V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vikinka27
7. pro 2008

profesionalky nosicky vedia myslim odniest nejakych 50 kg... no, dieta bezne tak do tych cca 15 (zalezi od vahy) takze to nie je az take zle ;)
ak mas satku, prip. nosic (manduca, ergo), tak sa da... ono cim je dieta pohyblivejsie, tym menej ho nosis, takze sa to samovolne znizuje...chrbat si postupne zvyka... ja mam napr. teraz pretazene ruky, chrbat je ok. takze ho automaticky davam do nosica (sling, satka,manduca - cokolvek) lebo preniest ho na ruke hoci len do kupelky (ma vyse 10 kg) je otras...
pekny den
😵

anta
7. pro 2008

No to musí být pěkný záhul, když má dítě přes 10 kilo, to doufám, že to moje už bude chodit, jinak si nechám vypodložit záda nějakým železobetonem 😀 😀 Mám doma jen šátek, ale i tak je k užitku dost a dost. Jen nevím, kdy to dítě mám odložiti, protože jakmile ho odložím, že potřebuji na záchod, tak dítě se začne vztekat, ale to se nedá nic dělat. Pěkný den 😉

vikinka27
7. pro 2008

anta, toto je normalne: ono dieta nevie, ze ked ho zlozis, tak sa o chvilu vratis... tak ako sa pise v koncepte kontinua: dieta zije tu a teraz... toto bude aj ked bude vacsie (myslim ze tak do 1-1,5 roka) - nebude chciet, aby si sa vzdialila...
ked bol starsi syn mensi (to uz chodil), tak s nami stale chodieval aj na WC. stale sme mali otvorene dvere 😵
(toto je nie len v nasej rodine, viem ze aj sestra to museli robit...) no a automaticky som mala sklon to robit aj na navstevach ;)

mne by ten zelezobeton bolo treba 😅 drobny este nechodi, ked ho zlozim, stvornozkuje za mnou po celom byte.... ale na pocudovanie, chrbtici fakt zatial nic nie je... akurat ze som schudla pod svoju predporodnu vahu a dostala som sa asi na vahu pred prvym tehotenstvom 😉
(a teraz lutujem, ze som vsetky veci co som do nich pribrala poslala dalej 😀 )
noseniu zdar.

anta
7. pro 2008

Tak to máš pravdu, Viki, že neví, že se vrátím, občas má malý takové nálady, že to nevím ani já, jestli se vrátím 😀 😀 Mohou být mimísové také náladoví? Asi jo, že?

verulka
7. pro 2008

anta, tak naladove su podla mna brutal 😉

romcatko
7. pro 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat. Malou jsem jako malinku nosila v šátku, abčas i ted, ale připadá mi, že při nošení delším jak 15 minut mi to moc nesedí a šátek řeže do ramen. Nenosím moc, tak jsem se rozhodla pořídit manducu nebo ergo. Máte někdo nějaký důvod, proč manducu nebo ergo neee? případně proč?d ík.

duskaf
7. pro 2008

Kočky ahojte- len chcem napísať, že mňa váhovo nezaťažuje nosenie vpredu v manduce, alebo v šatke, ale batoh ma bolí, asi nie som zvyknutá. Malá ma cez 10 kíll, ale nič ma z nosenia vpredu v manduce nebolí. Skúsila som aj v manduce vzadu - ale malá tam nechce byť vzadu, nám proste najviac vyhovuje nosenie vpredu.

ough
7. pro 2008

romcetko, vybrala jsem patapum, protože je opravdu skladné, ale teď jsem zkoušela kamarádky Ergo a rozdíl tam je patrný. V naklopení ramenních popruhů a ve střihu. Ergo má např. polstrovaný opření nožiček (stehýnek), takže kdybych se znova rozhodovala, tak pořídím Ergo.

bambusko
7. pro 2008

duska, aj mne viac vyhovuje nosit vpredu. ale doma sa uz nosime vecsinou len na chrbte, v ergu mi to vobec nevyhovovalo a v satke to uz tiez po case citim 😒 dnes sme po dlhom case oprasili nosenie v koliske. sice uz len v dvojitom krizi, lebo v ksk je to uz malemu natesno, no aj tak sa tam pohodlne vyvaloval a zaspal. a skusam stale aj tu bihan-smycku na bok 😅 ked ju tak vela z vas chvali. asi to treba viazat fest natesno?

lubii
7. pro 2008

Ahojte
Môj malý nechce byť ani na chrbte ani na boku. Skúšali sme aj tú smyčku aj RS a nechce.Iba na bruchu. Keď som ho pár krát dala na chrbát s plačom ☹ ,potom sa síce ukľudnil, ale mňa boleli ramená.
Romcatko,ergo je super, u nás ho nosí väčšinou muž, ja nosím šatku

verulka
7. pro 2008

romcatko, tak tuto otazku som este ani ja nerozluskla..ale zacinam byt presvedcena, ze aj nositko potrebujem..ale to musim najprv predat ponco 😅 potom si asi opat pozicam oba kusky a uvidim..manduca je super, mne ani ten ykrojeny pas nevadi, a to predlzovatko je super. Ale ergo sa krasne jednoducho nastavi...fakt neviem...len viem, ze atapum nie, nam nesadol 😅
Ja rada nosim na chrbte, ale nie ked mam celu bundu..ked mam len tu flisku, tak vpohode.
bambu, ja tu smycku viazem total natesno 😉

jabrunko
7. pro 2008

no ja by som nasu 12kg D. v predu uz asi neodniesla, teda obcas doma, ked vidim, ze je fakt unavena a neda sa jej vzadu zaspat ... ale nosenie v batohu mi fakt vyhovuje ... ja mam nositko podobne ako Beco /predava sa napr. na www.branakdetem.cz / to je skladnejsie a menej prepracovane ako Manduca, alebo Ergo ... mne to tak vyhovuje ... medzi Ergom a Manducou nie je velky rozdiel ... v Manduce sa daju nosit deti skor, lebo jej sucastou je aj novorodenecka vlozka, da sa predlzit ... ergo je jednoduchsie a doplnky k nemu treba dokupovat ... myslim, ze Manduca ma kratsie ramenne popruhy a preto sa hodi pre mensich ludi /alebo je to naopak?/ ... ja by som asi vyberala podla farby, lebo su fakt velmi podobne ... takze ak by som mala vyberat teraz bud zelene Ergo organic, alebo manduca kavova 😀

co sa tyka nosenia a zavislosti dietata na noseni, je to fakt blost ... ako som uz pisala, nosim naozaj velmi casto ... vonku vzdy, Dorka bola v kociku asi 2x... doma, ked potrebuje ... tzn. cim je starsia a pohyblivejsia, tym menej sa chce doma nosit ... teraz, ked uz chodi a nahana sa z bratom, tak je pre nu naozaj otrava byt na mame a nemoct sa hybat ... preto ju doma nosim, iba ked je unavena a chce spat ... to ju supnem na chrbat a je to .. ziadne uspavanie a podobne hovadiny v postielke, to by sa mi nechcelo ... proste ona si spi a ja sa mozem venovat takmer akejkolvek cinnost ... takze Anta sup dieta do satky 🙂 vykasli sa na okolne reci, rob co citis ... mohlo by sa totiz stat, ze ked bude Honzik vacsi a ty ho budes chciet objat, tak sa otoci a povie, tak na to si nezvykaj 😉

verulka
7. pro 2008

jabrunko ,plny suhlas 😉

jabrunko
7. pro 2008

verulka, tak ty o tom uz musis nieco vediet 😉

weroni
7. pro 2008

ahojte babulky,

ja som vcera konecne poprvykrat stretla v "realnom svete" 😀 mamicku nosicku 🙂 mala takmer rocneho synceka v Manduce - spokojnucko opreteho o mamickinu hrud pricom mamicka sa klido pido prehrabavala vo vecickach 🙂 no a ja - papula nevymachana 😀 som sa samozrejme nemohla pri nej nepristavit a neprehodit zopar viet 😀 🤐 😅
Tak som sa z toho fakt tesila lebo za polroka co je zo mna uz mamina som vlastne druhu mamicku nosicku nezazila inde ako tu na nete 😀

Inac, nechcem byt blba ale zacinam aj ja rozmyslat nad nosicom 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 ale straaaaaaaaaaasne moc 😅 fakticky, hlavne preto, ze manzel si furt netrufa nosit na von v satke, iba po dome na par minut (je pravda ze on mal pred rokmi pri havarii zlomenu chrbticu a stale ma kvoli tomu nejake trable 🙄 ) ale myslim si ze v nositku by si bol istejsi a trufal by si trebars aj na dvor 😝 😀
Tak dost zacinam rozmyslat nad vianocnym darcekom prenho, no odradza ma myslienka na moju smrt ktora by asi nastala keby sa muz dozvedel kolko ten darcek stal 🤐 😅 😀 😀 😕 🙄
A ked nie vianocny tak povianocny :-d na nosime.sk nerobia povianocne vypredaje s 50%-tnymi zlavami neviete? ako v Tescu 😀 😀

weroni
7. pro 2008

jaj a este ze jabrunko uplne suhlasim s tebou 🙂
a inac viete co? Ked sa tu tolko o tom bavime, neviem ci som uz zdeformovana "nositelskym myslenim" ale zda sa mi teda fakt logicke ze ked sa dieta dost nosi - teda tolko kolko potrebuje a vyzaduje tak ked zacne chodit, potom sa snazi uz co najviac po svojich myslim si lebo presne ako jabrunko pises - musi to byt pre dieta (sudim podla akcnosti mojej dcerky 😀 ) strasna nuda uz len tak viset na rodicovi a pasivne sa prizerat co robi 😀 ked si uz moze samo ist kde chce a tak 🙂
Neverim ze je vela takych deti ktore napriek tomu ze uz vedia chodit chcu byt len na rukach. Myslim si ze skor len v takych pripadoch ako pise jabrunko - unava alebo vycerpanie.
A zase k tomu "navyknutiu na ruky" - mne to uz pride tak sprosteeeeeeeeeee ked toto niekto vypoti zo seba 🙄 nikto sa neboji ze si dieta navykne na prsnik ked sa dojci, alebo na spanie v postielke - ze ked vyrastie nebude chciet ist do velkej postele, alebo na kocik - ze aj ked zacne chodit tak nebude chciet lebo uprednostni vysedavanie v kociku, ja neviem ako sa vobec este nad tym moze niekto pozastavit 🙄 😔
Nehovoriac o tom ze ked uz niekto chce mat dieta tak ako mu moze byt "na obtiaz" to ze ten jeho milovany roztomily ja chapem ze casto aj hyperaktivny 🙂 potomcek sa k nemu chce tulit a mojkat sa a proste citit toho rodica pri sebe. Ako toto moze niekoho obmedzovat??? 😨

No dobre, uz koncim lebo sa zas rozohnujem 🤐 😀

bambusko
7. pro 2008

weroni, ja by som sa kludne nechala vozit v kociku 😀

anta
8. pro 2008

Dobré ranko holčiny, koukám, že na nošení je zde spousta kladných ohlasů, od včerejška už malého nosím jak na běžícím páse 😀 Je fakt, že je takový klidnější. Ale jak poznám, že se nosit nechce? 😉

bihan
8. pro 2008

čafte čafte.. pridávam sa k "nechrbtovcom".. malá batoh nemôže vidieť a to už som si minule fandila, ako dobre a rýchlo som ho uviazala a Sári celý čas prerevala 😝 Takže je to bok a brucho asi do smrti 😅
Čo sa týka chodenia a nosenia, tak ešte stále neviem posúdiť, Sári chodí za jednu ruku (a bolí ma z toho miliónkrát viac chrbát ako z nosenia 😠 ) a nosiť sa chce viac ako chodiť 😀

anta
8. pro 2008

Tak snad to nebude tak zlé, já jsem se dnes naučila nový úvaz 😉

ough
8. pro 2008

Anta, to poznáš. 😀 😀 😀

lenki33
8. pro 2008

tak ja som testovala aj ergo, aj patapum, aj manducu a vyhralo patapum 😉
moje dieta sa uz tiez moc nechce nosit, a ked tak hlavne na chrbte
weroni, verulka podla mna je lepsia kratka satka ako nositko, je krajsia, skladnejsia, a da sa proste tak lepsie prisposobit, ja som proste satkova 🙂
no ale s mojim nezanosenym indiom som si sposobila peknu hanbu v tescu, mala som uvizaneho klokana vpredu a ta kapsa pod zadockom sa mu vysmykla takze sedel len na tom uzle, a vobec neviem ako dlho 😲 no trapka

fibi
8. pro 2008

ja mám tiež niekedy problém dostať lujzu do šatky, hlavne keď sa niekam ponáhľame, tak to sa lujza strašne zabáva, že jej aha akú super hru sa so mnou mama zasa hrá - naháňačka 😀

no a ja som raz bola na pošte a tiež som sa doma ponáhľala uviazať batoh, ani som sa neskontrolovala v zrkadle, na pošte kopec ľudí a keď som prišla domov, tak som zistila, že lujza má len pás látky okolo lopatiek a ďalší pruh pod zadkom 😲 ...no trapka tiež...ale tuším som podobný úvaz už niekde videla... 😕

fibi
8. pro 2008

no takto http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs... ale vôbec to nebolo v pláne

valka
8. pro 2008

kocky, my sme pozerali foto z obdobia, ked som zacinala nosit a taaaaaaaaaaake strasne uvazy sme nafotili....fuuuuuj...teraz by som uz tak neuviazala ani po slepiacky a vtedy som bola na to hrda 😀 😀 😀
podla mna je nositko prakticke na chrbat v zime...aspon satku neufulas...vpredu je lepsia satka, lebo dieta sa da vybrat aj bez rozviazania spod bundy...
jo a k noseniu a zvykaniu....aj podla mna je to kravina, lebo my malu nosime 3-4 hodiny denne (minnimalne) a ona potvora si zmyslela, ze ked nie je na mame, tak ju nepotrebuje a doslova ma ignoruje...som vcera bola v kostole a ked som sa po hodine a pol vratila, ziadny naznak toho, ze chce ist ku mne 😠 😅 😀 jednoducho sa hrala dalej...nezajem...a to iste je aj cez den...mna ma dost v tej satke 😎

lenki33
8. pro 2008

val a ty nosis Lucku v nositku na chrbte aj ked ides sama?? lebo ja napr si v satke trufnem lebo ho mam vysoko a predsa len na neho bocnym pohladom dovidim ale v nositku nie. Inak ta kratka satka sa da viazat uplne v pohode netaham ju pri viazani po zemi 😉 no budem ze nej este nejaku chvilu unesena tak mi to odpustite 😀

duskaf
8. pro 2008

Ahojte kočky.Naša malá posledné dni prišla na chuť lozeniu po štyroch a taaaak ju to baví Nemôžem sa na nu vynadívať, lebo ani jeden z chlapcov po štyroch nechodil.

verulka
8. pro 2008

weroni, ku nam 100% pribudne nositko, len neviem ci ergo alebo manduca, skusim vydrazit na ebay, lebo tu sa z 2.ruky moc nepredavaju 😝 a nove moc nechcem..ale to je aktualne az na jar 😉
baby, prave som bola 3h v meste v satke a v bunde, celu dobu lialo a Ron sa bavil tym, ze si nechal prsat na tvar, pripadne ten dazd akoby chytal do pusinky...vsetci naoklo sa na nom bavili 😀

valka
8. pro 2008

lenki, nosim iba vpredu...aby som sa s malou mohla rozpravat....😉
co je s eriqe? nejak sa odmlcala...

lenki33
8. pro 2008

valka najskor tu zverejnujes rozne strikovacie navody a potom sa divis ze sa eriqe odmlcala??!!! 😕
inak ja sa s nim rozpravam aj na chrbte, ale teda len v satke ho naviazem tak vysoko ze ho mam pri hlave