V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

certica
3. říj 2008

no martina, to by aj mna zaujimalo 😉
venonna, ja nasho medveda 11-kiloveho v ergu tiez v pohode 😀

venonna
3. říj 2008

blovitc, gratulujem k dcere 🙂
nosit mozes v pohode aj niekolko hodin, postupne si obe ustalite rezim, hlavne, aby mala bola v dobrej polohe, satka dobre uviazana
a na noc sa nam osvedcit tzv. "balkon" - postielku mame pri nasej dvojposteli, ale bocnicu postielky sme odmontovali, takze v noci nevstavam, len si ju prisuniem 😉

venonna
3. říj 2008

certica co? 😲 Tvoj maly ma uz 11 kg? No to mame co dohanat 🙂

lubii
3. říj 2008

Ja som sa chcela opýtať na ten balkón. Keď potom dáte bábo cez deň spinkať do postieľky,nemôže sa prekotúľať až na posteľ a spadnúť? Keď pri ňom nie ste?

certica
3. říj 2008

venona, co ti budem hovorit 😀 , ale uz sa ten rast znacne pribrzdil. hurra. len prave kvoli tomu, ze je moc tazky, neviem sa rozhodnut, ci nie je na satku neskoro...

inac zelene ergo keby bolo byvalo skor, nez som ja kupovala...strasne sa mi lubi. aj to hnede coko je pekne

certica
3. říj 2008

lubi, ja predpokladam, ze ta postielka je zhruba v tej istej vyske ako postel a neskor, ked das matrac nizsie, tak uz vobec ziadny problem. no a koniec koncov, keby aj na postel padlo, ved ta je bezpecna. ja by som to tiez takto riesila, len nemam sklapaci resp. odmontovatelny bok. nechcelo sa mi menit postielku po vikim, ale teraz ju vlastne nepouzivam vobec 😀 . mame 3 postele vedla seba (letisko+normalnu) a krpaty je uprostred

blovitc120
3. říj 2008

Venonna ďakujem. noc je jediné obdobie, kedy je v tej postieľke sčasti dobrovoľne, tak to by som rada zachovala hlavne aj preto, lebo v nej máme monitor dychu a ona je také vytúžené a ťažko vynosené dieťa, že by som bez toho monitoru oko nezažmúrila v noci. Asi sa tu častejšie ukážem pre rady ohľadom šatky. Odporúčate novú alebo kľudne cez bazár? Čo môže byť zlé na tej z bazáru? A akú veľkosť? Som si všimla, že sú rôzne veľkosti na www.nosime.sk

verulka
3. říj 2008

certi, vsak vidis..ja som zvedava na ergo 😀 manducu mam vyskusanu a veelmi dobre sami v nej nosila, ale kupovat zatial neplanujem nic, lebo plne mi vyhovuju moje satky 😉 no a moja maminecka s apokusila usit mi meitai, tak uvdim ako to dopadlo 😀 inak ja uviazem satku pomaly rychlejsie ako to bolo cs manducou..inak mne sa manduca paci viac nez ergo 😅
blov, uff, to je mi luto, ze mate za sebou tazky porod...satka je super, ja nosim strasne vela, kedze potrebujem byt multifunkcna. Ale skus si ju najprv pozicat, ze ako sa vam to zapaci, resp sa dohodni s nejakou poradkynou z tvojho okolia( najdes na nosime.sk) no a so spanim v postielke ti neporadim, kedze prevazna vacsina mojich deti spavalo s nami ( potom si sami odvykli), takze ron spaval so mnou aj predtym ako som zacala nosit 😉 akosi nezvladam vstavat 6-8x za noc a riesit kojenie- takto sa len otocim a jedeme...vacsinu casu z toho prespim 😉

blovitc120
3. říj 2008

Verulka, ja sa priznám, že som zaspala s malou v posteli a bola som taká grogy, že som ju skoro pripučila, zobudila som sa na to, že mám na jej hlavine položenú ruku. Nejako si neverím a bojím sa, že jej ublížim alebo že mi prestane dýchať. A v pôrodnici ma dopredu upozornili, že bude asi vyžadovať veľa túlenia a moju prítomnosť, lebo stratila ozvy a dr. ju musel vytiahnuť bleskovo kliešťami, chúďatko, dosť má malú hlavičku a ešte tie lyžice do toho. Navyše bola zostúpená v pôrodných cestách od 28 tt, takže stále mala tlaky na hlavičke, vraj z toho môže mať traumu, lebo prežívala polopôrod 3 mesiace a sčasti to aj platí. Preto chcem skúsiť tú šatku, snáď sa jej bude páčiť, ale je taký tuľko. Dík za radu, skúsim najprv požičať.

bambusko
3. říj 2008

blovitc, nosim v ergu aj v satke a nas marek spi normalne v postielke, mame ju v spalni vedla postele, aj cez den tam spi. satka mi pomaha, ked ma obcas cez den stavy, ze nevie od unavy zaspat, tak ho dam na chvilku do satky a potom prelozim do postielky. ja som ten typ, co nedokaze spat s detmi v posteli, jednak mi to je nepohodlne a aj sa bojim, ze by som dieta pripucila, takze vsetky nase deti spali od malicka v postielke 🙂

verulka
3. říj 2008

blov, jasne, kazdemu vyhovuje nieco ine 😉 ja sm v podstate chcela napisat, ze nosenie a spanie v postielke spolu nesuvisi 😉

indy
3. říj 2008

Ahojky my mame objednanu manducu tak uz na nu netrpezlivo cakame. Bude hlavne pre manzela on velmi rad nosi v satke, ale ta nasa storch Anna ma len 4,1m takze ako sa nas drobec zvacsuje tak sa zmensuje moznost, ze ho manzel do nejakeho uvazu zmesti 🙂 . Tak miesto investicie do dalsej dlhsej satky sme sa rozhodli pre manducu, ktora bude pohodlnejsia na dlhe horske tury. No a ja budem nosit nadalej hlavne v satke, nedam na nu dopustit a rozlucit sa s nou by som urcite nezvladla 😔

blovitc120
3. říj 2008

jasné verulka, ja som sa pre istotu opýtala, lebo si neviem predstaviť, že by som nosila aj celú noc v šatke, keby sa jej tam zapáčilo 😀

martina46
3. říj 2008

najlepsich bolo viac, naozaj to neviem takto povedat. ale urcite medley nie, to bol des.
viazalo sa mi asi rovnako super s annou, inkou, leom, katjou a indiom. ostatne - vlastne tensie satky som nevedela dobre rozlozit, tlacili. cize plati, ze hrubsie satky su naj na pohodlie nosenia. leo vlastne az tak hruby nebol a bol super. elasticka u nas dlho nebola, tanka sa velmi vrtela a porebovali sme uz proste pevnu satku.

pejty
3. říj 2008

Jestli můžu přidat zkušenost,tak já jsem malého nosila od prvních týdnů v šátku i 5-6 hodin za den..Teď už má 8 kg,tak je pro nás pohodlnější ergo..Přes den zaspává skoro jen v ergu,v noci usíná hned po napapkání sám.. 😉
Jinak spí s náma v posteli od narození a žádný problém v tom nebyl ani není,ale chápu,že to někomu nevyhovuje..

venonna
3. říj 2008

blovitc aj ja som sa bala pripucenia, tak sme urobili ten "balkon" a to je fajn. Aby sa z neho nedostala, dala som medzi nad zvinutu deku alebo nieco ine. Ja som totiz mala v kuchyni druhu posielku, kde bola mala cez den
😉
mata, tak si mi potvrdila aj moj dojem - ze na nosenie je lepsia hrubsia satka 😉

lenockaaa
3. říj 2008

babulky taka otazocka je mozne nosit babatko v manduce aj tak ze pozera dopredu? 😕

verulka
3. říj 2008

leni, tak nieee, tak sa nema nosit v nicom 😉

duskaf
3. říj 2008

blovitc- ja by som na Tvojom mieste určite kúpila šatku, nedonosené detičky a detičky, ktoré mali pri narodení problémy potrebujú ešte oveľa viac blízkosti. Škoda, že som ja pri Dankovi nemala šatku, nosila som ho v kuse pri sebe na rukách, ale šatka to by bolo vtedy niečo pre nás.
keď som raz bola v štátnicovej komisii, tak tam jedna študentka predstavovala svoju diplomovku a výskum práve s klokankovaním ako to volajú, a detičkami s problémami sa to veľmi, veľmi osvedčilo.
My máme tiež ten balkón a čoskoro musíme dať nižšie malej matrac, lebo je už vynaliezavá a nechcela by som, aby nám spadla, je to úžasná vec mať takto postieľku nalepenú k manželskej posteli.
Aj naša šatka je taká hrubšia, ale nie je to žiadna z tých Vašich, raz som už spomínala, že je to taká s tými nožičkami v strede a ona nemá názov, zrejme je to z tých prvých šatiek, darovala mi ju kamarátka , ona v nej nenosila svoje detičky, mala ju doma. Neviem ju porovnať, ale pre nás bola a je naj, teraz skôr manduca, ale vždy keď malú zaviažem, roztápa sa v nej od radosti. Teraz sa chystám na nosenie na chrbte.

Dnes som bola s malou v manduce vo vedeckej knižnici po knihy do školy, na písanie seminárnych prác. Postavili sme sa do veľkého radu a o chvíľu prišla jedna z paní pri pulte, že nemáme čakať, ale prísť hneď dopredu, prekvapilo ma to, malá bola tichúčko, všetko si obzerala.

verulka
3. říj 2008

jo a pridala som fotku nasich zinych boticiek a nepodareneho meitai 😀

duskaf
3. říj 2008

leni, ja som raz bola v zoo, naša v manduce, iné drobčiatko v nosiči tvárou vpredu, alebo raz v Lidli a to isté, manžel na mňa pozerá a hovorí, no to je super nosítko, a potom som sa naučila, že takto sa naozaj nenosí s nemá nosiť, tak sa teraz vytešujem.

certica
3. říj 2008

verul, budete super ladit - so satkou aj poncom (i ked v nom to vidiet nebude 😀 )

lenockaaa
3. říj 2008

dakujem kocky... 🙂 takze len tvarickou ku mne

certica
3. říj 2008

duskaf, aj mne sa uz 2x stalo, raz na poste a raz v bile pri pokladni, ze ma chlapici pustili dopredu a navyse martin hadze na vsetkych pri pohlade usmevy, tak mozno aj preto 😀
ale akurat minule som sa zamyslala nad tym, ze ak ma niekto niekedy pustil, trebars aj na prechode, nikdy to nebola zena 🤐

eriqe
3. říj 2008

cavte baby, tak mna si vcera obzerala jedna fyzioterapeutka ked isla na cvicenie a vychvalila ma ze by mali vsetky mamky takto nosit 😀 a dnes som si obzrela tu suse s bundu a ta je teda super

audreyd
3. říj 2008

no tak ja som dnes bola v našom meste za exota!!! nie v TN, tu som prisťahovaná... už sa to so mnou nejako vezie, že som taká "iná" 😝 malého som dojčila cez dva roky, v babyvaku skoro býval... teraz som nabehla s manducou a v nej malá 🙂 inak my sme ten "balkón" spravili tak akosi intuitívne ešte pri malom. keď sa narodila malinká, tak malý sa presťahoval z balkóna medzi nás 😝 tak teraz spíme "na hromádke" štyria!!! uff! ešte že máme big posteľ. manžel hovorí, že by nám kľudne stačil aj jednoizbák 😀
baby, začala som aj ja pokukovať po šatke 😅 mala som jednu požičanú od sestry, ale ja som nejaká mantavá ju viazať ☹ som sa nevedela tak pooblápať a poobhadzovať a vždy som sa pri tom narobila 😖 čo mi poradíte? ktorá je "najšikovnejšia"? 😉

lenki33
3. říj 2008

audreyd buduci tyzden by som tu (v TN) mala mat celu zbierku satiek,tak mozme dat stretko aj s venonnou a vyskusas si to 😉

venonna
3. říj 2008

AAAANOOOOO!!! 😵 😵 😵 😵 😵

audreyd
3. říj 2008

lenki, teším sa, hádam si nezauzlím ruky 😝 na oplátku darujem jednu snappy sponku 🙂 paťka si ju zabudla v mc a nechce ju späť... 🙂

audreyd
3. říj 2008

vieri, už viem, čo si to ešte chcela okrem tej stoličky!!!!!! tú knihu KK! ešte ju nemám doma, preto mi to nenapadlo. hádam ju už budem vtedy mať 😉 a donesiem aj tú stoličku ešte na okuki 🙂