V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

katako
13. led 2008

Lištičko, šátek si zatím nechám jako zálohu.

Dendi, taky uvažuju nad špinivostí béžového Erga. Zatím akorát Lusinta říkala, že je všechno vidět na tom černém. Jenže až tam za čas hodíme chodící dítě v botách, tak nevím, jak to bude na světlém vypadat. Asi to budem muset vyzkoušet.

Izy, tak si to kojení užij, u nás už by to asi nešlo. V šátku jsem kojila jenom jednou a přestože to bylo v létě, tak to byl boj vyhrnout triko pod zavázaným šátkem.

ladunka
13. led 2008

Ahoj, Izy, závidím - v sobotu jsem se rozhodla kojit v Ergu v Tescu, Kajka usínala se strašným řevem, já v půlce nákupu.. tak jsem ji přicucla.. ale už je na to asi velká, docela mě pokousala nebo nějak pohmoždila prso, ještě pořád to bolí ☹

Ergo mám béžové a zatím se mi zdá úplně čisté, vidět na něm není nic. Kajka zatím neběhá, ale i pak si myslím, že to Ergo bude v porovnání s mými boky, o které si bude ty nohy otírat, čisté pořád 😉

s.arik
14. led 2008

mám objednané černé 😖 , ale fleky naštěstí neřeším na ničem 🙂
holky taky vám děcka tak cucají popruhy u šátku/erga?
já mám šátek na dvou pruhách úplně slizký a johanda strašila, že to s ergem bude to samé 😅

kili
14. led 2008

sarik, no jasne 😀

ronie
14. led 2008

sariku jojo 😀

xsipm04
14. led 2008

Hele, holky, musím s vámi to Ergo taky zkonzultovat 🙂 Jako je děsně fajn, to jo, šátek už jsem půjčila kamarádce i když jsem si říkala, že bych ho možná ještě užila, ale oni ho potřebují víc, takže si teď už asi vystačíme jen s Ergem.

Ale když jsem si ho nandávala poprvý, tak mi to přišlo snad skoro složitější než šátek, neb utáhnout ty popruhy nebylo zas tak jednoduchý, ale už jsem si zvykla a je to děsná pohoda 🙂

Ale jak jste tady psaly s tím kojením, já si teda neumím takhle na sobě povolit ten jeden popruh. Koukala jsem se na instruktážní video, paní to tam zmákla úplně jednoduše. A vám to jde jako v tom videu? Jen za něj lehce zatáhnete? Mě teda ty popruhy tak lehce nejezdí. A teda zatím já ani neumím malou nakojit v týhle poloze. Trošku jsem to zkoušela doma, ale nějak moc nepochopila, že se může napít i takhle vertikálně.

A přiznám se, že ze začátku jsem měla problémek přicvaknout i tu kapucku, neb jsem pod budnou pořád nemohla naštrachat ten správný patentek na rameni 😀 Ale chce to grif jako s tím šátkem, tak už jsem to zmákla.

cecil
15. led 2008

Ahoj. Tak já už mám taky doma Ergo! Je super, jinak mám úplně stejné postřehy jako xsimp..... 😀 , myslím, že popruhy se vychodí a je to o zvyku. Jen mi zatím na tom břiše připadá šátek lepší....ale to se poddá.

Kojení jsem ještě nezkoušela..... 😉

dendisa
15. led 2008

holky, a strčíte děcko normálně pod bundu nebo máte koupenou tu kapsu? Protože já nosím všechno na tělo a nemám šanci, aby se mi malá (velká) vlezla pod kabát. Jestli nosíte na zimním oblečení, jak dítě do erga oblíkáte? Nebo ho budete používat, až bude tepleji?
Objednala jsem teda to béžové, matka taky strašila, že béžový kočár za chvilku bude jako prase a zatím jsem ho ještě nemyla. Ale je mi jasné, že když bude Linda občas ublinkávat, slintat, začne nosit botičky... naštěstí se dá prát v pračce.
A když je to téma nošení dětí, jak nosíte dítě doma? My od 3 měsíců vertikálně a dneska jsem v kurzu o manipulaci s děckem zjistila, že je to blbě, a má se nosit v klubíčku. Jenže moje dítě je hrozně těžké (neudržím ji na jedné ruce ani náhodou, nějaký tygřík je pro nás scifi). Nebo jenom instruktorka chytračí?

dendisa
15. led 2008

sariku, malá cucá úplně všechno, na co došáhne. První její reflex je strčit si, co se k ní přiblíží, do huby. Klidně i celou gumovou knížečku. Obávám se, aby neměla hubu roztáhlou jak Lucie Bílá.

xsipm04
15. led 2008

Dendisa: Já si přes nás házím kapsu, takže malou oblíkám i do Erga docela nalehko a dávám si jí co nejvíc na tělo, tj. já si vezmu tričko, hned na to dám Ergo s malou a až potom si oblíkám zapínací svetr, který teda nezpnu 🙂

Jinak jsem koukala, že na www.nosenideti.cz je návod, jak si kapsu ušít a je tam i střih 😉

S nošením v klubíčku měla pravdu, alespoň podle názorů, ke kterým se přikláním. Svisle se snažíme nenosit ani teď ale občas už si nemůžeme pomoct 😀 V klubíčku nosím v takovým tom čelním, že malé dávám pod zadeček obě ruce, abych jí líp unesla (máme skoro 9 kg). Někdy taky nosím v takový tý poloze, že jí dám svoje předloktí příčně přes hrudníček a ona mi na ruce jakoby leží (ale není to poloha "tygřík"), je to ale spíš na kratší přenášení.

mihapiha
15. led 2008

Jak píšete o nošení v klubíčku,tak nevím jak vy, ale já jsem to zkoušela s kamarádkou na měs. prckovi a teda dopadlo to zajímavě, asi se lépe nosí maminám s menší vel. prsou... 😅

susik77
15. led 2008

ahojte, vcera som si priniesla domov Ergo.Moje dojmy: trochu ma sklamal material 😒 zda sa mi ta latka taka tvrda ☹ Ten batoh k tomu sa mi zda tiez malo prepracovany 😒

Nasadenie mi pride fajn, jednoduche.Zatial som skusala len nosit vpredu.Mala bola v tom v poho, ale po hodke uz bola trochu nervozna.Zda sa mi este, ze ma trochu tlaci to zapinanie vzadu hore.Este mam pocit, ze pre malu je trochu nepohodlne, ze ma tak nasiroko nozicky...mozno je do toho este mala.Pre mna je super, ze mam volne ruky a zataz je lepsie rozloz.ako v babyvaku.Este som si vsiomla, ze to nie je moc na spanie, aale skor, aby mala lepsi vyhlad 😉

tiki
15. led 2008

Ja jsem tu spinavost bezoveho erga resila tak dlouho, az jsem se rozhodla pro hnede organic a priplatila jsem si. Mela jsem sice vycitky svedomi, ze je to zbytecna investice, jen proto, ze se mi ta barva libi, ale pak jsem si rekla, ze to je vpodstate to, co usetrim mesicne za latkove plenky, tak mne to uklidnilo. A jsem moc rada, ze jsem se pro to rozhodla, protoze bych kazde svetlejsi mela uspinene od raseliny a cerna ani bordo se mi fakt nelibi.

Ke kojeni - na video jsem nemela jeste cas kouknout, ale zadny popruh kvuli tomu nepovoluju, jen si dite uvazu trosku niz. A je to uplne super, se satkem mi to taky neslo.

izy
15. led 2008

ahojte
ad kojeni v ergu - povoluju nejen ty ramenni popruhy, ale i bederni pas, aby klesla trochu niz.ad oslintavani - ja kdyz jsem nosim v satku, tak jsou ty okraje uplne proslintane, coz je trochu problem, kdyz pak usne a chci ji popruhy pretahnout pres hlavicku🙂 na ergo se daji koupit primo takove slintaky (navleky) na suchac. asi si neco usiju, protoze kdyz vidim, jak ma spinave oslintane rukavy, tak at to nemusim furt prat.
ad barvy - ja mam modre a moc se mi libi i kdyz jsem jinak spis na prirodni barvy. a uz mam fleky na kapuci, ktere jdou videt dost🙂

kili
15. led 2008

mne sa najviac páči modré zo zelenou kapucňou. Tak často to asi používať nebudeme, aby som musela riešiť, že sa zašpiní.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jirinajirina
15. led 2008

Chci se jeste pripojit k diskusi o ergu, nez vas to prestane bavit. Resil nekdo velikost erga pro vetsi deti, dejme tomu 2, 3lete? Kamaradka totiz ted resila nositko, ale nakonec koupila Patapum, protoze je vyssi ta zadova cast a na nejake diskusi cetla, ze ergo je pak na vetsi deti kratke a zaklanej se v tom a neni to pohodlne...Proc mate vsechny zrovna ergo?
Ja jsem o vikendu nosila venku v sitce tonga na boku a byla uplne vyrizena uz po pul hodine, takze silne zvazuju neco na zada...

jabrunko
15. led 2008

Kojenie a nosenie, to som este neskusala ... mame tiez nositko podobne ergu a tiez mi pripada, ze by mala Dorotka nozicky prilis daleko od seba, ale raz som ju skusala v nom nosit a dokonca zaspala, tak to nebude zas tak hrozne ... jirino - nema Ergo taky ten nastavec na drzanie hlavy? ja si myslim, ze dvojrocne deti uz nepotrebuju taku oporu, jedine ked zaspia a na to tam je ten nastavec ... nas Bru sa nosi vacsinou muzovi na ramenach a tam nema ziadnu oporu a vobec mu to nevadi 😉
Tiki - keby som nemala to finske nositko, ktore je krasne, farebne, tak tiez beriem organic ... tie farby mi pripadali krajsie

Izy - zdravim do Brna 😉

kitka123
16. led 2008

Jiri, dam vedet jak se nosi dvoulete dite v Ergu, mam ho uz objednane.
Koupila jsem organic,pac tu je zrovna za stejnou cenu jako ostatni Erga

kili
16. led 2008

myslím, že jirina to myslela tak, že keď sa dieťa nakláňa, tak je to nepohodlné pre nosiča a nie pre dieťa, tomu keby to bolo nepohodlné, tak to nerobí

anakonyes
16. led 2008

Ahoj holky, co po vyzkoušení šátků i nosítek doporučujete na úplný začátek? brácha strávil první rok zavěšený na mámě, ale to byla klokanka šitá doma a někdo nám ji nevrátil. Pak když už byl těžkej na nošení vepředu a nebo se to nehodilo přestoupil do takového nosítka na záda. To bylo dokonce český výroby a dost šikovný, ale taky už se rozpadlo stářím.
Já si nedělám iluze, že dopadnu nějak jinak 🙂
Budu moc ráda když si některá najdete chvilku a napíšete mi ať už sem a nebo do IP
Díky

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
susanh
16. led 2008

Ja mám zo šatky blbý pocit, že dieťatko spadne, že sa šatka rozviaže, roztrhne,.. alebo že by som ju zle uviazala.

izy
16. led 2008

Jabrunko - diky a zdravim na Slovensko🙂 ach jo...ja kdyz slysim o slovensku, tak mam hroznou chut jet na vylet..... 😔

anakonyes - ja bych si poridila na zacatek elasticky satek (moby) a tak od pul roku bych si poridila jeste ergo nebo podobne nositko

kili
17. led 2008

ja by som si tiež po skúsenosti kúpila najprv elastickú šatku a potom ergo

susanh, uisťujem ťa, že dieťa zo šatky nemá šancu vypadnúť, ani keď sa postavíš na hlavu 😉 . Ja svoju šatku neviažem ani na uzol, len na jednoduchú slučku a nerozviaže sa ani nepovolí. A z viazaním, to si musí každá vyhodnotiť sama, svoju šikovnosť, ale až tak ťažké to nie je, chce to len cvik.

cecil
17. led 2008

Holky, tak hlásím další spokojená matka + mimino v Ergu 😎 .....včera jsme vytřely zeme, Emilka si u toho půl hoďky zchrupla...(konečně jsem zvládlá uklidit a uvařit docela v pohodě a ne s jazykem na vestě). A když jdeme pro Štěpánku k autobusu, tak jsme rup šup hotové, nachystané.....teda šátek taky nebyl špatnej, ale ty kila se v něm nosila hůř jak v Ergu.
Paráda. Nelituju. A už se těším na léto , budeme chodit do lesa na houby....bezva. A na těch zádech je to úplně super!

susik77
17. led 2008

holky a vasim miminkam nevadi, ze maju tak nasiroko noZicky v tom ergu? ja som pozerala, ze vnutri je napisane, ze je to od 18 lbs-to je asi 7.5 kg, nie?a mala ma len 6.5 kg-ze by to bolo pre nu este nevhodne?

johanda
17. led 2008

susik, nožky naširoko nevadí, to je naopak výhoda, je to zdravé abdukční posazení. Pokud malou nosíš v náručí, taky má nožky daleko od sebe.K té váze - myslím, že záleží spíše na tom, jak je mimino pevné, aby se v ergu nehroutilo. Váha je jen orientační ukazatel. Já jsem nosila Johanku od 4,5 měsíce.

susik77
17. led 2008

johanda ja mam pocit, ze ich ma strasne az neprirodzene siroko ☹ a po hodke je v tom uz nespokojna...alebo si musi na to zvyknut?

johanda
17. led 2008

susik, pokud je v ergu nespokojená, tak ji vytáhni. Neumím si představit, jak nepřirozeně naširoko ty nožky má, malé děcka bez problémů zvládnou udělat provaz. Když tak to vyfoť a hoď do alba, podíváme se na to 😉
Jinak, jestli ti Verča vydrží v ergu hodinu, je to dost dobré