V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

martina46
28. říj 2008

erika, na batoh je super hoppka 😉

eriqe
28. říj 2008

Mati, na la paz si brusim zuby 🙂

dukie
28. říj 2008

Děkuji všem za rady s babyvakem. Vypadá to, že se mi to podařilo, snad je to správně. Malýmu se to docela líbilo, dkonce se usmíval a pozorně mě při chůzi sledoval. 😵 Myslím, že jsme dělali chybu v tom, že jsme ten vak špatně nastavili - jakože jsme ho měli moc volnej, bylo potřeba víc utáhnout ten popruh. No a taky teda nevím, kam se mu vejdou nožičky, až bude větší. 😕 Páč už takhle je tam má (i když ho dám hlavičkou skutečně hezky na ten vnější okraj, takže mu část hlavičky jakoby vykukuje z vaku ven) dost naňahňaný... 😕 A připadne mi, že to rozhodně není asi nejlepší pro vývoj kyčlí... když si vezmu, že máme mít na noc široký balení... inu, je fakt, že to člověk musí brát jen jako příležitostný způsob přepravy a nenosit ho v tom často...

No, snad se nám (i miminku) podaří naučit se ho používat k naší spokojenosti. Ještě jednou díky. 🙂

bihan
28. říj 2008

Dukie, nožičky idú vonku, keď je mimi väčšie 😉 My sme na ležato nosili asi do 3m, potom až keď sedela v "sedačke" v predu alebo na boku... pri dobrom nastavení sa dá v pohode nosiť 1,5 vkuse bez bolesti chrbta a pod (mám to otestované na 2,5h s 10kg mimčom 😀)

martina46
28. říj 2008

erika, ten je skvely!!! ber ho! 🙂 😉

bihan
28. říj 2008

Ale inak Pech určite nie je najlepšia voľba, Ring slin poslúži 1000x lepšie ale čo narobím, keďže som to nevedela, keď sme ho kupovali 😝

dukie
28. říj 2008

bihan: Ring slin? Máš nějaký odkaz? Netuším, o čem mluvíš... 😒 😕 😀

bihan
28. říj 2008

Som sa sekla.. Ring Sling 😅 ale nepoznám české stránky, tak napr. tu je jeden od Didymosu http://www.didymos.cz/nabidka/ringsling/didysli...

dukie
28. říj 2008

bihan: Aha, tak to ale vypadá velmi podobně. Jen je tam asi větší variabilita, že? Jakože to prostě nastavíš úplně tak, jak to prostě s miminkem potřebujete. Chápu správně ten hlavní rozdíl?

A že ses sekla v názvu... je fuk, páč ani takhle bych nevěděla... maximálně by mi to vyběhlo na webu, to jo. Ale bez pomoci vyhledávače bych byla stejně mimo. 😀

weroni
28. říj 2008

dukie my sme tiez najprv kupili babyvak, nosila som v nom dcerku asi od jej troch tyzdnov do necelych dvoch mesiacov, na take nosenie do 1,5 hodky to bolo ok, ale kedze ja som ju nosila ovela dlhsie tak ma bolel chrbat z toho a kupii sme satku, keby som o nej vedela skor, vak nekupujem a idem rovno na satku 😉
na tie kycle by bola satka aj lepsia lebo v nej vies babo uviazat tak ze ma nozicky nasiroko, co podporuje spravny vyvoj klbikov 🙂

dukie
28. říj 2008

weroni: No já se právě šátku bojím, že se to sama nenaučím vázat. Nemám nikoho, kdo by mi to ukázal... jak uvázat, jak pevně utáhnout... no prostě neznalost mě odrazuje... ale věřím, že je to lepší než cokoli jiného. 🙂

venonna
28. říj 2008

dukie, skus sa spytat na www.branakdetem.cz ci nerobia prezentacie alebo nemaju poradkyne, viazanie satky naozaj nie je tazke 😉

dukie
28. říj 2008

venonna: Přiznám se, že kdysi jsem tady v Brně viděla nějaký inzerát přímo na kurzy nošení v šátku. Ale je to dávno, to mě to tehdy ještě absolutně nezajímalo... 😀

verulka
28. říj 2008

dukie, neboooj ,coskoro sa posunie noseni dalje, ked ta to chyti 😀

bihan
28. říj 2008

Dukie, určite skoč na Bránu, majú v Brne kamennú predajňu a robia prezentácie tak látkových plienok ako šatiek a nosičov.

audreyd
28. říj 2008

vennona, ako ďaleko si so šitím sack ´n´ seat? 😉

bambusko
28. říj 2008

dievcata, dnes v mesiarni taki dvaja ujovia v monterkach stali za nami a prihovarali sa marekovi, ze: "teplo ti je s mamou v jednom kabate? 😀 no veru nezamrznes". taketo veci pocuvam odkedy nosime ponco 🙂

wanda007
28. říj 2008

drahe moje kamosky, mam problem: ako mam drahemu predniest, ze potrebujeme tu bundu? A nie na ziadne vianoce, hned ju potrebujeme... Prosim, poradte! Este nic netusi...

audreyd
28. říj 2008

wandi 🙂 pošli ho párkrát s vreštiacim kočíkom medzi ľudí!!! nemusíte investovať do teplučkého fusaku, ale do bundy 🙂 hádam by nechcel, aby mu jeho dve lásky zamrzli?! 😉

venonna
28. říj 2008

audreyd, nijako 😒 nejaku dobu som bola "vo faze chcenia", ale potom som usudila, ze sack´n´seat uz pre nas asi nie je nateraz aktualne... ozaj, co Tvoja mandarinka? este nic?

audreyd
28. říj 2008

dnes mi volali z nosime.sk 🙂 už je na ceste 😀

venonna
28. říj 2008

slaaaava!!! uz som zvedava 🙂

audreyd
28. říj 2008

myslím, že ja viac 😀 😀 😀

venonna
28. říj 2008

no tak to Ti verime asi vsetky 😀 dufam, ze nam sem hodis foto aj so vsetkymi troma modelkami 😉

audreyd
28. říj 2008

akými? 😕

venonna
28. říj 2008

no predsa Ty, Adelka a mandarinka!!! 😉

audreyd
28. říj 2008

jááááááááááj, ja že adama myslíš 😀

venonna
28. říj 2008

no tak ak chces byt ta lepsia trieda, mozes sa oblozit ako sendvic, vsak mas aj manducu 😀 😀 😀

weroni
28. říj 2008

babule co mate tie ponca, to su fakt take teple ze aj v takej kose ako bolo dnes ste v pohode? 😕

bambusko
28. říj 2008

weroni, ja som mala dnes navrchu este tenku vetrovku, ale rozopnutu, lebo radiatorik hrial 🙂 ale tu bolo 5-6 st. a mrholilo, takze dost neprijemne. no mrazy, to bude este nieco ine, zatial nosim stale tenisky a maly tenky flisovy overal, len na nohy budeme musiet este dat vrstvu, lebo ich mal trolinku chladnejsie, nie uplne studene. ten overal koala sme mali len raz skusobne, ale straaasne sme sa spotili, tak ten bude az na tie mrazy