V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

barborkau
28. srp 2007

no ved, ze ja mam klokanku od segry z Japonska a popruhy sa daju spojit na lopatkach, alebo na prsiach (podla toho, ci ju mam na vpredu alebo vzadu)a aj cez pas je taky popruh - a krk ma bolel vazne vazne dost ☹

adula76
28. srp 2007

a babo ti tam sedi alebo skor visi? Dalsia vec je, ci mas babo rovno na tele alebo je medzi vami este nejaka vrstva....skus napisat, ako sa ta tvoja klokanka vola. Mei tai by mal byt typ nosica, z ktoreho chrbat nema boliet.

barborkau
28. srp 2007

No ved prave, ze medzi nami je taka spevnena vrstva, ale mala tam viac sedi ako visi. Klokanka sa vola neviem ako, Mei Tai to ale urcite nie je. Asi budem musiet vyskusat. Problem je aj v tom, ze ja sama nemam celkom v poriadku chrbticu (skolioza 2.stupna ☹ ) Nerada by som vsak vyhodila peniaze. Uvidim, ako to bude pokracovat s malinkou, lebo je tazka na nosenie na rukach klasicky a sama tiez velmi nechce byt...Dakujem ale za radu 🙂

siloe
autor
31. srp 2007

barborkau: často čítávám,že klokanky nejsou moc vhodné kvůli postavení nožiček miminka.zatímco ve většině klokanek jenom tak volně visí, v nosítkách jako mei tai,patapum,ergo,alpino, ...a podobné ,má mimi nožky doširoka rozkročené,což je správná poloha. Jinak Dany má 16kg a po hodině nošení mě záda trochu bolí,ale není to mei taiem,ale tím,že 16kg je prostě 16kg 🙂 🙂 když jsem ho tahala za krkem,tak večer jsem měla nesnesitelné bolesti zad,šíje a hrudi..pomohl jenom nějaký prášek od bolesti :(...s meitaiem doma taky trošinku bolí záda,ale vůbec to není tak hrozné,ani se nemusím mazat,či brát prášek,druhý den jsem zase fit...myslím si,že z menšího mimi záda bolet nebudou a šíje už vůbec ne. To mě nebolí ani z Danyho. Jinak jsem četla maminky,které používají šátek,jak psaly,že dříve měly problém ze zády,ale v šátku se to vyřešilo 🙂 🙂 takže asi tak 😉

siloe
autor
3. zář 2007

holky,trochu se nám už kazí počasí,co?...teda aspoň tady u nás na slezsku jo. Už jste přemýšleli,jestli budete nosit i v zimě? jak se to dělá?? pořizuje se pončo či nějaká kapsa,nebo je možná dát dítě do nosítka i se zimní bundou? u nás kočár v zimě už nehrozí, máme golfáče s malými koly a nedělám si naděje,že malý bude nějak zvlášť dobře chodit...na větší vzdálenosti ho budu muset nějak poponášet.Jasně,že to v zimě budou jistit sáně či boby,ale ne vždy je to možné. omlouvám se za zimní téma ale to počasí venku ve mě zimu už prostě evokuje 🙂

dasap
3. zář 2007

siloe, na nějakých stránkách jsem viděla meitai navlečený přes zimní bundu. Sice ho ještě nemám, ale teoreticky bych řekla, že by v tom neměl být problém.

bettys
4. zář 2007

Ahoj, tak jsem taky zvažovala co na to moje neposedné dítko 😎 a včera konečně dorazil Mei Tai z Medley. Popruhy má dlouhé, takže je zavážu na dvakrát, což je super když třeba ještě buřtík povyroste. Mám ten Youkutai ze slevy a jsem nadšenáááá 😵 Včera jsme jen pokusně vázali a fakt je to šup šup.
Desap a já jsem taky přemýšlela nad Bewild, ale taťka si pak vybral Body, že prý bude nosit taky. 🙂 Chachá už ho vidim 🙂 Tak mě napadlo, nosí u Vás i taťkové?

siloe
autor
4. zář 2007

bettys: mrkni ke mě na fotečky,tam nosí i tatínek 😀 hodně si to pochlvaloval,hlavně to,že náš meitai je oboustraný takže nemusel na zádech nosit zelené květinky,ale režnou barvičku 🙂 youkutai je taky oboustraný,což? 😎

dasap:jojo,asi to půjde,pokud popruhy dovolí,já je mám prodloužené a ještě hooodně dlouhé /tedy když vážu na zádech,na břichu jsou tak akorát/ takže přes bundu to asi půjde,jen mě zajímalo,jestli jsou ty různé kapsy,šály a jiné vymožensti nějaké lepší.ale je to spíš dobré tak na malý mimi,podle mě 😉 jinak na www.krasnenositko.wz.cz jsem viděla i nějaký oteplený mei tai 😵 ale co s ním v létě,že? 😀

bettys
4. zář 2007

Siloe, to se krásně nosíte 🙂 moc Vám to sluší, tak to musím ještě ukázat taťkovi, že i ostatní ta%tuldové nosí, aby se nemohl vymlouvat. Doufám, že ti to nevadí 😉 Ty květinky jsou překrásný. Yokutai je taky oboustraný, z druhé strany je černý. Já jsem se právě rozhodovala mezi těmito dvěma, ale vyhrál to Yokutai kvůli tomu límečku. Malému jsou dva měsíce, takže ho určitě hodně využijeme. Ale jak koukám na ty fotky, ty nemáš vycpané popruhy? A netlačí tě z toho ramena? Yoku má ještě na ramenou právě vycpávky, je to jako u batohu, nebo jak bych to popsala. No ale je přece jenom o kousek dražší 🙂
Jinak nám už na žádnou kapsu, šálu nebo pončo nezbylo, tudíž si musím vystačit jenom se svojí obr bundou. Takže zkušenosti žádné.

siloe
autor
4. zář 2007

bettys: já už mám téměř dvouletého obříka,takže opravdu nevím,jak dlouho ho budeme schopni nosit a tak jsem nechtěla moc investovat...paní z krásného nosítka jsem hned na rovinu napsala,že na to nedám moc peněz,a ona mi vyrobila nosítko za nějakých 790kč 🙂 když bude někdy malé mimi,tak si ještě dokoupím podpěrku hlavy,taktéž z krásného nosítka.Krásné nosítko jsem si vybrala i proto,že to šije paní z Opavy,kdežto Yokutaie šijou kdesi v americe 😒 ...ono je to ale jedno,jen mi je ta opava nějak bližší 😀 😀 Vycpané popruhy by se hodily,ale když se na rameni pořádně roztáhnou,tak to ani tolik nevadí,hlavně nesmí zůstat pokrčené,to pak celkem slušně řežou 🙂
a partnerovi fotky klidně ukaž,ať se inspiruje 🙂 manžovi nošení nevadí,naopak se těšil,jak budeme spolu nosit 🙂 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
adetka
4. zář 2007

Ja Mirku nosim v Patapume... a zatial mi to vyhovuje... akurat ona v nom nevydrzi v kuse viac ako hodinku... takze musime robit prestavky... a zatial ju nosim vpredu... a budem asi co najdlhsie... aj ked cez nu raz mozno neuvidim dopredu 😀 ... bojim sa stratit ten ocny kontakt... nevidiet jej naladu a podobne 😒 ... je az do 28 kil... a co sa tyka zimy... tak mozno pod bundu... pripadne ju trosku viac naobliekat... uvidim...

bettys
4. zář 2007

Siloe, lepší v Opavě než v Číně 😀 Taky mám radši české věci a výrobky a Yokutaie se podle mě šijou také u nás 🙂 protože jsem je zkoušela hledat a jsou jenom v ČR, nikde jinde. Možná, že to tak amerikánsky zní 😎 Odkdy nosíte na zádech? Sice máme ještě čas, ale přece jenom.
Gedren, tak kvůli tomu jsem rovnou vzala MT, jelikož mě těch 5m šátku vyloženě děsí 😀 😀

siloe
autor
5. zář 2007

bettys: buď na medley nebo na ecobaby jsem četla něco o USA,v ČR dělají ty mei tai medley.Ale to je jedno,hlavně že jsou meitaie takové fajné,ne? 😎

šátek: nedovedu si představit,že bych někde v terénu vázala tolik metrů šátků,mezitím by mi Dany asi utekl.Někdy už tak s meitaiem přivázaným kolem pasu musím Danyho trošku shánět,protože se kolem mě všelijak ochomejtá a točí,a nevím,jak bych to dělala s takovým dlouhým šátkem 😖 Možná na hodnější dítě,které si samo nastoupí na záda,když se mu řekne to je O.K nevím 🙂

vázání na záda: já bych asi vázala až tehdy,kdy by mi to na břiše už vadilo 😉

oční kontakt: někde na netu jsem viděla takové zrcátko,do kterého se juknete a hned víte,co dítko na vašich zádech právě dělá 😀
aha,je to tady,ale je to drahé jak blázen
http://www.mamaja.cz/scripts/zbozi.php?KID=10

bettys
5. zář 2007

Siloe, eeeeh 450,- Kč za zrcátko, 😝 to si radši najdu to svoje s motivem stověžaté Prahy, co jsem jednou kdysi dávno dostala od rodičů 😀 a budu ho nosit v kapse.
Na záda se těším, zatím nám to břicho stačí, ale jednou to přijde a až to přijde....tak si asi nebudu vědět rady 😒 Podle obrázků to vypadá jednoduché.
No já a šátek,jsem takové tele, ale zase všichni říkají, že to není složité a naučí se vázat každý 😀 tak to neznají mě, úplně vidím jak bych se zamotala, namotala a pak vymotala až bych se motala dokola. Možná by ale stálo za to to vyzkoušet, když už si šátek tak všichni chválí. Alespoň jednou, abych věděla stopro, že to není nic pro mě 😀

haluskacz
6. zář 2007

porad premyslim o tom, jak udelat podobny zrcatko, aby to nebylo tak drahy. vyhoda toho slingview je v tom, ze neni sklenene, a tudiz je nerozbitne. Jak se znam, tak ja mit u sebe klasicke sklenene zrcatko... to by dopadlo spatne

beruberu
6. zář 2007

Ahoj holky, uz jste videly "alpino" http://www.medley.cz/alpino.htm
nemáte to náhodou někdo vyzkoušený. Mě se to moc líbí, krásný jako mei tai a přitom pohodlný popruhy jako Ergo. Dokonce i manžela to zaujalo, tak do toho asi půjdem. Pak napíšu, jaký to je.

siloe
autor
6. zář 2007

beruberu: no,alpino se mi líbí moc,víc než ergo 🙂 ale zase nemá takové ty přídavky jako ledvinku,batůžek...a je to levnější než ergo.akorát mei tai mi pořád připadá skladnější 😀 ale pohodlnější bude určo alpino,hlavně na dlouhé cesty. Tak směle do toho a pak musíš opravdu dát vědět 😅 ...ale nějak jsem nikdy nikde nečetla žádnou zkušenost nějaké maminy s tímhle nosítkem...každý jde buď do erga,případně do patapum

haluskacz:a nestačilo by takové to malinké kulaté zrcátko,jak je zalité do umělé hmoty,já ho měla dokonce s krytkou...koupeno v nějakém supermarketu,buď Billa,nebo Rosmann..už nevím 🙂 ..za pár kaček..sice skleněné,ale myslím,že by se nemuselo rozbít. Na Danyho to nepoužívám,za prvé ta krytka už není,a za další nějak nemám o Danyho na zádech strach 😉 ..ale pravda,že už není mimi,ale za týden už dvouročák 🙂

haluskacz
6. zář 2007

par postrehu, co hodnotim jako velke plus u erga:
- kapucka, ktera je dobre pouzitelna proti slunicku, proti vetru a jako operka hlavy na spani
- da se k nemu pridelat batuzek, takze kdyz mate dite na zadech, nemusite mit jeste extra zavazadlo
- da se k nemu pridelat ledvinka, ta je velice variabilni, takze lze nosit bud pridelana na ergu (jedno, jak mate dite), nebo jako tasticka pres rameno
- kapsicka je dost velka na to, ze se vam tam vejdou zakladni veci (bezne v ni nosim plinku + takovou trosku vyteplenou kapsu na dite a nejakou mensi hracku
- pasy jsou dobre nastavitelne a daji se posouvat a donastavovat behem noseni
- relativne skladne (ale je fakt, ze oproti mei tai je to neforemne)
- snadno a rychle se prehazuje dite z bricha na zada a opacne (kdyz jezdim autobusem, hodne to upotrebim, protoze v buse si radsi sednu a s ditetem na zadech to jde dost obtizne, stiham prehodit na bricho behem par vterin, takze i kdyz bus stiham tak tak

bettys
7. zář 2007

Třeba takové nerozbitné zrcátko vyrábí i někdo u nás, akorát se to moc neprezentuje. Zkusím něco pohledat, přece to zase nemůže být takový zázrak 😉 Určitě by se našel i někdo, kdo to vyrábí za pár korun. Mě zatím stačí výloha, abych se podívala na záda, ale jenom jestli nemám překřížené popruhy, zatím tam Sebiho nedávám 😀 a ještě asi dlouho nebudu. I když tuhle jsem nutila taťku, ať si ho uváže na záda, ale prý jsem praštěná, takže z toho nic nebylo 😀 😀
Siloe: obrázky zatím moc nezabrali, on ho má jako poklad, dlouho vytoužené mimčo, takže je prý ještě malinký, je takový křehký (hm skoro 7kg 😀 ), moc by se mačkal a dalších asi tisíc výmluv.
Alpino: vypadá opravdu moc krásně, mě se líbí, že je každé jiné, žádná uniformita jako u Erga. I když ty pomůcky jako je ledvinka, baťůžek, kapsička, to tam opravdu chybí. Ale třeba se dá přidělat ledvinka z Erga na Alpino 😀 😀
Ad skladnost: tak já mám MT přivázané kolem pasu, když putuje malej do kočárku. Mám ho tak schovaný pod mikinou, ale zase třeba to Alpino nebo Ergo by šlo taky smotat do pasu? 😉

siloe
autor
9. zář 2007

bettys:hledala jsem zuřivě na nettu a nic jsem nenašla,nerozbitné zrcátka jsou akorát v některých hračkách pro děti
a to,že se tvému partnerovi nechce nosit tak malé mimi celkem chápu.Máme známého,který do třech měsíců než začala držet hlavu,nevzal svou dceru jinak,než v zavinovačce a to jen na nezbytnou chvilku 🙂 😀 ...oni se ti chlapi často těch mrňat fakt bojí 🙂 😀 😎 ...ale to se časem většinou zlomí 😉

haluskacz: ergo jde obrátit ze zad na břicho aniž bys musela mimise vyndávat??? ...to v MT zřejmě nejde 😉 ...a ty ledvinky a baťůžek fakt musí byt fajň,já mám vždycky tolik věcí.... 😎

listicka77
9. zář 2007

Haluško a co taková ta zrcadlová folie, co se lepí např. na skříně v ložnici? Teda nevím, jestli by se dal sehnat jen malý kousek... A nalepit to na nějakou destičku... Ale myslím, že takové to malé kulaté zrcátko nerozbiješ.
A to s tím přednaváním mě teda zaujalo. Fakt to jde s dítětem???

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
siloe
autor
9. zář 2007

gedren: vím,že to tady moc nepatří,ale nedá mi to,se nezeptat 😀 ..vy máte doma bezplenkáčka? (podle fotek)...a fakt to jde??...asi ti dám na odplenkování našeho Danyho 😅 😎 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
beruberu
9. zář 2007

ahoj,
Alpino, už je na cestě. Teda příští týden by mělo dorazit. Už se moc těším! S tím batůžkem to je pravda, budu to muset nějak vymyslet. Třeba se dá použít nějaká "externí" ledvinka.

siloe
autor
9. zář 2007

baruberu: jůůů..těším se na popis 🙂 ...podle mě,můžeš dát jakoukoli ledvinku,ne? nebo já si za tímto účelem koupila taškobatoh.Když Danyho nenosím,mám mei tai v batůžku a když ho nosím,tak si z botohu udělám kabelku,Danyho mám na zádech a kabelku přes rameno 🙂 ...a nebo jsem zkoušela dát batoh na hodně velké popruhy a hodit Danymu přes záda v mei tai a taky to šlo.Jen nesmí být batoh příliš těžký,to je jasné 🙂

gedren:no,začala jsem tu vaši diskuzi číst od začátku,než jsem zjistila,že jste tam nakecali už 99 stran 😀 ..jinak jsem se dívala,že taky látkujete.Dáváš i vlňáčky?...hlavně mi jde o vlňáky při nošení. Já na to nikdy neměla odvahu,aby to při tom sezení nepropilo,ale zase Dany není v mei tai nikdy moc dlouho,tak by to s těmi vlňákami mohlo jít,ne? 🙂

bettys
10. zář 2007

Siloe, myslím, že už se to trošku zlomilo, protože v neděli vzal taťka malýho na fotbal 😀 😀 Sice v kočáře, napapanýho, uspinkanýho, přebalenýho. Takže mu pěkně prospal celou dobu, všichni ti jeho kamarádíčkové ho prý vychvalovali jaký je to otec a jak má hodné dítě. Pchch, takže teď slíznul veškerou smetanu on. Ale že se s tím někdo nosí, tlačí, rodí, kojí.... 😀
Zrcátko jsem taky hledala, ale bez úspěchu, nejspíš by byla super ta folie, nebo jak jsou dětské hračky, tak tam jsou taky zrcátka, ale není v nich nic moc vidět 😒
Beruberu, tak to se taky těším na popis. Myslím, že když si koupíš ledvinku u ťamanů, tak to bude taky stačit. Já pořád tahám ještě kočárek k MT, takže s věcma si nedělám hlavu, teda prozatím 😉

tlapicka
10. zář 2007

ahoj, jsem rada za toto tema a chtela byr rozvirit tema zateplovani jiz chodicich deti v satku ci jinem nositku v zime. mate nekdo kapsu od MaM nebo babydos? jestli jo, co na to rikate? je to velky pomocnik nebo zbytecnost. V dnesni dobe mam problem se v nabizenem zbozi zorientovat... Umite poznat, co je pomocnik k nezaplaceni a co z nas jen taha penize? Ja teda vubec. Nad kapsou ale opravdu premyslim usilovne, protoze jsem nosila mimi lono celou zimu, daval 3 4 kaloty s capkama atd. a stejne mi nekdy prochladla. pro tak velky caparty zadny tlusty dupacky ci capkovy kalhoty nemaji a stejne, kdyz ma boty, tak ji nemuzu oblict jak na severni pol, jelikoz by se do nich nevesla....
prosim o vsecky zkusenosti a napady

jo a k satku nosim ledvinku a je super. nic nezatezuje, je lepsi nez batoh. Je velika koupila jsem ji v tescu. ma dva drzaky na piti a velikou kapsu, kam se hrave vejde svacina, prebalovani, penezenka a mikyna kdyby byla zima.

nad zmenou nositka neuvazuju. satek mi vyhovuje. mame i krosnu vaude, kterou pouzivame kdyz je teplo nebo na hory, kde se bojim, ze spadnu a mimi na brise o nejaky kamen zabiju... 😢

beruberu
18. zář 2007

Ahoj holky,
tak Alpino dorazilo! Dojmy jsou následující: Má široký pohodlný bederní pás. Při nošení vpředu dobře roznáší zátěž, nejsou tolik zatížený ramena a taky nejsem tak sešněrovaná jak v šátku. (zase se šátkem jsem si byla schopná i dojít na záchod, tady tomu tem pás docela brání) Při nošení na zádech se trochu zařezává do břicha. bude to vidět i na fotkách... až budou. Ty co jsme vyfotili o víkendu jsou nepoužitelný, takže se budeme fotit znova. Celkově by ten pás asi mohl být užší, trochu mi vadil i při chůzi do schodů. Nandávání a vyndávání je v pohodě, oproti šátku mnohem rychlejší, na záda jsme zatím nastupovali pro jistotu na posteli. Taky přehození zepředu dozadu a naopak by nemusel být problém, ale chce to tréning.
No stejně mi to nedalo a ještě jsem si objednala půjčení Erga na 10 dní. Takže příští týden budu mít oboje a budu porovnávat.