozhodujem ja, nie dieta 😎

delfi
23. bře 2009

ahoj holky chtěla bych se poradit ohledně elastického šátku - ze začátku bych chtěla malého nosit v el. šátku a pak přejít na manducu. teď zkoumám jaký el. šátek koupit zda je to jedno (chci ho tak nosit jen pár měsíců než bude moci jít do manducy). původně jsem chtěla koupit moby nebo MaM, ale stojí celkem dost...na netu jsem našla el. šátek medley - i cena je v pohodě, ale zase nechci koupit nekvalitní šátek - máte nějaký reference na tento šátek? nebude mi v něm vedro(mám termín v červenci)

smajlik
23. bře 2009

ahoj holky, dnes jsem byla na kurzu vázání šátků a musím říct, že jsem se dozvěděla, že můj šátek je údajně na houby - mám Medley 5m a šířka 40 cm. Právě v té šířce je prý problém ... jenže já si ho samozřejmě kupovala s tím, že na těch stránkách psali že je to ideální pro maminky co s vázáním začínají a nevědí zda se v šátku bude miminku líbit ... opravdu mám tenhle šátek dát pryč a koupit si širší? 😅

delfi
23. bře 2009

smajlík: koukám že seš na tom s dotazem podobně jako já 😅

smajlik
23. bře 2009

delfi: asi tak 😀

ivuseta
23. bře 2009

sue - díky za tip, možná se do toho pustím, škoda jen že tím zakryju to krááásné nosítko máme Beco butterfly, které milujeme.Nebo mě napadlo vyteplit ho zevnitř nějakou hřejivou vložkou.Až něco zrealizuji, dám vědět.
Dnes jdeme do divadla, sice jen na generálku, ale přece...tak jsem zvědavá, jestli Maja vydrží...

sueanek
23. bře 2009

ivuseta: Hehe, to se nedivim, ze se chces chlubit Becem 🙂)

sueanek
23. bře 2009

smajlik: Ahoj, satek o sirce 40 cm vrele doporucuji rozstrihat a pouzivat na cisteni oken. Nic jineho s nim totiz neudelas.

Pred casem jsem si tu vylevala srdicko, jak se mi nepohodlne vaze batoh se satkem o sirce 50, a to zacatecnik zrovna nejsem 😉 Rekla bych, ze pro zacatecnika je naopak siroky satek nezbytny - ucila jsem nedavno vazat kolebku v krizi s kapsou dve holciny, jedna mela Vatanai (70 cm) a druha MaM Eco (50 cm). A muzu zodpovedne rict, ze Vatanai - ackoliv neni elasticky - byl daleko lepsi, a z MaM Eco holcicce porad vypadavala hlava. Rekla bych, ze ta maminka s MaM nosit nakonec nebude, paac jak to neumi poradne uvazat a dite ji z toho vypadava, tak je to pro vsechny nepohodlne.

Jsem hluboce presvedcena, ze satky o sirce 50 jsou pro zkusene vazace a v rukou zacatecnika muzou nadelat dost paseky...

smajlik
23. bře 2009

sueanek: moc děkuju za radu 🙂

pavly
23. bře 2009

ahojky,i já si jdu znovu pro radu 😅 ,páč věřím,že jste tu odborníci 😵

nedávno jsem se tu ptala,co pořídit za nosítko,že nechci drahé,jen na nějaké vyjímečné chvilky.....
no ale nakonec jsem tak dlouho vybírala,až jsem došla k názoru,že snad ho využiju i častěji (vzhledem k nosnosti)a rozhodla jsem se investovat víc a pořídít asi manducu (nevím proč,ale ergo se mi nelíbí na vzhlad 😕 )

- a proto prosím o radu-je v tom rozdíl nebo je jedno,co z těchto dvou vyberu (možný kdybych je viděla na živo,rozhodovalo by se mi líp 😒 )
- nevíte,jestli se manduca hodí pro malé lidi? mám jen 156cm a dočtla jsem se,že je vhodné pro malé lidi až 160cm 😠
- a teď to nejdůležitější....vím,že se tu někde řešila barva nosítka,ale nějak se nemůžu dopátrat ☹ ,já bych moc ráda spíš světlou barvu (přírodní, candy cotton, ice rose)-nemáte tušení o kvalitě těchto konkrétních materiálů, budou fakt pořád hned špinavé a tak? nebo se to běžným praním bude dát řešit???

děkuju vám moc za rady 🙂

sonulah
23. bře 2009

pavly, píše se tu o tom snad na předchozí stránce.... 😉

takže stručně - je to asi jedno, jestli E nebo M, každýmu vyhovuje něco jinýho, ideální by bylo vyzkoušet (třeba u někoho, kdo nějaký nosítko má), E je asi přece jen vymakanější (a víc lidem vyhovujou popruhy), je tam možnost těch doplňků... mě se vždycky líbila víc M, navíc má tu novoroz.vložku, takže jsem pořídila M
jsem spokojená já i manžel (máme oba mezi 170 a 180 cm)
barva - máme přírodní a je supr, neni na ní vidět nic, na černý prej celkem vidět skvrny jsou, materiálem jestli se liší, netušim

hm, to mi připomíná - dneska jsem byla s Jáchymem venku s M (na nákupech, takže batoh na zádech) a nějak mi pořád klouzaly popruhy po ramenou (batohu i manduky), nakonec jsem zjistila, že jsem si nezapla vzadu mezi lopatkama to "spojovátko"!!! jsem já to ale amatér 😅 😅, a to jsem přemejšlela, že vezmu KsK venku (by to asi bylo i lepší, jednak by se mi toto nestalo, navíc bych nesundavala pořád bundu...
no což, tak to zas příště vymyslim nějak jinak 🙂

pavly
23. bře 2009

sonu-děkuju moc
no já koukala od začátku,přeskakovala a je mi jasný,že se to tu pořád řeší dokola,omlouvám se...
-doplňky snad potřebovat nebudem,opravdu to chci na krátké doby...a taky se mi právě víc líbí M 😀 ,takže je asi hotovo,když je přírodní ok 😉
-jen se ještě zeptám - a myslíš,že když se popruhy úplně utáhnou, je to pro malé lidi? nebo to budu mít zas až pod břichem ☹ (vyzkoušet bohužel nemám kde,budu průkopník v okolí, uvažuju asi o koupi přes ty půjčovací obchody....)

martina46
23. bře 2009

dievcata, nemate niektora skusenost s detskou kuklou z merino? som objavila teraz a strasne sa mi paci, len ide uz jar, tak asi nic ☹

milwa
23. bře 2009

Manducu hodne kupujou maly holky, tak se neobavej, ze by nesly dotahnout popruhy. Podle me cloveku vyhovuje to co si objedna. Pokud vyzkousis oboje, tak treba neco vyhovuje vic, pokud ne, tak budes spokojena s tim co mas 🙂 Jeste jsem neslysela, ze by nekdo nositko vracel a objednaval to druhy.
My jsme v obchode zkouseli oboje, ergo jsme vzali kvuli mymu ramenatymu chlapovi, v obchode jsem si nebyla jista, co se mi vic libi (v te chvili mi prislo oboji nepohodlny oproti satku), ted jsem spokojena. Mozna kdybych dnes zkousela manducu, tak bych se v ni citila lip, kdo vi. Neni duvod to resit, ergo miluju 🙂

sueanek
23. bře 2009

martina46: Kuklu mam a jsem s ni spokojena. Nosili jsme ji pred zimu a pres to jeste cepici, nebo jenom kuklu, dle pocasi. Mam tu od Bundle od Joy.

sueanek
23. bře 2009

Mne se taky vic libi Manduca 🙂

zitaje
23. bře 2009

sueanek, ja len pozeram, ze satka sirky 50cm??? Ja som si minule hovorila, ze by mohli byt tie moje este sirsie - mam Annu a Indio, takze asi 70cm, myslim - mne sa lepsie viaze, lepsie podsadza zadocek, ked je vela latky pod zadkom. Napr. parkrat sa mi podarilo uviazat KsK tak, ze mala mala nozky skoro vodorovne - to mi pride ovela pohodlnejsie pre nu, ale na to treba poriadne siroku satku prave.

vikinka27
24. bře 2009

pavly, my mame manducu svetlej farby, nemozem sa stazovat.
ano, vidno na nej kazdu spinu, ale aspon viem, ze ju treba oprat 😅 v lete to problem nebol, raz-dva vyschla.
v zime som ju neprala, ale nosim v nej minimalne, okrem toho, aj tak je skryta pod bundou.
co mozno odporucam, su tie popruhy proti ozuzlavaniu (bud kupit alebo usit) - ak je predpoklad, ze VAm mala este bude ozuzlavat veci. ja som kvoli tomu musela prat manducu co 2 tyzdne ;) ale to bol syn mensi, v takom veku to uz neozuzlaval.

inak to ale nie je take zle, prala som mimo toho ozuzlavacieho obdobia potom v priemere 1x za mesiac (nosena denne).

sonulah
24. bře 2009

jo jo, manduca dobře sedí i menším postavám...

hm, s tou špínou, je fakt, že my v ní tak moc nenosíme, ale přijde mi, že jsem to čekala horší.... jsem fakt spokojená

merino kuklu máme od manymonths, myslim, že na jaro je právě ideální, Jáchym měl v zimě kukly dvě (vevnitř tu koupenou a přes to jednu home-made pletenou) 😉

pavly
24. bře 2009

ahoj,
moc děkuju za rady, u nás sice hrozí to žužlání,ale jinak nemám problém prát M často,takže je rozhodnuto, pořídím si ji 😀 (jen teda teď vybrat kterou,se mi líbí všechny a nejde mi si vybrat 😨 )

pěkný den

ivuseta
24. bře 2009

Pavly a o Becu nepřemýšlíš? To mi teprve zamotalo hlavu, těch vzorů, ááách, nejraději bych je měla všechny. 😀

bolk
24. bře 2009

Já měřím 162 a myslím, že tam mám na popruzích M ještě rezervu na dotažení. Popruhy mi vyhovují nejsou moc masivní šířka tak akorát. Kamarádka je ještě menší než já a nosí v tom 2 letou holčičku docela často.
Jinak barvu máme červenou, přijde mi docela praktická, ale světlá je trošku univerzálnější. I když já jsem pro červenou i u kluků🙂. U černé bych se bála v létě aby v tom nebylo velké teplo.

pavly
24. bře 2009

ivu-beko je kouzelne,ale zas o tisic drazsi a ja puvodne chtela neco nejlevnejsiho,pac nevim,jestli se to vubec ujme 😀 -a kupodivu tam mam vybrano s prehledem 😀

bolk-dekuju, tak to verim,ze i me to sedne a uz se zacinam tesit (jinak cervenou ja taky klido i pro kluka,mame na holkcicku modry kocar a nemenila bych 😉

verulka
24. bře 2009

pavly, mne tiez vobec nesadlo ergo 😉 no a mdc som kupovala az ked mi odmietol satku, to mal cca 7mes..teraz uz satky doma nemam, ale mdc fici denne...uz sa neviem dockat na fakt jar, nech nemusim nosit bundu ( iked teraz uz nosim len tu flisku) ale len triko, krpec na chrbat...
a mame tiez prirodnu, momentalne je ufulana, ale neperem, lebo cez vikend chceme ist do lesa 😀
jedina, co mi pride na ergu premakanejsie je ta nestastna kapucka 😉
sonu, mne tiez minule vsetko padalo...nervna som dosla domov, ze co sa deje a ked so msa vyzliekla, hned mi to doslo 😅 nezapla som malicke zapinatko 😀