V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

valka
1. únor 2009

kocky, dnes sa mi dostal do ruk katalog quelle pre deti...a viete co tam je? didymos- zda sa akoby to boli pruhy martin 😅

kili
1. únor 2009

valka, akože na predaj?

bambusko
1. únor 2009

🙂 no prosim, zachvilu to bude masovka 😀

http://www.quelle.sk/sk/q4r/kinderweltspielwelt...

valka
1. únor 2009

no jasan...hned vedla klokanky 😀
maju iba velkost 4,7m za 3339 sk/112,83€

kili
1. únor 2009

tak to je paráda 🙂
bambu, si to mohla rozdeliť na viac riadkov, teraz ušli smajlíci

bambusko
1. únor 2009

valka, ale aka klokanka 😕 ty by si dala do takeho dacoho dieta?

ale system kategorizacie na webe maju odveci ☹ taky dlhy link...

angelik
1. únor 2009

jezisky, tak to je fakt strasna, ako z nejakeho sci-fi 😕

bambusko
1. únor 2009

klokanka pre robocopa 😝

kili, smajlici usli pred tou klokankou 😀

angelik
1. únor 2009

bambu 😀 😀 😀

kili
1. únor 2009

bambu, ja len pre budúcnosť, keď budeš niečo také vkladať link, tak to môžeš spraviť aj tak, že vždy na konci riadku odentruješ

http://www.quelle.sk/sk/q4r/kinderweltspielwelt...
18xNTYzMDImZmhfbGlzdGVyX3Bvcz0zJmZoX2xvY2F0aW9uPSUyZiUyZnF1ZWxsZV9zayUyZnNrX1NLJTJmY2F0ZW
dvcmllcyUzYyU3YnF1ZWxsZV9za19za184JTdkJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3YnF1ZWxsZV9za19za184X3NrXzU2JT
dkJmZoX3JlZnZpZXc9bGlzdGVy/m-156302/index.html?EMBPERL_UID=:c2e743772bb1b7bc3d9afb44658cd785#

sueanek
1. únor 2009

bambusko: Tos trefila. Neuveritelne! Plastova klokanka pro plastove dite...

kili
1. únor 2009

ona nie je plastová, ale tuším z takej peny alebo z čoho.
tým ju ale rozhodne neobhajujem
mne na tom teda najviac vadia tie nožičky, že tak vysia. si neviem predstaviť, že by som tak mala byť dlho

bambusko
1. únor 2009

kili, ved aj ta pena je plastova 😝 no nevyzera taka satka ovela krajsie? kebyze toto stretnem na ulici, myslela by som si, ze to je dajaky korzet alebo co

eriqe
1. únor 2009

baby poradte mi. Ideme na krstiny a chceli sme dat rodinke satku, ale teraz spekulujeme, ci by nebola lepsia manduca, lebo predsa ked nie je niekto o satke presvedceny. Ach teraz stale dookola spekulujem co by bolo pre nich lepsie. Viem, ze oboje by im pomohlo, lebo toto je 4 dietatko a najstarsie ma 3 roky

sue
1. únor 2009

Eriqe, a keby si im vyrobila "poukaz" a vyberu si sami podla skusky?

shewolf
1. únor 2009

ahojte baby, vedeli by ste mi poradit?
predvcerom mi prisla Manduca a isla som ju vyskusat, a myslim ze mojej malej sa tam zle "sedi" a asi ju tam bolia nozicky (ma 13 tyzdnov)..... Zacala v nej mrnkat az sa rozplakala a nepomohlo ani hodjdanie a natriasanie.... myslite, ze jej v tej polohe moze byt zle?
skusala som ju aj nosit na rukach a ked som jej dala nozicky do takej polohy ako v Manduce, tak hned znervoznela a zacala plakat....

inak uz parkrat bola v nosici, co mam pozicany od kamaratky, a vtom bola celkom spokojna, len informovanim o noseni som sa dozvedela, ze ten nosic je uplne zly, tak som ju uz viackrat doneho nestrcila (naposledy v nom bola asi pred mesiacom)....

skusam ju do Manduky davat a vzdy sa rozplace, akoby ju nieco bolelo..... ☹

lenki33
2. únor 2009

eriqe ja by som urcite kupila satku 😉
ty sama dobre vies ze to je pre mimi najlepsie, takze ked jej to vsetko vysvetlis tak ju chciet bude, nie???
ja inak tym nepresvedcenym, co satky moc nemusia, vzdy nukam elasticke, s tymi sa im dobre viaze, nie su take hipisacke ako indio 😀 a nie su ani moc drahe a je to potom na nej ci si kupi satku alebo nosic, alebo kocik?? (ake dvojzmyselne 🙂 )

shewolf tak ju daj do tej novorodeneckej vlozky, aby ich nemala tak na siroko a hlavne s nou skus chodit, ist von, robit skratka nieco co ju zaujme 😉

lalitagopi
2. únor 2009

Shewolf...ahoj, my sme tiez kupili aj manducu a tiez nam na začiatku v tam dcerka vrieskala, no roztiahnuť jej tak nohy bolo fakt naročne...
uvidiš, ked ti trocha dorastie bude to ok...
ale tak či tak sa priklanam vacsine ..no šatka je šatka, bezkonkurenčne 😎

eriqe
2. únor 2009

ja som tiez rozhodnuta pre satku, to som sa len sama tak zneistila 🙂 snad sa s nou zziju a zamiluju si ju ako my.
S manducou trosku trvalo zzit sa aj nasej Rut. Shewolf nevzdavaj sa a rob to ako radila Lenki, vlozit a ist bud nieco robit, alebo vonku 😉

olinka6226
2. únor 2009

dnes mi dorazil albeeeert tesim sa ako mala. tak idem veeela prat a uzlovat... inak na porovnanie oproti novej hoppedizke je dost tvrdy. tu v podsate nebolo ani treba zanasat. ale tesim tesim 😵

terrestriss
2. únor 2009

ahoj děvčata, mně dorazilo nové indio rumělka s vlnou 🙂 je krásné, ale... :(
zatím se mi do něj ještě malou vůbec nepodařilo navázat tak jsem z toho zklamaná. byla jsem zvyklá vázat kolíbku v kříži s kapsou na elasatickém Moby šátku, to byl náš nejoblíbenější úvaz. dávala jsem malou i do KsK ale hodně se mi viklala tak jsem právě koupila pevný... no n aprvní pokus v KsK nevydržela (asi zrovna neměla náladu), další 2 pokusy byly na kolíbku (aby v ní mohla spát) ale vůbec se ni to nepovedlo. v těch návodech je že mimi dávám do vnitřního pruhu - já to u mobyho ale dělala obráceně...? poradíte jestli se s pevným vůbec kolíbka v kříži s kapsou dá navázat? a do jakého pruhu dítě / mimi vkládáte/vkládaly jste?
děkuju za rady, tak jsem se těšila a teď se vůbec nedaří achjo :(

olinka6226
2. únor 2009

teress mozno ho treba trochu muchlat a prat aby povolilo a dalo sa dobre uviazat.

kili
2. únor 2009

terr, s pevnou šatkou je ro fakt ťachšie, teda tá kolíska. ja som niekedy musela aj viackrát previazať, než som tam malého strčila. a robila som to tak, že som si šatku preložila na polovicu a tak omotala okolo seba, cez ramená dokonca na 1/4tinu a dieťa strčila do toho prekladu. z pevnou šatkou musíš odhadnúť, ako je dieťa velké a podľa toho si šatku najpv predivazať.
ale nebolo by lepšie na tú kolísku používať stále elastický?

lenki33
2. únor 2009

terres to chce len trpezlivost, cvik a zanosenu satku 😉
vlna je dost hakliva, ale myslim ze ked na tej satke budete sedavat, spavat a budete ju uzlovat tak sa jej nic nestane, ale najrychlejsie sa zanasa nosenim
prajem pevne nervy, lebo ja som bola tiez z mojho india lanoveho na prasky,zanasala som ho do mne prijatelnej podoby viac ako mesiac, inak som mala pocit ze viazem do zavesu

sonulah
2. únor 2009

hehe, kili, tak to jsem vůbec nepochopila tu tvojí motanici 😀

terres, neboj, myslim, že až šátek trochu zanošíš, tak to půjde parádně.... 😉
a já v KsK v kolíbce nikdy nenosila, ale myslim, že se dítě dává do vnitřního pruhu

a nedávno mi tu někdo radil bohulčin trik.
všechny ty pruhy si srolovat (ten vnější i sundat z ramene), pak do vnitřního dát mimíše,
pak nandat na rameno druhej pruh, pak srolovat ten pruh vodorovnej...
no nevim, možná ti to pomůže 😉

(ha a já konečně pochopila ty schovaný smajlíky!! uf, to se mi ale ulevilo 😀 😀)

kili
2. únor 2009

no ja fakt neviem, ako inak to popísať.
ale dáva sa do vnútorného pruhu.

a tu je to čo popisovala sonulah http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=39

sonulah
2. únor 2009

kili, dík - já to zas hledala a nenašla....😉

shewolf
2. únor 2009

dakujem za rady 🙂 budem teda trpezliva....... mozno jej vadi aj to v Manduce, ze toho az tak vela nevidi, je zvyknuta na rukach pozerat vsade okolo 🙂

a aj som myslela, ze ju skusim zobrat v nej von (napr. dnes ideme do poradne), len sa bojim, ze sa budem na polceste muset otocit, ked plakat neprestane...... alebo pockam na priatela a zobereme pre istotu aj kocik, no co...... skusime, uvidime 😉

kili
2. únor 2009

shewolf, no však skús ísť a keď bude moc plakať, tak sa vrátiš a počkáš na priateľa, nie?
či si ako ja a už sa nerada vraciaš? 😀

shewolf
2. únor 2009

kili, hehe asi tak neak 🙂 vystverat sa na 3-tie poschodie, vyzliect, zbalit kocik a trepat to vsetko zase dolu 🙄
lekarka je do 3ej, pockam na priatela a bude to jednoduhsie 😉
potom dam vediet, ako to dopadlo 🙂