V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vikinka27
10. zář 2008

erika, jabru, budete nieco vymyslat na zimu? zateplenu kapsu alebo nieco? rozmyslam ze dani uz na to bude velky, ved uz pomaly bude chodit - duplom, on mi nevydrzi priviazany uz ani teraz, ked chvilu stojime - no, neviem co vymysliet na zimu... uz uvazujem....

eriqe
10. zář 2008

tak to stale riesim aj ja. Lebo co kupit na nohy. Chcela som topanocky od manymonths, ale ked uz bude chodit, tak to nie je az take vhodne. Kapsu sa mi sit nechce a investovat tiez nie.

verulka
10. zář 2008

kili, vsak napr v zime r 2006 zamrzali autobusy a bola total dlha pekelna zima...ja mam rada taku...no uvidim,mama paniku, kedze my sme fakt vkuse v pohybe, tak nato mi satka brutal vyhovuje...no a ked som bola tehu, v zime, tak som vonku chodila ovela menej ako budem teraz...joooj, snad bude kratka zima 😅 i
eriqe, my sa chystame v decembri do talianska lyzovat, cez jarne zase tu na Slovensku a mozno aj v aprili( my si to davame ako vselijake darceky- miesto blbosti mi nasi prispeju a pod) len, ked budem chciet aj ja ist na svah s muzom, tak neviem co s Ronom...aspon spat by mohol v kociku 😀 ale to by musel najprv spat 😀

eriqe
10. zář 2008

tak to hej. Ron je asi ako Rut, tiez nespi co? Rut spi take 10 - 15 minutovky. Taketo dary mam rada 😉 my si tiez take vyberame

vikinka27
10. zář 2008

ad. oblecenie: ja uvazujem nad sitim toho 2-salu, s rozopnutim v polovici na suchac, takze ked by som ho davala cikat, tak by som ho iba odopla... jeho sal by bol 2-vrstvovy a zosilneny na chrbate... ale este neviem..

eriqe
10. zář 2008

tak ja som miesto dvojsalu pouzivala taky tunel z flisu vola sa to buff . Ruty nefukalo ani do tvare, lebo to mala vysoke az po nos, teraz rozmyslam nad slonou capicou

vikinka27
11. zář 2008

ja chcem ten sal aj s kapucnou pre daniho 🙂 svokra rada sije, hadam sa pohraje... ked ju poprosim ze na vianoce 🙂)) ja nestiham pri tom mojom lepidle teraz....

verulka
11. zář 2008

kocky a podla coho to sijete? mate nejaku predlohu? ja sice nemam o tejto cinnosti ani potuchy, ale babky hej 😀 n
eri, no on spi cez den max 2h 😒 cca na 3x doobeda 2x kratko a poobede zvykne trosnku dlhsie..ale uz skoro 2t mame posledny spanok tak ,ze vstane okolo 3 a ide spat az vecer...nech robim cokolvek 😔 v noci spi od tej pol 8 az 8 do cca 6tej, ale v noci 7-8x kojim 😅

eriqe
11. zář 2008

Verul, ako keby som o nas citala. Strihy su na www.nosenideti.sk tam su sikovne kocky, co si vymyslia a posiju kadeco. Aj babky vedia sit, tak s tym nebudu mat problem. Je tam aj strih na kaspu - obdoba mam kapsy a je to vraj dobra vec. Ja som si ju len skusala na konferencii.

kili
11. zář 2008

oprava, www.nosenideti.cz 😉

eriqe
11. zář 2008

ooo pardon, vdaka Kili

zrzuska
11. zář 2008

verulka no prave to je ten problem. ameli je asi extremistka. bud kocik vobec alebo nosenie vobec 😖
normalne si ma navnadila vyskusat dnes ci nebude chciet ist na prechadzku v nosici 😅

baby a mozem vediet ci vy nosite deti vkuse? vobec kocik? pre mna je to take nepredstavitelne. neviem. sice teraz je leto tak sa mi to zda take ze v kociku aspon prebalit a nakrmit prikrmy a tak. ale v zime to bude nemozne.

inak u nas byva vela snehu aj ked posledne zimy boli onicom a sneh bol iba parkrat ze ho bolo vela. ale chodime von so psom a tam sa v zime s kocikom nedostaneme. chceme kupit sanky tak uvidime ale manducu chcem isto vyuzit 🙂

zrzuska
11. zář 2008

a este som sa chcela opytat na tie baby legs. ono su tensie aj hrubsie? kolko to stoji? neda sa to kupit v obchode? je to fakt dobre?

s.arik
11. zář 2008

odpovídám na IP dotaz, co bych doporučila na odrostlé dítě mamince, kterou už nebaví motat šátek:
8m dítě už můžeš dát do čehokoliv, vyjma teda klokanky 😀 . Mei tai mám ráda pro jeho vzhled a vázání a skladnost, ale na dlouhé nošení to není. Jednoznačně ti doporučuju nosítko ergo nebo manducu, obě by měla být stejně kvalitní, liší se jen v malých detailech, zkusím je krátce vypsat (jinak já mám a znám dobře jen ergo, mihapiha zase jen manducu, tak zkus se poptat i jí).

ergo i MD mají kapucku na zakrytí spící hlavičky. u erga ta kapuce volně splývá dolů, případně je její spodní polovina zastrčena do kapsičky, viz fotky třeba na http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
zatímco MD má kapucku srolovanou a schovanou pod zipem, takže nemusí jít vidět. přečti pokec na http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

prý má MD vyšší zádovou část, takže je lepší na velké děti....asi jo, ale mnoho žen nosí i tříleté děti v ergu, aniž by vypadávaly 😉

další rozdíl: cena a barvy - viz e-shopy

další rozdíl: u MD jdou ramenní popruhy překřížit, u erga ne. někdo to hodnotí kladně, já osobně bych zkřížené nechtěla - u erga jsou popruhy v poloze jako když neseš batoh, včetně spony, která je na prsou spíná k sobě, pokud chceš.

poslední rozdíl: ergo má trochu krátký bederní pás, objemní lidé musejí dokupovat extendor. MD má bederák delší.

víc nevím, snad ještě doplní holky.

kili
11. zář 2008

len opravím sarik, že MD nemá prekrížené popruhy, má ich tak isto ako ergo, ibaže sa dajú aj prekrížiť, čo u erga neviem či ide.

s.arik
11. zář 2008

jj, napsala jsem že u MD jdou překřížit, ale není to povinné, tak dík za upřesnění.

nemohl by někdo změřit délku pásu u MD?

venonna
11. zář 2008

sari, nemam po ruke meter, ale MD je aj pre hoooodne bruchatych 😉

kili
11. zář 2008

myslím, že nie je treba, opásala by to aj Ružičková 😀

venonna
11. zář 2008

kili 😀 to si teda fakt vystihla...

weroni
11. zář 2008

baby v zime pod bundou sa asi neda v koliske nosit vsak 😒

vikinka27
11. zář 2008

weroni da sa. horsie pre Teba, ale da sa. nas maly sice koncil zimu ako 3-mes., ale velkost mal na pol roka, takze viem o com hovorim 🙂))
odporucam: obliest seba na teplo (ja som si davala 2 vrstvy,hlavne na hrudnik), malu do kolisky trochu teplejsie (myslim ze som davala tensi overal - taky jarny), zapnut co najvyssie a sebe este okolo krku sal. koncom salu som prikryvala maleho ked bolo treba. vacsinou nie.
inak, do babyvakov (emitexovych) maju aj nejake zateplovacie vlozky.
pozor, do kolisky treba obliest oboch teplejsie, na vertikal tolko netreba!

rajka
11. zář 2008

Ahojky!
Tak Manduca je doma a vypadá to, že si Adámek vybral - Manduca vede na plné čáře 🙂 Na kratší cesty nosím jenom v ní a na delší beru i kočárek, protože mladý pán má někdy náladu na ležení v kočárku - ovšem jedině se sklopenou boudičkou a nejlépe v parku, aby mohl koukat na stromy 😉 , no a úplně nejvíc využívám kočárek na nákupy a odkládání různých jiných věcí 😉 Šátek a vak jsou out ☹ . Zatím ponechávám doma a uvidíme, jestli ještě bude nějaká změna. Jinak s tím vrtěním a čuráním, to mě teda nenapadlo.....možné to je....

zrzuska
12. zář 2008

ahojte. tak som vcera po dlhsej doby skusila dat malu do manducy ale nechcela mi tam byt. neviem. ona aj ked ju mam na rukach tak uz sa sama otaca naopak 😖
ale aj tak ked chodim s kocikom tak si vzdy nosim manducu. mozno len vcera nemala naladu. boleli ju zubky 😔 tak bola taka nesvoja. a este k tomu bolo teplo a vyhadzala sa mi zo slivky tak ju to asi trochu svrbelo. asi preto mi tam nechcela byt.

verulka
12. zář 2008

zrzuska, ja kocik nenosim- len ked idem napr na cely den k vode, tak mi paradne odvezie veci( kedze som chodila sama so 4 detmi) ale v nom mi neni vobec. Ron moze byt v kociku iba ked stoji, on nema rad pohyb 😀
ja manducu nemam a zatial neplanujem kupit, plne mi staci satka...my mame baby legs aj design socks a vyuzivala som ich hlavne podvecer..teraz sme presli na pancusky 😀 tie su uplne super 😉

miladaspackova
13. zář 2008

ahoj holky,

já mám kočárek klasiku hit 2008 Nowalex Focus od firmy mimi-kocarky.cz a jsem strašně spokojená. Kočárek je velký, prostorný, vzdušný... Takový jsem vždy chtěla. Nikde jsem ho nemohla najít, až tady na modrém koníku jsem získala informace od Peťulky. Peťo ještě jednou dík 🙂

verulka
13. zář 2008

ten predosly rpispevok bol miereny asi niekam inam, vsak 😀
kocky, dnes sme boli cely den v ZOO v Zline 😉 bez kocika..ten uz nenosime 😉 bolo uzasne...konecne je to vyhoda nosit, kedz evonku bola fakt kosa a my sme sa krasne hriali 😵 aj som ho v satke nakojila a ta sloboda pohybu bola uuuuuuzasnaaaa 😀

janis8
14. zář 2008

tak uz aj my mame manducu.. zatial som velmi spokojna.. maly v nej neplace, len sa mi zda, ze ma v nej prilis roztiahnute nozicky.. ma sice 3mesiace, ale uz ma tak 7kg takze do zmensovacej vlozky je uz velky.. mozem ho takto nosit alebo mam este trochu pockat, kym dorastie? a ako dlho ho vnej mozem nosit?

kili
14. zář 2008

janis, keď má tú spodnú časť od kolienka po kolienko, tak tak to má byť a môžeš nosiť. Niekomu, hlavne keď bol zvyknutý len na klokanky, tak to príde, že má dieťa nohy moc rozčapené a musí mu to vadiť. Ale pokiaľ je on spokojný, tak by som to neriešila

certica
14. zář 2008

ja som vcera videla v obchode jednu, co mala v ergu snad par dnove babo. aj podla placu to bolo uplne novorodeniatko. neviem, ale mne tam pripadalo total stratene, ako hodene vo velkom vreci. ta mamina sa dost ponahlala, tak som ju radsej neotravovala, som sa chcela spytat, ze ake velke je to babeno

verul, do zlinskej zoo sa uz chystam davno a vzdy nejak zabudnem, ze tam chcem ist 😀

verulka
14. zář 2008

janis, aj ja mam vacsieho drobca a v 3mes sm mali manducu a novovlozku sme nepouzivali 😉 na nozky sa rychlo zvykne 😉
certi, dtom sa pacilo, ale ta cesta 🙄 same obchadzky a pod...
ja som dnes vyuzila ponco je bozie 😵 aj japonsky turistri si nas fotili 😀