V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
28. únor 2008
kili
28. únor 2008

a toto je super úväz ako to robia v afrike, dá sa na to asi použíť hocijaká štvorcová šatka:

https://www.youtube.com/watch?v=M3xIZL3FTiA
kili
28. únor 2008

len ten nie je asi pre chlapa 😀

martina46
28. únor 2008

no chudak chlapec sa mi tam zda taky pokryveny 😖 asi ako ked ja strakma malu do kolisky a nezadari sa mi 😅

kili
28. únor 2008

ale dá sa to použiť na menašie mimi, ak má niekto odvahu

reva
28. únor 2008

Ahojte, stale tu rozpravatre o tej manduce, ze zacinam ju chciet uz aj ja 😀 , vyskusal to uz niekto ???
Chcem len vediet ci je to podobne ako satok a jedna sa tam len o tu praktickost uvazu ???
😅

martina46
28. únor 2008

kili, ty by si tak dala dieta? 🙂 ja mam strach z normalneho uvazu na chrbat, ale urcite ho budem skusat, ked pride cas.

kili
28. únor 2008

marti, vašk som písala, že pre odvážnych 😀 , ja teda patrím medzi srabov

sue
28. únor 2008

Deni, si tam volala? Posielali to už z tej novej zásielky, či mali na sklade? Lebo my sa tiež už nevieme dočkať 😀

martina46
28. únor 2008

Kili, som ten príspevok napísala, pokiaľ si ty už odoslala svoj 😀
a som na písala pekne že "pokrYvený", no pekne... :S

tlapicka
28. únor 2008

Reva: ja ji mam a u malyho mrnouska je to asi jako satek, ale u vetsiho neposednyho ditete je to lepsi. resp. me se vydrape eli ze satku skoro cela a to na brise... na zadech mi to prijde nebezpecne a nepohodle, kdyz jdu sama. ted nosim na zadech v m. a pohoda. je to prijemny a eli tak sedi jak hrebik

kachne23
28. únor 2008

ahoj holky, mám dotaz na ergo, určo to tu někde bude, ale nechce se mi hledat, tak pardon..

Zajímalo by mě, od kdy jste v něm začaly nosit dítě (myslim bez tý vložky pro novorozence), od kolika měsíců? Píšou od 4, takže jsme eště malý, ale stejně mi připadá, že ty nožičky nikdy nemůže roztáhnout tak, jak je potřeba 😕 Za měsíc a půl jedeme do Paříže, to mu bude tak 5 a já nechci brát kočár, tak doufám, že už to pude (jo a M. má už přes šest kilo, takže myslim, že úplnej drobeček to neni).

johanda
28. únor 2008

já jse nosila v ergu od půlky 5. měsíce a s nožkama nebyl problém. Děcka je roztáhnou bez problémů do provazu

denisocka
28. únor 2008

sue,už ju mám

denisocka
28. únor 2008

😀 takže manducha dorazila na druhý den - sue,tuto jednu poslednu mi držali na sklade 😀 v prešove 😵 , no čo povedať ,je fajn,ešte vsom ju neskušala-malý je nachladený,tak večer,za pomoci manžela,lebo to treba nastaviť na moju dlžku 158 😀 ,ale trošku som obanovala,že som mohla čiernu a potom ked som zbadala na nej bežový pásik-tak zas som chcela bežovu 😎 ,ale teraz som rada že je červená 😀 😀 😀 ,petrolej mi nič nehovorí 😕 ......................... ale sa chcem spýtať,dokedy mám dávať maleho do novorod.vložky? skušala som ho tam zapnuť a trčí mu hlava 🙄 a snad mu ju nebudem držať,ked si ju sám neudrží ešte?

tlapicka
28. únor 2008

deni, podle fotek, co jsem videla, tak mimi ma mit rozeply ten zip, aby se to prodlouzilo a mimi bylo cely zchouleny a do ty vlozky se dava asi dokud se tam vejde, ne?

denisocka
28. únor 2008

tlapi - no večer susim,teraz som tam zabalila plyšovu žirafu 😀 ,kus som chcela nadavať na tie popruhy na ramená,či čo to je- proste to čo si dávaš cez plecia-že je to tlusté a že to akoby tlačí,ťahá na lopatky,ale ked som rukou zaťažila manducu,tak to zmyzlo,čiže treba sudiť až po vložení šimona a nie naprázdno 😀 , no a čo sa týka toho,dokedy tam vojde? no s našou pidi riťkou asi dlho 😀 😀 😀 😀 😀

tlapicka
28. únor 2008

deni, jasnacko, ze to prazdny nestoji za nic.... ale od toho je tam si ten batuzek, ne?

denisocka
28. únor 2008

bože tlapy,bud som debil alebo starnem - alebo zabudaš na čárky,tečky? táto veta mi nedáva zmysel------ale od toho je tam si ten batuzek, ne? 😀 😀 😀 😀 😀 sorry. to ja ked som robila v Ostrave tak mi tam prd rozumeli ale smiali sa o dušu zo Spištiny-východniarčiny 😀

tlapicka
28. únor 2008

deni, no ta manda ti prisla zabalena v batuzku, ne? rekla bych, ze to je jako kdyz des s vetsim ditetem, tak neses ten batuzek a pak mandu vyndas a mimi do ni posadis, ne? a ten obal (batuzek soupnes nekde do kapsy nebo tak neco.)

denisocka
28. únor 2008

hej,už chápem 😀

krikri27
28. únor 2008

Deni, tak čekám na zážitky, já dnes odeslala prašule, rovnou jsem vzala i návleky na nožky

denisocka
28. únor 2008

tie návleky su drahé jak hovado !!!!! a aku farbu?tu bežovu?

rajka
28. únor 2008

Zdravím! Tak jsem se dívala na net a líbí se mi tato nosítka. Co myslíte? Díky za názory 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10429311&tab=1
nebo
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

johanda
28. únor 2008

Ergo a Manduca o.k. - tady nosímeí téměř výhradně v šátku, ergu a teď v manduce. Carry me - nemám, na kratší cesty asi dobrý, ale bála bych se pronešení látky u většího batolete.

rajka
28. únor 2008

Johando - díky 😉 Všimla jsem si, že jsi také z Ovy, nevíš náhodou, kde by se dalo nosítko výhodně koupit?

rajka
28. únor 2008

Ještě mám jeden dotaz 😉 Do jakého věku zvládáte nosit děti? Pořád zvažuji, jestli nosítko kupovat nebo ne, mám strach, že mi odejdou záda, že to na delší cesty nezvládnu...

johanda
28. únor 2008

rajko, v kamenném obchodě jsem ho neviděla, na netu se dá koupit třeba u Lusinty v obchůdku - mám dojem, že pro koníkářky je tam nějaká sleva - poílám link

www.branakdetem.cz

johanda
28. únor 2008

rajko - zkus si trochu pročíst tuhle diskuzi, kvalitní info je taky na www.nosenideti.cz. Děcko se dá nosit dokud chce a dokud to zvládne nosič 😉
Pokud nosíš od narození, tělo si postupně zvyká na rostoucí zátěž a nebolí nic (teda mě). Pro představu - mám 50kg, Johanka 12 kg, nosím ji kolikrát 2,3 hodiny denně - záleží na kvalitě nosítka. Pro novorozence je nejlepší šátek, od těch 5 měsíců nosítko (já mám ergo a jsem naprosto spokojená)

rajka
28. únor 2008

Johando, díky...snažila jsem se to už pročítat, ale vždy se prolíná několik témat....a není to vončo 😉 Já taky nejsem žádný pořízek a se zády mám docela problémy ☹ ...ještě mám čas...ale určitě chci střídat nošení + klasika kočár, takhle jsem to dělala i u dcery a osvědčilo se mi to. Akorát, že tehdy nebyla taková nabídka na trhu. Klokanka a hotovo. 😉
Díky!