V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

wanda007
24. říj 2008

weroni: ten babyvak asi odlozime, resp. poziciame kamoske, to sa neda porovnat s manducou. Babyvak je asi na menej vaziace deticky a hlavne na kratsie nosenie. Na chrbte to vobec nie. Dietatko nie je napevno, stale ho musim pridrziavat. Na boku mozno, ale boku sa mi nepaci. Akurat ako hojdacka na vecerne uspavanie, ale to posluzi aj manduca alebo satka. Tak ideme sa teraz poobliekat a na tu prechadzku sa vyprdiet, pa.

klaudia74
24. říj 2008

Mimik tak pekne si to o nás napísala, ďakujem! 😵
Aj u vás to chce len čas, uvidíš, za chvíľu sa aj Adelka bude usmievať, keď vytiahneš Ergo. 🙂

audreyd
24. říj 2008

wandi, skús si ten remienok na tých pásoch na ramená posunúť hore alebo dole, aby si dobre dočiahla zapnúť ich 🙂

lenki33
24. říj 2008

klaudia, aku satku to mate na fotke v pase?? asi nejake indio, ze? vyzera to super ked ste taki bieli 😉

kubinkov
24. říj 2008

Wanda, posuň si ten pásek co nejblíž ke krku, ale ať je ti to pohodlné, za krkem se to líp zapíná než mezi kelopatkami. 😉 Taky jsem se u zapínání chvíli kroutila a málem si vylomila ruce. 😝

bambusko
24. říj 2008

musim vam napisat, ze ta ciapka z overalu koala je perfektna, nema chybu, mali by to predavat aj samostatne, urcite by sla na dracku 🙂

wanda007
24. říj 2008

jasne, uz to ide, uz mam ten remienok vyssie. Vedela som, ze cosi neni v poriadku, ved som to mala presne na tom mieste na chrbte, ktore mam neumyte uz par rokov, kedze si tam nedociahnem. Naposledy mi chrbat umyval muz, a to bolo este v obdobi zamilovanom, takze strasne davno.

boli sme samozrejme aj na prechadzke, krpata v manduce drzala ako hluhy dvere, ani nemukla. Na poste, potom odovzdat babyvak kamoske (urobila som reklamu na manducu...: Nie ona nosit nebude, urcite nie... No, ved uvidime 🙂 ), v obchode,... vsade sme sa chvalili s novym nositkom, obdivovali nas, aka je krasnucka a tetky, ze oni ked mali deticky, tak take nositka nemali, a kde som to kupila, a ja ze na internete, a ony, ze ahaaaaaa, na internete, hm (viete ani internet vtedy nemali 😉 ) A pred chvilkou sme prisli domov, vypila mliecko a zase zaspala, tak ju mam v manduce na bruchu. Aj mojmu ocovi som sa chvalila, ten, ze co to koštovalo (co to stalo) a ja ze tri tisic, tak sa skoro rozculil, ze len minat vieme... (chudacisko, on je velmi setrny, maloco si dopraje). Ale ten moj sibal sa z manduky na neho usmial a zazmurkal, tak hned "zabudol", kolko to stalo 😅 Babulky, dakujem vam este raz, ze si tu o tom noseni pisete, nikdy by som manduku neobjavila, a to ma este caka satka buduci tyzden. A slepo zavidim koalku aj ponca... No mozno na vianoce 🙂 Ale uz aj manduca a satka je viac ako cokolvek ine. Dakujem Modry konik.

bambusko
24. říj 2008

wanda, ty si zlata 🙂 aj ja by som mala dakovat, lebo som vdaka konovi objavila aj latkove plienky. lenze pri tych vydavkoch, co som vdaka konovi spravila... 🙄 asi dakujem, neprosim 😀 a za vsetko mozu typky ako kili, bihan, eriqe, verulka atd. nebudem vsetkych menovat, ani by som si nespomenula. ale isto aj na mna ma niekto kvoli nakupom tazke srdce 😝

venonna
24. říj 2008

😀 baby, tak uz len cakam, kedy sa ozve dalsia dusa, co tu len nakuka a taketo vyznania ju chytia za srdce a kupi si nosic alebo satku 😀

wanda007
24. říj 2008

baby, neblaznite, ja som tu len nasadena rozputat infekciu, ja nic nenakupujem 😀
mimochodom, este stale spi ...

bambusko
24. říj 2008

wanda, aha ty si teda pc virus 😀

verulka
24. říj 2008

cafte...wandi, to ma velmi tesi, ze sa vam tak paci nosenie...ja som inak do tejtzo temy dosla, az ked sa ma to zacalo tykat- resp. som si pripustila, ze sa ma to tyka...
weroni, neboooj, ja som dobra v rodeni deti, ale rucne prace mi nejdu ani jedna...dokonca ani prikrm odo mna Ronovi nechutil, zato tatov doslova zozral 😀
ja som dnes bola u certici, myslim ,ze uz ma aj nejake fotos, tak kuk ak mate chut..skusala som ergo- je ovela jednoduchsie ako manduca, ale zase ten zipsovaci chrbat je tioez fajn...esteze nosic zatim neriesim 😀

duskaf
24. říj 2008

Wandi, veľmi sa teším, že sa tak tešíš. My máme niektorých susedov, ktorí tak súcitne na mňa pozerajú, že musím malú nosiť, a my máme z toho nosenia, obe malá a ja, neskutočnú radosť.

certica
24. říj 2008

moja mama ma tiez "problem", ze mam maleho furt na bruchu jak koala a to este nevidela napr. verulku 😀

klaudia74
24. říj 2008

Lenki, to je naše milované Mam Eco. Teraz máme už Anču, ale MaM bola aj ostane pre mňa prvou láskou. 🙂
Ináč ty si moja "kolegyňa" z Trenčína? 🙂

weroni
24. říj 2008

certi: 😀

wandi ja sa tak tesim ze dalsia natesena nosicska zavislacka nam pribudla do klubu 😀

bambusko no esteze si aj seba spomenula medzi tymi namotavacetami 😝 😀 😀 😀

duska no nasi susedia sa delia na tieto tabory:
- velmi sa im to paci 🙂
- furt sa pytaju ci jej tam neni zima 😀
- vzdy sa na nas usmievaju a len komentuju aka je zlatucka 🙂
- jeden chlapec ma nazval "tetou co nosi babo v kabate" 😀
- jedni jedini to vobec neokomentovali, iba tak cudne zazeraju 😕

audreyd
24. říj 2008

nás dnes okukovali bezdomovci 😅 to teda neviem, či je dobrá reklama 😕

lenki33
24. říj 2008

audrey bezdomovci??? ti na mna kricia stale, ti co byvaju pri druzbe: Dobry den mlada pani, to je take krasne ako ho nosite, to mate najkrajsi batoztek a pod 😀 😀 😀
na inych okoloiducich vacsinou somru a nadavaju, ale na mna vzdy pekne hulakaju 😀

klaudia, ano to som jaaa 🙂 vidim ze Anna je asi najoblubenejsia satka

verul, tak vy mate inu kuchynu, doslova brutaaalnu 😀

audreyd
24. říj 2008

lenki, máme rovnakých kamošov 😀 😀 😀 a čože ty porábaš okolo družby? my tam bývame 😉
adeli dnes bola celá v ružovom, teda hlavu mala vonku, a taký maník sa pýtal, či je to chlapec alebo dievčatko 😖 pritom aj očká má total dievčenské 😅

wanda007
24. říj 2008

dneska, prvy den intenzivneho nosenia, dve spania, tak je teraz ako sova, ani prispievat nemozem. som zvedava, kedy zaspime. polnoc to isti...

lenki33
24. říj 2008

audrey chodila som v lete na trznicu k druzbe, Danu to tam miloval ked sme sa brodili pomedzi ludi 😀

bambusko
24. říj 2008

aj mna zdravia u usmeivaju sa na nas dedinski somraci 😀 myslim, ze to bude tym, ze nosenie je take menej civilizovane ako vozit dieta v kociku, tak im asi pripadame, ze sme na rovnakej vlnovej dlzke

duskaf
24. říj 2008

Bambusko 😀 😀 😀
Nevidím tu Eriqe- prosím Ťa Bambusko nevies koľko klbiek toho merina by mohlo byť treba na tú zimnú čiapku?

bambusko
24. říj 2008

duska, hackovanu? cca 100g, zavisi od hrubky vlny, na hackovane ide viac. mne vyslo tolko na tu strikovanu z priadze 110m/50g

mouse
24. říj 2008

Ahojte, dnes sme boli na dvojhodinovej prechadzke, maly cely cas spal v satke. Ako riesite v tejto zime kojenie vonku? Dnes ma to nastastie nazastihlo, ale vela nechybalo.. Daju sa kupit nejake specialne tricka? Take odklapacie, na sposob podprsenky na kojenie?
Riadne som na tej dnesnej prechadzke vymrzla, poncho mi este neprislo a tak som mala maleho pod bundou a samozrejme rozopnuty zips nad hlavickou a holy krk

duskaf
24. říj 2008

Ďakujem veľmi pekne Bambusko, zajtra idem do školy a medzi prestávkami by som si išla kúpiť. Ja som doteraz háčkovala, ale len také malé štvorčeky, tak idem vyskúšať.

venonna
24. říj 2008

mouse, skus polistovat dozadu, mam pocit, ze tu v tejto teme boli na tie tricka nejake webove odkazy...
ja som do bundy pouzivala taky dlllzizny sak, ktory som omotala okolo krku sebe aj okolo malej, ale neviem, ake to bude u takeho maleho mimi, ako mas ty, ale skus...

lenki33
24. říj 2008

mouse ved praveze v satke sa da kojit uplne paradne, nikto to nemusi vidiet, ja som to dlho nevedela (resp kojila som len v koliskovej polohe a v tej som ho nosila len v ringslingu), ale teraz malemu uz nevadi ked sa koji vo vertikalnej polohe. Horsie je ze v poslednej dobe ho nosim na chrbte a tam mi este prsia nenarastli 😅
Co sa tyka oblecenia ja som si kupila v letnych vypredajoch tielka bez ramienok a tie nosim pod normalnymi vecami, cize ked si vyhrniem vrchnu vrstvu este mam pod nou to tielko 😉

eriqe
24. říj 2008

Mouse, ja pokial nosim vpredu, tak je kojenie uplne v pohode. Mala som jedno kojo triko, ale viac som pouzivala variantu ako Lenka. Kosielku som stiahla nizsie tricko hore a kojila.
http://www.kojicitricka.cz/
www.emama.sk

josefa
24. říj 2008

mouse, ja jsem si krome kojiciho trika koupila taky tilko s velkym vystrihem, ktere nosim tak jak pise lenki pod normalnim trikem. Kojici trika se daj sehnat mezi jinymi na mimibazaru...