V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vavrenka
30. říj 2011

@monr a nie je boba pre vacsie deti? mala sa nosi v ergu, ale predsa len, este to nie je uplne ono.

vavrenka
30. říj 2011

@ivendimk a ake je bondolino? ako sa ti v nom nosilo? a co ti vyhovovalo najviac?

weronnka18
30. říj 2011

ahojte 🙂
veľmi by som chcela kúpiť niečo na nosenie bábätka, prikláňam sa viac k šatkám, no neviem ktorú kúpiť, je ich totiž dosť, proste pozerám stránky a tak, ale neviem, ktorá by bola najvhodnejšia... radšej by som nosila spredu ako na chrbte - neviem či sa dá každú šatku uviazať aj spredu aj zozadu...
s ktorou máte naj skúsenosti, prípadne čoho sa mám držať pri výbere 🙂
ďakujem

zuzanockamt
30. říj 2011

@weronnka18 takze satky mas pevne a elasticke a su rozne dlzky ... elasticke maju dlzku jednotnu - väcsinou okolo 5 m a pevne su rozne podla konfekcnej velkosti - zvycajne sa pouzivaju 4,2 m - skor utlejsie a mensie zienky alebo 4,6 m - stym uviazes vsetko ... na novorodenca a mensie dojca by som ja osobne volila elasticku, hlavne ak si zaciatocnicka, budes mat istotu, ze vzdy uviazes dobre, elasticka satka je vhodna zhruba do tych 8 - 9 kg, potom to uz pohodlne nie je ... neskor, ak ta satkovanie oslovi, tak mozes kupit pevnu ... na chrbat sa viaze az vtedy, ked vie dieta sediet a je dostatocne pevne - cca od tych 9.mesiacov
ja osobne mam skusenost s elastickou satkou SleepyWrap a s pevnymi - Vatanai, Hoppediz a Storchenwiege - z tychto troch je podla mna najlepsia Hoppediz

vavrenka
30. říj 2011

@weronnka18 ja mam didymos, typ - jonas a je uzasna. aj ked je to pevna satka, nie pruzna, je velmi dobre nosiva a pouzivala osm ju pri malej od 1.tyzdna a bolo to super. celkovo didymos je dobra znacka.

monr
30. říj 2011

@vavrenka bobu som testovala, keď mala malá rok a pol, bola super, fakt treba vyskúšať pokiaľ je tá možnosť. prípadne skús požičanie nosičov, za poplatok požičajú a uvidíš. 😀 prípadne ak má niekto známy, tak skoč skúsiť, ako ti sadne.
držím palce, nech sa rozhodneš čo naj pre vás 😉

vavrenka
31. říj 2011

@monr velmi dik, ale tu bobu som nenasla a beco v ba neponukaju na pozicanie!! 😨 preto hladam novy nosic, lebo ma velmi bolia kolena z nosenia, zo satky velmi plecia (aj ked malej sa satka velmi paci a riesi jej to koliky) a casto ma z erga bolia krize, ked sa mi pocas prechadzky pas posunie do pasa,- co sa mi u erga deje bezne ☹ , pri novej manduce som s tymto problem nemala... pozerala som to beco - niekto ho predava sa vyhodnu cenu nepouzite, tak vyskusam. viacere baby su s nim spokojne, len to obliekanie je narocnejsie, ale keby sa mi v nom mala nosila pohodlnejsie, tak by som to zvladla. teba nebolievali kolena? ja som uplne hotova a z toho smutna, nebudem vladat malu uz dlho nosit 😔 😔 😔 , uz teraz je to pre mna velmi namahave

monr
31. říj 2011

@vavrenka Bobu má sulky v klingaciku, tuším je zo zelenca, to je kusok od blavy, beco netuším, ja som objednavala z čiech pred vyse 2 rokmi.
Kolena ma nebolia, to skor klby, ked mam malu v ergu a posunie sa vyššie, ako si aj ty pisala.
Akú mas satku, ked ta rezu plecia?

zuzanockamt
31. říj 2011

@vavrenka ja mam s kolenami tiez trochu problem, aj s bedrovymi kostami, ale len kym sa roznosim - na zaciatku, potom po nejakom case uz nic necitim .... a moj krpec je teda riadne zavazie - bude mat 14 mesiacov a vazi cca 12 kg ... chcem ale nosit co najdlhsie 🙂

vavrenka
31. říj 2011

@monr mna satka nereze, v tom nie je problem. ja mam krivu chrbticu a mavam bezne bolesti, o.i. mam chronicky zatuhnute plecia a siju a problemy s medzilopatkovymi svalmi, preto ma satka boli. mam didymku - jonasa. boli ma aj nosic, len to si mozem aspon popruhy trosku poposuvat.. a to ergo - neviem, iny nosic som nemala, takze enviem, ci je nejaky pohodlnejsi na nosenie, ci nie je problem vo mne. inak tu bobu som uz nasla, len sa mi zda velka na moju malu - sirka aj vyska chrbta
@zuzanockamt dnes som nosila najprv 2h a potom 3h a som uplne grogy. ledva chodim, hlava ma boli, plecia, medzilopatkove svaly krize, kolena... vlastne to nemusim ani menovat, proste ma boli vsetko 😀 😀 😀 , ale babulka bola nadmieru spokojna...

vavrenka
31. říj 2011

@monr a este k tomu becu - je pravda, ze je v nom babo posadene dost nizko?
mne sa na satke paci a aj na ergu, ked si ho uviazem az uplne do pasa, ze malu mam pri sebe, hocikedy jej mozem dat pusu na hlave a jej sa to tiez velmi paci, ze ked pozrie ho, ma ma hned "po ruke"
pre bobu som rozhodnuta urcite 😀 😀 😀, ale asi ked bude mala vacsia. este som videla african carrier, ale to je ako ergo a mala som na tri dni pozicanu manducu - tu novu a to bolo fajn. ale aj tak take tie muchy clovek vychyti az pri pravidelnom dlhodobejsom noseni.

vavrenka
31. říj 2011

@zuzanockamt tak to mas moj obdiv. moja krpata ma cosi vyse 6 kg a uz skuvinam. ale ostalo mi zatial 8 kg po porode, takze mozno aj preto sa mi tak tazko nosi..

zuzanockamt
31. říj 2011

@vavrenka tak mna nikdy takto cele telo nebolelo ... to az teraz ako je tazsi, tak citim tie kolena bedra, ale ako som napisala po chvili to prejde a je to ok ... len ja uz teraz nosim max. 2 hodinky denne a ked uspavam, lebo uspavam krpca len v manduce, tak sedim na fitlopte, take to je tiez v pohode

monr
2. lis 2011

@vavrenka hej, je nižšie ako v iných nosičoch, ale osobne mi to nevadilo 😉
a s tými bolesťami, tak potom chápem, keď sú z chrbtice a nie nosenia, ach jaj, hádam sa budete môcť nosiť čo najdlhšie.

vavrenka
10. lis 2011

@monr idem vyskusat nakoniec bobu organic, tak som velmi zvedava.. ak by sadla t.z. bola aspon rovnako pohodlna ako ergo, tak si kupim bobu 3G organic, sa tesiiimmmm

monr
10. lis 2011

@vavrenka super, poreferuj potom 😉

vavrenka
11. lis 2011

@monr tak boba je doma, co ma prekvapilo - je uzsia nad bedrovym pasom o 1cm ako ergo a pritom na klingacikovi pisu, ze sirka chrbtovej opierky 38cm.. malej sa tam celkom pacilo, boba je oproti ergu nejaka taka prisposobivejsia, ergo je pevnejsi nosic, hanke sa zrejme pacilo to, ze sa tam mohla viac hybat a pritom bol na mne nacapena. zajtra ideme na prechadzku tak som zvedava. inak, velmi sa mi paci bedrak, no a na ramenne popruhy som veelmi zvedava...

zuzanockamt
11. lis 2011

@vavrenka a daju sa na nej popruhy vzadu aj prekrizit?

monr
11. lis 2011

@vavrenka ten bedrový pás je super, poriadne podoťahuj, a budeš isto spokojná 😉

vavrenka
12. lis 2011

@zuzanockamt neviem, ci sa daju prekrizit, neskusala som, ale tipujem, ze nie, nie su tam dost dlhe popruhy. ja som dnes chcela sksuat, ale ma rano, jak som sa nahynala nad malou krasne seklo medzi rebrami 😠 , takze nosil mm a najprv sa mu zdalo, ze ramenne popruhy su lepsie u erga a bedrak jednoznacen u boby, no , ale po dvoj hodinovej prechadzke neochotne skonstatoval na moje opakovane vyzvy (prilipol k ergu 😀,), ze boba je pohodlnejsia, ze na tie popruhy uplne zabudol, ale ze mi povie vecer, ako sa bude citit po noseni. tak som zvedava, co povie a uz chcem skusat aj ja!

lucinka0606
13. lis 2011

Ahoj holky, je tu napsaných moc stránek na to, abych se snažila hledat odpověď na můj dotaz, tak jestli budete mít některá z vás zkušenosti s mým dotazem, budu moc ráda za odpověď 🙂 Chtěla bych se zeptat, jestli jsou ergonomická nosítka vhodná už od novorozeňátek a hlavně, jak se v nich těm nejmenším miminkům líbí...Já mám totiž z šátku strach, ikdyž ty elastické vypadají teda moc dobře, ale zase i třeba do budoucna mi přijdou ergonom. nosítka taková praktičtější (nevím, nemám zkušenost). Dočetla jsem se, že se dá třeba do Erga koupit novor. vložka, tak to ergo mě třeba zaujalo. Ještě jsem se dívala na haipa daipa babyvak, ale tam jde dát mimi jen do kolébky, takže využitelnost je asi krátkodobá...no nevím, budu ráda, když mi někdo odpoví a poradí 🙂

lucinka0606
13. lis 2011

Ještě mě teď napadlo, je třeba dobré nakombinovat baby vak haipa daipa a ergo nosítkem? Babyvak v prvních měsících a pak přesedlat na ergo nosítko???

apollo11
13. lis 2011

@lucinka0606 Mně se to zdá jako dobrý nápad, ta kombinace, pokud nechceš šátek 😵 Upřímně, já jsem byla docela ráda, když jsme po 4m mohli přesedlat z šátku na Ergo, ne že by se mi šátek nelíbil (naopak), ale ta manipulace s ním hlavně venku byla trošku zdlouhavější a taky nosil často manžel, který k šátku moc nepřilnul 😀 kdežto s Ergem nemá problém. JInak ergonomická nosítka jsou vhodná až když mimi udrží hlavičku samo a má trochu pevnější zádíčka, udává se tak ten 4. měsíc. Pokud víš, že budeš investovat do nosítka, je ten baby vak -podle mě- lepší řešení než vložka do Erga - mně se nějak nepozdávala, ale nezkoušela jsem. V tomhle mi přišlo, že když už nosit maličké mimi svisle, tak jedině v šátku 😕 ale taky hrozně záleží, co se bude líbit miminku. Moje malá měla jako novorozenec ráda jen kolíbku a naopak hodně dětí preferuje zas jen svislou polohu. Těžko říct předem 🙂 Každopádně baby vak se dá na krátké přenosy nebo doma využít i později, vložka je fakt jen na pár měsíců.

lichtakova
14. lis 2011

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s nosítkem od cybex-first go?
vypadá pěkně...
http://cybex-online.com/cz/baby-carriers/firstg...

lubiky
14. lis 2011

babyvak,,,mali sme aj ergo ale ten som predala, bolo tam moc zapinania... babyvak je naj, stale sa v nom nosime a mala sa vyslovene tesi ked ide do vaku 🙂

crysmile
14. lis 2011

@lichtakova to je nevhodne nositko.. urcite ti poradia skusenejsie nosicky, ale toto nie je zdrave nosenie.. nosit sa da v ergonomickych nosicoch ako ergo, manduca, atd a alebo v satke.. to zabezpeci nosenie zdrave pre dietatko aj mamicku...

shira_
14. lis 2011

@lucinka0606 my sme nosili prvých 6 týždňov v baby vaku, od 6.t. v manduce, tú používame stále. ale vraciam sa teraz znova aj k babyvaku, pretože je to velmi jednoduché a rýchle, posadiť si väčšie dieťa na bok. má takto dobrý výhľad na to, čo robím v kuchyni 😀 von chodíme iba s manducou alebo šatkou. 😀

shira_
14. lis 2011

@weronnka18 ja mám didymos vlny, je úplne úžasná, výborne sa viaže od začiatku.

vavrenka
15. lis 2011

@monr takze boba vyhrala na celej ciare 🙂 ,ergo mi pride oproti nej take pancieroidne a neohrabane. a boba mi jednoznacne lepsie sedi nielen na pase ale aj na pleciach. co je plus u erga- maximalne jednoducha obsluha.
ale so suseś deluxe bundy som rozcarovana ☹ , je na moj uboleny chrbat tazka. takze idem predat. aj ked v nej vraj vyzeram super, ale co uz.. idem zhanat nieco ine

zuzanockamt
15. lis 2011

@vavrenka ja dost rozmyslam nad bobou 🙂 ... mam manducu, ale aj ked ju uz mam rozzipsovanu, tak sa mi zda, ze ta chrbtova cast je krpcovi dost mala a vraj boba ju ma vyssiu ... ked spi, tak to nevadi, ale vonku sa vzdy vystrci az do pol chrbta 😝