V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
12. lis 2008

Bambu si to vystihla uplne 😉 a este zabera miesto v chodbe 😠

bambusko
12. lis 2008

mame kamarata, ktory vzdy ked mali male dieta, hovoril, ze maju imobilizer 😀 ked som cakala mareka, vedela som, ze musim nieco poriesit, lebo sama s kocikom a 2 detmi mozem tak akurat chodit na prechadzky po dedine, ked bude dobre pocasie. kocik bol zo zaciatku super, lebo v nom drobec spaval na terase, ale teraz uz len zavadzia. urcite sa oplati mat popri kociku aj pre menej nadsenych nosic alebo satku, pri viacerych detoch je to nevyhnutnost, aby nemala cela rodina pocit, ze sa musia kvoli babu obmedzovat. a tie pocity pri noseni su bonus 🙂

weroni
12. lis 2008

bambu alebo v nasom pripade das prachy za to ze musis z o jednej veci navyse zotierat prach 😀 vsakze 😀 ozaj uz si zotrela? 😀

olinka mas squele motto v pase 😀 inac ty pracujes popri malom? co robis ak sa mozem spytat (sorry ja som zvedavec 😀 )

baby dnes som asi prisla na to kde som robila chybu pri viazani batohu - preco sa mi nedaril poriadne podsadit zadocek - zrejme som viazala hrozne vysoko lebo ked som si sala malu nizsie hned som to za prve ovela rychlejsie a lahsie uviazala, bez spotenia sa 😀 a za druhe mala nozicky o dost vyssie ako zadocek. Ale este to furt musime dotiahnut do uplneho tip-top kedze po asi tristvrte hodine vysavania a vesania pradla jej kolienka spadli na uroven zadocku 😒

bambusko
12. lis 2008

weroni, hej uz sa podarilo 😀 my mame kociky zaparkovane v garazi vedla kosacky, vertikutatora, bicyklov ap. a auto stoji vonku 😝

olinka6226
12. lis 2008

weroni, dik... inac martini nepijem, ale to motto sa mi pacilo, vystihuje to zivot. ano pracujem, mam toho viac, som uctovnick a mam internetovy shop s plienkami a nosicmi 😉 ja mam kocik v kuchyni. ale ja ho aj obcas pouzivam 🙂

weroni
12. lis 2008

bambusko 😀 dobre ste si to rozvrhli 😀

oli juj ucto tak to ta obdivujem mne sa dupkateju vlasy len kazdy mesiac ked robime DPH-cku nasej eserocke 🙄 fuu neznaaaaaaaaasam ucto a to som z neho maturovala 😅 🤐 ale kazdy mame hlavu na nieco ine vsakze 🙂

inac my kocik tiez obcas pouzivame - hlavne manzel sa boji este stale malu si uviazat do satky takze on s nou chodi von v kociku alebo niekedy pootvaram v celom dome okna ked potrebujem daco spravit ze nemozeme ist von tak tam dam malu spinkat ked mi zaspi na prse a zababusim ju akoby bola vonku 🙂
ale toto v poslednom case praktikujeme aj s tym polohovatelnym lehatkom - dam ju pod okno zababsuenu a hajaaaaaaa 😵

weroni
12. lis 2008

aj teraz, co myslite ako by som sa tu inac ocitla 😀

olinka6226
12. lis 2008

baby co vsetky strikujete a hackujete???

weroni
12. lis 2008

oli no skoro vsetky su tu take sikulky veru, ja som dost drevena na take aktivity ale som sa nastvala a idem sa to skusit naucit - idem v sobotu na skolenie kamoskinej mame 😀 ved take krasne veci sa daju porobit ze to chcem skusit snad sa nezauzlim alebo - najpravdepodobnejsia varianta je ze kamoskina mama zo mna zosedivie kym sa to naucim 😅

kili
12. lis 2008

oli, v tej otázke mi akosi chýba pointa 😕

verulka
12. lis 2008

ja som ubolena 😢 bola som u zubara 😝 ale zijem 😀 dnes som absolvovala 2x rodicko aj s Ronom 😉 bohovsky bol, stale vykecaval s ucitelkou 😀
no co sa cien tyka- proste kazdy ma ine priority 😉 ja ani za kus oblecenia nie som ochtna dat tolko penazi ako veeela kamosiek..mozno je to aj tym poctom alebo tym, ze ked sme my zacinali, boli sme radi za kazdu korunku, takze to vnimam inak 😉

weroni
12. lis 2008

verulka ach joj zubar az mi zimomriavky naskocili 😖

no ja teda tiez za oblecko nedokazem dat vela penazi ale tiez som zo 4 deti takze urcite to ze si nasi nikdy nemohli dovolit kazdemu kupit drahe oblecko spravilo svoje 🙂

valka
12. lis 2008

bambu, co je to "vertikutator"? 😕

venonna
12. lis 2008

valka, http://www.solo-sk.sk/index.php?page=vertikutatory
ale ani ja som toto slovo nepoznala 😅

valka
12. lis 2008

vennon, dakujem ...to uz budem zas o nieco mudrejsia 😎

bambusko
13. lis 2008

no vidite, co vsetko sa tu dozviete? 😀 venon, ten by bodol, mame len taky obyc, ale na 700m2 travy mame co robit 😒

oli, jasne, ze vsetky strikujme a hackujeme 🙂 ved ked si pri viazani satky nezauzlis ruky, je to jasne znamenie, ze zvladnes rucne prace 😀

olinka6226
13. lis 2008

ako ja som kedysi hackovala dochodcom papuce 😀 este ako pionierka 😀 a hrozne ma to bavilo, len by to chcelo mat cas, ktory ja dost nemam a ked uz nahodou nemusim robit nic, tak len tak lenosim alebo spim... ale mozno sa k tomu casom vratim. strikovat som tiez vedela, ale ma to nebavilo.

kili
13. lis 2008

ja som chcela začať niečo štrikovať a zistila som, že neviem kde sú ihlice. Boooože, ako sa furt môže niečo v tak malo byte strácať 🙄 ☹

valka
13. lis 2008

vennona, dik za link na ten uvaz...je super...este musim vymakat, aby to bolo rychle, ale jednoznacne najpohodlnejsi uvaz na chrbat 😅

venonna
13. lis 2008

valka, ktory? 😕 ten letny "beztrickoy" ? 😀
ja som ho este neskusala... 😔

valka
13. lis 2008

ano ano, ten...fakt je to super...vobec netlaci na plecia...parada 🙂

venonna
13. lis 2008

no, to som rada, ze som nan nadabila, musim ho skusit aj ja 🙂 chodis tak aj von? Co pod to obliekas (ak vobec nieco) ? 😀 😀
Kocky, mam taku otazku -ako na vas reaguju vylucne kocikove maminy? Mate dobre vztahy? Alebo citite trosku odstup?
Inak,dnes som sla po dedina na bicykli s malou v manduce a budila som udiv (alebo az pohorsenie?), ze ci sa nebojim. 😅

terrestriss
13. lis 2008

ahoj, mám na Vás dotaz 🙂
mám malou jozinku přes den v šátku a v noci spí se mnou v postlyce. je ale hodne spava a v satku mi vlastne hned usne a porad tedy spi. krome fakt kratkych chvilek napr na prebalovaku nebo kdyz si ji dam po kojen na kolena a koukame na sebe - pak vetsinou zacne nabirat protoze ji rapi prdiky, tak ji dam pak zase do satku...
ale kdy ma teda koukat na ten svet a objevovat ho ? 🙂 kidy ty deti lezi v postylce a koukaj na hracky zaveseny nad sebou ? 🙂) nebo to prijde az pozdeji?

venonna
13. lis 2008

terrestriss, na to ma Jozefinka este cas, zatial si len pocas driemkania uziva Teba 🙂 tak si to uzivaj s nou 😵

eriqe
13. lis 2008

Terrestriss, na to pride Jozinka neskor. Mne Rut spociatku tiez cely cas spavala v satke, teraz su to uz len vzacne chvilky. Tak sa netrap, ked bude chciet pozorovat svet, da ti to najavo 😉 uzivaj si tento cas s nou zachumlanou v satke Podla mna je to to najkrajsie co moze byt

venonna
13. lis 2008

a v satke vyzerate obe krasne a spokojne 😵

kubinkov
13. lis 2008

U nás v domě je malých dětí povícero a jsem jediná nosička 🙂 , i když to střídám s kočárkem. Teď asi 50/50. A ostatní mamky spíš okukují a ptají se, ale reagují pozitivně. 😅
Venonna: jsi kaskadérka, já bych se bála s malým v nosidle na kolo. Nikdy nevíš koho na silnici potkáš. 😀 😀 😀 Ať se vám nic nestane!!! 😀 😀 Ale neodsuzuju tě. 🤐

eriqe
13. lis 2008

a my mame novu satkuuuuuuuu. Indio je uz doma, zatial tvrde ako doska uvidime co bude po oprati a uzlovani 😵 Lenka idem ho este zmerat 😉

terrestriss
13. lis 2008

děkuju, já si myslela, že to bude, že je ještě malinká 🙂 ale chtěla jsem se zeptat již zkušených maminek, abych jí nějak neokrádala o podněty 🙂

venonna
13. lis 2008

kubikov, dik 🙂 ale na frekventovanu cestu by som sa takto neodvazila ani ja, to len tu po okoli, kde nie je vela aut doobeda 😉