V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lubii
30. dub 2008

Viki, no takýto zážitok ti nezávidím 😖

kili
1. kvě 2008

marti, to fakt neviem, vyzerala ako moja, som mala pocit, že má fakt hoppa delhi (či ako to je), bola si to nebodaj ty? 😨 , videla som ju v Biskupiciach ako prechádza cez hlavnú cestu.

martina46
1. kvě 2008

nie nie 🙂
v biskupiciach som este ani nebola tusim 😅

kili
1. kvě 2008

a ináč si z ba?

s.arik
1. kvě 2008

viki 😔
když se mi Mirka v autobuse vzteká, je mi taky hrozně trapné, takže normálně lžu 😀 konejším ji a říkám "chudáčku, zuby zatracené, nedají ti pokoj že....vydrž chvilku, za chvíli jsme doma a dám kousátko z ledničky.." 😀 fakt..... a když se se mnou dá někdo do řeči, popravdě řeknu, že jestliže se teď trochu vzteká, v kočáru by ječela třikrát hůř 😝

vikinka27
1. kvě 2008

no, ja som ho tiez nejako podobne tisila, ale tie tvoje zuby su lepsie 🙂

martina46
1. kvě 2008

kili, z dubravky.

majenka
1. kvě 2008

S.arik: tak jsem zažila něco podobného. Byla jsem teď s malou na procházce...jako že s kočárem (šátek ale raději s sebou). Tak tam malá spalá cca 20 minut a pak řev, že jsem ji dala do šátku. Celou procházku jsem tlačila prázdný kočár, a když začala malá brečet i v šátku (vzbudila se), tak jsem jí hodně nahlas říkala, že jestli bude "hysterčit", tak že ji dám do kočárku....lidi totiž na mě koukali takovým pohledem, že týrám dítě svázané na břiše když mám prázdný kočárek 😝 -tak aby pochopili, že do kočárku nechce. Ale nikdo už neví, že v tom kočárku brečí až zvrací... 😝 , a že brekot v šátku se s tím nedá srovnat 😉 . Tam brečí, že nemůže spát když ji něco vzbudí, v kočárku křičí, že tam být prostě nechce...

vikinka27
1. kvě 2008

majenka, u nas to bolo s kocikom to iste, ale napodiv, posledne 2 tyzdne tam lezat chce, dokonca sa necha vynasat...
horsie jen, ze
1. ja slom si uz bez kocika zvykla a je mi na pritaz... 😒
2. kocik jet nekompatibilny s bezplienkovanim. minule som prisla o jednu hnusku ani neviem ako (inak 1 ks nosime aj 2-3 dni).
asi to ide vekom, to iste mi vravela kamoska, ze ich dceru to zhruba po 2 mes. preslo...
ale nam rodanino tiez spi max. 45 min.

natama
1. kvě 2008

ahojky, jake mate prosim zkusenosti se satky VATANAI nebo jaky by jste doporucily nebo jaky urcite nekupovat?
diky moc 😉

tlapicka
2. kvě 2008

natamo: podle mych zkusenosti je nejlepsi didymos....mela jsem ho k dispozici v koncovem nosicim obdobi a zase jsem se do noseni zamilovala...
Je ale fakt drahy, takze pokud nechces investovat, tak je nejlepsi volba sanami exclusive. stoji asi 1200 a je opravdu lepsi nez treba quatemala, indie atd...pomer cena vykon je opravdu dobry a noseni s nim je radost! mereni pomer cena vykon by asi vyhral bezkonkurencne.

tlapicka
2. kvě 2008

jo a k diskusi o kriceni v satku nebo v kocarku... kdyz jsme byli u babicky tedy na pude, kde nas vsichni znaji, tak jsem si strasne na satkovani zakladala a pak kdyz nahodou musela eli do kocaru, ze treba vozila babi, nebo bylo treba neco odtahnout apodobne, tak jsem si jak uchyl prala aby kricela a vsichni ji videli.... na to uz je mozna diagnoza, ne?

simi.w
2. kvě 2008

Holky,mam male miminko,potrebovala bych nejake sikovne nositko do autobusu a tak,je vhodne carry me? Mate nektera zkusenost? Chtela jsem klokanku,ale necetla jsem o ni moc dobre veci.

vikinka27
2. kvě 2008

tlapi, aj ja som si zo zaciatku zelala, aby krical v kociku aj pri ostatnych, nielen pri mne, aby si nemysleli ze si vymyslam 🙂
mame podobne diagnozy 🙂)

vikinka27
2. kvě 2008

ozaj, vraj ked nosite dieta, aj ho chranite vlastnou aurou... 😀
neviem ako presne to funguje, len mi vravela teta, citala v nejakej knihe, tak si hned spomenula na mna 🙂

blumka
2. kvě 2008

ahojte baby, poradte...chcela by som si kupit satku, ale nevyznam sa v tom a nemam cas si to nastudovat. Mala bude mat 3 mesiace a rada sa nosi na rukach ale ja uz akosi nevladzem.

eriqe
2. kvě 2008

to je tazko radit blumka, satiek je habadej zalezi od teba kolko chces investovat a aka sa ti paci. Na 3 mesacne babo je lepsia uz pevna a nie elasticka satka. Super su didymos a storchenwiege. Ja mam od didymosu indio s primesou a som velmi spokojna. Ale ak sa ti nechce viazat satka, tak je dobre aj nositko - ergo, manduca, patapum. Vyber je len na tebe 😉

petra2204
2. kvě 2008

Ahoj, potřebovala bych radu. O koupi šátku jsem dlouho uvažovala, ale přišlo mi to spíš jako blbost...teď jsem si ho koupila, mám ho týden a jsem nadšená. Malý má 10,5 kg a dost mně z něj bolí ruce, když ho mám v šátku, je to velká úleva. Zatím jsem zkusila jen je úvaz kříž s kapsou (doufám, že jsem to nazvala správně). Jaké jiné úvazy by jste mi doporučli pro 8 měsíční dítě s větší váhou? Díky moc.

kadea
2. kvě 2008

Petra ja okrem kriza s kapsou nosim v dvojitom krizi a v batohu na chrbte. Este by si mohla nejaky uvaz na bok, ale v tom ti neporadim, lebo na boku nosim v ring slingu.

A k tym satkam vsetko zalezi na cenovej relacii.
Ak mate do 2000sk tak by som isla do Hoppedizu. Ak mate moznost investovat do 3000 tak idem do Storchenwiegu, popripade Didymos.
Zalezi ci chcete nosit len doma, alebo aj vonku a asi ako dlho denne.
Je vela kriterii, ale ako opakujem mala som moznost vyskusat niekolko satiek a najlepsie mi vychadz Indio aj ked ja rad nosim aj v Hoppedize.
A k tomu Vatanaiu ten by som urcite nekupovala.

tlapicka
3. kvě 2008

k satku, ten storch je fajn, ale neni nic lepsi nez sanami exclusive a cena nesrovnatelna 😎

cecil
3. kvě 2008

viki 27...to je historka!

To mě tady u nás na dědině už všichni znají i se šátkem i s ergem... 😉 takže v pohodě, mám jen kladné reakce.
Každej spíš řekne...ty se chováš, ty se máš!

A mopje 92 letá babička taky chovala...v pruhu látky, říkali tomu chůvka, mám ji doma, někdy ji šupnu do alba...

a kočár mě omezuje...onehdy jsem vzala 2 psy, a 2 děti na procházku..to bych s kčárem nedala!

zuzik03
3. kvě 2008

ahoj holky, jen chci sdělit svůj čerstvý zážitek z nošení - dlouho jsem váhala, co si na nošení pořídit, přece jen je klárka ještě prcek, ale nakonec jsem vzhledem k mé nešikovnosti zavrhla šátek a včera mi přišlo ergo s novorozeneckou vložkou. Jsem NADŠENÁ 🙂
bála jsem se, že ta vložka bude divná a že to pro tak malé dítě bude nepohodlné, ale je tam úplně jako v náručí, já mám obě ruce volné a hlavně mám její váhu rozloženou na obě ramena. a ráno už ji nosil MM až do uspání 😵

hanelka
3. kvě 2008

júúúú, tak to jsem ráda, že slyším samé pozitiva - ergo chci od rodičů na narozeniny, ale už jsem jim včera volala, že chci slavit narozky o měsíc dřív 😀 😀 😉 takže se začnem nosit už v květnu a strašně se těšííííím 😵 😵 😵

cecil
3. kvě 2008

Já mám život s ergem o moc jednodušší..dopol. když malá nezabere u prsa si ji šupnu na záda a začnu normálně vařit...pustím ještě digestoř a rádio, aby byla zvuková kulisa....někdy ještě začnu zpívat....a do pěti minut je tuhá 😵 , někdy i do dvou. A dnes tak usnula když jsem bouchala palíčkou na maso roštěnou! 😀

s.arik
3. kvě 2008

hojte,
ergo je moooooc fajn, všem doporučuju 🙂

tlapicka
3. kvě 2008

tyyyjo, jak to tady ctu, tak vam uplne zavidim.... nase mala se momentalne nechce vubec nic. Pouze chodit, i kdyz je unavena, tak si sedne na chodnik a odpociva... na zada do mandy chodi jakoby zatrest, kdyz fakt zlobi a ja se bojim, ze mi vbehne do silnice nebo do Mohanu.... sotva ji na zada hodim, krici doluuu, doluuu. co s tim? Asi by samozrejme nevydrzela ani na kocaru, ale ten je momentalne v oprave... takze jsme na to samy 🙂

ivulinka
3. kvě 2008

tlapicko, o něco výš jsi doporučovala šanami exclusive, nemáš náhodou zkušenost i s šanami orange? Přemýšlím nad nějakým pevným šátkem na léto a exclusive se mi zdá podle popisu dost silný (píšou tam, že je hustěji tkaný). Doporučila bys mi šanami jako značku, nebo spíš jen tu jejich radu exclusive, že jsou lepší než jejich klasické šátky? zaujaly mě i cenově, nechci do dalšího šátku příliš investovat, nevím jak ho využijeme a stejně bych potom asi kupovala ještě jeden.

ivulinka
3. kvě 2008

simi.w, já mám carry me doma, kupovala jsem ho právě proto, abych mohla malou až se narodí poponášet spíš při běhání po doktorech nebo úřadech atd. Jenže byla dost ukřičená, tak jsem nakonec zkusila šátek a zůstala u něj, carry me mi teď tady spíš leží.
Co se týká nošení v něm, připadá mi právě spíš vhodné na kratší poponášení nebo k nošení, když nemusíš dělat žádné krkolomné kousky nebo se ohýbat, jinak mi přijde šátek bezpečnější, protože se dá lépe dotahovat. U mě moc neposlouží, protože malá je nosící a s šátkem si můžu hrát i se starším synem bez omezení a nemusím se dívat, jestli se malá nějak nešikovně nenaklání.
Pokud bych chtěla carry me koupit, můžu ti ho prodat levněji a je jen jednou vyprané se zárukou do 01/2010, dodám i v orig. krabici s prodejkou a návodem, někde jsem tu dávala i inzerát.

liluska
3. kvě 2008

Ahojte.
Chcem sa s vami podeliť z dnešným mojim zážitkom 😵
Boli sme na prechádzke v sade j. krála a potom na chvílu v auparku a tam som skoro padla z nôh keď som tam zbadala toto:
Bol tam mladý pár a mladý muž z toho páru mal na sebe krásnu šatku a v nom bábo. Bolo by to normálne ale čo ma šoklo tak bolo to že ten tatinko bol "pankáč" a mal maskáčovú bundu a na nej úplne ružovú šatku.
Bolo to skvelé!!! 😀
Ja som síce mandukáčka ale keď som toto videla tak som mala úplne zimomriavky 😵

kili
3. kvě 2008

lilu, to je dobré, to by som chcela vidieť 😀