V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

susik77
12. pro 2007

caute, mate niekto k tomu ergu aj ergo batoh?Je to prakticke?

tlapicka
12. pro 2007

datelenka: neee kufrik neee, to ja jen, ze jsem ho mela doma....urcite bych ho nekupovala!!!

s.arik
12. pro 2007

čau holky, prodávám tři šátky na mimi bazaru, nějak se tam strácím.....tak raději přímo link http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9819683&tab=2

johanda
12. pro 2007

susik, já velké nákupy nedělám, na rohlíky a jogurty mi stačí igelitka

susik77
12. pro 2007

johanda: myslela som skor na prebal. a moje osob. veci, ked nekam pojdeme von, do nak. centra a pod.

ronie
12. pro 2007

susíku já batoh mám a je super-já zatim nenosim na zádech takže bych mohla mít i obyč. batoh, ale tenhle se připne na ergo, takže potom je to výhodný. NOsim ho ale už teď(na zádech batoh, na břichu ergo). 1,2 plínky s nějakým ubrouskem se vejdou přímo do erga do tý přední kapsy klíče a peněženku tam taky narvu.. 😉

ronie
12. pro 2007

jo jen je teda nevýhodný, že ten batoh má úzkej vchod-prostě blbej tvar-že tam velký věci nenarveš i když by se tam vešli, ale neprolezou 😒

johanda
12. pro 2007

Susik, na ergu je taková malá kapsa, vlezou se tam tak 2 látkové plíny (3,4 pampersky?), papírové ubrousky u malá peněženka event. karta. To mi zatím na mých single výletech stačilo. Praktická je ledvinka. Mám jednu "no name", která se dá na ergo připnout a vypadá jako originální příslušenství. Ergo s děckem na břiše a batoh na zádech se mi nelíbí, nevím, připadala bych si jako vyhnanec z pohraničí.

susik77
12. pro 2007

johanda 😀
ronie: ja asi pojdem do toho batohu, ja nosim strasne moc veci, a vacsinou nikdy neviem najst rychle, co potrebujem 😀

ronie
12. pro 2007

my chodíme cvičit a potřebujem sebou deku a to se mi nikam jinam než do batohu nevleze 😀

tiki
12. pro 2007

Já nosím normálně k ergu i šátku obyčejný batoh, klidně i padesátilitrovou krosnu. A taky normální ledvinku, nechtělo by se mi ty věci přendavat sem tam. Je fakt, že jak vyhnanec z pohraničí vypadám, ale co se dá dělat 😉

johanda
12. pro 2007

ronie, to já jsem takový houmlesák igelitkový, mám doma různé z různými motivy a podle nálady beru 😀. Do takové velké červené s penny marketu se vleze i deka 😀

johanda
12. pro 2007

Jinak do terénu beru taky batoh, to je mi celkem fuk, jak vyzírám. Po městě ale většinou jezdím MHD a s ergem a báglem, je to fakt o (něčí)hubu

ronie
12. pro 2007

jej tak to já igelitky nesnášim a hlavně že nemám volný ruce 😝 😀

susik77
12. pro 2007

ronie: ja taky igelitky nemusim, spis jsem nosila na cviceni tasku pres rameno...

ronie
12. pro 2007

jo taška přes rameno je rozhodně elegantnější, ale k ergu nepraktická..to to pořád padá z ramena a nakonec jí radši chytnu do ruky a zase mám plný ruce 😀 Prostě bágl je dobrej, akorát fakt nechápu že neudělali větší ten vlez-širší krabice se do toho nevejde-sem nesla krabici s chůvičkou kvůli tomu v ruce 😖 NO nedomysleli to úplně..

susik77
12. pro 2007

ronie: hm, asi im sko o dizajn 😀

ronie
12. pro 2007

jo jo akorát nějak předizajnovali 😀 😀 😀

susik77
12. pro 2007

😀

haluskacz
12. pro 2007

s batohem pripnutym na ergo teda nemam uplne nejlepsi zkusenosti. Spatne se s tim nanadava dite. Doma to jeste zvladnu, ale kdyz jdeme nekde na zachod, tak to je o nervy... zvlas kdyz stihame nejaky dopravni prostredek. Takze nosim ergo na zadech a batoh na brise (pripadam si jak parni lokomotiva). A na prendavani Vaska zezadu dopredu taky batoh neni zrovna idealni...

susik77
12. pro 2007

holky a zvladnem to sama v poho nasadit si malu do erga?Al. budem zo zac.potrebovat pomoc?

johanda
12. pro 2007

Susik, nasazení děcka do erga je děsně primitivní. Na břicho i na záda. Žadnou asistenci potřebovat nebudeš. Nához Johanky na záda jsem asi 10 minut potrénovala nad postelí, kdyby jako zhučela a od té doby ji v pohodě nasadím kdekoli.

susik77
12. pro 2007

tak super 🙂 uz sa tesim 😉

haluskacz
12. pro 2007

jeste k tasce pres rameno: kdyz ma dlouhy popruh a neni moc tezka, tak se da hodit pres sebe (i pres dite). Dobre se v tom hleda. Kdyz mam dite na brise a batoh na zadech, tak musim batoh sundat, abych v nem neco nasla...

susik77
12. pro 2007

haluskacz: tak to by bolo fajn, vyskusame 🙂

tiki
12. pro 2007

Johando, jak presne ji nahazujes na ty zada? Ja jeste nemela odvahu to vyzkouset, resp. jsem nemela odvahu umistit dite na zada, kde je bez dozoru...

ronie
12. pro 2007

haluš jojo to by šlo, ale já sem právě ráda, že mám rovnoměrně rozloženou zátěž a taška přes rameno i když takhle křížem to není ončo, ale je fakt že by byly věci víc po ruce..no já budu trénovat s báglem 😝 ještě ale chvíli unosim na břiše. Bych chtěla začít na zádech, až bude Oli takovej víc komunikativní-když na něj neuvidim 🙂 Nosit 9 kilo na břiše je v ergu sice pohodlný, ale ne na dlouhé hodiny 😀

johanda
12. pro 2007

Šmarjá Tiki, jak to mám popsat? No, nejdříve si zapnu ergo v pase, Johanku si posadím na bok, obejmu ji rukou zepředu (loket mám před jejím tělíčkem) a pak si ji v předklonu posunu na záda.Pořád ji samozřejmě držím. Nasadím si popruh na volnou ruku, trochu poskáču, aby si dobře sedla a zapadla do takové te kapsy na prdelku, pak nasadím další popruh, zapnu a jdu. Teda zatím jdu jen do kuchyně nebo na půdu, prostě po domě, venku je stále na břiše.

haluskacz
12. pro 2007

ronie,
9 kg v ergu na brise je fakt jen na chvilku, ale treba jsi vic ve forme... s komunikaci je to fakt horsi, doporucuju zrcatko. Teda ne to drahy pripinaci, ja si nosim v original ergo ledvince (kterou teda uz jako ledvinku nenosim, nosim ji krizem pres rameno) normalni maly hranaty zrcatko. To fakt nekdy usnadni zivot. Treba pri kontrole, jestli ma dite dobre kapuci, jestli spi... i kdyz to mi holky vetsinou taky nahlasi. Kdyz je nespokojenej, tak taky pouziju zrcatko. Teda nekdy je problem, ze se po nem zacne sapat a chce ho, a ja mu ho nechci dat.

tiki
12. pro 2007

Johando, diky, tak ja to nekdy ozkousim. I kdyz se Zdisinou vahou 7,5 kg to na brise porad jeste jde uplne vpohode.