V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

duskaf
26. zář 2008

audrey- určite budeš čoskoro vychvaľovať pončo do neba, je to tak perfektný vynález, že tomu, čo to vymyslel by som dala cenu- tiež mám L/XL- ale ja mám čierne s motýlikmi.
My sme sa už tak dlho v šatke nenosili, len manducujeme, ale chýba mi to, keď si Vás čítam, mala by som oprášiť šatku, poraďte mi nejaký pohodlný úväz na domáce nosenie pre také 10 kilové veľké , moje milované dievčatko.

valka
26. zář 2008

bambusko, skusam si jednu urobit...kupila som lanovu latku, tak idem skusit, ze ci z nej bude dobra satka🙂 nieco na batoh, lebo mam iba velmi dlhe satky...

lenki33
26. zář 2008

valka inak to uzlovanie podla mna moc nezabera, mne sa zda lepsie satku rozprestriet na sedacku, postel a skratka sa po nej valat 🙂

listicka77
26. zář 2008

Holky, tak jsme s manžou testovali Ergo a Manducu. Oba jsme se shodli na manduce, teď jen vybrat barvu (manža se ještě nekouk, jaké dělají, a už chce černou, mám ale obavu, že do toho bude pražit v létě slunce - na to on odpovídá, že to už bude Š dávno běhat, hehehe).
Nebudu rozebírat, proč nevyhovovalo Ergo manželovi, protože mi nic neřekl, jen to, že manduca je lepší. Pro mě je to takhle: ergo je prostě takové moc masivní, popruhy jsou moc široké, tlusté a daleko od sebe, na ramenou mi překáží. Jsem asi málo robustní postavy. 😀 On manža taky není žádný ramenáč, tak to má možná podobné. Na manduce mi trochu vadí, že se popruhy utahují v opačném směru. No ale když to člověk jednou pro sebe nastaví, tak už nic nedotahuje (horší je, když se dva nosiči střídají, což bude u nás). Materiál manducy je mi příjemnější. No to asi tak v kostce. Nic dalšího mě nenapadá. Jen teda to, že na manduce překáží ten debilní oblouček na bederáku.
A prosím vás, kdo máte manducu, dodává se k tomu nějaký návod? K čemu jsou ty patentky nad a pod zipem? To jsem vůbec nepochopila...
Takže k nám pojede manduca. 😵

valka
26. zář 2008

listi, navod bude 🙂
a tie patentky su na tu novovlozku - z vnutornej strany manduci je taky hadr...to akoze ona...😀

lenki33
26. zář 2008

listi myslim ze vsetky patentky su na novorodenecku vlozku, ale tiez som moc nepochopila naco by si to na novoska rozzipsovala

bambusko
26. zář 2008

valka, aha, hej, hej, pisala si 🙂 tiez sa mi zda ze to uzlovanie nie je az take ucinne, ja som si satku davala tyzden pod vankus 😅

duskaf
26. zář 2008

listi, napr. my sme tú novo- vložku ani raz nevyužili. Manduca je super vec, vynálezcovi- rovno Nobelovú cenu.

bambusko
26. zář 2008

duska, uz si veronika zvykla na obliekanie ponca? ja som maleho namotala na hru, co sa rad hrava: "kde je marek? kde je, kde je? kuku, tu je!" takze on ma z obliekania celkom zabavu a vyzliekanie tiez prezije, to je narocnejsie, ale nezlosti sa uz ako prvykrat 🙂

listicka77
26. zář 2008

Aha, už to asi chápu, mě zmátlo, že ty patentky jsou na manduce zvenku.

duskaf
26. zář 2008

bambusko, vieš čo mi musíme robiť, skákať, až výska od radosti, teda aj pri obliekaní aj pri vyzliekaní skáčem ako opica.

listicka77
26. zář 2008

No já do toho zkoušela Š ve třech měsících, to měla asi 5 kg. Na novovložku už to nebylo a není ještě ne...

verulka
26. zář 2008

bambusko ,my sa tiez rame tak..duska, to musi byt zaujimave 😀 mne sa ron brutal ukludnil odkedy je len cisto noseny...necha sa v pohodicke prebalit, aj ked ho polozim ,tak chvilku vydrzi, staci ak ma pocuje 😉 jednoducho sice moc nespi, ale neni nervak 😀
venona, jasne, ze nema byt po kom pohodaaak 😀

bambusko
26. zář 2008

duska, no aby ti tymto stylom nebolo ponco za chvilu privelke 😀

vikinka27
26. zář 2008

baby, kamaratkina dcera ma novu satku - mamka jej usila a namalovala - no, je na zozranie 😵
neodolala som, pridala som ju na chvilu do albumu, kuknite 😵

duskaf
26. zář 2008

bambusko 😀 😀 😀

bambusko
26. zář 2008

vikinka, super, si mi pripomenula, ze som zabudla dat do albumu nase male satkarky, som im sila a vysivala na stroji este pred dovolenkou

weroni
26. zář 2008

duska nielen za to ponco ale celkovo tieto babysatky - squele vynalezy, ja som taka stastna ze mame annu... ja si to bez satky uz ani neviem predstavit. Ale zacinam byt alergicka na vetu "len si ju nenauc na ruky lebo sa bude furt c hciet nosit" 😠 esteze nechodim ozbrojena lebo by som uz strielala 😀 ved predsa keby som nechcela tak ju nenosim nie? a okrem toho niekedy mam pocit ze ju mam na rukach alebo v satke skor kvoli svojmu prijemnemu pocitu 🙂 obcas som si neni ista ktora z nas dvoch to ma radsej 🙂 ja to milujem alebo aj ked si ju obcas vecer necham na taku hodinku - dve spinkat na brusku mojom tak ze si spolu zdriemneme belly to belly 🙂 to je kraaaaaaasne a vtedy by som zastavila cas 😵

verulka a neskusala si ho dat do kolisky v jednoduchom krizi? ja som tak Ester raz dala a odtial vsetko videla a ked uz bola unavena tak zasipnkala. Mozno Rona, teda asi podla mna urcite - rozculuje to ze nevidi 🙂 zvedavec je to stopro 😀 ale Esterka tiez rada vsetko vidi no niekedy na nej vidim ze potrebuje sa schovat lebo u nej zvedavost casto vitazi nad unavou a preto ked ju "zabalim" a spravim jej intimco tak zahajka do troch minut

indy
26. zář 2008

Ahojte
satkarky a nosicky Weroni my mame tiez Storch Annu a sme veelmi spokojni. Tiez si to neviem predstavit ako to robia tie co vobec nenosia pre nas je to uz taka samozrejmost a kociar sa mi postupne stale viac a viac zda ako uplna zbytocnost. Akurat na vozenie nakupov je super, ked ideme sami do mesta 😝 Tiez mi idu na nervy priblble otazky dnes bola na programe ze mu je isto zima. Tak si tak myslim, ze som asi nesvojpravna matka, ktora si necha dieta zamrznut a ostatni to musia riesit za mna 😝 Ja sa tiez nestaram a nevypytujem ci tym ostatnym chudencom v tych kociaroch pol dna nie je zima A stavila by som sa, ze moj syn ma teplucka co si spolocne v satke vyrabame viac ako kocarove deti. Ked najvacsi paradox na tom je, ze im je uplne fuk ci si ho "naucime na ruky" alebo ze maju obavy o dostatok tepla nasich deti. Ich irituje to, ze clovek sa odlisuje a nezapada do davu a to ich na tom znepokojuje. Holt totalita tu bude v mysliach ludi este dlho.
Frazu typu ako chcem nieco stihat robit, ked si ho takto zvyknem na ruky bolo prva reakcia svokry, ked mi maleho uvidela v satke. Zjavne stratila rec, ked som jej povedala ze prave s malym v satke si porobim vsetko co potrebujemA ze mame dieta preto, ze chceme byt s nim, citit jeho blizkost a nie preto, aby bolo niekde odlozene...
Uff som sa rozohnila 😖
Ale tiez som zistila, ze sa da z takychto situacii aj nieco naucit a t.j vobec sa nepozastavovat nad takymito poznamkami a brat to, ze je to len problem tych dotycnych a nie moj a nedat sa vytocit. Ja predsa robim pre svoje dieta to najlepsie a ostatni nech si to robia po svojom😉

weroni
27. zář 2008

indy vidim ze to vidis rovnako ako ja a zrejme ako vsetky satkarky 🙂 presne si to vystihla - dieta mame (aspon urcite vacsina z nas tu) preto ze sa mu chceme venovat a nie supnut ho dakde nech si place alebo zabava sa samo.
Ja nehovorim ze dieta ma byt uplne nonstop na rukach alebo v satke alebo v nosici - tiez nechavam Esterku aj na brusku s hrackami pred nou ale stale som pri nej lebo sa bojim od nej odist, predsa len hocico sa moze stat, taktiez s nou cvicievam - na nafukovacom valci, na fitlopte, tiez lezi aj na boku ked sa poleziacky dojcime, v satke je v koliske aj v zvislom uväze takze my vystriedame uplne vsetko cez den ale ako vravis - nedokazala by som ju nechat samu hoc aj len stvrt hodinu sa hrat. ked bude vacsia to bude o inom ale ja to na nej vidim ze ked ju dam pod hrazdicku a sedim pri nej tak ju to moc dlho nebavi, maximalne takych 10 minut a uz musime zase nieco nove vymlysiet. Lutujem tie deticky co su odkazane byt vacsinu dna sami obkolesene hrackami ci roznymi zvuky vydavajucimi predmetmi..
S tym teplom a kocikom mas pravdu - podla mna do kocika dieta nikdy neoblecies tak aby mu bolo tak teplucko ako mu je ked ste prituleni v satke a pod bundou 🙂 To je najlepsie oblecko 🙂
Ja som sa praveze skor v lete bala aby sa mi mala neprehriala a tak som obmedzovala nosenie a ked som ju nosila tak len naholo - plienka a nic akurat ak pofukovalo tak nieco lahucke.
Inac jedina pochopitelna otazka od ludi je podla mna ci ma dost vzduchu lebo to som sa zo zaciatku aj ja bala, ked ona sa tak dokaze zaborit do mna ze niekedy furt kontrolujem ci dycha 😀
S tym vycnievanim z davu takisto suhlasim - niektori ludia prost nevedia prekusat ked si v niecom ina... 🙄

Ale toto vsetko mozeme okaslat ked ten pocit mat drobceka pri sebe prituleneho je to najkrajsie na svete 😵

Ja sa inac stretavam aj s pozitivnymi aj negativnymi reakciami - ono to dost zavisi od cloveka ale obcas ma prave to prekvapi ze starsie zeny su uplne nadsene z toho a prave tie mladsie niektore uplne zazeraju 😅 nuz darmo - aj nase prababicky ktore si svoje deti uviazali na chrbat a sli okopavat uz vedeli co je dobre 🙂 alebo nemali inu moznost? 😀

Dnes v zelovoci jedna pani krutila hlavou ze take kludne dieta este nevidela tak jej vravim ze ju vela nosim a pestujem preto je taka kludna a ona prekvapene ze ano? a taka druha pani prisla k nam a s usmevom povedala ze je to stastne dietatko a ze babenka sa maju pestovat lebo potrebuju citit maminkinu blizkost 🙂 a ze to videla v afrike ako tie zeny nosili deticky 🙂 Bola to urcite taka 50-tnicka uz 🙂
Ale zase mam jednu kamaratku tu v dedine tiez ktora vzdy ked nas zbada v obchode alebo na prechadzke tak sa jej to velmi paci, vravi ze aka super vec a ten kto to vymyslel by mal dostat cenu 🙂 ona sice svojho synceka nenosi ale on uz ma vyse dvoch rokov tak uz beha hore dole 🙂

vikinka27
27. zář 2008

babmusko, kocikovat ako babka mozno nebudes, ale satku si pre istotu nechaj 🙂

duskaf
27. zář 2008

Keby sme teda urobili dotazník, tak to vychádza tak, že nosené deti- pokojné, spokojné, šťastné deti

tannawe
27. zář 2008

Ahoj vsem...neprocitala jsem celou diskuzi, tak se omlouvam jestli tady uz podobny dotaz nekdo vznesl.
Mate nekdo nejakou zkusenost s oblecenim Ergo na noseni deti? Zaujala me hodne bunda Ergobaby, ale uvazuju i o poncu. Mate je nektera a jake je to s navlekanim a pripadne v tehu?
Diky moc... 😉 😉

bambusko
27. zář 2008

zienky, pozrite si botky na nosenie na zimu, mame take podobne, su super 🙂

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=475923

skuba
27. zář 2008

Ahoj holky, mozna jste to tu uz nekdy resily, ale neda mi to se zeptat na vas nazor. Mam satek a manduku, prvni dva mesice jsem pouzivala satek, ted uz zkousime i manduku. Setkala jsem se s nazorem, ze deti by se pry dokud nesedi a dokud nedrzi hlavicku nemely nosit ve vertikalni poloze. Ze zacatku jsem nosila v kolibce, ted ale v krizi s kapsou a v manduce ani neni na vyber. Je mi jasny, ze dite ani v satku ani v manduce nesedi, to jsem se snazila kamaradce vysvetlit, ale jak je to s tou hlavickou? Ja bych v tom teda problem nevidela, ale pry si nejaky dite skriplo nerv na krku z noseni. Nevim, nevim, jestli to ale doktor nerekl, protoze byl treba proti noseni. Setkaly jste se s tim nekdy? Vsude pisou, ze vertikalni poloha je vhodna od narozeni.....Diky, diky za vase prispevky.

johanda
27. zář 2008

skuba, argument " nějaké děcko si z nošení skříplo nerv" je fakt dojemný 😀 Možná v klokance (ačkoli pochybuju), v šátku nebo manduce přece můžeš dítěti hlavičku zafixovat. Vertikální poloha JE vhodná od nartození, pokud dítě nesnáší horizontální, taky ti nic jiného nezbyde, že... Nosily tak naše praprababičky a nosí tak matky v nekočárkové části světa, tak bych skřípnutí nějakého nervu nebála

skuba
27. zář 2008

Johando, ja to citim stejne 🙂, proto nosim dal a nejen ja jsem spokojena 😉

kili
27. zář 2008

baby, dnes sa zem pohnula, cítili ste to??? 😕

boli sme z MM vonku, ja A. v šatke a MM S. v mdc. Ale asi na posledy, malí na to nie sú zvyknutý a tak sa stále otáčali, teda prvú polovicu, potom sme ich nakŕmili na lavičke, to kým som A. uviazala do šatky, šialene vrieskal, lebo chcel ísť na lavičku, sa mu tam páčilo. No a potom boli už spokojní a pekne sa nosili 😵