V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
19. lis 2008

ziza, my sme podla Prekopovej riesili ani nie tak vecerne, ale denne zaspavanie a tiez pomohlo 😉

valka
19. lis 2008

eriqe, v manduce a na fitlopte...ale ked ju zlozim, tak sa budi iba asi v polovicnom pocte uspani...v satke uz zaspi iba zriedkavo...

sonulah
19. lis 2008

holky, tak jsem dneska byla nakoupit a tam byla jedna paní s dítětem v šátku.... no, lidi po ní pokukovali, i já, ale já bohužel asi z jinýho důvodu než ostatní - chtěla jsem okouknout úvaz 😅 , dítě bylo zády k ní 😝 (myslim, že to byl dvojitej kříž.... děcko odhadem tak něco přes půl rok věku) já to nechápu, když si koupim šátek, tak zjistim něco o úvazech a tím pádem přece nenosim dítě zády k sobě, ne ....☹

a kámoška se včera divila, že je J spokojenej v manduce - že prej by to její holčička nedala, protože by "neviděla" (mají klokanku, kterou po mý urgenci asi moc nepoužívaj ...)

mysinka
19. lis 2008

Sonu, taky občas nevycházím z údivu ☹ Tuhle jsem potkala maminu, celá pyšná, jak své dítko nese v šátku a to děcko tam viselo za rozkrok jak v klokance 😝

olinka6226
19. lis 2008

no esteze ja take satkarky nepoznam. inak netahalo vas to oslovit ich? a poradit, teda ak si nechaju?

venonna
19. lis 2008

no, myslim, ze chciet poradit len tak na ulici, je ako ist s kozou na trh... ale tiez ma to trha, oslovit, ci neoslovit...

valka
19. lis 2008

ja mam sesterku, co nosi v satke tvarou von...a ani rady a upozornenia nepomohli 😒 mala vraj musi vsetko vidiet...
inak nasla som stare vydanie mama a ja (rok si uz nepamatam, ale asi 5 rokov dozadu) a bol tam clanok o noseni a dieta v satke tvarou vpred 🤐

olinka6226
19. lis 2008

bola tu otazka na manducu konacoffee no ja som k nej tiez nemala vrecko. Cize asi to bude tak, ze k nej proste nie je.

olinka6226
19. lis 2008

ci to v inej diskusii 😅

sonulah
19. lis 2008

ne oli, tady to bylo 😉

no já jsem třeba kamarádku "poučila" o těch klokankách a dala jí nějaký odkazy, ale takhle na cizí ženskou jsem si netroufla.... 😀 navíc ona šla taky pyšně.... 😉 ale dítě se v tom trochu vrtělo, to je fakt ☹

já dneska začla KsK, ale dítě se zaklánělo, uklánělo, tak jsem za chvíli seznala, že je lepší "hodit" ho na záda, tam se začal za chvíli příčit a hekat (asi by usnul, ale mě to bylo nepříjemný, jak jsem na něj neviděla), tak jsem ho nakonec šoupla do kolíbky.... hihi, tři úvazy během hodiny 😉 bylo to doma, tak jestli mě někdo pozoroval z okna, ten musel koukat 😎

kengurka28
19. lis 2008

Ahojte!
Chcem sa vas opytat, (ktore mate skusenost s nosenim malickych babetiek) od kedy je vhodne najskor zacat nosit babetko v satke. Prvu dcerku som nosila len v Manduce zhruba od 4 mesiacov, ale druhe babetko by som chcela zacat nosit skor v satke, najprv v elastickej a neskor v Indiu. Len som si nie ista, ci take malinke babetko moze byt v sake uz povedzme od 3-4 tyzdnov.
Velmi pekne dakujem za vsetky rady 🙂

verulka
19. lis 2008

sonu, ja som dnes tiez prevezovala ako diva- KsK , ten uvaz na bok od Bihan( je skvely, len sa ho musim naucit dotiahnut) a na chrbat...
oli, mne sa tiez paci ako sa nahaname vo viacerych diskusiach 😀
no a rady nepomozu- mna pocuvaju len blizsie osoby...na cviceni je najoblubenejsia klokanka babybjorn 🙄

vikinka27
19. lis 2008

kengurka, babatko moze byt v satke od narodenia. ak sa bojis zvisleho uvazu, mozes davat babatko do kolisky (nemyslim uvaz koliska, ale poziciu koliska v nejakom na to vhodnom uvaze).

audreyd
19. lis 2008
verulka
19. lis 2008

audrey, adeli je uz strasne velka 😕 a vasa mandarinka je krasna..a ajsne ze aj uvaz 😉

audreyd
19. lis 2008

no riadna baba 😎 9,5kg živej váhy 😎 dík 😵

ale maminka tiež nie je žiade tintítko 😅

verulka
19. lis 2008

audrey, ma netoto, som aj chcela napisat, ze maminka kocka, ale ze nebudem ta tu chvalit, 😀 takze to napravam a dodavam- jo a mamka je teda kocica 😎

audreyd
19. lis 2008

😝 už to nevyžehlíš 😀 😀 😀

jo a prišla som na to, prečo mi tá moja drnda klesá... slabý uzol ☹ musím viazať na dvakrát...
a na bruchu sa jej nejako v poslednej dobe nepozdáva! sme dnes išli pumpnúť bankomat a ona sa normálne zaprela jednou rukou pod moju kľúčnu kosť a vykláňala sa do druhej strany! normálne zvedavá jak stará baba! jasné, že sa mi to potom pouvolňovalo, keď sa tam tak hniezdila 😒 kukala mi skoro cez rameno 😒

valka
19. lis 2008

audreyd, nepadaju malej nozicky? teda po case?

audreyd
19. lis 2008

valka, kde myslíš? v batohu? ani nie... nenosíme sa na dlho, zatiaľ ia po byte a v poho, teda relatívne... skáče tam jak opica, tak po čase ide dole

audreyd
19. lis 2008

valka, ale na bruchu padajú... som to tu minule spomínala ☹ ale hádam keď poriadne zauzlím, tak nebudú... zajtra zreferujem 🙂

angelik
19. lis 2008

tak ste ma normalne nakazili 😀
poslednu dobu som pouzivala len Ergo, ale tentokrat som vytiahla moju satku a po prvykrat slavnostne uviazala svoju malu na chrbat
predtym som na to nemala odvahu, mala je velmi zive dieta a zhruba do roka ma s neskutocnou radostou tahala za vlasy 😒
a musim skonstatovat, ze je to celkom pohodlne, aspon tak na chvilu na doma
no a zdokumentovala som to, sice s odrazom blesku v zrkadle, no ale predsa:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

valka
19. lis 2008

lebo ja mam pocit pri viazani batohu, ze proste dava nozicky dodola...nie je to ako v klokanke, ale zase ani super krasne podsadeny zadocek nema...proste ho akoby uvolnila...
angelik, aj mna mala taha za vlasy 😠

audreyd
19. lis 2008

valka, ja jej tú šatku dávam tak, že posadím na gauč, šatku vytiahnem až nad jej brucho a tak pricapím na seba. prosto aby mala dosť tej látky pod sebou a tak nožičky nepadajú. nezošmykuje sa, v poho drží 🙂 raz som viazala aj tak, že som si ju švihla bez toho "zakasania" a to nebolo ono... mala šatku tak na pol zadku a nožičky padali 😒

angelik
19. lis 2008

valka, ono ju to prejde 😉
moja mi stale chyta a cosi blaboce, ale uz netaha, ale trvalo to dlho

inak to s tym podsadenim, aj moja mala sa dokaze vrtiet a krutit, az nesedi ako ma
aj preto mam radsej ergo, tam sedi ako ma

audreyd
19. lis 2008

angelik, sa vrátiš k šatke 🙂 feši ste 🙂

angelik
19. lis 2008

dik
sak ja aj stale pokukujem po inych, ci si nekupit este nejaku inu...
mam amazonas guatemalsku paradiso, a prvy polrok som viazala len s nou, potom pribudlo ergo
je jemna, ale mne sa s nou vzdy dobre viazalo, aj ked sa o nej popisalo kadeco
no teraz je mala zivsia, tazsia, takze by to asi chcelo nejaku este pevnejsiu, cojaviem
ked ja to nosenie kombinujem s kocikom-podla situacie
(a dost som teraz dala za plienky)

indy
19. lis 2008

co sa tyka klokaniek tak to som cez leto videla bratovho kamosa s dcerou ako mu visi v klokanke chrbtom k nemu, vtedy asi 6 mesacna No bolo mi z toho zle Tak som dala brachovi prednasku a chcel az mu poslem ajnejake clanky o nevhodnosti klokaniek, ze preposle kamosovi.Ked som sa po case opytala, ze co na to povedal? A on na to, ze to si robia reklamu predajcovia satiek ☹ Mi to pride divne, ze ako ludia veria tym "svojim "pravdam a ze ani na chvilu nezapochybuju o tom co sa tyka zdravia ich deti...

bambusko
19. lis 2008

audrey, krasne ste 🙂

idem sa pochvalit 😅 ja som taka strasne sikovna 😀 som si usila vetrovku s rozopinacou kapsou vpredu

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

najlepsim liekom na depku je tvoriva praca 😉

venonna
19. lis 2008

bambu, ja som vedela, ze na nieco prides 😉