V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

martina46
14. únor 2009

😀

kili
14. únor 2009

listi, aha vidíš, to ma nenapadlo, že tam je aj nejaké dieťa 😀
ja už totiž nejaký čas nedopozerám do konca práve kôli tej nesúmernosti

sueanek
15. únor 2009

Kocky, rozsirila jsem svuj satkovy arzenal o MaM Eco, elasticky satek. Zatim jsem ve fazi testovani, ale dospivam k zaveru (ktery sem uz nekdo psal 😉), ze bych si ho byla uzila vic s novosem - u sedmikiloveho cvaldy uz satek trochu reze do ramen...

Satek je siroky pul metru, tzn. stejne jako moje Indie, ale protoze se vyrazne lepe dotahuje, tak je batoh v zasade uvazatelny. Uz se tesim na seznameni s pravym Indiem 🙂

sonulah
15. únor 2009

sue, tyjo, bych možná na tvym místě pořídila za celej tvůj arzenál 1 kvalitní pevnej šátek.... 😅
nebo to byla nějaká extra výhodná koupě?

kili
15. únor 2009

sonu, hezká bambulka 😀

sonulah
15. únor 2009

kili, dík 😀

sonulah
15. únor 2009

kili, koukam ti do alba, ať ti můžu poklonu vrátit a koukám na to děcko v látce s tričkem Pampers..... to tričko si dostala jako poděkování od firmy s 50.balíkem plen? 😉

sueanek
16. únor 2009

sonulah: Vim, vzdyt jsem to tu pred casem sama doporucovala 🙂 Jsem jako Edison, ktery vyzdvihoval vyznam chyb s tim, ze vynalezl zarovku, tak prisel na mnoho zpusobu jak nevynalezt zarovku ;) Mimochodem - mas nejake specialni prani, co bys z meho nosiciho arzenalu chtela videt?

sonulah
16. únor 2009

sue, mě by asi zajímala ta indie, ale vezmi to, v čem se ti Soňulka nejpohodlněji přinese.... 😉

mmch, ty chceš vidět i indio? já ho přinesu téměř 100% v leoškovi 😉

sueanek
16. únor 2009

sonulah: Indo! Indio! Urcite ho vem' a Leoska taky! Dik! 🙂

V AP diskusi pipky psaly, ze se elasticke satky vytahaji, tak to jsem zvedava, jak to bude s tim mym. Nekdo tam zminoval, ze se to tyka satku, co nemaji zalozene okraje, coz to Mam Eco ma. No uvidim. Vzhledem k tomu, ze k satku je jeste cepicka a boticky, tzn. smrncovni set, zvazuju, ze bych ho venovala sve sestre, jestli spichnou dvojku. Ona je sice typicka hustomatka s hnuskama a tak, ale smrncovni set v darkove krabicce by ji mohl nalomit... Uz jsem na tom zacala pracovat, paac jsem ji uz poslala nekolik clanku o spravnem noseni deti a o tom, ze klokanky jsou zlo. Sestra jednu klokanku ma a byla dost prekvapena, ze s ni nechci mit nic spolecneho...

valka
16. únor 2009

ahojte, mini nove info o stretku 🙂 kuk tam-...

skalnicka
16. únor 2009

babenky, otazkocka...v temach o babatkach sa v jednej temicke rozobera problem s autosedackou, ze mimi nechcu sedkat v autosedacke ako maju..aj nas maly chrust zacal vystrajat, vcera sme cestovali a nedal sa ukludnit, az ked som ho dala do babyvaku...ja si uvedomujem, ze je to strasne nebezpecne, ale ked on sa mi zachadzal od placu a akonahle som ho dala na seba tak bol tvrdy ako stolverka... 😖 nemate podobny vedlajsi ucinok nosenia? mna to od nosenia ani nahodou neodradza, doteraz len same pozitiva...ale trosku ma to trapi...

sueanek
16. únor 2009

skalnicka: Podobnou zkusenost nemam. Pokud Svista v sedacce zurila, bylo to vetsinou proto, ze mela budto hlad, chtela na WC (do plina na velkou zasadne nechodi) nebo ji bylo smutno. Pripadne mela nejake boleni. On ten zvuk motoru deti dost uklidnuje, takze cestovani byva v pohode...

skalnicka
16. únor 2009

hmmm, aj ja som myslela, ze to bude hadam nahoda, ale uz sa to stalo asi styrikrat...najprv pohodicka a potom sa rozhodne, ze sa chce na mna zakvacit...mozno ho nieco znepokojuje, porozmyslam, co to moze byt. bol napapany, plienka sucha...asi uz len ten smutok...aj ked ja sa vzdy snazim s nim saskovat, sedim pri nom vzadu, tak neviem...sranda je, ze uz akonahle zbada zelenu karovanu latku, tak vie, ze sa ide spat - uspavame yasadne v babyvaku, ukludnujeme a po jedle nosime v satke...ja nemat tie moje "handry", fakt neviem, co by som robila 😀

valka
16. únor 2009

skalnicka, u nas to bolo rovnake do cca 6 mesiacov...jednoducho som malu vytiahla, dala prso za jazdy...lucka zaspala a potom son´m ju dala do autosedacky...potom sa to zacalo upravovat - akoby lepsie chapala, ze v autosedacke musi sediet...aj ked to bol vacsi plac, jednoducho som hladkala...a preslo to...

lenki33
16. únor 2009

skalnicka, ja ta moc nepotesim, ked bol malinky som som ho aj ja vyberala, ked som nesoferovala
ale teraz tam skratka musi sediet, aj tak je v aute vacsinou rev, tak sme mu kupili toho hovoriaceho psa (lebo podobnu hracku pustal stale dookola) ale je to katastrofa, ked nema naladu tak sa rozculi, psa zahodi a ten potom pri kazdom nadskoceni hovori spod sedadla: Objimi ma! alebo Som tvoj kamarat! a pod 😝 😀
no niekedy mam pekne nervy, ale uz ma raz aj policajti pustili co tak reval 😅

baby ja mam doma teraz 3,6 annu na skusku a je to dllllhe 😒 aj tak najviac viazem batoh
tak ja neviem co s tym leom, lebo 2,7je zas kratka

bambusko
16. únor 2009

lenki, takto som presne skoncila ja 😉 takze indio 3,2m, ale take uz mas, nie? a naco vlastne potrebujes dalsiu satku? vsak pockaj na druhe a potom sa vyblaznis 🙂

lenki33
16. únor 2009

ved ale chcem este kratku satku nejaku neutralnu a to leo sa mi pacilo, tak ho mozno odstrihnem
ja skratka kociar vobec nepouzivam, tak proste chcem mat tych satiek viac
alebo pockam na india s lanom LE, ale tam zase nebyvaju 3kove, takze to mam jedno

inak mne sa strasne paci to indio graphit, aj som normalne uvazovala ze by som ho kupila aj ked dlhu satku nepotrebujem, ale je to strasna palka
no a na druhom sa vyblaznim to si pis
ale radsej sa ja vyblaznim uz aj na prvom, pre istotu 😎 😀

bambusko
16. únor 2009

mne sa pacilo to medene 🙂
a ked som cez vikend obzerala nase 2 kociky v garazi, stale rozmyslam, co s nimi? skladaci, taky letny, asi vyuzijem, ked bude uz maly behat, ale nevydzri dlhe trate, tak do skolky a do obchodu ho asi budem vozit. a uz mam premyslenu aj cestu busom 😀 maly v satke do busu, v ruke poskladany kocik a v meste ho prelozim do kocika 😎 a v zime uz asi kocik nebude treba, dievcata uz od 2 rokov chodili bez

effi
16. únor 2009

ahojte, chci poprosit o radu - sháním šátek a dočetla jsem se, že je vpodstatě jedno zda se koupí z druhé ruky, takže chci něco ušetřit... teď mám možnost mít šátek vatanai za 1400,- rozmer 4.5m, který se hodí pro mě i manžela. Je kupovaný v roce 2003, tak se chci zeptat jestli je to srovnatelný výrorobek s novým (co se týče kvality), nebo jestli i šátková věda jde divoce dopředu a nové budou mít větší vychytávky... no prostě jestli do toho jít. Nošený není moc, snad jen párkrát praný a tedy v perfektním stavu, jde mi vícemnéně o nějaké nové technologie, - nějak se v tom neorientuju, ale zdravy selsky rozum mi rika, ze tkát se tká asi furt stjně ne?? 😉

bambusko
16. únor 2009

effi, skor ide o sposob tkania a material. tu ti asi kazdy doporuci didymos, storchenwiege alebo hoppediz 😉

effi
16. únor 2009

bambusko-aha, takze vatanai nebrat?? 😕
takze jestli to chapu dobre, tak klidne koupit z druhe ruky, ale tedy didymos, storchenwiege bo hoppendiz??

pokud se bude darit, tak chceme nosit hodne, takze chceme zainvestovat do kvalitniho satku, ale zas nechci kupovat zbytecne novy, nekde jsem cetla, ze zanosene jsou i lepsi 😉

no jak to tak vidim, tak do satku investujeme vice nez do kocaru 😀

bambusko
16. únor 2009

effi, ano. to si kupila celkom lacny kocik 🙂 mala som vatanai pozicane od kamosky, ale uvez povoloval 😒

effi
16. únor 2009

bambu-jj.perfektni kup, za 2.000 s dovazkou az domu, a plne funkcni, neopotrebovany, krasna, samotnou me to prekvapilo, kdyz jsme ho videla 🙂 mne ty nove kocary prijdou strasne drahe... a na nase jezdeni po polich a lesech...
no rozhodopadne moc diky za info! budu teda hledat dal a jen ty znacky jak jsi psala 😉

lenki33
16. únor 2009

effi urcite chod do india s primesou, tie s lanom su z tych primesovych najlacnejsie 😉
pred letom vydava didymos.de tzv limitovane edicie, teda aj teraz, ale teraz je tam hlavne primes vlny
potom budu s lanom, takze si sleduj aj to 😉

effi
16. únor 2009

prave jsem koukala na didymos-vlny, nejake reference??

lenki-nejak se nemuzu zorientovat, nejaky link na to indio??

effi
16. únor 2009

jej soni dix 🙂 už ňufam...
takze tyhle jsou nej??

sonulah
16. únor 2009

jj 😅 ale ty cenovky.......... ☹

kili
16. únor 2009

sonulah, až teraz som si všimla tvoju otázku. tých tričiek mám kopec, možno 6ks, neviem, nerátala som. od niekoho som ich dostala, už ani sama neviem od koho, lebo tie veci sa mi už nejak poplietli. Ale bola to super irónia, že ho zrovna mal na sebe, keď som mu ja ušila látkovú plienku 😀