V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
27. srp 2009

etnicka matej volakedy prespal celu prechadzku ci v satke ci v manduci, teraz uz zaspi malokedy, vacsinou sa obzera hore-dole, je kludny, no ked mu vypadne (lepsie povedane ked vypluje) cumel hned jaci a ide vyskocit odtial ... asi sa to holt vekom meni
jedine co ma napadlo ako riesenie - skusit iny uvaz, mozno uz ma dlhsie nozky a vadi mu, ze ti nimi naraza do bokov, alebo ak ho nosis na bruchu mozno nevidi co chce, tak sa jeduje - napis aky uvaz pouzivas

klaudia74
27. srp 2009

Etnicka, a nemoze to byt tym ze mu je teraz velmi teplo?

lenki33
28. srp 2009

etni, nosenim v satke to nebude,proste tam bude podla mna ina pricina, hybete sa dost?? nie si prilis "staticka" so satkou?? nema iny problem, hlad smad, unava.... moje dieta v satke nikdy nevedelo zaspat same, musela som ho zakryt popruhmi vacsinou obidvomi aby nic nevidel, inak furt cumakoval okolo a nedokazal zaspat ani ked bol unaveny

dahlia23
28. srp 2009

nemám na to, aby som prečítala 359 strán diskusie, ale rada by som svoje druhé dieťa nosila - do obchodu, na ihrisko a tak, keď budem mať aj staršiu pri sebe, aby som sa nemusela trepať s kočíkom. Lenže rada by som niečo od narodenia a aj pre väčšie dieťa.
Rozmýšľala som nad babyvakom plus a potom nad manducou, lebo neviem, či by som 2-3 týždňové dieťa chcela dávať do manducy. Šatku nechcem, to som mala pri prvej a môj muž to nevedel prežiť, musela som ju predať. A potrebujem niečo easy na obsluhu, aby sa to nemuselo viazať. Jednoducho tak, že mám na starosti nielen bábo, ale aj živé striebro. 🙂
prosím, poraďte mi, skúsené nosičky. 😉

kay
28. srp 2009

ahojte, tak my byli na vycházce asi na 15 min, v tom vedru se to moc dýl nedalo vydržet ani v lese.. Malá byla celkem hodná, občas se zavztekala ale vzala jsem preventivně i dudel, tak to bylo ok.. Jen pořád neumím pořádně uvázat tu kapsu.. mám ten pruh látky hrozně volný, ikdyž se ho snažím pořádně utáhnout.. Stela mi pak kvůli tomu trošku sklouzla do prava a byla ze šikma.. jí to teda nevadilo.. 😅 ale asi to není správně. Jo a chtěla jsem se ještě něco zeptat, ale vypařilo s emi to v tom vedru z mozku.. 😒

etnicka
28. srp 2009

ahojte kocky, velmi pekne dakujem za rady, uz sme problem vyriesili - pricin bolo niekolko: hnacka (maly asi dostal nejaku zaludocnu virozu, ale uz je zase OK) a horko. Dnes mi doobeda v satke spinkal 3 hodiny, takze super 🙂 . No a poobede mu bolo zase horko, tak som ho mala len tak na rukach. Inak viazeme kriz s kapsou vonku a nosim ho vpredu. Skusili sme raz aj na chrbate kriz s kapsou vnutri a bolo to OK, ale vadilo mi, ze ho nevidim.

lucyn15
29. srp 2009

Ahojte dievcata, chcela by som Vas poprosit o radu, chystam sa kupit si babysatku storchenwiege, len mam probelm aka dlzka by mi bola najvohdnejsia, aby sa mi s nou dali viazat vsetky uzly, mam konfekcnu velkost 38 a meriam 177cm, dakujem krasne za odpoved

mneme
29. srp 2009

lucy na nosime mas pri storchenwiege aj tabulku velkosti, pozri, ale podla mna by ti stacila 4,1. ja mam tiez 38, ale pre istotu som kupila 4,6 m, keby som chcela nosit aj na zimnom kabate 😉

ziza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verulka
30. srp 2009

ziza, uz sa nenosite?

kay
30. srp 2009

ahojte, tak my dneska byli na procházce, malá ani jednou nezabrečela 😵 trvalo to sice jen asi 25min, ale postupně prodlužujeme.. Už s emi to povedlo i lépe utáhnout, ikdyž ten všek pořád moc ne.. a hlavně už vím na co jsme se chtěla ještě zeptat.. - stela se vždycky o mě v šátku opře jako když pase koníky a tím se ode mě vlastně hrozně odtahuje a taky vyvrací hlavu a kouká dozadu.. to je asi blbě že? takže jí stejně pořád jednou rukou jakoby podpírám a hlavně přidržuju tu hlavu 😒

emjee
30. srp 2009

kay napodobne, matej to robi v satke aj manduci 😝 pripadne sa este zaprie aj rukami a nasponuje nohy 😝

kay
31. srp 2009

emjee, díky, tak tos mě uklidnila 😀 takže je to ais u některých dětí normální.. ale to mu musíš taky tu hůavu držet nebo ne?

majdula
31. srp 2009

Holky ahojte, mam zase zacatecnickej a zrejme debilni dotaz, ale radeji se zeptam, at bobkovi neublizim...

dnes jsem ho poprve dala do satku do kolibky s kapsou venku. Hned vytuhl, je spokojenej, ale prijde mi, ze ma hlavicku vyvracenou do boku, pac mu tak zavazi moje koza 😅 Tak nevim, jestli to tak muze byt - mam ho ted na prsou. Nebo ho mam dat vejs, aby byl NAD prsama? Nebo pod nima? Ufff...
Pokusila jsem se to vyfotit, takhle je tam pokroucenej... Jo a taky mi prijde ze nema kam dat rucicky tak je ma hozeny v obliceji, to je asi taky blbe, ze?

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

sonulah
31. srp 2009

dahlio, já myslim, že babyvak + manduca je dobrá kombinace na celý dětství 🙂 původně jsem chtěla napsat, že škoda, že vám šátek nevyhovoval, že by tim pádem stačila jedna věc, ale to bych kecala 😀 stejně bys pak zjistila, že pro větší dítě je lepší batoh na záda a je třeba kratší šátek a tak 🤐

majdulo, tenhle problém jsem měla taky, sama jsem zvědavá, co holky poradí... možná by ta hlavička měla bejt celá vejš, nad prsama... no nevim... 😅 nějak se to upravilo s věkem, bohužel, pak, když už jsem moc nekolíbkovala, tak mi ty kolíbky šly nějak líp... potvory 😝 😀
ručičky bych neřešila... 😅

eriqe
31. srp 2009

kay, moja mala to robila tiez isty cas, ja si myslim, ze je to dobre, ze vlastne pasu koniky na nasom tele. Lebo ja som ju na brusko davat nemohla, lebo hned zvracala a ani tak nechcela byt, takze koniky pasla len na mne a hlavicku drzala dobre dost skoro. Kludne by som ju nechala tak, nech pekne posiluje 😉
Majdula, skus ho uviazat vyssie aby ti lezal na prse, aj ked mne je tazko radit, lebo som nekoliskovala, ale kamosky nosili tak a rucicku davali pod prso ako keby kojili.

kay
31. srp 2009

eriqe,to je pravda, jen mi právě přijde, že má u toho hrozně vyvrácenou tu hlavu a že se odst prohýbá, tak aby z toho pak neměla nějaký problém.. 🙂

martina46
31. srp 2009

aj mne mala v satke pasla kone, no ja som z toho dobry pocit nemala, tak som jej furt podsadzovala zadocek a hlavicku istila do pruhu. l

emjee
31. srp 2009

kay jasne, ze ked sa zacne vzpeirat, tak mu hlavu drzim, inak nie, len ked zaspava - ked spi natiahnem kapucku alebo pretiahnem satku (skor nemozem, lebo to neznesie na hlave pokial nespi)

lenki33
31. srp 2009

tak koniky sa pasu na brusku,resp v horizontalnej polohe a nie zvislo 😅

je pravda ze to robi vacsina deti, a vacsina deti reaguje na zatlacanie hlavicky k nosicovi tlakom presne naopak a zacne vyvijat protitlak
ja by som zacala nosit na chrbte, pripadne ak si netrufas, tak na boku, aby malo dietko lepsi rozhlad, casom sa to upravi 😉

kay
31. srp 2009

lenki no tak nosit na zácdech se bojím, bo jsme teprvá začla.. snad to brzo zvládne normálně.. ona asi tu hlavu tak zaklání, že ji pak nemusí držet, ještě ji to totiž moc nejde a tak ji vyvrátí dozadu a kouká nahoru a nemusí zapojovat moc svaly.. 😀

lenki33
31. srp 2009

kay, ja viem ako to deti robia, uplne ju prevesia dozadu, kazdopadne nemyslim ze to je uplne najzdravsie 😅
inak je lepsie jej tu hlavicku otocit nabok a prichytit pruhom z kriza, vtedy deti menej protestuju
tak skus nosit aspon na boku, ale toho nosenia na chrbte sa urcite neboj, cim skor zacnete tym budete rychlejsie zohrana dvojka 😉 🙂

lenki33
31. srp 2009

majdula skus uviazat vyssie, nad prsia a skus iny typ kolisky napr v dvojitom krizi mozno ti to tam pojde lepsie, podla mna sa blbo viaze koliska z pevnej satky v KsK
este je na to jedna finta, uz som ju viackrat vysvetlovala ale vacsinou ma nikto nechape 😅
uviazes klasicky 2ty kriz, satka ma rub a lice, rub je ta strana na tvojom tele, lice ta strana od tvojho tela, vonkajsia
bezne sa kolisky viazu tak ze dieta ukladas do vnutorneho pruhu do tej rubovej strany, skus ho ulozit do licovej strany, budes ho mat viac zvislejsie aj vyssie 😉 bohuzial fotky ani video k tomu nemam

verulka
31. srp 2009

kay, mne to zacal robit a ako lenki vtedy poradila, popasovala som sa s nosenim na chrbte...vtedy to zabralo, lebo zistil, ze na chrbte moc nie, a prestal sa vzpierat na bruchu 😅

kay
31. srp 2009

lenki, verul, no na těch zádech bych na ni vůbec neviděla a ona tu hlavu fakt ještě úplně nedrží, to bych se asi bála.. ale je pravda že jsem ji dneska instinktivně nějak tu hlavu zafixovala jedním pruhem z kříže jak píšeš a ani moc neprotestovala 😅 tak to as ibudu zatím řešit takto.. na nošení na zádehc je podle mě ještě malá.. 😕 děkuju.

emjee
31. srp 2009

nas drzi hlavicku krasne, ale na chrbte este nenosim kvoli grckaniu 😝 a sticuje potvora 😝 😀

martina46
31. srp 2009

Lenki, tak som nevydržala a vyskúšala som tú fintu s DK na mackovi a myslím, že už viem, o čo ide. Ráno skúsim na veľkom dieťati, ak sa nechá. Som zvedavá, čo urobí tá váha. Ináč, ten pretočený pruh potom na tom bode, kde je to prekrížené, netlačí na ramene?

lenki33
1. zář 2009

martina iba som to skusala, takze neviem posudit ci to pri dlho noseni netlaci, ale podla mna ho nemusis uplne pretocit, bude len taky zrolovany 🙂 inak som to s D uviazala v pohode

martina46
1. zář 2009

lenki, takze vyskusane, idem niekam nahodit fotky a nieco sem potom dam, nejaky link. fakt je to super, hlavicka sa nezrutila niekam pod pazuchu a samozrejme, tanka je uz obor, takze ktovie, co na to babo, ale myslim, ze to moze byt len lepsie, ako tradiccna koliska.

martina46
1. zář 2009

koliska v 2krizi, dieta vlozene do licovej strany pruhu. vidno to trochu na tej 2. fotke.

http://www.nosenideti.cz/verejne/foto/velky_nah...

http://www.nosenideti.cz/verejne/foto/velky_nah...

strasne fotky z mobilu, ale mame mimo fotak....