V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

s.arik
29. kvě 2008

natama,
chystám se koupit malé i sobě triko z moiry bez rukávů, uvidím jak se osvědčí. jen zatím nemám prachy....musím měsíc vydržet 😒

natama
29. kvě 2008

no s prachama je to podobne 😝 ja bych radsi prodni, treba prave tu vlnu s hedvabim... nebo moira je lepsi?

natama
29. kvě 2008

prodni melo byt prirodni 😉

lenki33
29. kvě 2008

sari, ja mam krasne nositko a oni prave robia, 2 druhy tych popruhov. Jedny su polstrovane tie su po celej dlzke rovnako siroke a potom su take co su pri sve trikrat zalozene a na ramenach sa vlastne rozsiruju.Pokukaj tam tie ich vzory. Inak ta pani co to predava je strasne mila, dost dlho som si s nou pisala, kym som sa rozhodla a to som mala milion otazok. Ja som totizto povodne mei tai vobec nechcela, ale ked som uvidela tie ich tak uz som chcela 😀

lenki33
29. kvě 2008

inak sa priznam co sa tyka oblecka, tak ja tiez radsej to prirodne,ale je to tak strasne drahe, ze sa mi to zda ako vyhodene peniaze, keby aspon robili tricka, ale robia len body. A okrem toho myslim, ze ked je 30 tak ta ani cisty hodvab nezachrani 😀

valka
29. kvě 2008

ahojte kocky...
eriqe, musim skusit to kojenie.-..zatial malu vytahujem 🙂 inak k tomu uvazu, ja tiez nepouzivam tie posuvne uzly, mam vsak satku hoppediz - je dost hruba, ale trochu pruzna, takze aj vacsie mimi a natiahne sa tak akurat...
som skusala uviazat satku ako klokana, ale mala v nej place....neviete este o niecom na leto?

dnes som mala krasny zazitok - ma zastavili dve na sebe nezavisle tety a strasne sa im pacilo, ze malu nosim...ze je to super, ze aj ich tak mamy nosili a ze ake je to pre tie deticky fantasticke...odkedy nosim malu v satke von, tak sa casto k nam niekto prihovori...je to super, kedze som taky komunikativny typ 🙂

vikinka27
29. kvě 2008

majenko, aj ja chcem placku!!!! kde si zohnala????? 😀

majenka
29. kvě 2008

Vikinka: můžeš si jí objednat na
http://branakdetem.cz/
je to tam v "doplňky"..."k plenkám" 😉

listicka77
29. kvě 2008

Co se týče oblečků, tak Štěpánka má jedno hodně tenké body čistě vlněné a jedno body vlna/hedvábí. Když je to propocené, tak to prostě nepůsobí tak mokře jako bavlna, je to mnohem příjemnější.
Moiru používám pro sebe, do hor, na běžky a tak, ale taky mám radši ty přírodní matroše (pro sebe jsem ale do toho ty peníze ještě nevrazila).

natama
29. kvě 2008

listi a co je lepsi, jen ta vlna nebo s hedvabim?

listicka77
29. kvě 2008

Natama: Z těch dvou, co Š má, mi přijde do tepla lepší to vlněné, protože je tenčí. To s hedvábím není úplně tenké. Ale to je dovezené z ciziny. Ty, co se prodávají u nás (Engel, Iobio a nově teď taky Cosilana) jsou vlna/hedvábí tenoučké, vlna silnější. Já uvažuju o dokoupení ještě jednoho, na léto určitě vlna/hedvábí.

bambusko
29. kvě 2008

hlasim sa do klubu 🙂 uz mame doma ergo, dnes sme ho skusali, maly sa hned na prvykrat usalasil a zacal si cmulat palcek. potom zistil, ze moze cmulat aj popruh, takze nam to funguje ako ma 😀 najprv sme sa nosili doma, boli sme v skolke, v obchode a podvecer sme spolu dokonca strihali travu a drobcek pri tom zaspal. poradte mi este, prosim, ako nizko si davate deticky, tie co nosite na bruchu. ja som to asi dost zatiahla, boli sme na sebe natlaceni, ale zase si dobre odgrgal. len potom, ked zaspal a oprel si hlavicku, tak ma tlacil na krk, manzel mi pomohol spustit to nizsie a to bol taky schuleny. ako by to malo byt? ci ako nam to vyhovuje? mne sa nosilo dobre a drobec bol tiez spokojny.

este, co sa tyka ohlasov, kym sme sa nosili v babyvaku, mali sme len pozitivne reakcie a usmevy, vecsinou ludia povedali, ze ako mu je dobre. a dnes drahy ho v tom ergu obdivoval, ze ako mu je fajne. najprv sice, ked sa dozvedel cenu hovoril cosi, ze je zvedavy na ten o americky zazrak 😀 ale dnes uz pozyval kamosku, nech ma pride pozriet aky mame paradny nosic 😉

natama
29. kvě 2008

listi diky, jen co prijdou penizky, tak mu neco objednam 😉

majenka
29. kvě 2008

Listi,Naty: vy mě teda tady lákáte na ty oblečky...ale těch peněz 😢 😒 ...ještě musím popřemýšlet 😅

Bambusko: vítej do klubu nosiček 🙂

bambusko
29. kvě 2008

majenka, dakujem za privitanie 🙂

natama
29. kvě 2008

majenko, no ty mi zas delas chute s tou manducou 🙂 no ja si rikam, ze mu nic moc nekupuju, vetsinu mame podedeny nebo jsme dostali, tak mu koupim na vyzkouseni dve poradny bodycka do satku, at mu je v nem jeste lip. a sobe taky nejaky triko nebo tilko, ale spis kvuli nemu. ma porad na tvaricce vyrazku a kdyz spinka a ma oprenou tvaricku o muj hrudnik, tak to ma pak horsi, ikdyz nemam zadny vystrih, tak to tricko je pak vlhky a ma to cerveny. ted jsem zkousela dat mezi nas separacku, tak to bylo trochu lepsi, ale porad sem ji musela rovnat 😒

majenka
29. kvě 2008

Naty, malá má také občas vyrážku ☹ . Separačka mě vůbec nenapadla...tak si ji musíš na to triko našít nebo přišpendlit 😅 ...si tě představuju, jak máš celé břicho omotané separačkou a za sebou táhneš tu rozmotávající se roli 😀 😀 😀
A manduca je fakt libová! Na jednu stranu mi je líto, že už nebudu tolik šátkovat (i když šátek si zatím nechávám), ale fakt bych řekla, že je tam Anuška trošku spokojenější...no nevím...

Bambusko, jestlipak bude manžel také nosit, když se mu to tak líbí?

listicka77
29. kvě 2008

Hmmm, tak pupínky na tvářičce a za uchem má teď Štěpka taky. No není divu v tom vedru...

No já mám ta bodýčka z druhé ruky, nové jsem kupovala jen nejmenší Iobio (z toho už teda dávno vyrostla). Jinak máme skoro vše poděděné, ujíždím trochu jen na plínách. Ale když vidím, co stojí nová bodýčka obyčejná hypermarketová (dostali jsme nějaká - cena kolem 150,-), tak to radši investuju do něčeho pořádného. Já furt střídám jen ta dvě a jen málodky se stane, že musím vytáhnout nějaké bavlněné.

bambusko
29. kvě 2008

myslim, ze bude. len sme to dnes este neskusali natiahnut na neho, lebo je o dost cisel vecsi 😀 a stelovali sme to na mna, nechcelo sa mu to prerabat. ale cez vikend snad vyskusame. majenka, tvoj nosi?

natama
29. kvě 2008

nam uz vlal i ten jeden obdelnicek separacky 😀 hezky sem mu ji tam nainstalovala a pak, jak se zavrtel, tak mi nekam zmizela, celou prochazku jsem ji tam hledala a na konci prochazky vytahl z boku rucicku a kamaradka se zeptala "co on si to tak hezky drzi v ty rucicce 🙂
on to mel i v zime tu vyrazku, jediny co na to pomaha je potirat MM a snazit se to nicim nedrazdit 😝 takze bud budu mit rvouci dite v kocarku nebo spokojeny s vyrazkou...
taky si rikam, ze ty dve budou stacit 🙂

lenki33
30. kvě 2008
valka
30. kvě 2008

lenki, je elasticka alebo nie? mala ma 3 mesiace, tak chcem nieco na dlhsie...

lu777
30. kvě 2008

ahoj

nevím jestli mi poradíte některá: hledám nosítko, ve kterém by malý mohl být zádama k mému břichu.. existuje takové?? 😕

mám šátek, ale zlobí mě páteř, tak bude nosit muž a ten šátek nechce.. teď zkoušíme Ergo a Manducu na týden, ale ty se asi takhle nosit nedají, jestli jsem to správně pochopila 😕 😕

díky moc 🙂

johanda
30. kvě 2008

lu, taková nosítka jsou - větčinou jde o klokanky, ovšem nošení ksichtíkem dopředu je pro malé mimči nevhodné - trpí páteř, nožky a taky se mimčo může dost rychle unavit přemírou podnětů, nemůže si hlavičku zabořit mezi mámina prsa a odpočinout si.

lu777
30. kvě 2008

Johando: nj, problém je, že náš malý nemá zájem o jiné nošení 😅
dokonce i když brečí, tak ho někdy nošení na ruce, kdy je zády k mému břichu, uklidňuje.. zvlášť večer, kdy by podle logické úvahy měl být unavený tou přemírou podnětů 😅

zatím se mi v Manduce i v Ergu vzteká, i když jsem se ho snažila rozptýlit a dát ho tam v dobré náladě..jedině zkusit to na zádech, jinak fakt nevím co pořídit 😖 😕
ovšem na ty záda se mi zdá malý, mimoto občas blinká, takže je potřeba ho utírat nebo mu vypadne dudu a chce ho zpátky.. prostě je potřeba ho mít vepředu, si myslím..

jinak mně osobně teda přijde, že to jak musí být roztažené nožičky třeba v Ergu nebo v Manduce, taky není nic moc.. malý u toho brečí..

chjo, není něco mezi šátkem a nosítkem? aby to muž nemusel vázat, ale bylo to flexibilnější? 😕

haluskacz
30. kvě 2008

Lu, co takovy to nositko ze dvou sesitych elastickych pruhu latky?

kili
30. kvě 2008

dnes som bola nakúpiť a košík v kočíku už plný, tak som to vyriešila takto: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😀 😀 😀

natama
30. kvě 2008

lu, ja si spis zas myslim, ze je prave to roztazeni nozicek spravne 🙂
malej se mi ze zacatku taky v satku vztekal, ale nejak se mu to nakonec zalibilo, treba je to taky jen nez si zvykne na neco novyho. ja bych asi nenosila radsi vubec nez kdybych ho mela davat zadama k sobe, to bych se bala, kvuli pateri a kyclim.
a v satku se mu libilo?

johanda
30. kvě 2008

Lu - ty nožky právě mají být doširoka, ale v ergu bys asi měla používat ještě tu novovložku. Já nosila malou bez ní, ale to už jí bylo 5 m a byla velká (v půl roce 9 kg)

Holky, já dnes zkoušela to nošení na boku v Ergu, rozhasila jsem si veškerá možná nastavení, načež jsem zjistila, že 12 kg děcko na boku nezvládám a malá taky nebyla nadšená, mé pánevní kosti ji tlačily. Takže se vracím pokorně k nošení na zádech.