V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

hlavinka
2. pro 2008

Ahoj holky!
Rada bych se zeptala, zda ted v zime nosite nektera mimco v nejakem vaku, satku nebo tak.
Nase mala by se mela narodit behem 3 tydnu a tak resim, zda neco takoveho pro novorozence kupovat. Docela mne totiz desi predstava cestovani s kocarkem MHD pres celou Prahu, prijde mi docela dobre (na delsi cestovani a vice prestupu) mit mimco u sebe. Taky ne kazdy urad dovoli vzit kocarek dovnitr atd.

Myslite, ze i uplne male mimi se v tom muze nosti?

Dekuju za vase nazory a typy.
Hezky vecer! 😉

venonna
2. pro 2008

hlavinka, ma malinke mimci je uplne najlepsia satka, v nej ma drobez zaistenu najvhodnejsiu polohu, najma vzhladom na o, ze vela spinka. Na tuto zimu Ti uplne postaci velka bunda, prip. teply zapinaci sveter pod to. Je to vhodne najma preto, ze babo oblecies takmer rovnako, ako seba a tak zistis, ci sa prehrievate alebo vam je zima... 😉
inak, vitaj medzi nosickami 😵

hlavinka
2. pro 2008

Venonna: dekuju za radu. Porad nevim. Satek mi prijde asi nejmene praktickej, vsude nejaky cipy a nez to clovek uvaze. Fakt nevim. Zase klokanka neni zdrava, dokud decko nesedi. No, uvidim jeste, jak se rozhodneme. ¨
Ale dekuju 🙂

olinka6226
2. pro 2008

hlavinka to sa ti len zda... par krat uviazes a zamilujes sa. ziadna klokanka ta nespoji tak "nablizko" s babatkom ako satka, hoci ergonomicke nosice su tiez super, ale satka je satka.

verulka
2. pro 2008

hlavinka, ja sa pridavam- anj je satka 😵 vsetko v pohodicke zvladnes 😉 klokanka nie je velka vyhra pre ziadne dietatko a ergo nosice su super, ale tiez asi az neskor 😉

hlavinka
2. pro 2008

Olinka: dekuju 😉 ja vim, ze je to asi to nejlepsi, ale co si budeme nalhavat, zadna extra krasa to neni. 😅 Ja vim, ze o to taky nejde, ale kdyz mne ty vzory satku prijdou takovy jako hippies 😀 a nemela bych to k cemu nosit 😀 Ne, trochu si delam legraci, ale je pravda, ze se to uplne ke vsemu nehodi. Taky ceny nekterych zadna slava - asi bych chtela dat max. 1000 kc. Mozna nejaky elasticky satek by byl v pohode. Fakt nevim.....

olinka6226
2. pro 2008

na novonarodene babo odporucam hlavne elasticky - moby alebo mam

venonna
2. pro 2008

hlavinka, skus sledovat tento bazar http://www.nosenideti.cz/bazar.php alebo na mimibazar.cz, urcite sa tam nieco najde aj z druhej ruky za rozumnu cenu 😉 Podla mna je dizajn druhorady, najdolezitejsie je, ze Tvoje babo bude v satke spokojne 😵 A ved skus popozerat nejake materske centrum v okoli, mozno si niekde budes moct viazanie vyskusat 😉

hlavinka
2. pro 2008

Veno: Dekuju za typ! 😉 samozrejme, ze jde hlavne o decko. Ale prece si nekoupim treba zeleny satek, kdyz zelenou nesnasim, no ne? 😀 Ne, ja vim, nejsem zase takova kikina 😀

hlavinka
2. pro 2008

No, a ten moby ma treba docela dobry barvy a neni tak drahej 😉

venonna
2. pro 2008

hlavi, neboj, nieco Ti urcite padne do oka 😉

weroni
2. pro 2008

babulky neviete mi niektora hodit este raz link na tu strikovanu kuklu? pjosiiiiiiim 😵 dakujem pekne 🙂

vikinka27
2. pro 2008

weroni, publikovala si v Dietati??? 😅 citala som.... 😵

valka
2. pro 2008
audreyd
3. pro 2008

hlavinka 🙂 ja mám babyvak, manducu a predsa som skončila u šatky 😀 a farby? od výmyslu aj nezmyslu sveta!!! dá sa vybrať podľa chuti, ani nakoniec nebudeš vedieť, ktorú skôr 😉

j.a.n.u.s.
3. pro 2008

Ahoj holky, mam uz vetsi ditko (20m), a mala se strasne rada nosi...myslite, ze by jeste mohla jit do satku? Planujeme pozdejc jeste dalsi miminko, tak by to byla dobra investice...a holky, jsem uplna panna v satkovani, co byste mi doporucily? S cim jste zacinaly vy? Prosim zadne rozsahle odkazy...neco konkretniho...ju? Dekuji mocka... 😉

audreyd
3. pro 2008

janus, určite áno, a keď ešte plánujete ďalšie mimi, tak ani neváhaj 🙂 a čím začať? hmmm... keď favorit, tak favorit 🙂 podľa slov lenki 33, stav na mercedes 😀 didymos indio 😀 😀 😀

kalerat
3. pro 2008

marci zateplenou kapsu zatím nemám, ale uvažuji o koupi. No ještě uvidíme

martina46
3. pro 2008

janus, ak by sa ti ale indio zdalo moc drahe, so znackou storchenwiege urcite netrafis vedla 😉
ja som mala vzor inka a bola super, ta je z pruhovych asi najtensia, rychlo sa zanasa. a este aj prirodny leo, to je super univerzalna satka, zanosena je takmer okamzite, ponesie aj tazsie dieta, ani tenka, ani hruba a skvela farba - aspon pre mna 🙂

j.a.n.u.s.
3. pro 2008

holky diky...a ted ten odkaz na didymos indio...a storchenwiege...kurna, uplna panna...skoro to neslo ani napsat! 😀

olinka6226
3. pro 2008

janus, ako baby fisu top favorit je indio, ale ani storch a hoppediz nie su zle. Hoppedizka ma celkom priaznivu cenu.

j.a.n.u.s.
3. pro 2008

holky, vy uz mluvite ve slovech, ktere znate...me to nerika nic...potrebuju poradit, jaky je rozdil v tom v kterym satku...nevim zbla nic 😨

olinka6226
3. pro 2008

indio didymos je top satka, stoji ale okolo 3900sk, ak mas moznost si tieto financie uvolnit, isto by som sla do nej. ak nie, su tu este dalsie cenovo dostupnejsie vezie budt satka storchenwiege cca 2600sk aleobo hoppediz 2000sk - cena orientacne za satku dlhu 4,6-4,7m - takato dlzka preto, aby sa s nou dali uviazat aj komplikovanejsie uvazy pre nove mimi. aj ked pre druhe babo by som zo zaciatku vzala elasticku satku, tie stoja okolo 1500sk ale samozrejme sa satky daju kupit aj z druhej ruky. niekto tu tusim daval linky asi stranu dve dozadu na cesky bazarik, tak sa mozes pozriet aj tam 🙂

j.a.n.u.s.
3. pro 2008

dekuji holcinky...moc jste mi pomohly...kuknu sem jak budu potrebovat radu, ja?

weroni
3. pro 2008

vali dakujeeeeeeeeeeem 🙂

vikinka nielen ja ale aj valka bola akcna 😉 😀

audreyd
3. pro 2008

no ja som už chválila weroni aj valku v inej sekcii 😉 pekne ste to napísali, baby 🙂

j.a.n.u.s.
3. pro 2008

jo a do kolika kil se muze teda satek pouzivat? jsem nekde cetla, ze pani nosi jeste ve dvou a pul letech... 😵

martina46
3. pro 2008

jamus, este nieco, indio sa da zohnat lacnejsie aj z druhej ruky 😉

j.a.n.u.s.
3. pro 2008

martinko, ale kdeee? Ja hledam jak sialena a nic! ☹