V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
8. říj 2008

u nas je tiez fajne, dnes uz vezmem malu von lebo kvoli tym soplikom sme dva dni neboi a uz toho mame obe plne zuby... akurat ze moje dieta ktore cez den takmer nespava ma dne spaci den 😀 pred chvilou sa zobudila po troch hodinach a jak som ju dala na prso uz zas drochme mojenko 🙂

inac zatial "vyuzivam" cas 😀 a aha co som nasla 😀 tato mamicka neviem ci k tej satke hladala vhodne pozadie alebo k pozadiu satku 😀

weroni
8. říj 2008
https://www.youtube.com/watch?v=HdyqImGegHM

hehe nejak mi uniko ten link 😀 😝

verulka
8. říj 2008

rowi, moze to byt aj tym ,ze neznasa kolisku 😉 mojho islo rozdrapit 😀
ja sice este krpca pobehat nedavam, ale kojit na chrbte este neviem 😀 tak ho musim previazat dopredu apotom spat na chrbat 😉 na toto je super ta kratsia satka, ani konce sa nevlacia po zemi..je to len otazka cviku, pred tyzdnom som tu zavidela (tusim) lenki, ze uviaze batoh za par sekund...a terazh o viazem v pohode rychlo, aj vysoko- ako potrebujem 😉
nooo aj tu je krasne a teplo...nasu koalu asi tak skoro nevyuzijeme 😀

duskaf
8. říj 2008

Ahojte, bambusko, aj u nás v Košiciach je babie leto aj keď trošku popršalo, no teraz svieti slniečko. Pre našu malú sú stredy škaredé dni- chodím totiž v stredu na klavír kvôli štúdiu špeciálnej pedagogiky, aby som v letn. semestri urobila skúšku, no a cestou na klavír je v manduce, počas hodiny ju ocinko vozí v kočiari, to sa jej nie veľmi páči, ale pozerá na fontánu, tak ako tak, a po hodine si už radostne skáče v manduce a ideme domov, ona vyslovene šťastná, že nemusí byť v kočiari.

bambusko
8. říj 2008

weroni 😀 😀 😀
mne sa ta satka velmi paci, akurat som ju dnes obzerala, ked audrey hodila otazku do plena. len by som tiez k nej musela hladat pozadie 😀 a co takto v zime? o satniku ani nehovorim 😕
tak si to babie leto vsetci uzite, okrem nas podhorskych 😢

weroni
8. říj 2008

bambu neboj aj k vam dorazi to babie leto 🙂 posielam ti trocha z nasho 🙂

juj teda inac ja obcas ako tak pozeram tie videa na youtube tak ma chytaju take chute este ne nejaku satku 😀 ach jaj, toto je ina zavislost 😀

verulka
8. říj 2008

kocky, kuk:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
nie su to dobre fotky, ale bolo mu teplo a asi mu idu zubky, lebo je straaasne nervozny 😒 ale len pre vas, som ho fotila 😀

vikinka27
8. říj 2008

roxxana, ja som na kolisku viazala jednoduchy kriz
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=2&cln=14&g...
tiez som maleho nevedela nandat do KsK - a tiez som si myslela preto, ze je velky 🙂))
jednuduchy kriz ma o jednu vrstvu menej ako KsK a da sa jednoduchsie dotiahnut.

u nas babie leto je 😉 a kraaaasne....

vikinka27
8. říj 2008

duska, pozeram, ze Ty uz si pocasie v KE zhodnotila 🙂
ozaj, nechces sa niekedy pridat ku nasmu tancovaniu s babatkami?
ak ano, ozvi sa mne do IP, nanavigujem dalej.

eriqe
8. říj 2008

Verulka, Ron je krasna koala, hned by som brala taky overal. Parada.
Ja som na kojenie, lebo inak mi mala v koliske byt nechcela pouzivala dvojity kriz a davala som tam malu ako keby naopak ze do vnutorneho lemu sli nozicky a tym padom trcali vonku a netlacilo ju to. Neviem to lepsie vysvetlit

josefa
8. říj 2008

verul, ta kombinezka je bohovska 🙂
ja se dnes odvazila poprve sama ven s malym uvazanym na zadech, jen nakoupit a zpatky, libilo se mu to, az poskakoval radosti. Kazdopadne uz jsem ho cestou domu citila jak mi tezkne, noseni vepredu se mi to porad zda na me telo vic vyvazene... 😒

audreyd
8. říj 2008

jeeeeej, krááásna koalka 🙂 😵 😵 😵

duskaf
8. říj 2008

Verulka, Ronúšik je nádherný, akoby bol ten overalík presne na neho šitý, krásnučký je, bude mu teplúčko, pusinku mu posielame. ešte, že tie super pomôcky na to naše nádherné a na celý život si zapamätajúce nosenie existujú.

weroni
8. říj 2008

verulka teda fakt taku chutnu koalu som este nevidela 😀

baby ja neviem co je s tou mojou malou ale ona mi dnes skoro cely den prespala 😒 co mi cez den spi tak maximalne spolu dve - tri hodinky tak tolko bola dnes hore, dokonca asi ani tolko nie... dufam ze je ok... teplotu nema, ani sopliky uz nie vdaka tomu pamyconu co jej kvapkam 5 krat za den....
aj vase deturence mavaju take spave dni? uplne som z toho mimo, aj v satke bola dnes iba asi pol hodinku - co sme skusali toho klokana na bok a potom mi zaspinkala v lehatku kym som varila a ked sa zobudila po troch hodinach tak som ju nadojcila a pritom zaspala a to uz aj na mna dosla unava tak sme sa vyvalili na posteli a pospali trocha spolu..

audrey tak uz si rozhodnuta? 🙂

verulka
8. říj 2008

dakujeme, je fakt super, konecne dostatocne dlhe nozky a ked nie je v satke, tak sa tiez daju zahnut. A na tom brusku ma uzasnu tu latku, fakt sa neprehreje a ani jej tam nema vela( ako to byva, ked mu dam vacsi overal- kvoli nozickam) no a na rukavoch a nohakoch- neviem ako sa to spravne vola, ma z toho flisu take na zahnutie..fakt som spokojna..i ked ta cena 😝 ale furt si hovorim- ja nenakupujem hracky, ani vela oblecenia, tak mozem aspon raz za cas vystrcit rozky 😀
audrey, aj mna zaujima, ci si sa rozhodla 😀

audreyd
8. říj 2008

asi sa nechám ukecať na to mandarínkové 😅 😵

verul, o koľko sú tie "nohávy" dlhšie oproti normálnej dĺžke nohavíc? 😕 asi budem otravovať maminu, nech niečo podobné spichne 😵

verulka
8. říj 2008

no to musim pomerat...ked to porovnam s overalom 80tkou tak su dlhsie..zajtra pomeram a napisem podrobnejsie 😉

weroni
8. říj 2008

baby inac mate niektora skusenost s design socks? neviete v com su ine ako baby legs?

klementina
8. říj 2008

ahojte, ja sa este stale rozhodujem medzi satkami,manducou a klokankami a teraz som nasla jednu sa mi zda celkom dobra -baby bjorn, co na nu hovorite? mate ju niektora? uz som aj bola rozhodnuta pre satku, ale manzel by chcel radcsej klokanku a tato sa mu velmi paci. dakujem za rady

audreyd
8. říj 2008

design socks sú dosť úzke, na adelkine tučnučké nôžky nie sú moc dobré 😒 zarezávajú sa jej ☹ babylegs nepoznám, resp. nevyskúšané 🙂 ja kupujem malejj klasika návleky dospelácke a sú jej akurát 😵 😵 😵

weroni
8. říj 2008

audrey kde to kupujes tie normalne dospelacke navleky? inac to si ma prekvapila ze su uzke podla obrazkov sa mi praveze zdali dost volne, chcem si totiz objednat tak preto sa pytam a baby legs sa mi zdaju dost drahe...

klementina satka je podla mna dobra volba klokanku by som urcite neriskovala, kuk sem:
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...

mozno si to uz videla a ak nie tak si to pozri je to na chvilocku 😉
a ak chce manzel nieco na taky styl tak ta manduca co si ju tu baby pochvaluju sa mi zda tiez ako dobre riesenie 🙂

vikinka27
8. říj 2008

klementina, ak je manzel za klokanku, tak to radsej zoberte manducu.
vid napr.
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...

manduca ma rovnake podsadenie dietata ako satka - takze mozete byt spokojni obaja, bude to vediet nosit aj manzel... je to sice drahsie (predpokladam v porovnani s klokankami, neviem kolko presne stoji baby bjorn) ale investujes do dobrej chrbtice dietata...
ale uz sa opakujem, bolo to tu spominane viac krat, neviem ako casto tu nakukujes....

wanda007
8. říj 2008

drahe nosnice, dnes vas tu vycitujem a spehujem uz asi 2 hodiny, ako som uz pisala, pouzivam babyvak, ale myslim si, ze nie je vhodny na chrbat, pretoze je volny a dietatko by mi z neho najskor vypadlo. Kedze moje dieta je strasne rozmaznane, potrebuje sa stale nosit a tak doma jednou rukou a babyvakom na bruchu nic neurobim, potrebujem ju nosit na chrbte.

Takze: potrebujem satku, myslite ze ten batoh je dostatocne pevny uvaz? Vyzera to celkom jednoduchy uvaz. Nemam nikoho v okoli, kto nosi v satke, nemam si to ani ako odskusat, aby som vedela, aku satku mam kupit. Myslite, ze existuje aj nejaky bazar na internete, kde by sa satka dala kupit lacnejsie? Kupili by ste takuto DOLEZITU vec z druhej ruky?

Mohli by ste mi kazda napisat, ake mate satky a hlavne ake dlhe a siroke? Asi zalezi aj na konfekcnej velkosi nosnice, vsak? Dakujem vam vsetkym, zajtra sa tu zase stavim.

Inac: Kombineza Koala je naaaadhernaaa. Hned by som ju chcela, ale ja moc povonku nenosim...

vikinka27
8. říj 2008

weroni, tak sme sa zhodli v odpovedi pre klementinu 😵 😵

wanda007
8. říj 2008

viki, weroni, este sa zhodnite na tej satke, co mam kupit 🙂 To by ste ma potesili.

bambusko
8. říj 2008

wanda, ja mam storchenwiege inka 4,6m, ale na viazanie na chrbat je velmi dlha, stacila by mi tak o meter kratsia. dobru satku z druhej ruky by som v pohode kupila /didymos alebo storch/, bazar je aj tu na koniku, na nosime.sk, pripadne, ak zvladas mozes nakupovat na ebay 😉

mne sa batoh nepodarilo uviazat, resp. sa mi zdalo, ze to nie je ono, ale zato jordan uz 2x 😀 dnes na prvykrat, dievcata len tak kukali, ale stale dost nizko 😒 pre mna je vhodnejsie viazat tak, aby malo dieta na sebe viac vrstiev satky

vikinka27
8. říj 2008

wandi, ja ti so satkou neporadim. ja mam sanami - nic moc, okrem toho som mala pozicanu nejaku bezmennu a potom som investovala do manduce. aj na chrbate nosim v manduce, moja sanami je na to nepouzitelna 😢
po satkach pokukavam, ale dalsie peniazky investovat nemienim 😔
ale vo vseobecnosti, storch alebo didymos. ja mam 5 m a je to velmi dlhe....

wanda007
8. říj 2008

hej, pocuvajte, nemusite mi hned odpovedat, je polnoc, spat hybajme. Uz aj do postele, aj nohy mam uz chladne, najvyssi cas.

verulka
9. říj 2008

wanda, kazdy dobre uviazany uvaz je pavny..ja ficim na batoh a krizi s kapsou na chrbat, alebo vpredu..mne sa klokan moc nedari, ale trenujem 😉 co sa satky tyka- z 2.ruky je supeeer, lebo satka nosnim len ziskava, zmakne a je rpijemnejsia..novu satku sa odporuca oprat, uzlovat alebo spat ana nej apod, aby zmakla...bohuzial sa u nas este az tak velmi z 2.ruky nepredavaju...v cR je to vyrazne lepsie, cize ak mas nejaku moznost( kamosku ,znamych, co to tam zaplatia a poslu ti ju) tam mrk do bazaru na nosenideti.cz...bazar je aj na nosime.sk..Podla mna sa oplati viac kupit dobru satku z 2. ruky ako kupit novu nie az tak kvalitnu 😉
dobre sa nakupuje aj na ebay 😉 ja som teraz predala satku, teda dufam ,dnes ju idem odovzdat 😉
co sa dlzky tyka, mamvelkost 3 a 5 didymos- cize cca 3,7 a 4,7m s tou dlhsou viazem "omotavacie uvazy, s kratkou- batoh, klokana a JK..neostavaju mi vobec dlhe konce, co je uplne super a lahko sa viaze..
jo a batoh je podla mna dost tazky uvaz, treba ho fakt dobre dotiahnut- hlavne pri nesediacom dietati.
klementina- ja som mala doma tu klokanku- pozicanu..este som nic nevedela o noseni, no nastastie krpec ju odmietol. Je ddost draha, mylsim, ze nad 2500.-, cize rozhodne nekupovat..ja by som tiez voila manducu 😉

lenki33
9. říj 2008

designsocks vs baby legs - DS su dlhsie a uzsie, ale teraz uz su aj nejake DS II. ktore nie su tak uzke. Baby legs su uzasne, netlacia, dobra kvalita, ale aj tak je ta cena brutalna 😒

wanda ak chces satku pouzivat len na batoh tak ti staci 3,6 - 3,7 m, konkretne na batohu sa dost prejavi ked satka nie je kvalitna lebo sa neda dobre podsadit zadocek dietatku. Kvalitne satky su storchenwiege a didymos. Kvalitou su porovnatelne. Kupit satku z bazaru je uplne v pohode, niekedy aj lepsie lebo so satkou sa tym lepsie viaze cim je viac zanosena. Ale uplne najlepsie pre teba bude ked sa stretnes s poradkynou nosenia a vyksusas si to, mate aj niekoho v martine http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/