V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

katy1979
6. srp 2008

bambusko tiež ak sa dá tak robím týmto nosičom osvetu, ale stále to vela ludí považuje za klokanku. to ma vždy vytočí ak niekto povie jej on vám v tej klokanke vydrží lebo moje dieta v klokanke byť nechcelo. to ma ide šlak trafiť, ale odpovedám kludne a samozrejme prvá vec je že to nie je klokanka.
ináč neviem či iba ja mám chut ak vidím maminu s klokankou ju zastaviť a v dobrom jej len povedať že existuju aj ine moznosti a či vôbec vie prečo klokanku nie. zatial som to neurobila ale vždy so mnou cuká ked to vidím.

certica
6. srp 2008

verul, ja som bola tiez mudra a hodila som skolenie ohladne klokaniek u nas v teme, no a dopadlo to asi tak, ze to odignorovali a myslia si svoje 😀 a ja tiez 😔
inac vcera som objednala ergo 😅 😀 , no som normalna? ele som pevne rozhodnuta ho aj vyuzit, nie jak manducu, nakolko to moje hebedo nosit len tak na rukach nicht moc

katy1979
6. srp 2008

certica takže predsa ideš do dalšieho nosiča. Ty si prípad. manducu predaš a už zasa ergo. myslíš že bude mať u malého uspech? 😀
ináč janka je z tvojej manduci nadsena, malý spokojný a ona tiež.

katy1979
6. srp 2008

cetica malý je krásny bucko.

bambusko
6. srp 2008

katy, my sme sli v pondelok z poradne aj so starsou dcerou a na autobusovej zastavke stala mamina s dievcatkom v klokanke. moja dcera hned vykrikla "aha mami, aj teta nosi babo!" som len smutne povedala, ze ano, ale nevie o tom, ze nespravne ☹ ja sa neozyvam. tie dve dnes zacali same, ze maly sa nechcel nosit, tak som hned skonstatovala, ze mali asi obycajnu klokanku a vysvetlila im, ze v tej dieta visi a moze ho to aj tlacit a povedala som im, ze mam doma aj satku 😕 gulali ockami, viete agentura jpp, roznesie sa to a mozu prist vyskusat 🙂

verulka, satku mam objednanu, tu pozicanu nosim doma a po zahrade, som pochopila, co by mala splnat dobra satka, lebo na tejto su lemy za chvilu po uviazani vytahane 😒 az mi dorazi moja krasna, s tou vyrazim do ulic. vonku nosim v ergu kvoli rychlej manipulacii, satku skor, ked je drobec unaveny a nevie zaspat alebo ked nieco robim a on chce byt pri mne. odkedy mam satku, prestal ma boliet chrbat, to som sa predtym ledva postavila rano z postele a maleho som zdvihala z postielky so zatatymi zubami a slzami v ociach, cez den som to sice rozchodila, ale druhe rano to iste. odkedy satkujme po schodoch - byvame v dome a obmedzujem nosenie len volne na rukach, chrbat neboli 🙂

dievcata, ktore nosite dlhsie, sa mi len zda alebo naozaj je z toho pevnejsie brucho? myslim moje 😀 lebo inak ja som anticviciaci typ...

certica
6. srp 2008

katy, no ja som hrozna, viem 😀 a tesim sa aj za janku 😉 , aspon je mdc v spravnych rukach 😀

certica
6. srp 2008

katy, dakujeme 🙂
ja inak vseobecne nerada niekoho o niecom presviedcam, kazdy mame svoj rozum...
no a ja to ergo hlavne na kratsie vybehy, ako obchod alebo pre maleho do skolky

kili
6. srp 2008

bambu, môže byť, ja som tu už písala, že vďaka noseniu sa mi zrovnal chrbát po pôrode, stále som totiž bola ako keby prehnutá a nosenie ma nútilo sa vystierať. A tak si myslím, že ťa to môže nútiť zaťahovať brucho a tým pevnie.

jelcamt
6. srp 2008

baby, nemam ani sancu vas prejst od zaciatku, tak sa takto priamo spytam, v decembri sa narodi druhe babo, som nazhavena na manducu, len neviem ci je zima pravy cas na pouzivanie, uz jedneho 2 rocneho dablika mame, a volne ruky by sa zisli, kedze ani vytah nemame v panelaku a byvame uplne hore, a syn teda velmi pri kociku pochodovat nebude. je mozne nosit aj v zime take male dieta v nosici? co mu obliect? byvame v martine, tu je zima ina ako v ba? dik za radu

bambusko
6. srp 2008

jelca, mozes nosit pod bundou, napr. takou,ktoru si nosila pocas tehu alebo v manzelovej. neviem, ci tu niekto nosil v manduce od narodenia, skor v satke

tvarohacek
6. srp 2008

holky, jak casto perete ergo? pokud jste praly, je to na něm znát a na kolik stupnů ho perete..?

a ještě..zvládáte samy nasadit ergo na záda?

verulka
6. srp 2008

certica, no ja som tiez pisala, ale baby si robia po svojom 😉 ale zase myslim, ze niktora okrem mna nenosi tak vela..ja furt 😀 jo a ak nesadne ergo, tak mi ho potom predas 😀 to mam v plane kupit, ked sa spamatame zo septembra 😝
jelca, netusim, lebo ja som v tomot zaciatocnik a okrem toho nemam ani zimne babo...ale skusene nosicky ti snad poradia 😉
bambusko, mne brucho nespevnelo 😨 a to ja nosim niekolko hodin denne- vlastne vsetky ankupy, prechadzky a vylety. kocik beriem na velky nakup( nalozim ho plny) alebo ked ideme na kupko, aby sme nevlacili tu kopu veci.
ja mam objednane nakoniec 4,6m modrobiele indio a kamosky mi kupili 4,2m nino blue a este ako bonus k promociam bude ponco 😀 strasne sa tesim 😵

mracik
6. srp 2008

cau jelca, ja som tiež z Martina, v zime som nosila dvoch chalanov, lenže boli vtedy cca polročný. V zime sa mi lepšie nosilo v babyvaku a v šatke, ergo som vytiahla až na jar. Ale dá sa to v pohode, stačí ti o dve čísla väčšia mikina a dlhý šál, alebo špeciálny šál na nosenie s dvomi dierami 😉 Ja mám aj mam bundu, ale tú som nosila skôr do extrémov, na hory, lyže a tak...

verulka
6. srp 2008

mracik , ahojky 😵

certica
6. srp 2008

verul, ty si do toho teda slaaapla 😀 . a z coho sa chces v septembri spamatavat, nejak som mimo obraz/zvuk 😕 😅 .

weroni
6. srp 2008

veru asi som po tebe hned druha adeptka na nosicku - maniacku 😀 tak ma chytil ten babyvak, pozrela som na youtube asi sto videi ako si dat babo do kolisky a prisla som na ten svoj sposob aj vdaka linkom od bambuska - vdaka bambus 🙂
a teraz tiez davam malu do vaku kedy len mozem uz sa velmi tesim na tu satku ktoru si kupim tiez asi v septembri - ked budem mat na nu nasetrenu kedze som sa rozhdla kupit ju z peniazkov co dostavam za mliecko 🙂 nakolko - vsetky ostatne financie nam hlta rastuca stavba docmeka 😉

so satkou sa mi predpokladam bude nosit pohodlnejsie kedze z babyvaku ma po dlhsom noseni boli pleco na ktorom ho mam...

Inac vcera som bola s vakom na utz klbikov a ste mali vidiet ako na mna kukali mamicky 😕 zvlast ked som vyhrnula tricko a nadojcila vo vaku malu 😝 😀

bambusko
6. srp 2008

certica, este nemas skolopovinneho, potom uvidis, ze vianoce su oproti septembru nic. a to mam zatial len jednu taku 😀 co verulka?

ja nosim tiez dost vela, ale z casu na cas pouzivam aj kocik a hlavne chodim 100x denne po schodoch

tvarohacek, na ergu som zatial prala len popruhy, normalne rucne s mydlom

certica
6. srp 2008

weroni, a to boli mamicky z nejakej inej druzice? 😀

certica
6. srp 2008

jezis bambusko, ja mam fakt poslednu dobu problemy s myslenim ako takym 😲 😀 . no, kazdopadne som aj zabudla, ze v septembri mame aj my aspon skolkopovinneho, aj ked teda nie su traja 😀

bambusko
6. srp 2008

weroni 1* 🙂

verulka, mas dobre kamosky 😉 u mna minule jedna z mojich kukla na maleho v satke a zacudovala sa, ze ty mas handru? aj ja. hlavne, ze som si ju poziciavala z presova 😒 som ju nikdy nevidela nosit, lebo v nej vecsinou len doma uspavala, ale pozicia mi ju, takze budem mat este jednu, asi sanami - podla popisu

certica
6. srp 2008

joj a este k tym popruhom.... som si objednala, resp. p.andrejka z nosime my ponukla chranice na tie popruhy, vraj nieco ako frote... teraz novinka, len zo vcera. su v dvoch farbach, myslim ze velmi prakticka vec 😎

eriqe
6. srp 2008

Weroni viem si predstavit tie pohlady. Ja som tak bola v nemocke na sone hlavky a to teda boli pohlady. Ale Rut to v pohodicke cele prespala. Takze to bolo super 😀 Lebo keby ziapala ako mava vo zvyku, tak by to asi nebola dobra reklama 😅

certica
6. srp 2008

my = mi 😲

bambusko
6. srp 2008

certica, a tvoj maly je krasny michelinko, ziadne hebedo 🤐

certica
6. srp 2008

no sak krasne 😀 🙂

weroni
6. srp 2008

certica - no vela z tych mamiciek bolo z druzice typu "sedim v kaviarni s cigaretkou v ruke a dieta pri mne v imidzovom kociku" 😒 takze asi tak, co ma milo prekvapilo bol ocko s 5 mesacnym dievacatkom ktoremu sa vak neskutocne pacil 🙂

inac baby ja som fakt kazdym dnom stastnejsia a stastnejsia ze mam ten vak - je to uplna parada fakt 😵 😵

bambusko
6. srp 2008

weroni, joj, vsak to my sme divne 😀 hej, hej, presne tie typy z nakupnych centier s kocikmi s konstrukciou lunarneho modulu 😕 poznaaam

eriqe
6. srp 2008

ja si to uz tiez bez satky a duci neviem predstavit. A bambu mas pravdu ako nosim, tak mi mizne brucho. Inak teraz sme boli par dni na horach, kde nosil manzel a mna normalne zacal boliet chrbat. Uplne mi nosenie chybalo. Ja si neviem predstavit, ze sa uz Ruty nebude chciet nosit, asi budeme musiet mat druhe mimi 😀

bambusko
6. srp 2008

eriqe, mne nemizne ☹ len nie je take mlandrave 😝

eriqe
6. srp 2008

a ja som nosila celu zimu pod mojou bundou, myslim ze tu mam niekde aj fotky. Drobec bol len v body a flisovom overale v satke pod mojou bundou - len sustackou a byvame v BB a chodili sme tak aj na zimne tury