V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
22. zář 2008

bambusko, dakujeeem, razime novy imidz..inak aj mne vsetci vravia, aky je kludnucky...ja vzdy poviem len to, zer jasne ze je, le skuste ho dat do kocika 😀 a super, ze dovca vysla 😵
valka, jaaaj, ja som myslela ze nosis v satke na chrbte...

lenki33
22. zář 2008

verulka ja som zacala nosit na chrbte cca od 3m, resp vtedy som to zacala skusat. Skutocne nosit na chrbte asi az od polroka. Ale mam pocit, ze cim skor s mrnusom zacnes, tym skor sa nauci spolupracovat. Ja som zatial ziadne hororove story pri viazani na chrbte nezazila (dufam ze ani nezazijem) a myslim ze je to tym, ze je uz na to davno zvyknuty.
V nosici davam na chrbat velmi malo, prave preto ze s nim nemam ziadny kontakt. V tomto je satka dobra ze si ho uviazem vysoko, mam hlavu pri jeho hlave, takze viem co sa s nim deje a on lepsie vidi 🙂

romcatko
22. zář 2008

hezké odpoledne. Zkušela jsem malou vázeat do kapsy s křížem - jak vnitřní, tak vnější, ale bojím se jí utáhnout - začne se pak vztekat plakat 😕 a já nevím, co je moc a co málo. ale když není utažená, tak mám zas pocit, že se tam hrozně kinklá :(
a ještě jednu otázku - pokud bych teď na podzim chtěla nosit ven, jak mám Esterku obléct? tělo jí budu asi hřát že? ale na záda zas foukat - pod bundu se mi nevejde. A co nožičky? Díky za rady.

venonna
22. zář 2008

cafte kocky!
weroni, klobuk dolu, basnicka je roztomila 😵
bambusko, dufam, ze pribudnu ejake dovolenkovo-nosicske fotky... 😉
to posledne ponco je fakt jednoduche, porozmyslam nad realizaciou 😒 ale ja mam stale taky neodbytny pocit, ze to musi zospodu podfukovat, nie? 😖 Mne sa teraz celkom osvedcil tehu sveter, taky dlhy, na zapinanie vpredu a obe som nas omotala dlllziznym salom 😉 Ale to len do mesta, ked osim malu vpredu a vzadu rupsak. Na chrbat pouzivam moju home made flisku 😉

zmrzka333
22. zář 2008

babule dakujem za rady a uz som si aj manducu objednala, tak dufam ze sa malemu bude pacit

verulka
22. zář 2008

lenki a akym sposobom si ha tam dostala..mne sa to vobec nedari..este ako nechcem nosit casto na chrbte, ale chcem sa to naucit 😉 privitam akykolvek navod z praxe 😀
romcatko a kedy ti zacne plakat, ked dotahujes? skus s nou vyjst von, nie len byt doma..mozno ti nie je utahovanim..ja utahujem fakt napevno a netlaci ho to

lenki33
22. zář 2008

verul ja nahadzujem od zaciatku takto:

https://www.youtube.com/watch?v=vHQay2iFHKk


ked je uplne male mimi tak si ho polozis na stred satky. Das si satku, na stred polozis mimi na chrbatik,ked uz sedi tak si zdvihnes aj zo sedu a ked stoji tak aj zo stoja. Ja som tiez hadam mesiac len skusala na chrbat len doma a tak ale od 4 mesiaca uz som si trufla aj von, ale tak na 3/4hod.
Danu nikdy neplakal ani nic podobne ked som ho nahadzovala, ale ked bol maly tak mas asi 3krat ovracal, ked uz som ho mala na chrbte.Nie moc, ale vybehlo mu 😉

romcatko, babo musi byt uviazane tak aby ked sa predklonis neodliepalo od tvojho tela, alebo len minimalne. Tiez si myslim, ze skor jej vadi ze pri tom stojis a nic sa nedeje, skus ju uviazat a zacat rychlo chodit, uvidis ze prestane po chvili plakat.A casom ked uz bude vediet co ju caka, tak uz vydrzi aj to nudne uvazovanie 🙂

venonna a nosis uz malu na chrbte aj do mesta??

verulka
22. zář 2008

lenki, no ja som to tak skusala, ale on nechcel..teraz davam pauzu a skusime, ked bude mat pol roka 😉 diky z alink, ta zena si to ditko nahodila ako blesk 😀

valka
22. zář 2008

lenki, ja sa stale odhodlavam zacat viazat na chrbat...ale mam pocit, ze mala casto zaspi prave ked ju nosim a v satke jej neviem fixovat hlavicku. alebo sa to da? mozno by som skusila doma varenie...no uvidime...

videli ste?

https://www.youtube.com/watch?v=WkBOnvbaIeU

😀

a este sa chcem opytat: nechavate deti v nosici (satke) aj ked sa im tam prave nepaci? teda bezne nosite, dietatko miluje nosenie, ale obcas ma proste nechut sa nosit...davate dolu alebo proste musi a basta - napr. ked potrebujete nieco uvarit a tak...

bambusko
22. zář 2008

valka, tak taketo metajuce sa decko by som ja neviazala ani za peniaze 😀 vsak ked beha, naco ho vlacit v satke, no nie? ja som dnes skusila prvykrat uspesne nosenie na chrbate, ale v ergu. nahodit to slo lahko, ale to nosenie nebolo nic moc - maly bol podla mna dost nizko, furt som sa predklanala, ci nahynala dopredu a bolel ma chrbat, navyse mi cmulal vlasy a nevidela som, co robi s rukami,takze mi zavrel skrinu na hlavu a jednu ruku si pchal hore k hlave a cely sa skrucal doboku. hotova katastrofa 😖 verim, ze v satke je to ine, ael aj tak budem nosit nadalej len na bruchu a obcas na boku

venonna, hej asi to nie je oblecenie na fuker, ale ja vtedy pouzivam kocik, aj ked nerada, no malemu vadi fukanie na tvar a kocik mu nevadi 🙂

lenki33
22. zář 2008

verulka, no mne momentalne batoh aj s nahodenim dietata trva asi 30sek 🙂 ale zaciatky boli krusne

valka, mne sa najlepsie fixuje hlavicka v KsK na chrbte, vlastne tak isto ako ked ho mam na bruchu, v batohu mi to islo ked bol maly,teraz uz moc nie a v jordane sa mi to tiez vacsinou podari. Skratka ked viem ze pojde spat dam ho do KsK na chrbat
a vali, ako bunda?? ja uz tyzden nosim zimnu verziu 😀 zatial spokojnost so vsetkym, len neviem ci som si fakt nemala radsej to Mko kupit,siroka mi je strasne, ale ta dlzka nam je teraz akurat, tak neviem ked bude rast ako to bude, aj ked vlastne je to posledna zima co ho pod nou nosim. Buducu zimu uz bude uz plnohodnotny chodec takze bude musiet byt "normalne" obleceny a obuty

lenki33
22. zář 2008

a este k tomu ked dieta nechce byt v satke
no tak doma ho tam proste nedam.Davam ho tam len ked vidim ze uz tam chce ist lebo sa chce napr divat ako varim alebo je unaveny a ja nemam cas ho uspavat v posteli, alebo je skratka mrzuty a chce byt pri mne.
A ked sa vzpiera a ideme von, tak to neriesim, lebo vonku ho to prejde, tam kuka okolo a je vzdy klud

verulka
22. zář 2008

ja tiez cumim, z enaoc h oviaze, ked sa mu to nepacilo, reps. malz toho srandu..alebo mala 😅
este mam 1 dotaz- teraz mam 4,7m satku a na niektore uvazy je fakt dlha..druhu mam 4,2m..takze rozmylsam, ze tu 4,2m pream akupim si nejaku kratsiu, nech v tom je aj rozidel 😀 aku asi dlhu? neviete mi poradit?

valka
22. zář 2008

bunda je super...a tiez som rada, ze mam Mko. ked je zimna verzia, tak je to tak akurat...len nasla som dalsiu chybu - ten vkladaci diel dopredu na fleeske mal nasity zly zips, tak sa mi to nedalo zapnut. tak teraz zhanam vhodny, aby to bolo v pohode, ze presijem...
ja som skusala ten KsK, ale ja ho neviem uviazat poriadne ani v predu. nieto este v zadu...skusim batoh a ked zaspi, tak ju dam dolu - no co 🙂

bambusko
22. zář 2008

tiez nenutim maleho byt v satke, ale dnes som to vynimocne urobila 😝 potrebovala som nastruhat mydlo na sliz a on nechcel byt nikde, ani v satke, len sa vrtel a mraucal, ale nakoniec aj tak zadriemal 🙂

verulka
22. zář 2008

hmm, lenki, musim trenovat 😉 a aku mate tu bundu? cervenu?
ja davam do satky stale, ked mu to vadi, zacnem mu spievat a ukludni sa..ja kocik nepouzivam voec a kedz esom fakt strasne rozlietana, tak protesty neprchadzaju v uvahu 😝
kocky, kde najdem navod na KsK na chrbte?

valka
22. zář 2008

verul, skus niekde na youtube..a bundu mame obe cervenu. a je fakt kraaaaaasna...ale mozno coskoro budeme mat aj cienu (asi tak o 2 roky 🙂 lebo mhd sa tak paci, ze mu ju asi kupim...

verulka
22. zář 2008

valka, aj mne sa snad coskro dopravi ta cervena 😵 posluzi a o rok ju predam...aspon taky amm plan 😀

valka
22. zář 2008

mozno vyuzijes pri dalsom 😀 myslim, ze ta bunda je super aj na bezne nosenie..

venonna
22. zář 2008

lenki, malu viazem na chrbat len vtedy, ked mrauci a ja potrebujem makat (varit, upratat...) alebo ked sme v terene a viem, ze bude spat. Len ma poraza, ked pracne naviazem a za chvilku hlasi, ze cikat 😠 😠 (teraz, ked je chladnejsie, cika aj po stvrthodinkach).
to nahadzovanie - robim to tak, ako lenki, tiez som sa toho zo zaciatku bala, ale je to len zvyk, z oboch stran.
bambusko, podla mna je ta fliska lepsia, ako site ponco, lebo lepsie obopina priestor okolo noziciek. Ale to len teoretizujem, nemam vyskusane...
verul, KsK na chrbte len ten link, co davala valka... inak, mne sa paci, len ho asi neviem dobre uviazat, lebo ma tie prekrizene popruhy skrtia 😠 alebo to viazem zle? lenki, porad nejaku fintu... 😔

verulka
22. zář 2008

valka, ja radsej predam napr za 3litre a kupim si lyziarsku 😉 vsak nech niekomu est eposluzi na nosenie..ako normalna bunda, je je skoda, podla mna 😉 a snad uz dalsie nebude 😀

majenka
22. zář 2008

Ahoj holky, vy mě teda pořád nahlodáváte s tou bundou 😀 . Předpokládám, že mluvíte o Suse´s Kinder? Dneska jsem na ní na netu zase koukala...když já už teď tolik nenosím, malá si zvykla na kočárkování a v manduce jdeme ven tak 1x týdně. Tak nevím, zda se mi vyplatí...pořád váhám, ale líbí se mi děsně 😵 . Když máte velikost M, jakou máte normální konfekční velikost?? Nebo kolik měříte? Kdyžtak můžete písnout do IP, jestli tady nechcete ventilovat svoje rozměry 😀

valka
22. zář 2008

ja mam velkost M alebo L - akokedy..uz som sa nasukala aj do S. 90-60-90, ale vyska nesedi 😀 skoda, ze som este nepodrastla 20cm. to by som bola konkurovala aj takej sklenarikovej 😀

verul, si moj vzor - co sa tyka deti...my chceme mat tiez taku armadu 🙂 v bratislave takych vela nie je...

majenka
22. zář 2008

Valka, díky! Ještě na ní budu chvíli koukat a uvidíme, co to se mnou udělá 😉 .

milwa
22. zář 2008

Cau holky, nakukuju, abych se zeptala na tu nosici bundu a vy tu o ni zrovna mluvite. Takze jste z ni nadsene? 4000 jsou docela palka, ale pokud by se na zimu osvedcila, tak by to stalo za to. Cervena vypada na fotkach lip, ma nekdo i tu cernou?

lenki33
23. zář 2008

valka ja som mala asi stastie, ja tam ziadnu chybu nemam. No moju vyrabali asi vo vietname a tvoju v cine 😀
Ako mne je to Sko dobre, ale ked je ta zimna verzia, tak mam pocit ze malemu zachvilu budu trcat nohy. Ja meriam 170 a vazim 60kg 😅
Valka odmeraj prosim dlzku od ramena po spodok bundy
Venonna tak to prekrizenie pri Ksk na chrbte reze aj mna, takze ziadnu fintu neviem 😔 ale skusim na tom popracovat, moc tak neviazem, lebo jordan je pohodlnejsi a vacsinou sa mi podari mu prehrnut cez hlavku ten popruh ktory vedies ponad plece, ale musis ho zatacat dovnutra 😉

lenki33
23. zář 2008

a este venonna mate krasnu nosiacu fotku v pase 🙂 vzdy ti to zabudnem napisat, my ziadnu poriadnu nemame, bud sme z dialky alebo na nej Danu spi 😒

venonna
23. zář 2008

lenki dik za pochvalu, ale si ma zavzdusnila, ja skor slintam nad Tvojimi fotkami, najma ta v tej zavesnej hojdacke.
KsK na chrbte - no raz sa mi omylom podarilo naviazat hybryd batoha a KsK, takze vlastne taky polo-jordan 😅 uvedomila som si to, az ked som rozvazovala a uz si nepamatam, ako som to namotala 😒
Jordana akosi stale neviem dostat "do ruk", zvacsa viazem narychlo a tento uvaz vzdy nejako odsuniem, ze druhy raz... 😖 asi musim zacat lepsie trenovat...
ozaj a ked Ti maly na chrbte zahlasi, ze cikat, ako to riesis? Alebo nehlasi? Lebo nasa teraz casto... 😝 😔

lenki33
23. zář 2008

no u nas sa teda uz dlllho nehlasi 😔 ale v satke sa malokedy pocura, skratka ked je na zemi tak cura snad kazdych 15min ale v satke kludne vydrzi (ked nespi) hodinu. Ked spi tak dlhsie aj dve hodky. Ale keby to bolo akutne tak ho proste dam dole a necham vycurat. Ked mas dlhu satku tak sa to bude asi problematicky namotavat bez vlacenia po zemi, ale ked mas kratku tak si myslim ze taky batoh sa da v pohode zvladnut, hlavne ked uz dietko stoji. Ja aj ked ho mam na bruchu tak satku rozmotavam, nepouzivam tie "vyberacie" uvazy. Fungujem tak ze ho dam vycurat pred tym ako ide do satky a potom ho dam tak po 3/4 hodine - hodine. Ale ja nechodim do mesta, tam neviem ako by som to riesila, vonku si sadnem na nejaky pen alebo luku, Danusa dam vycurat hocikde ale v meste neviem 😖
A teraz ked je zima tak je to fakt komplikovane, bunda, satka, plienky, dlho mi to trva
Inak do mesta chodim vacsinou len rychlo do obchodu a pod tak ho vzdy necham vycurat alebo prebalim v aute

venonna
23. zář 2008

ja teda tiez do mesta nechodim casto, ale da sa to, kanal alebo travu si vzdy najdem a mala uz v cudzom prostredi dost dobre cika... 😎 Zimy sa bojim aj ja, no uvidime... nasa uz hadam bude kazdu chvilu riadny chodec, tak hadam uplne presedlame na manducu, lebo aj tak budem musiet obliekat normalne...
satka uz so=kor na doma, kej idu zuby, nervozita a tak, sak uz je to vaha, nosit len tak hocikedy...