V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lefika
6. srp 2008

bambusko, ze konstrukcia lunarneho modulu 😀 😀 😀 dobree...vystiznejsiu charakteristiku momentalne modernych kocikov som este nepocula.

weroni, ja tiez schytavam pohlady. ja som si totiz dovolila nosit v patapume 2.5rocne dieta a to je teda uz vrchol pre niektorych 😠

bihan
6. srp 2008

Weroni, som rada, že ste sa s Ester zohrali.. nosenie je úžasné 😵

Ja sa vždy len tak smejem, keď mi niekto s miernym úškrnom hovorí, že aké je to dnes "moderné", nosiť v šatke... a minule taká zlatá teta v obchode sa pristavila a hovorí najprv malej, že jej jej u maminky určite dobre a potom mne: "Viete, mňa tak ešte moja babka nosila... dodnes si na to spomínam"...

Eriqe, mne nič nosením nemizne 😅 asi si malú primontujem na telo non-stop :D

bambusko
6. srp 2008

lefika, moja kamoska este vynasla vyraz "kocik na kolieckach z kancelarskej stolicky" lebo kdesi na ulici sa bala, ze manekynke ho odfukne aj s dietatom

eriqe
6. srp 2008

ale vazne Bihan, dokonca aj Peto ako nosi, tak mu brucho mizne. Je na to neskutocne hrdy 😀 😀 😀

weroni
6. srp 2008

baby mate uplnu pravdu - to nosenie je fakt uzasne 🙂 az mam niekedy pocit ze ju nosim kvoli sebe a nie kvoli nej 😀 😀 😀 kolkokrat taaaaak odkladam ulozenie do postielky - aj teraz som ju asi po dvoch hodinkach zlozila lebo ma uz plece boli ale to som si predtym stokrat prestelovala aby som este mohla 🙂

Ale musim povedat ze napriek niektorym totalne divnym pohladom sa stretavam aj s pozitivnymi reakciami - u nas na dedine som teda fakt unikat lebo tu som este satku ani vak nevidela ale napriek tomu sa to napr. predavackam v obchod velmi pacilo, a ked sme boli na dostihoch tak jeden pan co tam hral na gitare bol z toho velmi uzasnuty 🙂

bihan mas uplnu pravdu - kedysi to bolo normalne a teraz sa to len vracia, akurat som tak rozmyslala nad tym ze je to dost divne ze sa dnes musi to co bolo kedysi normalne a prirodzene takto prebijat medzi ludi...
aj s dojcenim - kedysi zeny nerozmyslali ci dojcit alebo nie - proste to bolo normalne a prirodzene, dnes skoro rarita 😒

lefika
6. srp 2008

weroni, stou prirodzenostou s tebou uplne suhlasim. ja som sa pozastavovala nad tym, ze mi ludia hovorili, ze mala ma moje didi ako nahradu za cumlik a absolutne im nedoslo, aku absurditu to zo seba vypustili 😔

eriqe
6. srp 2008

No mna tak oslovil jeden pan, ze odkial pochadzam, ze sa u nas este nosi 😀 Tak reku som odtialto a u nas sa uz opat nosi 😀 Tak manzel ma este teraz malu v manduce, aby si ju aj on uzil, ked je cely den v praci.

bihan
6. srp 2008

Eriqe, len ticho závidím 😅 Ja som sa konečne dokopala k nejakým večerným brušákom. Asi veľa žeriem, lebo ani nosenie ani dojčenie na mňa nepôsobia ako spaľovače kalórií 😅

Weroni, čo rarita, dnes je ženská na hlavu, ak sa rozhodne dojčiť dlhšie ako rok... ale inak mne to v nosiči nikdy veľmi nešlo 😠 Teda iba vo vaku a po náročnejšom inštalovaní... v šatke som si malú nikdy nevedela prehodiť na stranu, aby to bolo pohodlné.

bihan
6. srp 2008

Erika, to je dobré 😀

vikinka27
6. srp 2008

erika, ako je mozne ze Vam miznu brucha????
mne ano, po tamad, kde ho mam posadeneho - dole pod satkou a manducou - spek!!! :(

ale inak, posledne dni mam pretazenu aj chrbticu aj ruky (ruky viem - to ked ho dviham hore-dole) - chrbticu neviem ci babyvakom alebo zle davam manducu, ale uz sa tesim az bude sediet 🙂
zatial sa dava uplne vsade vynasat a este si pri tom brble..... 😀 😀 😀 😀

ivee
6. srp 2008

Ahoj holky, mám takový dotázek, taky nosím a dneska jsem potkala maminku, která se pyšně nesla s dítětem uvázaným v kříži s kapsou venku a rozhlížela se na všechny strany, jakože HELE já nosím a vy máte trapky kočárek, ovšem úvaz to byl jako prase (omlouvám se za ten výraz), ale děcko bylo v šátku na stojáka jak u baru. Nohy rovně se zadečkem, takže tam pěkně viselo. Co v takovém případě??? Upozornit, že nemá podsazeno nebo nechat být? Jinak já si teď budu objednávat nový šátek, tak už jsem celá natěšená 😵

eriqe
6. srp 2008

ivee ja som uz takto upozornovala, lebo som sa na to nemohla pozerat. A citila som sa, ze keby som to nepovedala, tak ako keby som ublizovala tomu babu aj ja 😔 ale mamicka to aj tak neprijala. Aspon v tej chvili, snad nad tym apson neskor uvazovala

bambusko
6. srp 2008

zienky, ked idete autom a mate satku, to si ju predviazete? alebo ako? 😕 lebo predstava, ze vystupim a na parkovisku sa zacnem omotavat a tahat satku po zemi sa mi nepozdava 🙄

eriqe
6. srp 2008

Bambu ja si normalne uviazem dvojity kriz v nom si malu znesiem k autu. Vylozim do auta a satku nechavam na sebe a potom zase len vlozim a tak do okola 😉

klaudia74
6. srp 2008

Bambusko, ja to robím tak isto ako píše eriqe. A keď sme len blízko, tak občas risknem cestu späť a ani ho nevyberám, tak s ním sedím vzadu v šatke. 😨 ale len občas... 😵
Ale už sa párkrát stalo, že som sa omotávala na parkovisku, dá sa to, manžel mi pomáhal a držal konce šatky, aby sa nezašpinila.

Weroni, vidím že si blízko, do Šale nechodíš niekedy? Aby som tu už nechodila po meste sama so šatkou... 🙂

bambusko
6. srp 2008

eriqe, klaudia, dik 🙂

ivee, to tvoja mala nastartovala temu "hystericky rev v kocarku"? kamoska ma tiez taku spekulantku 😵 ja kebyze mi to uz fakt neda a musim sa ozvat, tak by som sla na to oklukou. pochvalila by som, ze sa mi paci jej satka a aka to je /samo, ze za predpokladu, ze nemam rovnaku na sebe 😀 /, pripadne este take motuzy, ci videla aj ine farby a bla-bla-bla a potom by som zatala, ci tie uvezy sa vzdy tak povoluju? 😕 pripadne podla reakcie sa ponukla pomoct. to tu frajerujem 😀 mam satku 10 dni aj s cestou 😎 ale ja by som bola rada, keby mi niekto poradil, ze co mam zle. vsak aj tu som hodila kvoli tomu svoje fotky, aj ked inac sa neznasam fotit, aj fotky z dovolenky su 99% bezo mna, ja fotim 🙂

verulka
7. srp 2008

certica, ako pise bambusko, pride september- a 3skolaci( jeden prvak a jedna "primanka"-) cize naklady vacsie ako ked ideme na dovcu 😝
jo a nosenie- krpcov som nosila len na rukach, ale nie tak vela, oni mali radi kocik 😉 teraz mi najdlhsie trvalo zmierit sa s tym ,ze kocikovanie sa nekona 😀 a odvtedy nosenie milujem..nosim len ja, lebo aspon musi muz behat za detmi 😀 a povedlaa som si, ze kedze sme krpcovi toho mocv nekupili, satku mu kupim, vsak tie sa daju aj dobre predat 😉
bihan, ja sice cvicim, i ked malo, ale nic- brucho mi nemizne ani nepevnie...kojenie a chudnutie u mna tiez 0bodov...a to ani nehovorimo mojom vydaji energie 😅
iank na mna nepozeraju divne kvoli nosicu, ale kvoli poctu deti 😎 ked sa ma opytaju, ci su vsetky moje, tak potom chapu, ze potrebujem volne ruky 😀
inak ja by som sa tiez pokusila s niou porozpravat a nenapadne poukazat na chybu..ako pise bambusko, ja by som bola stastna, ak by ma niekto videl v zlom uvaze a aupozornil by ma na to 😉
ja uz poctivo studujem kazdy den uvazy na videach, fotkahc a som zvedava ako to pojde

bihan
7. srp 2008

Ivee, ja by som sa asi tiež dala do reči a snažila sa mamine vysvetliť, že to robí zle.. Raz ma skoro rozhodilo, keď mi malú brala kamarátka, zaviazala som jej ju do šatky, aby to mala správne, ukázala ako povoliť a pritiahnúť a keď sa kamarátka vrátila, mala na sebe síce dvojitý kríž, ale neroztihala spodné pásy a malá tam visela ako v klokanke 😔

No a raz v meste som videla kočku s malým vo vaku, ale vak mala príšerne uvoľnený, takže drobec tam ležal ako v kabelke na plece a pri každom kroku narážal do maminy... skoro mi oči z jamiek vyskočili, ale to som nemala šancu reagovať (aj keď úprimne si myslím, že by to nemalo zmysel 😅)

Bambu, aj ja viažem doma, ale stáva sa mi, že prevezujem v reštike, alebo v aute, kým vystúpime.

valka
7. srp 2008

bihan, dnes som si vsimla, ze mala sa v dvojitom krizi akoby prehla do strany...ako ho viazes, aby bola rovno ? (moja este nesedi, tak to musim len utiahnut...ale ako? mam pocit, ze je tam uz narvana...

bihan
7. srp 2008

Valka,ako myslíš "do strany"? Nemáš jednu stranu viac povolenú ako druhú? Ja si dávam pozor, aby som náhodou nevytiahla jednu stranu pri vkladaní malej, lebo mám tendencia utiahnúť vnútorný a vytiahnúť vonkajší pás, keď už má jednu nožičku vnútri.. nebude to tým?

valka
7. srp 2008

proste sa vykrivi do tvaru C. ale moze to byt ako vravis, tiez ten pas obcas potiahnem viac ako druhy... 😔

ivee
7. srp 2008

Ahoj holky, díky za reakce, upřímně řečeno, já jsem byla v tu chvíli docela paf z toho, jak se ta maminka "nesla", jako kdyby ona byla TA JEDINÁ a heč koukejte se na mě. Takže pohodlí dítěte mi připadalo, že pro ni není zase tak důležité, důležité je předvést se se šátkem. Ale třeba to byl jen můj pocit. Nicméně drobka mi bylo líto, příště se pokusím se ozvat 😉

Bambusko, jj to byla naše mrňavka, která tolik vyváděla, ale teď už je ve sporťáku (kvůli těm vedrům tam šla dřív) takže je hej. Ale začátky v hluboké byly krušné, myslela jsem, že ji tam prostě nedostanu. Teď už je skvělá, ráda se vozí i nosí, takže jsme to zvládly.

weroni
7. srp 2008

klaudia do sale moc nechodime ale ak mi do IP posles na seba kontakt tak ak sa budeme chystat niekedy mozem sa ozvat 🙂

ivee no poviem ti ze pokial si mala z tej mamicky taky dojem aky si opisala tak akakolvek reakcia z tvojej strany by bola z jej strany zle pochopena (napr. akoze zavidis a preto sa ozyvas - nesmej sa - ja som uz zazila vselico preto ma nic neprekvapi 😀 hlavne od takychto pipiek 😀

veru s tym poctom deti si ma pobavila 😀 😀 😀

mracik
7. srp 2008

bambusko, keď som chodila so šatkou autom, tak som si ju naozaj "predviazala", takže som tam potom krpca už len nasúkala a zaviazala. Nosila som v KsK, v kolíske aj vertikálne 😉 niekdy boli dni že ráno som sa obviazala a šatku som zobliekala až keď som išla do pyžama 😀

bambusko
7. srp 2008

mracik 😀 no vidis, dalsia vyhoda satky, nemusis sa trapit s oblecenim na vrch, mozes nosit aj pokrcene a derave tricka 😅 to je dobry argument pre muza na kupu satky, ze usetri za handry. a ked povies "nemam co na seba" dostanes odpoved " omotaj sa do satky" 😵

alex21
7. srp 2008

Ahojte kočky pekné zážitky tu máte.
bambusko ja neviem čo si si kúpila takú drahú handru 😀
my už máme vlastnú manducu a pekne sa v nej nosíme. Eliška len pozera a ani neviem kedy zaspinka. Je to super. 😵 A mne zatial nikto nič nehovoril. Akurát sa ludia len usmievali. Horšie pohlady boli ked mi zaspala a natiahla som jej kapucku aby sa jej nahodou hlavička nezaklonila. Vtedy pozerali že kde má hlavu či môže dýchať.

lenki33
7. srp 2008

tak ja do auta vyuzivam ring sling, to je fakt uzasna vec lebo to nasadenie trva asi 1 minutu, takze do mesta a pod chodim vacsinou len v nom. Ale ja to mam naopak ,kedze RS mam zelene vlny a nic som k zelenej nemala, tak uz som si musela kupit 3 tricka k tej farbe 😀
Predtym som do auta mei tai, ale tam su tiez tie popruhy dost dlhe a ked som isla so satkou tak dvojity kriz, ale ja ten uvaz nemam moc rada

klaudia74
7. srp 2008

Bambusko, muži to s nami tak či tak nemajú jednoduché - lebo každý deň nemám na sebe to isté tričko, tak predsa nemôže odo mňa očakávať, že budem mať stále tú istú šatku... 😀 Toto je jeden z dôvodov, prečo sa pozerám každý deň na stránke dydimos, či už majú v ponuke nejaké Indio do červena... 😎

mracik
8. srp 2008

tak ja som si kvôli kombinovaniu s oblečením nekúpila pruhovanú šatku, niekoľko dní po objednávke som to trochu ľutovala, lebo niektoré sú naozaj krásne. Ale potom som zistila, že som urobila dobre, tá moja červená handra sa hodí ku všetkému oblečeniu, snáď s výnimkou niektorých odtieňov ružovej. 🙂

verulka
8. srp 2008

ja mam objednane modro biele, lebo tiez sa hodi ku vsetkemu..ruzove nc nemam 😀