V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
23. zář 2008

hmm, no tak ja prave vyrazam do toho mesta 😀 ale potom rychlo mimo civilizaciu 😉

weroni
23. zář 2008

leni ty tajy"lesny" typ? 🙂 nuz v horach je uzasne, moj ocino pochadza z Martina a milujem to tam 🙂 aj teraz sa niekedy bud. mesiac chystame s malickou na taky prvy velky vylet takze satka bude mat "horsku premieru" 😀

venonna
23. zář 2008

weroni, to si uzi, my sme s malo boli v auguste na Rohacskych plesach a kebyze mal MM odvahu na satku, nebrali by sme mancudu... ale aj tak to bolo super 😵
leni, ja prave mierim medzi ludi, lebo mala to uz potrebuje, doma sme len jedna na jednu, proste ponorkova choroba 😅

zuzna.z
23. zář 2008

zajtra je prednáška v klube lilly o nosení detí a nosičoch

venonna
23. zář 2008

zuzna, ale nepises, kde je ten klub???

zuzna.z
23. zář 2008

v bratislave-petržalke

zuzna.z
23. zář 2008

ale kto chce vedieť viac, nech pošle IP,odpoviem

venonna
23. zář 2008

u nas v TN tiez nedavno bola prezetancia nosicov 😉 bolo fajn 😵

zuzna.z
23. zář 2008

veď o tom to je- doyvedieť sa,naučiť a vedieť si vzbrať ...a to všetko v priatelskom prostredí a ešte si aj pokecať s inými maminkami

venonna
23. zář 2008

vsak preto to sem pisem 😉

valka
23. zář 2008

dlzka bundy je 80cm.

ja sa musim priznat, ze von chodim iba do mesta - teda nie ze by ma ot bavilo, ale vzdy treba nieco vybavit, tak supnem malu na chrbat a ideme pesi. no a ked sa vratim tak po 1- 2-3 hodinach rajzovania, tak sa mi vobec nechce ist este niekam prechadzat...☹

certica
23. zář 2008

baby, ta bunda je teda nielen na zimu? ma aj tensiu verziu, nieco ak 2v1?
inac tu na sidlisku je vela satkujucich mamin som zistila, zacali sa mnozit 😎

verulka
23. zář 2008

valka, tak drzim palce, koap deti je sranda 😀
certi, to je aj len flis.mikina, tenkabunda a dokopy na zimu 😉
ja tiez nechodim len tak s aprejst, kedze nemam kedy 😀 bud vyavujem nieco, alebo zbieram a odprevadzam deti...cez vikendy vela vyletujeme 😵

kili
23. zář 2008

verul, a ty si chcela odparkovať kočík a čítať knihu, keby by si to stíhala? 😕 😀

valka
23. zář 2008

aj ja si myslim 😅
este k tomu nutenemu noseniu - citali ste niekto maleho tyrana od prekopovej? tam pise, ze dieta by sa malo nosti nie len ked chce, ale aj ked nechce - tak ako v tretom svete. tak sa dieta uci prisposobovat. ak sa neuci prisposobovat, tak sa z neho casto stava neovladatelny rozmaznanec...ze takych deti mala v poradni vela...

certica
23. zář 2008

jaaj verul, tak to je super sprava a este lepsia, keby som sa k tej bunde dostala 😀
ludia, v satke je dokedy este prijemne nosit? myslim vahu dietata

certica
23. zář 2008

a este jedna mozno blba otazka: periete vsetky v slize alebo sa da aj v normal prasku?

lenki33
23. zář 2008

valka ale v tretom svete dieta uviazu a nieco s nim aktivne robia, su s nim vacsinou vonku, to sa neda porovnat s uviazanim ked som s dietatom sama doma a vacsinu casu travime napr v kuchyni. Preto som napisala ze vonku skratka neprostestuje lebo sa tam nieco vzdy deje. Tiez na neho "neberiem" ohlad a robim si to co potrebujem. A ked sme napr aj doma a on uz nevie co so sebou ale ja musim varit tak ho dam do satky a ked sa mu nelubi necham ho hrat sa a vtedy uz je vzdy klud, lebo pochopil ze si moze vybrat len z tych 2 moznosti, tak sa radsej bude hrat
A ja teda neviem ci som tu bundu zle odmerala ale ja mam 70 😅 to sa mi zda strasny rozdiel

certi ja predpokladam ze budem nosit cca do 2 rokov mozno aj viac ale to uz je uplne ine nosenie ako teraz ked nechodi, a to si kupim tu uplne najkratsiu satku, ktoru budem nosit len ako "poistku" ked uz nebude vladat

inak zajtra je prezentacia satiek a nosicov aj v Puchove v MC Vcielka o 10:00

valka
23. zář 2008

http://nosime.sk/kategoria548-suseskind tam su rozmery

lenki, to je pravda...vonku ani mala velmi neprotestuje...ale aj v tej kuchyni sa nieco deje 🙂
dnes som skusala batoh, ale mam moooooc dlhu satku...mi dost zavadzala...musim skusit s druhou

verulka
23. zář 2008

Certi, ja zatim neslizim, ale kedzue sme nutene zacali pouzivat latkove pleny, tak mozno skusim 😀
erti, uz zistujem 😉 iank dolac pekne oslabuje 😀
kili, to ja mavam casto uplne scestne predstavy 😀 mna by pri citani v parku mrle pozrali 😅 ale aj furt som snivala ako budem raz lezat na plazi a nic nerobit a min. leto som mala tu moznost a bola som zufalo znudena 😀
ja sa bohuzial nemozem pyat rona ci ma chut a naladu na satku, on sa musel prisposobit nasmu rytmu zivota a problem s tym zatim nejaky exra nema 😉

weroni
23. zář 2008

valka ja sa na tu knihu chystam a tiez od searsa o vztahovej vychove 🙂

k tomu nutenemu noseniu - Ja ked si pred Esterkou zacnem viazat satku tak sa na nu kuka a usmieva vacsinou 🙂 ona neprotestuje nikdy, akurat niekedy ked je unavena lebo uz nevie co so sebou - vtedy ju musim rychlo schovat lebo to si vacsinou ani este nedoviazem satku a uz hajka 🙂
Pokial sa ale nehybeme - ze by som s nou len sedela, tak to sa hemzikuje, nepaci sa jej ked sa nehybeme preto ked aj ze len stojim a napr. varim alebo sa s niekym rozpravam tak sa stale pohupujem 😀
ked si ju viazem a zacne sa hemzit tak sa len prechadzam a tak viazem a vtedy prestane. Len musim chodit hore dole lebo jedna vec ju dlho nebavi. Ale take protesty v pravom slova zmysle sme nemali zatial, mozno ked bude vacsia ktovie. Ale tym ze ju v podstate od troch tyzdnov nosim - aj ked najprv v babyvaku, mozno si na to zvykla a berie to ako sucast nasho kazdodenneho zivota.
Tiez sa jej niekedy nepaci ked ju prilis silno napevno viazem ale vsimla som si ze to hlavne ked ju viazem hned po papani - to nemozem.
Inac ked uz o tom papkani - baby niekedy sa nam stane ze ked viazem KsK a pritiahnem tak si mala troska grcne, je to ok? 😕

Inac zienky ked mam malu v koliske - co sme zacali pouzivat dost zriedkavejsie kedze sa jej uz paci zvisly uvaz - ale predsa ked tak niekedy ked tam hajka a zobudi sa ze je hladna tak je taaaaaaaak chutnucka jak so zavretymi ockami hlada prso, vyzera ako take malicke maciatko so zalepenymi ockami, juj vtedy by som ju zozrala 😵

Dnes som ju mala v KsK asi tri hodiny co som behala po obchodoch a vybavovala, postretavala kopec ludi tak s kazdym pokec 🙂 furt spinkala no mali ste vidiet tie niektore hlasky typu "Chudiatko ako ju to nosis" 🙄
a este som stretla jednu kamosku ktora mala 7 mesacneho synceka v klokanke tak som jej povedala ze by ho tak nemala nosit, chudiatko, musim jej odniest nabuduce nejake materialy preco klokanky nie - ona sa tak snazi byt dobra mama a tiez ho rada nosi ale predsa ked si to precita bude to brat inac ako ked jej to len ja poviem.
Ach baby, hoci sa satkovanie dostava medzi ludi, stale treba robit velku "osvetu" lebo niektori ludia su fakt total pomyleni... Klokanky beru ako normalnu vec a satky sa im zdaju pre deti zle 🙄 😖
Ale uz sa pomalicky rozsirujeme v Senci, uz sme tam je este jedna kamoska so satkou a druha s manducou (aj ked, uznajte ze laik si moze mysliet ze manduca je proste len obycajna klokanka - ved kto tomu rozumie?) ja som tiez ani len netusila ze existuju nosice ako manduca, ergo, patapum a podobne kym som si nezacala zhanat satku.

weroni
23. zář 2008

inac baby nahodou neviete ci sa take nejake prednasky nechystaju v Senci alebo okoli? by sa veru zisli pre niektore mamicky ale napriklad aj ja by som sa isla rada pozriet na vlastne oci napriklad na predvadzanie niektorych uväzov 🙂

verulka
23. zář 2008

weroni, ja mam doma refluxaka, takze grca bez ohladu na polohu a uvaz 😀 ale zlaty satku oblinka len malokedy- on vzdy trafi moje tricko 😀

klaudia74
23. zář 2008

Weroni, keby ti vyhovovala aj Šaľa, v piatok o 16,00 tam bude prezentácia. 🙂

Musím vám napísať, čo sa mne dnes stalo. Bola som s malým u krajčírky, lebo mi ušila taký "stredný diel" do vetrovky, aby sme sa do nej zmestili v šatke. Chvíľu sme museli čakať a ona, že jej ty chudáčik, takto ťa trápim... a ja že prečo by ste ho trápili? No že chudák toľko musí byť v tej šatke kvôli čakaniu. A ja som chcela povedať niečo vtipné, tak hovorím, že veď on je tam z trestu - a ona uverila!!! 😀 Pozerá na mňa a hovorí, že veď ja som si aj myslela... No ja som nevedela, či mám od smiechu vybuchnúť či čo. 😀
Ale bola som milá, trošku vysvetlila, že mu až tak hádam nemôže byť zle a to bol z mojej strany žart. A ešte som jej sľúbila, že keď sa ma mamičky budú pýtať, kto mi tak perfekte urobil vetrovku, budem ich posielať k nej. To sa jej už asi páčilo, lebo keď sme odchádzali, dala mi kopu svojich vizitiek, aby som ich teda rozdávala... 😀

indy
23. zář 2008

Weroni tiez to zboznujem, ked taky rozospaty aj vo zvislom uvaze pretoci hlavicku dovnutra na moj dekolt a zacne so zatvorenymi ockami hladat vtedy je presne ako maciatko(mame 2 aprilove 😉 ) A vtedy ked ho vyberiem takeho rozospateho, ruzoveho 🙂 sa aj najlepsie pricucne k prsniku
Nas Mojmir si tiez vzdy hlavicku v satke otoci do lavej strany na pravu stranu ju ani nikdy nemal otocenu, ale ja som len rada lebo v brusku si lezal na pravej strane a tu mal po porode velmi zlezanu tak je lepsie ze si v satke tie strany vystrieda 😉

valka
23. zář 2008

weroni, searsove knihy sa uz daju zohnat aj na slovensku? prekopova je momentalne nedostatkovy tovar...

indy
23. zář 2008

Klaudia aj ja som rozmyslala nad tym strednym dielom Videla som to na nosenideti http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
Tebe tam prisila krajcirka na ten stredny pruh zipsy po oboch stranach?Ja neviem ci by som zohnala take rovnake alebo hodiace sa zipsy na tie bundy co nosim

bambusko
23. zář 2008

mne sa dnes v tescu stala mila vec 🙂 pri pokladni stal predo mnou starsi pan a vzdy sa na nas obzeral, mala som drobca v satke. tak som sa nanho usmiala a on hned zacal, ze viete, preto tak pozeram, lebo som to este nevidel 😀 zlaty nie? hned sa dal do reci aj s malym, ze ako mu je dobre pri mamke a ze aj on by sa tak rad nosil. povedala som mu, ze ved sa mozno aj nosil, len si nepameta. tak skonstatoval, ze veru mozno aj hej, ved kociky neboli. tak mozno sa mu v podvedomi vybavili nejake spomienky 🙂
a vcera v skolke, to som mala na sebe ponco, jedna mamina, uplne bola nadsena, ze aku mam super klokanku. myslela, ze to ho nesiem v tom poncu v kapse. tak som jej to ukazovala aj pod, ze mam taky speci nosic, fakt medzi ludmi je zauzivane hovorit o klokanke. aj vcera v poistovni stastia bol jeden parasutista ☹ a dokonca v draciku predavaju babiku v takej bundo-klokanke, ktoru si moze dievcatko nahodit a nosit babiku vpredu tvarou od seba. normalne mam chut napisat do zapf creation, ze robia nedobru osvetu detom. nemate nejaky link o spravnom noseni v anglictine?

klaudia74
23. zář 2008

Indy áno, je to úplne jednoducho riešené, presne ako píšeš, ja tam mám pôvodne šedý zips a našli sme o niečo tmavší, ktorý sa hodí.

verulka
23. zář 2008

bambu, aj o mne si vsetci mysli,az ron je len v tom ponci...a cumia a dumaju, z eako tam drzi 😀
klaudia, ze za trest 😀