V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

petusaaa
30. pro 2008

hej, videjko mam od bamboo

bambu, ty aj znakujes, ja to kaslem 😀 aj ja mam nakupene knizky, uz len cakam, kym bude mat maly pol roka 😉

bambusko
30. pro 2008

petusa, na co cakas? 😕 my sme zacali na maleho chrlit uz pred 4. mesiacom a prvykrat znakoval mlieko tyzden pred 7. mesiacom 😅

petusaaa
30. pro 2008

no bambu, tak mam satkovanie, latkovanie, znakovanie... este mi nieco chyba?? 😕 😀 😀 😀

bambusko
30. pro 2008

plavanie dojciat 😀 ale oproti dievcatam u mareka nemalo uspech ☹ ale krasne ste si drobceka vypiplali 🙂

petusaaa
30. pro 2008

no, keby bolo plavanie niekde nablizku, tak by som aj ja rada. ale v trnave nic nie je, takkze ho mozem supnut akurat k nam do bazena... ale najskor ho musim rozmrazit 😕 😀 😀
bambu, no vypiplali. ale tie dni na intenzivke boli hrozne.. a ozaj, ten pokec pisal manzel.. ma zmysel pre dramatickost a mne sa to neche menit. musim to tam nejako dopisat,ze to nieee jaaaa 🤐
maly je pazrosko. o chvilku zje aj nas 🙂

petusaaa
30. pro 2008

marekovi sa nepaci voda? no to tak byva. vodu bud milujes alebo neznasas. 😒

bambusko
30. pro 2008

len s,i prosim, zo mna neber priklad, lebo to pri jednej satke urcite neskoncis 😀 uz som bola oznacena aj za plienkoveho zavislaka. no u teba je vyhoda, ze mas kedy, kdezto ja citim, ze uz asi nebude prilezitost vsetko to vyskusat a spoznat

petusaaa
30. pro 2008

bambu, to ja som ta oznacila za plienkoveho zavislaka. neboj, ja uz nemam zaco kupovat. jedine ze by som rapidne schudla a musel asi kupit inu 😉 mna hrozne lakaju aj ine plienocky, ale zostavam pri BL plienkach a som s nimi spokojna (kedze nemam s cim porovnavat 😀 ). ja mam zdraveho syna, uz mi k stastiu chyba iba zdrava dcerka a pekaren na chleba 😀 😝

bambusko
30. pro 2008

pekaren je dobra vec 😉 ale zdrave deti este lepsia. tak ti odpustam 😵 toho zavislaka

kkaattkkaa
30. pro 2008

Maminky-skusenosti ako polozit babetko z maminkinho chrbta do postielky bez zobudenia nemate ? Babetko je uz trosku tazsie. ma cez 12 kil. Dakujeeem

petusaaa
30. pro 2008

bambu, dakujem za odpustenie, hned sa mi bude lepsie spat 😉
no idem ja za tym mojim marodkom.
katka, no ja ho iba prelozim z ruk do postielky a o par minut na to je hore 🙄 takze ak prides na nejaky trik, tak mi daj vediet 😉
dobru noc

vikinka27
30. pro 2008

katka ja to robim tak, ze prehodim dopredu, chvilu podrzim na hrudi (tka 1/2 min.), potom zlozim, ale zaroven si na neho lahnem, aby si zmenu polohy spojil so mnou. znovu po pol minute az minute vstavam.
vsetko pomalicky ;) nas je tiez tazky, skoro 11.

peti, nieco ine je dvojmesacny, nieco ine rok a pol. mne sa ako dvojmesacny maly bezo mna nevyspal. casom sa to aj Vas nauci... ;)
dobru noc.

petullia
31. pro 2008

Ahojte baby.. potrebovala by som kus poradit. Xceme kupit nosic ergo... len mam o nom akosi malo info. potrebovala by som vediet ake su druhy, co vsetko sa da dokupit k tomu a tak hoco... akosi neviem najst tu spravnu stranku o tom. len v anglictine a moja je chabaaa, bo som po anglicky nepipla ani nepamňtam.. idem sa hanbit.... 😅 ... dakujem za postrehy a rady.

jaduska
31. pro 2008

petu: www.nosime.sk 😉

kili
31. pro 2008

petullia, ale ergo je od 5-6m, pozri si na tej stránke aj manducu, dosť podobné ergu ale dá sa od tých 1-2m nosiť. Ak teda nechceš k ergu tú novorodeneckú vložku, ale to si skôr zvlásť kúpiť babyvak

verulka
31. pro 2008

pettula, vrelo odporucam si nosic pozicat a poskusat 😉 mne ergo nesadlo, zato manduca hej...certici napr uplne naopak...
krasky, krasny novy rok vam zelam 😵

kkaattkkaa
31. pro 2008

Vikinka, mna hlavne ten prehod z chrbta dopredu zaujima... mozes tonejak podrobnejsie popisat ? A co s hlavickou aby neodkvacla...dik

vikinka27
31. pro 2008

no, nosim v batohu. rozviazem batoh, popod ruku ho presuniem dopredu (takto ho davam aj dozadu - podpod ruku so satkou na nom) a necham si ho v predu tak, akoby som ho isla uviazat.
pockam kym sa ukludni.
medzitym pridem k posteli, drzim ho aj so satkou (alebo manducou - aplikovatelne na vsetko) a pomalicky polozim, ja klacim okolo neho a ako jeho zlozim, jemne sa o neho opriem a chvilu ostanem. no a potom vstanem 🙂
fungeje, klop-klop.

uspesny Novy rok vsetkym...

petusaaa
31. pro 2008

pf 2009 😀

certica
1. led 2009

krasny novy rok, zdrave deticky a dostatok euracikov na satky, nosice a ostatne doplnky 😀

mouse
1. led 2009

Vsetko dobre v novom roku prajem, stastie, zdravie, Bozie pozehnanie, spokojne deticky a vela radosti zo zivota 😵

bambusko
1. led 2009

mile nosicky, aj vsetky tie, ktore tu chodite zatial len citat, nech vam rok 2009 prinesie pokojne dni v zdravi a tym, ktore sa odhodlavate nosit, nech mate koho a smelo do toho 🙂

verulka
1. led 2009

bambusko, kraaasne zelanie 😵 😀 aj ja sa pridavam 😉

venonna
1. led 2009

bambu, krasne prianie 😵 tak sa tiez len pridavam 😉

skatule
1. led 2009

Nejprve bych chtěla všem popřát vše nej nej do nového roku a zároveň Vás chci poprosit o radu.
Ráda bych si pořídila nějaký šátek. Nosit bych chtěla hlavně doma a nebo až bude teplo tak pak občas i venku. Můžete mi tedy někdo poradit nějaký fajn šátek na příležitostné nošení. Díky moc.

bambusko
1. led 2009

skatule, myslim, ze kazdy ti tu doporuci storchenwiege, didymos alebo hoppediz. ono aj ked chces nosit len prilezitostne, ak sa nebudes citit pohodlne, nebude to dobre. myslim tym, ze by sa malo dobre viazat, uvez ma drzat, prisposobit sa dietatu a zaroven sa nesmie latka zarezavat a tlacit. s tymi, ktore som napisala, neurobis chybu. rozdiel je v dizajne, hrubke a cene, daju sa kupit aj nosene 😉

olinka6226
2. led 2009

bambu nadherne prianie... dodatocne sa pridavam aj ja. a skatule: suhlasim s bambuskom.

eriqe
2. led 2009

Bambu ty si to tak krasne napisala, ze sa opat len pridavam 😅

bambusko
2. led 2009

no, no, len neprehanajte, lebo mi zacne prsat do nosa 😀 co som tu jediny kreativec? 😕

dobromila
2. led 2009

ahojte,

mate prosim niekto skusenosti s tymto?

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3979026

Mam manducu, len na prve dva-tri mesiace by som potrebovala nieco "satkoidne", ale do satky sa mi investovat nechce a neviem nakolko prakticky je babyvak.