V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
23. srp 2008

baby ja sa uz tej satky neviem dockat, z babyvaku ma uz poriadne bolia ramena 😒 ten vak bude fakt len na take "rychlovky"

venonna
23. srp 2008

no kocky, pridavam sa asi dost neskoro, ale vidim, ze preberate pre mna vysoko aktualnu temu - "trepanie sa" dietata na chrbte pri uvazovani. Lenki, fakt Ta obdivujem, aj tusim, ze mozno keby som viazala castejsie, Helca by si zvykla, ze musi vydrzat, ale nemam na to asi nervy 😝 😅 asi to chce aj kus rezistencie voci placu a protestom, ked ju pritahujem tou kapsou (pri KsK)... 😒 Na jordan som sa este stale neodhodlala...

majenka
23. srp 2008

Ahoj holky 🙂

Jak dáváte dítko do manducy na záda??? Když jsem to zkoušela s novorozeneckou vložkou (když byla malá), tak to bylo v pohodě, ale ted, když už ji nepoužívám, tak nevím...

lefika
23. srp 2008

majenka, ja do patapumu davam tak, ze si ho polozim na sedacku, napasujem si do neho dieta, potom si sadnem pred nu, zapnem bedrovy pas a vyhodim si ju na chrbat 😀

markytkaaa
23. srp 2008

Ahoj holky
ve čtvrtek jsme pořídili Manducu a musím teda jenom chválit. Páťa si rychle zvyknul (předtím asi měsíc a půl byl v klokance) a krásně v tom i usíná. Je to o moc lepší - nevisí tam jak parašutista, mě nebolí záda a navíc má krásný výhled okolo sebe ... je to náš čučálista, takže potřebuje ruch okolo sebe a hlavně teda ten výhled 😉
Myslím, že to za ty prachy stálo ... kočár se u nás nějak neujal a Manduca je teda skladnější než jakýkoliv kočár 😉

agness02
23. srp 2008

markytkaaa - taky jsme investovali a též veliká spokojenost 😎

bambusko
23. srp 2008

ze parasutista 😀 to si trafila, markytkaaa 😉

natama
24. srp 2008

parasutista je fakt dobrej 😀
dneska jsem misto batohu vyzkousela kapsu na zada, tak tomu rikaj na vbavlnce, na isatky tomu rikaj batoh krizem, tak teda nevim, jak se to presne jmenuje, ale prijde mi to stejny jako kriz s kapsou uvnitr, akorat na zadech a to je teda supeeeer, mnohem pevnejsi nez batoh a mela jsem to i rychlejc uvazany, nejak se mi to vazalo mnohem lip. Na vbavlnce je ten navod skvelej. Tak mam dneska desnou radost 😎

bambusko
24. srp 2008

natama, tak to si sikovnica 🙂

lenki33
24. srp 2008

ahojte dnes sme pracovali v bundiske, este stale som nou nadsena:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
natama to si fakt dobra, ja som KsK na chrbte dllllho nevedela, podla mna je to super uvaz ked chce mimi spat, ja to pevne,dobre si schova hlavicku,ale mna niekedy taha ten uzol nad prsiami

bambusko
24. srp 2008

lenki, super brigada 🙂 my sme vcera strihali travu a oberali slivky, ale s drobcom na bruchu

valka
24. srp 2008

lenki, aj my sme dnes testovali 🙂 obe verzie...nasla som malu chybu...detska kapucna na nepremokavej casti nema ziadnu snurku, hoci je tam akoze tunel,...tak neviem, ci to len u mna zabudli alebo tam nie je vobec...a tiez budem musiet na obe bundy prisit riadne gokmbicky na striesku z manduci, ked mala zaspi sa to tazko dava popod bundu 😕
inak je ta bunda skvela...sadla mi fajn...ked mam pod bundou lucku,tak sa mi ani nezda velka...som predsa len troska sirsia ako ty 😀

lenki33
25. srp 2008

valka ja tam tu snurku mam
ale nepochopila som to o tych gombikoch a manduce??? ako sa ti tazko dava pod bundu?? A davas ju uz aj na chrbat pod bundu??? Ja som prekvapena ze to ide uplne v pohode cloveku samemu, jedine co teda zatial nezvladam je dat kapucku dietatu na chrbte, ale to asi nezvladnem nikdy, nie som z gumy 😕

venonna
25. srp 2008

baby!!! ma drazdite s tou bundou 😠 😅
neviete, do akeho veku dietata sa tam s Helcou vpracem? Podotykam, ze mam hrosie rozmery... 😔
Ozaj, lenki, co vravis na takehoto jordana?

https://www.youtube.com/watch?v=-IyGZGZOkj4
weroni
25. srp 2008

babyyyyyyyyyyyyyyyyy uz mam doma satku 🙂 storch leo mi dnes dosiel na skusku ale som hned olutovala ze som si satku pozicala lebo teraz ked ju vratim a hned mi poslu obratom tu moju ktora mi uz zostane tak budem asi jeden den alebo dva bez nej ☹ 😅
babyyyyy to je jakaaaaa paraaaaaaaaaaaaaaaaaada 😀 😀 😀 hned prvy uvaz - hands free dojcenie

https://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFSJn4


a Ester mi zaspala este ani nedopapala a ja som este nemala ani uzol doviazany 😀 😀

ked sa zobudila tak som skusila ten kriz s kapsou ale tam sa jej akosi nepaci 😒 neviem ci som ju tam zle dala ale robila som to podla videa na youtube 😕 a tiez sa mi nejak nepozdava ze s hlavickou moze hybat - ked jej ju priviazem je nervozna a place - musim ju rozviazat ale ona predsa ako dvojmesacna este nemoze hentak hybat s hlavou jak mi hybe nie? 😕

inac vecer pridam foto len manzel mi skonfiskoval fotak isiel fotit stavbu 🙂

valka
25. srp 2008

lenki, kapucnu vzadu dam normalne...obe ruky dozadu a dolu, chytim gumicky a ruky vyvratim dohora...a potom pripevnim...a prave ak mam manducu na chrbte a bundu, tak musim dat najprv kapucnu a potom bundu...no a to zasa mala protestuje, lebo este chce cumakovat okolo...tak ak dam gombicky na bundu, niekam okolo krku, tak budem vediet dat kapucnu aj neskor...dufam 🙂

kocky, ma tymi uvazmi na chrbat namotavate...asi to vyskusam znova s malou...uz o chvilu bude sediet, tak vyskusame..ale na druhej strane manduca je v zime asi lepsia...lahsie sa dava mala hore a dolu...

lalitagopi
25. srp 2008

Tiez riesim tazku dilemu...ze aku satku kupit...bo kazdy si chvali ten svoj ze je perfektny !
dost ma oslovili tie satky elasticke MOBY...ma s nimi niekto skusenost?? moze sa pls podelit? su fakt len na nosenie malickych babys...potom uz nie? 😕

weroni! paradha! 🙂 a to odkial si objednavala...vlastne kde posielaju aj na skusku? 😕 😝

lenki33
25. srp 2008

venona, neviem 🙂 kazdemu padne iny uvaz a zalezi aj na velkosti babatka a tak, nevidim moc velku zmenu oproti klasickemu jordanu.
Bundu podla mna mozes nosit tak do 2 rokov, zavisi ako tam das dietatu nozicky, lebo rastie hlavne do dlzky.

Valka netrep ze si sirsia, ved som ta videla. Ja tym ze mam Sko tak tu bundu nemam pod zadok 😉
A som asi nechapava. Tu kapucku davas ked uz ju mas na chrbte?? Inak to nevadi ked este nesedi ze ju davas na chrbat, ved hlavicku jej mozes zafixovat aj tam, mne na to najviac vyhovuje KsK na chrbte.

Lalita, ja si tiez planujem na dalsie mimi kupit elasticku satku, lebo som leniva a take male mimi sa podla mna do toho elastiku paradne rychlo zabali, ale mam aj pevne satky
Odporucala by som ti oslovit nejaku poradkynu nosenia z nosime.sk a nazivo si satky poskusat a popozerat 😉

valka
25. srp 2008

lenki, kapucnu z manduci davam az ked je mala na chrbte a az ked vyzera, ze bude spat...teda za jazdy 🙂 no a to sa s oblecenou bundou neda...preto tie gombicky na bundu - kapucnu z manduci pretiahnem tym otvorom (dufam, ze sa to bude dat aj mne samej) a potom uz upevnim hore o bundu...

na chrbat ju uz davam do manduci asi mesiac, ale este si netrufam uviazat ten kriz na zad...po dnesnej skusenosti, ked som nemala kde malu prebalit, teda dat vycikat 🙂, tak som bola vdacna manduce, ze sa nesimre po zemi a rychlo ju mam na chrbte aj dolu...

lenki33
25. srp 2008

aha, vali , ja som doteraz hovorila o kapucke na bunde 😀

valka
25. srp 2008

som si myslela, ze sa nerozumieme 😀

este musim doriesit tu kapucnu vzadu, ze ako budem mat snurky a ako ju budem nasadzovat...skusala si to uz?

lenki33
25. srp 2008

no ved to prave som pisala, ze mu tu kapucnu z bundy neviem sama nasadit, resp to by som este mozno ako tak zvladla, ale ako zaviazat mu to pod bradou, no to fakt nedam 😀 Inak vsetko s bundou zvladam bez asistencie

martina46
25. srp 2008

ja som musela eslasticku predat, ked mala malá 3 mesiace. uz to proste neslo. velmi sa vrtela a satka nestacila podopierat.
pri druhom mimi budem viazat hned do pevnej.

valka
25. srp 2008

aha 🙂 tak uz len niekoho poprosit, aby dietatu uviazal tu snurku...inak to asi nepojde 😒 😒

lalitagopi
25. srp 2008

martina...po troch mesiacoch? 😕 hmm...no to ne znie moc dobre....
ona sa ta satka az tak natahuje? 😕

martina46
25. srp 2008

lalitagopi,
zalezi od toho, ake mas dieta. moja mala sa naozaj dost vrtela a vypinala, tak preto.ak mas pokojne dieta, moze aj na dlhsie byt pouzitelna.
s natahovanim je to tak, ze ked som jej chcela zachytit pruhom latky hlavicku, musela som dost utahovat a malej sa to nepacilo. potom som kupila storcha annu a to bolo uz ine kafe.

majenka
25. srp 2008

Já jsem v Moby také nosila cca 3-4 měsíce, pak už byla malá moc těžká a šátek se hrozně natahoval...

O jaké bundě je tady řeč??? Není to ta celoroční (šusťákovka+fleesová) co mají třeba na mamaje.cz?? Na tu totiž stále mlsně koukám, ale potřebovala bych někoho, kdo ji má, aby podal reference-je to přece jen dost peněz...
http://www.mamaja.cz/obleceni-pro-noseni/suse-s...

josefa
25. srp 2008

tak u nas vydrzel elastickej satek o neco dyl, asi do 5-6 mesicu, mela jsem medley ale kdybych mela hned pevny, nosim v pevnym driv....nechapu, proc ho doporucujou do roka veku🙂

tu bundu mam, jsem s ni spokojena, zatim jsem ji nosila pouze s ditetem vepredu, a jen tu vetrovku. Akorat jak je nepromokovana, tak velkej slejvak castecne propoustela, nevim ale jak to u ostatnich nepromokavych vetrovek funguje. Urcite nelituju ze ji mam, ale mohli by ji slevit 😉

valka
25. srp 2008

majenka, presne o tej je rec...myslim, ze je fajn...vyskusali sme uz obe casti osve a som spokojna, ale fakt je, ze ta cena je riadna..ak mas moznost, tak radsej z usa, nech ti to kamosi poslu ako dar alebo donesu a potom im das penizky v hotovosti...vyjde to podstatne lacnejsie

josefa
25. srp 2008

valka a o kolik to vychazi takhle levnejc? ciste ze zvedavosti, pro nas uz pozde;)