V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
5. zář 2008

caute zienky tak vcera nam dorazila Anna, je krasna 😵 ale poriadne tvrda oproti tomu zanosenemu Leovi ktoreho sme mali pozicaneho. Takze ju idem dnes oprat a potom uzlujeme a spime na nej 😀 chcela som sa poradit ohladom toho prania - vy ste spominali ze satky periete v tom slize a nepouzivate avivaz. Kedze to budem prat spolu s inymi vecami a mame dost blbu vodu - zelezitu a ked neperieme s Arielom tak pri vsetkych ostatnych pracich prostriedkoch zostavaju na bielizni hnede flaky. Mam to aj tak skusit s tym slizom? Bojim sa aby mi tu satku voda neznicila. 😒

eriqe
5. zář 2008

weroni, len aby ti ju neznicil prasok. Ja by som ju oprala radsej v nejakom tekutom pracom prasku. Ja ked taky nemam, tak periem v obycajnom sampone (breza, zihlava) Inak ju mozes oprat aj len v rukach a do pracky dat len vyzmykat 😉 Tesim sa, ze sa ti paci, mozete si ju dat aj na gauc, ked budete pozerat telku 😉

weroni
5. zář 2008

erique takze nemusi to byt sliz ale staci napr. tekuty norrit? manzel mi siel kupit to mydlo na sliz ale som sa v teme sliz na prani docitala ze to sa da pouzit az na druhy den? 😕 tak to teda skusim v tom tekutom a nezmäkne troska viac ked sa operie v pracke? predsa len - v bubne sa poriade "poudiera" 😀

weroni
5. zář 2008

erique inac my telku nepozerame takze by mi moc satka nezmäkla 😀 vlastne ani nemame gauc kedze byvame v jednej izbicke -detskoizbo-spalno-obyvacko-pracovni 😀

eriqe
5. zář 2008

inak od vcera zase nosim aj na chrbte v satke teda. Odhodlala som sa, lebo Ruty chcela buvat a na chrbte sa jej teraz buva najlepsie, ale manducu som prave susila po prani, tak som teda so stiahnutym zaludkom ale viazala na chrbat a uspesne. Tak sa z toho tesim, a zase budem trenovat uvazy na chrbat 😀

valka
5. zář 2008

kocky, dnes som kupila v kezmarku lanove platno...je take dost pevne,tak chcem skusit z neho usit satku...ake rozmery sa vam najviac hodili na jednoduchy batoh? kedze mam satky 4,7 tak mi pridu moc dlhe....chcem len na ten batoh...a co je lepsie satka alebo taka akoze plachta (pareo? 😕 )

martina46
5. zář 2008

valka, asi 3,5m. s pareom by som nevedela asi....

weroni
5. zář 2008

baby ta anna je uuuuuuuuuuzasna 😵 😵 ovela krajsia a prijemnejsia nez som si ju predstavovala podla obrazku 🙂
Dokonca co sa Esterke hrozne nepacilo v KsK s vnutornou kapsou v Leovi tak v Anne mi pekne zahajkala tak 😵
Juj taka som nadsena 🙂 Uz je oprata, pouzlovana 🙂

janis8
5. zář 2008

babatkam sa vraj velmi paci cervena farba, lebo im pripomina prostredie ked este boli v maternici.. no, neviem nakolko je to pravda.. ta anna je hlavne do cervena.. 🙂 inac moj Damian zboznuje vsetky uvazy, lebo ho davam do satky takmer od narodenia.. je to pre neho uz akasi prirodzena sucast jeho zivota.. 🙂 treba len viazat, viazat a na vsetko si tie deticky zvyknu..
potom mozes dat do albumu nejake fotky a annou.. 🙂

listicka77
5. zář 2008

Valka, tak to jsem teda zvědavá. Mám dojem, že zrovna u batohu hrozně záleží na kvalitě šátku, aby tam pěkně zapadl zadeček, na ramenou to neřezalo atd. Takže moc nevěřím, že budeš spokojená.

valka
6. zář 2008

listi. ved ked nebude dobra, tak rozstrihame a bude na nohavice 🙂 inak som bola prekvapena, ze ta latka nebola ani moc draha v podnikovej predajni - 140sk/m 🙂 pruzi priecne, inak je pevna....tak uvidime...len by som ten rozmer potrebovala...

kalerat
6. zář 2008

ahojte, chci se zeptat, mám manducu a když malýmu začnu roztahovat nohy, tak kříčí, skoro až piští, myslíte, že dělám něco špatně. Pak se uklidní a je v ní spokojený..

ssissi
6. zář 2008

Ahojte maminky,
veronna, verulka... a ostatne maminky, vdaka vam za rady. Vcera sme boli skusit manducu u poradkyni na nosenie a uz ju mame doma. Malicka do nej padla ako uliata od prvej sekundy na skuske. Potom sme boli este vonku a dnes nosena doma a je v nej spokojnucka, vlastne je tam rovnako ako naruci, mozno preto.
Kupili sme aj tie elasticke socksy na nozicky, farebne a neutralne, takze padol skoro celomesacny rodicovsky prispevok 😝 😀 , ale je to super. Este raz vdaka.

verulka
6. zář 2008

ssissi, tak to som veeelmi rada, tie stucne su vymakane a prakticke
kalerat, ja som nosila v manduce az od 3.mes, takze neviem, ale mozno si musi zvyknut. Ako to robis, ja som si ho pekne pritulila a roztahovala nozicky okolo mna...ale prve pokusy neboli velmi uspesne..treba pomalicky skusat, alebo mozno aj pockat 1-2tyzdne a skusit znova. Niektorm detom sa v tej polohe nepaci hned, az ked podrastu 😉 napr. weronkina esterka nechcela byt v uvaza v satke, kotry je ako nosenie v manduce..teraz posledne pisala, ze uz tam bola sokojna..chce to len cas a trpezlivost 😉

mracik
6. zář 2008

tak štucne majú teraz skoro v každom obchode s módnym oblečením, šimi má už peknú zbierku 😉

listicka77
6. zář 2008

Valka, držím palec. Já mám na batoh 3,9 m a je zbytečně dlouhý. Stačil by mi asi tak 3,5 m. Mám 168 cm, 90 cm přes prsa a asi 68 cm v pase.

eriqe
6. zář 2008

tak s tym batohom som teda velmi zvedava. Lebo tam asi naozaj najviac citim rozdiely v satkach. Mam kratke vlny 2,7 a v pohode viazem este pred skosenymi koncami a potom dlhu satku indio a teda indio je 100 krat pohodlnejsie ako vlny
Tie stucne som si aj ja vsimla, ze sa nejako rozmohli v roznych obchodoch.
Kalerat mojej malej sa tiez spociatku v manduce nepacilo. Tak som skusala kazdy den po minutach a po tyzdni sa uz riadne nosila. Robila som to presne ako Verulka, zobrala som si ju na seba nozicky dala okolo seba a potom ako keby som ju spustila a tym padom mala kolienka vyssie ako zadocek a dala do manduci

kili
6. zář 2008

a tie štucne čo vidíte predávať v obchodoch sú tiež pre bábätká? 😕
ja som ešte nikde predávať nevidela

eriqe
6. zář 2008

tak teda tie co som videla ja pre babatka neboli. Ruty boli riadne dlhe, ale nevadi pockaju

listicka77
6. zář 2008

No taky jsem viděla mraky návleků, ale dospěláckých. Nebo teda pro děti, ale tak pro 10leté. 😀

mracik
6. zář 2008

kili, to sú prevažne návleky na ruky pre dospelých, také moderné rukavice vraj
ale napríklad ja som kúpila v obchode so spodným prádlom návleky na nohy pre dospelých za 70Sk a boli úplne totožné s design socks s nosime.sk a šimimu sedia super

valka
6. zář 2008

zacinam pochybovat ☹ hm...ale dat za dalsiu satku par tisic en kvoli batohu...to mam mhd uz posle niekam...
co sa tyka stucni...kde ich kupujete? mate aj tip na obchod v ba? lebo zatial som ich nikde nevidela

mracik
6. zář 2008

v ba netuším, ale v Martine skoro v každom výklade, až sa musím krotiť, lebo ich už máme dosť - 5 párov 🙂 ale ešte jedny sa mi páčili na jeseň, materiál vlna/akryl, také hrubšie a pekná hnedá farba, budem si ich od Šimona požičiavať 🙂
valka - nočník zbalený, v pondelok pošlem 😉

listicka77
6. zář 2008

Hehe, mně dneska chlap taky řekl, že jsem sběratelka šátků. A to mám jen tři a ring-sling. A to ještě ke všemu se dají počítat jen dva, protože to indio jsem si pořídila místo elastiku, s kterým už je konec.

vikinka27
6. zář 2008

no, mna sa moj, ked dosiel RS opytal, co bude dalsie... musim sa krotit, hadam nic...

verulka
6. zář 2008

valka, ani ja som este nevidela. iked som poslednou dobou ani nemala kde, kedze obchody nejako obchadzam- teda mimo papiernictva 😝

listicka77
6. zář 2008

No u nás další mei tai. Trávím víkend s ručními pracemi. Zítra to musím spáchat, v pondělí jedeme na dovolenou.

weroni
7. zář 2008

baby ja som do nasej anny kazdym dnom viac zamilovana 😀 no chcela som sa spytat - ked som vcera Esterku uviazala do klokana na bruchu - kde sa jej mimochodom neskutocne pacilo - ovela viac ako v ksk vo vnutri, tak mi ostal este obrovsky kus satky a neostalo mi nic ine ako si ju zmotat este raz dozadu a namiesto uzla pod jej zadockom som ho mala nad mojim zadkom. No a Ester mala uplne otlacene zarezy na nozkach od latky - musela som povolit lebo by jej tam neprudila krv 😒 je to len tvrdostou latky - treba cakat kym zmäkne alebo aj vam to v zvislych uväzoch robi - tie otlacky na nozkach?

venonna
7. zář 2008

weroni, neviem asi dost dobre porovnat, ja ma len satku Girasol, ale uz je celkom dobre zanosena a otlaky sem tam mavame aj my... 😒

martina46
7. zář 2008

Klokan a batoh- otlaky žiaľ hrozia vždy ☹
ja s tým bojujem stále. Možno by pomohlo na mieste, kde látka prechádza nožičkami, tú látku tam akoby viac roztiahnuť, nie aby bola zrolovaná. Na klokanovi sa mi to darí, na batohu veľmi nie.